Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

Ja cilvēks pērk Baltkrievu cigaretes(tas ir BEZ Latvijas akcīzes markām), tātad cilvēks apzināti pērk kontrabandu, tādiem jāsēž cietumā - 100%. Vēlreiz uzsveru - Kontrabandu. Ja cilvēks pērk Baltkrievu cigaretes ar īstām Latvijas akcīzes markām, tātad tā NAV kontrabanda. Un te pēkšņi izrādās, ka cigaretes ir nevis Baltkrievu oriģināls, bet Ķīniešu viltojums - attiecīgi cilvēks parciņā kūp, pienāk ments, un cigaretes sadedzina, jo tās ir viltojums!

 

Ir liela atšķirība starp to, vai pērk apzināti kontrabandas preci un NEAPZINĀTI viltojumu! Tas arī ir tas, par ko rakstīju iepriekš.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Tiesa nolems, vai esi to darījis apzināti vai neapzināti. Tāda lieta kā paciņu kratīšana, šķiet, ietilpst labākajā gadījumā zem administratīvām tiesībām. Attiecīgi - pierādījumi faktiski nekādi nav vajadzīgi, pietiek ar (muitas) inspektora aizdomām. Bet man, savukārt, ir aizdomas, ka inspektors sevišķi necentīsies noskaidrot kādi bija tavi motīvi vai nodomi :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ko darīt, ja aizdomas, ka pastnieks zog? 3-4 mēnešu laikā nav atnākušas 3 paciņas. Visās bija štrunti bez trackinga (mobila telefona vāciņš bērnam, radiodetaļas, vēl kaut kas). Visas pakas ar trackingu smuki atnāca.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Pretējā gadījumā varam jebkuram pārdevējam uztaisīt kašķi par tēmu, ka atsūtītais ir viltojums. Arī gadījumos, kad muita tā uzskata un attiecīgo sūtījumi iznīcina.

 

Teiksim, marrtins, sūti kādam serveri, a muita paziņo, ka tas ir viltojums, jo muitas keksam tā škiet, jo viņš neko nerubī. Attiecīgi prece tiek marinēta, a pasūtītājs ebay atver disputu, ka nav preci saņēmis... ko nu?

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Es ārpus EU lielās kastes nesūtu :)

Bet šaubos, ka tur kāds kaut ko sapratīs kas tur vispār ir. Viendien bij parāvuši man sūtīto paku no ASV vaļā, gribēja piekasīties pie satura neatbilstības deklarētajam vai kas tāds. Sāka tur uzskaitīt  - datora modulis: kingston; kaut kāds procesoris; kaut kāds kabelis; utmldz., karoč ne bū ne bē.

Par tiem viltojumiem, man šķiet, viņi čeko tikai ļoti konkrētas lietas, konkrētas firmas, kas varētu būt kaut kādā pretviltojumu aliancē/savienībā vai kas tamldz. un pēc noteiktiem iesniegtiem parametriem/atpazīšanas pazīmēm. Šo gan nezinu kā tur īsti ir, bet šādi šķiet loģiski.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Attiecīgi - pierādījumi faktiski nekādi nav vajadzīgi, pietiek ar (muitas) inspektora aizdomām.
 

Tā nu gluži nebūs gan, jābūt kādam pamatojumam, ekspertīzei, preču zīmes īpašnieka, oficiālā izplatītāja slēdzienam..

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Tu domā kāds tur taisa ekspertīzes tūkstošiem paciņu dienā? Tāpēc jau kā teicu, šķiet, ka viņi strādā pēc iepriekš sagatavotām vadlīnijām.

Link to comment
Share on other sites

Nē, protams. Robežas tāpat šķērso viss kaut kas. Tas notiek izlases veidā, laiž caur rentgenu, aizdomīgo atver, muitnieks tikai aiztur. Arī saņēmēju informē, ka sūtījums konfiscēts. Vai tās ir cigaretes vai Adibas.


 

 

attiecīgi cilvēks parciņā kūp, pienāk ments, un cigaretes sadedzina, jo tās ir viltojums!
 

Lai kūp, aizliegts tas nav. Aizliegts ir pārdot un ievest nevis pirkt. Un 2 paciņas var ievest pilnīgi legāli, tātad kūpinu ko kaimiņš vakar vai pirms gada atveda. Vai kaimiņu kaimiņš vai vispār vairs neatceros kas.

Link to comment
Share on other sites

apvienosana

Pastāstīšu savus 2 spilgtākos atgadījumus -

 

1. sūtīju bateriju portatīvajam, bet neatnāca mēnesi, divus, uzrakstīju paŗdevējam - atsūtīja nedēļas laikā;

2. studentu laikos pasūtīju vienu spiegošanas rīku, ar domu, ka varēšu labu eksāmenus nokārtot, kaut kā neiepatikās, ieliku komentāros, ka ''nekam nederīgs'', beigās dabūju naudu atpakaļ, gan arī paliku ar savu rīku, tikai nācās izdzēst komentāru!

 

 

p.s. - ir bijuši sīkumiņi, kas nav atnākuši - aizsargplēve telefonam, vāciņš...

Labots - apvienosana
Link to comment
Share on other sites

 

 

Teiksim, marrtins, sūti kādam serveri, a muita paziņo, ka tas ir viltojums, jo muitas keksam tā škiet, jo viņš neko nerubī. Attiecīgi prece tiek marinēta, a pasūtītājs ebay atver disputu, ka nav preci saņēmis... ko nu?

 

Ir nācies ar šo saskarties. Praksē tas notiek šādi - ir noteiktas preču grupas, kuras muitā pārsvarā arī pārbauda. Latvijā ir vairāki kantori, kuri pārstāv preču zīmju īpašnieku intereses, tie arī ir muitā iesnieguši sarakstus ar precēm kuras ir riska grupā - un attiecīgi pārstāv savu klientu intereses.

 

Ja muitas darbiniekam rodas aizdomas par viltojumu - tev tiek nosūtīts paziņojums par to. Tu vari piekrist, ka tas ir viltojums, iegādāts neapzināti un piekrist iznīcināšanai - vai arī nepiekrist, un risināt šo jautājumu ar muitu (precīzāk gan būtu teikt - nevis ar muitu, bet preču zīmes pārstāvi). Neviens muitas darbinieks uz savu galvu neko neiznīcina/nenosaka preces autentiskumu - jebkurā gadījumā tiek informēts tieši konkrētā zīmola pārstāvis Latvijā.

 

Juridiskām personām nesāpīgākais variants ir automātiski piekrist preces iznīcināšanai (šajā gadījumā firma vismaz nesaņem administratīvo sodu). Privātpersonai - ja prece nopirkta Amazon/Ebay/Ali - ir pietiekami daudz laika, lai atrisinātu jautājumu ar pārdevēju par naudas atgriešanu. Neviens nemetas virsū tavai paciņai un necenšas to momentā iznīcināt - muitā patiesībā strādā daudzmaz saprotoši cilvēki

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Konfiscē lielākoties "zīmolu" viltojumus "Dolčes kabans" "Lakostes krokodils" un pārējos mēslus, kas maksā absolūti neadekvāti un ko pērk tie, kam nav ar ko palielīties, bet ļoti gribās.

Neviens neliedz pirkt somiņu BEZ uzrakstiem, ko neviens nevarēs konfiscēt.

Tas pats attiecas uz iPhone un Samsung viltojumiem - ja cilvēkam obligāti vajag brendu vai nosaukumu, pat ja nevar to atļauties, tā ir slimība un ir jāārstē medikamentozi vai operatīvi.


Būtībā ir tā, ka mūsu amatpersonas dejo pie zīmolu īpašnieku stabules. Un liela daļa tautas bez tiem zīmoliem nespēj iedomāties savu eksistenci.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums. Ja nu gadījumā GB izstājās no ES. Pasūtot kādu lielāku preci no GB. Vai būs jāmaksā PVN + muita kā no ĶTR? Piemērs Sportsdirect.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Jo, ja viņi izstājas no ES, tad arī pazūd brīvā tirdzniecība starp ES valstīm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šengenai nav nekāda sakara ar preču kustību un muitu, sarežģījumi var rasties pat iekšzemē, ES teritorijā, kā Kanārijās, kur nu vēl no valsts kas nav ES dalībvalsts. Protams ka būs jāmaksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Caur supportu atver lietu (case).

Izstāsti viņiem savu bēdu un tad jamie sariktēs visu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paypal ir sākotnēji speciāli radīts Ebay un (..)

Bullshit. Ebay paipalu nopirka 4 gadus pēc tam, kad paipala bija radīta.

 

 

 

2. studentu laikos pasūtīju vienu spiegošanas rīku, ar domu, ka varēšu labu eksāmenus nokārtot, kaut kā neiepatikās, ieliku komentāros, ka ''nekam nederīgs'', beigās dabūju naudu atpakaļ, gan arī paliku ar savu rīku, tikai nācās izdzēst komentāru!

Tā jau ir ubagošana.

Ja reiz neiepatikās, tas nebūt nenozīmē, ka "nekam nederīgs" - drīzāk "pats muļķis, ka nopirku". Bet nu jā, naudiņu ta' atpakaļ gribas, turklāt preci ta' arī gribas paturēt.

 

 

 

Jautājums. Ja nu gadījumā GB izstājās no ES. Pasūtot kādu lielāku preci no GB. Vai būs jāmaksā PVN + muita kā no ĶTR? Piemērs Sportsdirect.

Atkarīgs no tā, kādus līgumus saslēgs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja maksāji no kartes, nauda būs atpakaļ uz kartes. Man kādu laiku atpakaļ bija tāds pats gadījums - atnāca bojāta prece, atgrieza naudu. Tik pagāja dažas dienas, kamēr nauda bija manā bankas kontā, pēc informatīvā e-pasta saņemšanas par naudas atgriešanu.

Link to comment
Share on other sites

Volters

Kas par herņu!?

Izstāstiet man, vecam druakam, kur prikols?

Baterijas tādā cenā?

http://www.ebay.de/itm/RDGTOOLS-5-X-BATTERY-FOR-DIGITAL-VERNIER-DIGITAL-SCALE-/370420760955?hash=item563ecc417b:m:menZibnyHw7C8QAvXiR4Wdw

Nū... 119 pārdotas, palicis "pēdējais eksemplārs".

Ne reizi vien ir nācies redzēt šitātus pekstiņus, bet nu tomēr cena iespārda. Uz ko tiek tēmēts?

Vot izstāstiet lūdzu, kas par principu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, Anglijā ir daud trako, kas par 1r44 bateriju samaksātu 100Eur, jo tā taču speciālajiem svariem der... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nū... 119 pārdotas, palicis "pēdējais eksemplārs".

 Paskaties par cik pārdotie eksemplāri pārdoti. Cena tāda pēdējam uzlikta speciāli, lai saglabātos konkrētais sludinājums kā aktīvs un nepazustu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Prece beigusies, bet gaidāms jauns pievedums. Kā jau augstāk saka biedrs - lai sludinājums nav jātaisa pa jaunu, uzliek tādu cenu. Kad būs stokā, tad cena būs normālā.

Ja tev ir simtiem vai tūkstošiem preču, tad taisīt katru reizi pa jaunu sludekli ir mazliet apgrūtinoši. Lai gan viņi tāpat izmanto api un palīgprogrammas.

Link to comment
Share on other sites

Uzlikt nereālu cenu līdz brīdim kad prece būs atkal pieejama ir sens un diezgan populārs triks. Jo saglabāt veco sludinājumu ir izdevīgāk, kā taisīt jaunu. Labākas pozīcijas meklētājos, lietotāji kuri atzīmējuši preci vēlākai iegādei, iepriekš pārdoto preču skaits ko redz potenciālais pircējs utt.

Link to comment
Share on other sites

Par tām baterijām - uzklikojot uz tā 119, var redzēt, ka normālā pārdošanas cena bija kādi 4-5 GBP.

Pie apraksta ir arī "Last updated on  Jul 06, 2016 03:21:55 PDT  View all revisions", klikojam uz "View all revisions" un skatāmies, kas un kad ir mainīts - redzams, ka Jul-06-16 ir pamainīts pieejamais daudzums un BIN cena.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Es arī piemetu vienu 9 cenai priekšā, ja prece tiek rezervēta :)

Link to comment
Share on other sites

Bet es vēl joprojām neesmu iemācījies pārdot ebayā… Vot skāde :D

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Re kā DHL "raujas"

Šitādu sviestu šiem bieži esmu redzējis - domāju, ka drīzāk šiem sistēma gļukaina, nevis tiešām šie tik izcili ittiotti... lai gan viss var būt. 

Link to comment
Share on other sites

Man vienīgajam rādās ka ebajam fitri sapisušies: ieķesējot Eiropu rāda visu no USA, lai redzētu Eiropas piedāvājumu jāķeksē USA filtrs?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man vienīgajam rādās ka ebajam fitri sapisušies: ieķesējot Eiropu rāda visu no USA, lai redzētu Eiropas piedāvājumu jāķeksē USA filtrs?


Tas nav tev vienīgajam.

P.S. Paldies, tad zinu, ko jāķeksē, lai redzētu tikai Eur preces, domāju viņš vispār nestrādā :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nūba jautājums... Kā zināt, ka atnākusi paciņa? Atnāks vēstule, ka jāiet pakaļ uz pastu?

Link to comment
Share on other sites

Pa lielam jā - gaidi vēstuli. Pat ne vēstuli, bet vienkārši lapiņu ar informāciju par to, ka pastā ir paciņa.

Mazāku paciņu gadījumā tās mēdz iemest pastkastē.

Vēl mēdz gadīties, ka lapiņu (vai paku) iemet kādā citā pastkastē (pats šā iemesla dēļ esmu braucis uz mežu pakaļ saviem sūtījumiem).

Ja pakai ir tracking numurs, tad http://www.pasts.lv/lv/kategorija/sutijumu_sekosana/ var skatīties, kad paka ienāk Latvijā un kas ar viņu tālāk tiek darīts.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Var arī ielikt favorītos linku uz https://track.pasts.lv/consignment/tracking?type=pastsLv〈=lv&id=xx1234567890xx(xx1234567890xx  vietā trekinga numurs) un šad tad pavērt un paskatīties.


Man vispār paveicies - mana darba adreses pastniece (sūtu uz darbu, jo no Jelgavas uz Ozolniekiem paka ceļo vēl 2 dienas, nez kapēc) dikti labdabīga un ja nav jāmuito, mantu atnes man klāt - pat ja pārsniedz 100gr. Protams, cenšos pateikties ne tikai ar paldies... 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

kunilings sieveitēm patīik, tas gan 

Nu, tas ir gaumes jautājums. Es iztieku ar finansiālu kompensāciju.  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...