Jump to content

Par Routeriem


codemen
 Share

Recommended Posts

Nu man maajaas ir internets caur routeri.

 

Paari ielai (100m) dziivo 2 draugi. Kaadaa veidaa var dabuut netu vinju maajaa? Jo man nets izmaxaaja apmeertam 200LS. Vinji taadu summu negrib maxaat. Es domaaju ka veel ar kaadu papildus routeri vareetu buut vinjiem leetaak. Varbuut es kljuudos, bet gribaas uzzinaat kaa tur iisti ir. Varbuut kaads mani apgaismos kaa man vajadzeetu riikoties :D

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Varianti daudz un dikti :) Nu, piemēram...

Ja rūteris Tavs - liec klāt hub/switch un, ja vajag, pakonfigurē rūteri.

Ja "inets caur rūteri" Tavā izpratnē tomēr ir vienkārši ethernet vads, kas nāk iekšā :), tad

 

1) iemet savā kompī otru tīkla karti, proxy vai route programmatūru un šķūrē inetu tālāk (hub/switch tāpat vajadzēs, ja vairāk par vienu gribi papildus slēgt);

 

jebšu

 

2) uzliec kādu mazu hw rūteri ar iebūvētu hub/switchu, ieejošo viņā, no tā rūtera tad nu inetu sev un citiem.

 

Lai nebūtu vadi - tie 100 m jāvelk, var arī par kādu Wi-Fi rūteri padomāt.

Link to comment
Share on other sites

codemen

Vadu tad to4 nevilkshu.

Nu es arii par kādu Wi-Fi rūteri biju domaajis.

 

Bet iisti nesaprotu to sisteemu.

 

Tad sanaak man vajag to wi-fi routeri. Tad vinju pierubii pie tagadeejaa etherneta vada, kas nāk iekšā, un veel pie mana kompiisha.

Un taalaak vajag laikam 2vas bezvadu tiikla kartes

 

Laikam taa.

Kaa isti jaakonfiguree buiutu tie 2 kompji?

 

1) iemet savā kompī otru tīkla karti, proxy vai route programmatūru un šķūrē inetu tālāk (hub/switch tāpat vajadzēs, ja vairāk par vienu gribi papildus slēgt);

 

Bet taadaa gadiijumaa vai tad manam kompim nevajadzees vienmeer buut iesleegtam. Tas man neder. un kaa jaw teicu tos 100m garu vadu nevilkshu.

 

Kaads var ieteikt kaadu labu wi-fi routeri?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Bet taadaa gadiijumaa vai tad manam kompim nevajadzees vienmeer buut iesleegtam. Tas man neder. un kaa jaw teicu tos 100m garu vadu nevilkshu.

 

 

Iesleegts visu laiku buus Wi-Fi ruuteris - maza esteetiska kastiite :)

 

Vareetu buut taa - ineta vads iet iekshaa Wi-Fi ruuterii, katram, kas grib lietot (arii Tev) - Wi-Fi kartiite.

Link to comment
Share on other sites

codemen

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30639

 

Tad man vajag kaut ko tamliidziigu un wi-fi kartes

 

Ar ko atshkiras

 

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30602

 

no

 

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30599

 

es aprakstaa atradu tikai atshkiriibu cenaa un vairaak neko.

 

 

Bet ja tam

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30639

 

ir 4 portu switch`s, tad man liekas, ka man nevajag to wi- fi karti. Bet gan tikai vadu. Vai es kljuudos.

Link to comment
Share on other sites

graavracis

tieshi taa tu pareizi saprati. tam ruuterim var piesleegt 4trus datorus ar vadu un paarejos bezvadu.

Un konfiguraacija vienkaarsha. tur pat naak liidzi quick user guid nav nekaa daudz jaalasa tik pa punktiem panjem un apskaties un sakonfiguree

 

un par taam karteem kuras domaa ka ir vienaadas taa gluzhi viss nav. ja gribi zinaat ar ko vinjas atskjiras tad paskaties razhotaaj maajas lapaa tur buus smalkaaka specifikaacija vinjaam

Link to comment
Share on other sites

codemen

Razotaaja maajaslapaa atradu abas kartes.

Taa daargakaa atskiras ar paars parametriem. Un vinjs ir 35% labaaka :D , aatraaka nekaa taa otra.

 

Paldies jums visiem kas kaut ko paliidzeeja. ;)

 

Veel gribeeju paprasiit- vai varees kaut kaa limiteet interneta aatrumu? Tipa, ja viens kaut jko ka4aa, lai neaizsit visu trubu ciet :D, un citiem arii buutu iespeejams kaut ko internetaa izdariit. :D

Link to comment
Share on other sites

graavracis

Veel gribeeju paprasiit- vai varees kaut kaa limiteet interneta aatrumu? Tipa, ja viens kaut jko ka4aa, lai neaizsit visu trubu ciet :D, un citiem arii buutu iespeejams kaut ko internetaa izdariit. :D

 

ja gribi limiteet ar parasto kastiish ruuteri buus pagruuti to izdariit (pat neiespeejami).. tad ir jaaskataas mosh daargos kastiishruuteros ir kautkaadas limiteeshanas iespeejas. (darbaa ir mikrotik routeris) tam ir limiteeshanas iespeejas

2 variants ka jaataisa ruuteris uz veca datora kuram uzliec ideaalaa gadiijumaa linux sisteeminju kaadu ljoti ljoti mazu un tur limitee tos aatrumus.

taakaa jaaizveelas ja gribi limiteet tad vai nu daudz naudinjas vai vecu kompi turi 24/7 rezhiimaa

Link to comment
Share on other sites

codemen

Tad jaw buus jaaiztiek taa pat. Vai arii katram kompiitim uzmest net limiteru.

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

kakulacis

Re kāda pieredze ar lētajiem linksys-iem citiem: http://reviews-zdnet.com.com/Linksys_WRT55...34923&tag=uolst man bija līdzīga, gan ne ar bezvadu, bet gan kabeļ, bet problēma tā pati, sākumā darbojas normāli, tad ik pēc pāris stundām vai nu ļoti lēni vai vispār nē. Ar 2-viem dažādiem modeļiem. Dārgos linksys-us gan rokās turējis neesmu, nemāku spriest :)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Re kāda pieredze ar lētajiem linksys-iem citiem: http://reviews-zdnet.com.com/Linksys_WRT55...34923&tag=uolst man bija līdzīga, gan ne ar bezvadu, bet gan kabeļ, bet problēma tā pati, sākumā darbojas normāli, tad ik pēc pāris stundām vai nu ļoti lēni vai vispār nē. Ar 2-viem dažādiem modeļiem. Dārgos linksys-us gan rokās turējis neesmu, nemāku spriest :)

 

 

Man rosās lētais LinkSys BEFSR41 (vadinieks), ar šito nekādu problemu nav un nav bijis pāris gadus. Bet nu visādi jau gadās - softa kļūdas utt. Priekš tam jau forumi ar ira, lai par konkrēto modeli un problēmām painteresētos :)

Par ātruma limitēšanu - lētajiem šitā fīča pēc gosta parasti nav, bet var provēt crackotos softus pameklēt.

Vienīgais - ļoti neiesaku D-Link Wi-Fi kartes pirkt, es krietni iegrābos. Konkrētajā gadījumā varbūt šķirba nav, jo, ja būs rūteris, tad tas viss industriālajā režīmā darbosies. Ar ad-hoc režīmu tur ir galīgas ziepes. Bet mazums - ja nu savaigās šito režīmu pēkšņi kādreiz :)

Link to comment
Share on other sites

BeatMaster

Ja ar terminu "dargais linksys" tiek domaats Linksys WRT kaads no modeljiem, tad tiem nav ne vainas. Nopeerc bik laiakm zem 50LS, paarliec firmware uz dd-wrt (kas manupraat pashlaik ir labaaka no funkcionalitaates un stabilitaates viedoklja) un izveido tiiklu.

1) Ta kaa pats atradiisies maaja, kur atrodas linksys ruuteris, tad piesleedzies ar kabeli.

2) Taalaak ir 2 varianti:

2.1) Pameegjina ruuteri darbinaat ka access point, noperc palielaaku 360gradu Omni antenu, un piespraud klaat. Abi tavi kaiminji buus kaa klienti access pointaa.

2.2) Ka variants nestraadaa tad jaataisa PtoP links t.i otraa galaa arii vajadzees kaadu ruuteri (ja butu viens kaiminnjsh, tad nevajadzeetu - PtoP taisiitu pa tiesho). Ruuterim piesleedz antenu (virziena) tadu pat arii pie Linksys. Izveido PtoP tieshajaa redzamiibaa (pretii). Taa sanjemsi signaalu otraa ruuterii un taalak trafiku jau vari daliit kur vien gribi!

Link to comment
Share on other sites

Richjuks

Manuprat, pratigakais butu nopirkt kadu bezvadu ruteri un divas bezvadu tikla kartes un rullee uz nebedu! :)

Link to comment
Share on other sites

codemen

Es biju domaajis nopirkt piemeeram sho routeri-

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30639

 

un 2vas wi-fi kartes

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=602

shaadu, vai

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30599

shaadu.

 

 

Vai taadaa veidaa nebuutu vienkaarshaak? Savaadaak veel ar taam antenaam tur kaut ko.

Kurshs no tiem variantiem ir labaaks un arii leetaaks?

 

par taam wi-fi karteem. Es nemaz taas d-link kartes negribeeju pirkt. Bet paldies par ietekumu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tādā attālumā pie loga būs jāizvelk pie paša loga ne tikai tavs rūteris (precīzāk antene), bet arī tiem kompjiem to tīkla karšu antenes, citādi signāls būs par švaku.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu tādu vai vislabākais parabolisko (dārgs variants), lai tiešām sanāktu tiešā redzamība. Nez vai šitai antenei rubās klāt komji, kaut kā neticās. Katram kompis būs atsevišķi.

Link to comment
Share on other sites

kakulacis

Ja ar terminu "dargais linksys" tiek domaats Linksys WRT kaads no modeljiem, tad tiem nav ne vainas. Nopeerc bik laiakm zem 50LS

 

Dārgais (relatīvi) varētu būt no kādiem 200Ls :)

Link to comment
Share on other sites

codemen

Bet vai tad tik tieshaam newareetu iztikt ar 1 routeri un 2vaam wi-fi karteem. Aprakstaa rakstiits, ka vinjas var lietot liidz 300m, bet manaa gadiijumaa tur ir tikai ~100m. Vareetu buut pat mazaaks (slikts acumeers :D)

 

Tad man sanaak 3x mazaaks attalums nekaa to piedaavaa razotaajs.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Bet vai tad tik tieshaam newareetu iztikt ar 1 routeri un 2vaam wi-fi karteem. Aprakstaa rakstiits, ka vinjas var lietot liidz 300m, bet manaa gadiijumaa tur ir tikai ~100m. Vareetu buut pat mazaaks (slikts acumeers :D)

 

Tad man sanaak 3x mazaaks attalums nekaa to piedaavaa razotaajs.

 

Nu, bļāviens, 100 reizes Tev saka, ka principā var :) Principā - saku tāpēc, ka zināmos apstākļos varētu būt signāls par vāju, tad par antenas mašinēriju varētu padomāt utt. Tie 300m parasti nozīmē 300m outdoor, 100m indoor, bet indoor ir domātas āmurikāņu kartona mājas, nevis dzelzsbetona būve :) Man ir 7 m starp Wi-Fi kartēm, viena siena (riktīgā blokmājas) starpā, un tā vien ir - signāla līmenis zem 10%.

Link to comment
Share on other sites

codemen

Tad pie reizes kaads vareetu pateikt, kur shiis visas lietas var nopirkt veikalaa? Domaaju, ka no xneta iipashi taas cenas naw zemas.

 

Manaa pilseetaa taadu veikalu to4 naw.

 

Veel tas ka visiem kaiminjiem nets buus par briivu, tad es ljoti shaubos. Jo apkaart dziivo paarsvaraa veci cilveeki, kuri par datoru iipashi neko nesajeedz. Bet kas to lai zin. Varbuut vinji tikai izliekas :D

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tad pie reizes kaads vareetu pateikt, kur shiis visas lietas var nopirkt veikalaa? Domaaju, ka no xneta iipashi taas cenas naw zemas.

 

Manaa pilseetaa taadu veikalu to4 naw.

 

Veel tas ka visiem kaiminjiem nets buus par briivu, tad es ljoti shaubos. Jo apkaart dziivo paarsvaraa veci cilveeki, kuri par datoru iipashi neko nesajeedz. Bet kas to lai zin. Varbuut vinji tikai izliekas :D

 

 

Nu, nezinu, kas ir "Tavā pilsētā", bet brauc uz Rīgu un pērc :) Ja nu nopietni - es pēdējā laikā esu pasācis iekš ms.lv pasūtīt ko vajaga. Nu, piegāde Latvijā it kā 5 Ls ( http://ms.lv/?q=UutRzSfnz8xBa2LPr8wv ), bet to jau var uzzvanīt un visu noprecizēt, vai vispār piegādā uz Tavu vietni vai kā.

Bezvadu padarīšanas - http://ms.lv/?q=UutRzyfnz8xNa2LPr86mlPfnz8tRz86=

 

Par to brīvo inetu - kauč minimālas aizsardzības jau tā kā jauzliek būtu. Bet par Wi-Fi konfigurēšanas basic jau inetā info gūzma pieejama ir.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu tak uzzvani un uzzini - par to preču izņemšanu.

Pats iekš Xnet neiepērkos, jo reiz viņi mani piešmauca - pasūtīju preci, kura it kā uz vietas esot, stāstiināja (atvainojos) pēc tam mani - tūlīt būšot, tūlīt, tūlīt... Tā arī gali ūdenī. Nopirku citur, bet laiks smagi tika zaudēts. :( Tā kā šitas kantoris cieņu zaudējis uz mūžiem :)

Link to comment
Share on other sites

codemen

Palasot xneta lapu atradu, ka

 

 

 

Piegādes izmaksas:

 

Xnet.lv birojā, Rīgā, Bieķensalas 6-302, preču saņemšana ir BEZMAKSAS

Link to comment
Share on other sites

Guest LaDuster

tikai peerc linksys'u, ja nekas labaaks nesanaak. Dlink un citas kakas aizmirsti.

Link to comment
Share on other sites

codemen

Linksys`u gribeeju jaw arii pirkt, jo man arii to ieteicaa kaa vienu no labaakajiem.

 

Kas tad veel ir labaaks par vinju?

Link to comment
Share on other sites

Nekas nav labāks, Linksys ir Cisco meitasuzņēmums, lētais gals tā sakot. Labākais variants attiecībā cena/kvaltāte

Link to comment
Share on other sites

codemen

Es palasiiju par routeri, karteem razotaaja maajas lapaa.

Bet tur nekas nebija rakstiits, ka tie vilktu 300m.

Vai tad tas ir xneta izdomaajums?

Link to comment
Share on other sites

codemen

Kuru juus no shiem 2viem ietektu?

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30639

 

 

Ārējais Veids

1 wifi

 

* PRODUKTA VEIDS - WIRELESS ROUTER

* PORTU DAUDZUMS (10/100 BASE-T) - 4

* WIRELESS STANDARD - 802.11a

* WIRELESS STANDARD - 802.11b

* WIRELESS STANDARD - 802.11g

* MAKS. DISTANCE - 300 m

* MAKS. PĀRSŪTĪŠANAS INTENSITĀTE - 54 Mbps

* PORTU DAUDZUMS (10 BASE-T) - 0

 

kods:WRT55AG

 

 

 

 

vai

 

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=30635

 

 

Ārējais Veids

1 wifi

 

* PRODUKTA VEIDS - KOMUTATORS

* PRODUKTA VEIDS - PIEKĻUVES PUNKTS Kaa sho saprast?

* WIRELESS STANDARD - 802.11b

* BROŠANAS AVOTS - ĀRĒJĀIS

* IZMĒRI ( HxWxD cm) - 4.8 x 18.5 x 20

* SVARS (g) - 500

* PORTU DAUDZUMS (10/100 BASE-T) - 4

* PORTU DAUDZUMS (10 BASE-T) - 0

* MAKS. PĀRSŪTĪŠANAS INTENSITĀTE - 54 Mbps

* WIRELESS STANDARD - 802.11g

* WIRELESS STANDARD - 802.11b

* WIRELESS STANDARD - 802.11g

* MAKS. DISTANCE - 300 m

 

kods:WRT54GS

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...