Jump to content

Kaimiņš Grib Lietot Manu Tīklu


Dzuksters
 Share

Recommended Posts

Kaimiņš pats negrib sev slēgt inernetu, viņš man piedāvāja ka varētu lietot manu internetu, viņš grib kautkādu vadu pārvilkt no mana kompja līdz savam, nu tipa mums būs 1ip adrese un provaiders nezinās, ka mēs divi lietojam to internetu. Kaimiņš teica, ka maksāšot pusi no interneta samaksas.

 

Tātad gribēju vaicāt vai es daudzko zaudēšu ja es piekritīšu? nu tur piemēram ātrums laikam būs daudz mazāks, internets lagos utt.

 

Ko jūs darītu, ja jums kautko tādu piedāvātu. Nu uzrakstiet visu ko zinat par šitādām situācijām.

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

Nez vai tā būtu laba doma, kaimiņš sataisīs šmuci un tu par to vēl atbildēsi, jo līgumu slēdzi tu un tava IP adrese tajā parādās. Un šaubos vai tu drīksti slēguļot netu pa labi un pa kreisi!Es tavā vietā viņu pasūtītu 3 mājas tālāk. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja tev labs nets, tad nav problemu, ja mdsl tad gan varetu buut taa pasvakaak ar to atrumu.

Tev vajadzēs rūreri, lai tev nebūtu jātur ieslēgts visu laiku savs kompis.

var nopirkt jebkuru pashu lētāko un būs ok, var arī uz kaada veca pc pa 10 ls uzlikt kadu linuxisko ruteri, vairak konfiguracijas un vadīšanas iespējas, bet za to sarežģītāk....

Link to comment
Share on other sites

Visvienkāršāk jau būtu uzlikt kādu mazu rūterīti, kas arī sadala to internetu Tev un kaimiņam.

 

 

Vari arī divas tīklenes savā datorā likt un windows nokonfigurēt internet connection sharing - tikai tad tev būs dators visu laiku jātur ieslēgts, kas principā sūkā.

 

Noteikti pārlasi līgumu ar provaideri. Man piemēram (ipasaule) par tādiem jokiem pienāktos 300 latu soda nauda.

 

Jā - un ātrāks no tā tev internets točna nepaliks. Lētāks - gan ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu nekas labs jau nav...bet dariit var...cik saprotu kaiminsh grib uztaisiit crossvire..Ja piekritiisi tad jums buus 2 as izejoshas IP un viena ienaakoshaa un ja piemeeram gribi seedeet ALFA hubaa tad kaiminsh to nevarees, vai otraadi. Labi tas, ka maksu par netu variet daliit uz diviem. :-D

 

P.S. netam aatrums arii ir uz pusi mazaaks jo jaadala uz diviem.

Link to comment
Share on other sites

Guest BoRdo

Rēķinies ka nets var būt gan uz pussi lēnāks gan galīgi lēns un arī bikīt lēnāks. Atkarīgs no tā ko dara kaimiņš. Ja nelietosi kautkādus netlimiterus tad vari iebraukt auzās! :)

Link to comment
Share on other sites

te jāskatās vai kaimiņš tāds ute kurš žņaudzas samaksāt lieku piecīti un ierīkot savu pieslēgumu vai arī viņš nevar sev ierīkot objektīvu iemeslu dēļ. Piemērs: vienīgais provaiders ir LTK ar DSL uz telefona līnijas, bet telefonu ierīkot nevar, jārok kabelis, izmaksas>1000Ls. Pirmajā gadījumā es pasūtītu to kaimiņu lai meklē citus muļķus, otrajā gadījumā varētu sākt domāt.....

Link to comment
Share on other sites

tikkai maacos

Rēķinies ka nets var būt gan uz pussi lēnāks gan galīgi lēns un arī bikīt lēnāks. Atkarīgs no tā ko dara kaimiņš. Ja nelietosi kautkādus netlimiterus tad vari iebraukt auzās! :)

 

 

nopeer normaalu routeri un nokonfiguree lai ir noteikts aatrums un tad nevajadzees raudat...

Link to comment
Share on other sites

Izlasi savu ISP liigumu. Varu dereet, ka tur rakstiit, ka tu taa dariit nedriiksti. Un kam tev tas vajadziigs? Cik tad tev ir taa aboneessana maksa meenesii?

Link to comment
Share on other sites

millers

Ja tev labs nets, tad nav problemu, ja mdsl tad gan varetu buut taa pasvakaak ar to atrumu.

Tev vajadzēs rūreri, lai tev nebūtu jātur ieslēgts visu laiku savs kompis.

var nopirkt jebkuru pashu lētāko un būs ok, var arī uz kaada veca pc pa 10 ls uzlikt kadu linuxisko ruteri, vairak konfiguracijas un vadīšanas iespējas, bet za to sarežģītāk....

 

Ja ir mDSL, tad NEVAJAG nekādu routeri. mDSL piešķir 2 IP adreses, pietiek ar visparastāko switch. Un jums abiem ar kaimiņu būs 2 dažādas IP adreses, varēsiet netraucēti viens no otra lietot i-netu. Protams ja kaimiņš sataisīs krimināli sodāmus s..dus, tad būs liels čakars kamēr tu pieradīsi ka neesi vainigs, jo abas adreses tomēr ir reģistretas uz tevis.

Un runajot par ātrumu...katrai mDSL IP adresei tiek nodrošināts Full Speed, un nekas nedalās.

Link to comment
Share on other sites

Dzuksters

15ls ;] a es students graužu sausiņus, man noderētu lieki 7ls.

 

man neta ātrums ir 3000/512 kb/s. Būs normāli ja tādu sadalīs uz diviem.

Link to comment
Share on other sites

15ls ;] a es students graužu sausiņus, man noderētu lieki 7ls.

 

man neta ātrums ir 3000/512 kb/s. Būs normāli ja tādu sadalīs uz diviem.

 

Daudz gan viņi no tevis plēš.

Link to comment
Share on other sites

mrlobber

Es uz neko tādu neparakstītos.

 

Ja kaimiņš savārīs ziepes, visas problēmas būs tev un tikai tev. Ja tev gribās lētāku internetu, paņem pie sava provaidera lēnāku netu par puscenu, ja viņš piedāvā tādu tarifu plānu. Būs tāds pats efekts, tikai bez riska.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jupis(x)

tādu ātrumu vari dalīt... un toč labāk nopērc kautkādu rūterīti pa 20Ls, nevis kādu citu variantu... (elektrības patēriņs citos gadījumos būs mīnuss...)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Es gan teiktu - lai kaimiņš nopērk rūterīti. Bet par atbildību gan padomā. Tā vari darīt tikai tad, ja esi drošs par kaimiņa godīgumu.

Link to comment
Share on other sites

Es arii gribētu no sava komja caur otru tiikla karti aizvilkt kabeli uz kompi otraa istabaa bet liigumaa rakstiits ka taa nav atļauts bet. Bet vai provaiders kaut kaa varees redzeet ka ir piesleegti divi kompji?

Savaa dzīvoklii jau es viņus drīkstu nelaist iekšā :-D

Link to comment
Share on other sites

versatile

lai neredzetu, kompjiem kas atrodas atalak par pirmo devaisu, regjistraa defaultaa paketes TTL vertiba japacelj par devaisu skaitu aiz kura tas atrodas, it kaa ta man savulaik macija.

 

 

piemeram, ruteris, 2 pc. katraa pcjapacelj par 1u vieniibu

otrs piemers. ruteris, switch, kompis un caur ICS pedejais pc. :lol: jacelj te laikam par 3 bus lai peedejo neuzkjertu. aaa, a mosh par 4? kads var apskaidrot?

Link to comment
Share on other sites

graavracis

eu a kaa ta vinji noteiks ka es esu to netu sadaliijis? tad vinjiem jaanaak skatiities a es vinjus savaa maajaa iekshaa nelaizhu vot taa. No vinju gala itkaa jau var teoreetiski skatiities ka visu dienu iesleegts un ka vienlaiciigi ver valjaa vairaakas konekcijas, bet vai vinji var pieraadiit un pateikt ka es to nedriikstu taa dariit?

 

EDIT: neredzeeju ka pa sho jau diskuteeja :D

Link to comment
Share on other sites

Var un dara. Mits ssad tad ar to nodarbojas. Bet nu 15 LVL daliit uz puseem. :( Man maajaas MDSL un nav citas izveeles, a sseit cilveekam medus maize, bet maksaat negribaas. Tam ISP domaa arii eest negribaas?

 

Ar TTL pārbaudi tas ir viens. Vēl var caur ARP protokolu paprasīt, kurš ir gatavs apkalpot standarta iekšējo tīklu adreses (piemeeram 192.168.0.20) un rūteris kuram ir divas tīklnes viena ar reālo ISP adresi otra ar iekšējo nobļausies, ka viņš ir gatavs pieņemt trafiku, kas paredzēt priekš 192.168.0.20. Cik es saprotu, bet varbūt kļūdos, tad ARP protokolam nav piesaistes noteiktai tīkla kartei.

 

eu a kaa ta vinji noteiks ka es esu to netu sadaliijis? tad vinjiem jaanaak skatiities a es vinjus savaa maajaa

Link to comment
Share on other sites

Man arī tieši tā pati situācija kā S-G , viens kompis un caur kuru otrs , laiku pa laikam pieslēdzās pie interneta. Kas tad īsti jadara , lai neredz to otro ? Tas otrais kalpo tikai lai ielīstu kādā lapā vai MS mesenger. Vārdu sakot , kad divi grib sēdēt internētā , nākas iekurbulēt veco kasti.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais pareizais risinājums ir vienoties ar ISP. Mits piedāvā papildu ip adresi, pa 3 LVL mēnesī laikam. Jo TTL izmainīšana katrā paketē un ARP filtrēšana ir tīkla protokola čakarēšana.

Link to comment
Share on other sites

ezis666

... lai nav lieku man kaitīgu aizliegumu ..

Sorry, tā var atļauties, ja dzīvo dzīvoklī.Privātmājā ir jāņem kas ir.Nevieni no tiem mazajiem kantoreļiem neņēmās vilkt sakarus man Rīgā.Kā uzzina ka privātmāja, tā asti vienā vietā ierauj un prom. :evil:

Tagad es MDSL dalu uz 2.Abi varam vilkt vienlaikus uz pilniem ātrumiem, arī OG

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...