Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

 

 

briestu pārdot ebayā savu giču

Nesapriecājies par traku. Te kolēģis vecu oriģinālo ZX Spectrum pārdeva uz ASV. Kad sarēķināja visus nokāstos izdevumus, sanāca, ka pat neatmaksājās pārdot. Ģitāra ir tāda štelle, kuru viegli sadauzīt un sūtīt kaut kur pa pasauli vispār ir neprāts. Liec sludekli un liec iekšā, ka jāsavāc pie pārdevēja personīgi. Turklāt, liec uz īsu laiku, jo īstās ģelas notiek ārpus ebay, pa tiešo kontaktējoties ebayā. Kāds atraksta, ka pirks, sagaida, kad vairs nebūs publisks piedāvājums un aizkadrā nopērk... Tev paliek vairāk kāposta.

Link to comment
Share on other sites

Publisko piedāvājumu var izņemt jebkurā brīdī. Uz Latviju pakaļ neviens nebrauks. Kāda tai ģitārai aptuvenā vērtība un svars?

Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012
Svars kādi 8 gb

 

astoņi gigabaiti? 

Labots - riebeklis2012
Link to comment
Share on other sites

Ja prieksmets dargaks, ieteiktu sutit ar kadu lielo kurjeru, DPD vai DHL, sanaks padargi, bet toties ar garantiju, ka cilveks gala sanems un ar visiem pieradamiem tracking numuriem, ja to nav- tad jebkurs pircejs var pec tam pateikt, ka nav sanemis un pasam naksies par to maksat. Uz smagajiem sutijumiem (8kg ir daudz prieks pasta pakam), TNT varbut var uzmest aci, tiem gala varetu sanakt letak. Tapat iesaku izveleties, ka suti tikai uz EU valstim, tas ari bus letak, turklat ar garantiju, ka nebus nekadu cakaru ar muitam un ko tik vel ne- sanemeji ne vienmer ir par to informeti un tad ari balagans aiziet.

 

Tapat opcija ir, ja kads pazistams dzivo UK vai Vacija, tad vietejos eBay, pardod un preci nosuti pazinam ar kadu leeto Latvijas kurjeru- tiem businiem, cik vini tur 10 vai cik euro panems, un talak pa vietejo valsti ari tie servisi ir krietni leti, var kaut ko ietaupit uz to. Es gan sakuma meginatu ielikt preci un pasta izdevumus uzlikt kadus 40 euro, ja ta neperk, tad domatu talak.

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es gan sakuma meginatu ielikt preci un pasta izdevumus uzlikt kadus 40 euro, ja ta neperk, tad domatu talak.

Tam nav nekādas nozīmes, svarīga ir kopējā summa. 300+40 vai 340 ar free shipping ir būtībā viens un tas pats. Es rēķinātos ka šādā darījumā kopējie izdevumi tirgojot com lapā varētu būt ap 100. Bez pasta vēl ir komisijas. Kas attiecas uz pastu, trakings ir jebkuram sūtījumam. Un reģistrējas Pasaules Pasta Savienībā, tā ka ir ļoti labi viss sekojams un pierādāms.

Link to comment
Share on other sites

Tad sanāk, ka pasta izmaksas liek maksimālās, kas paliek pāri tas tavs!?

Link to comment
Share on other sites

 

 

pārdevējam jāsedz pircēja preces atpakaļ pasta izdevumi.

Nekad neesmu sedzis cik nu bijusi pāris reizes darīšana. Man šķiet ka tas ir lokālajiem, tipa priekšapmaksas pasta stacijas kodu aizsūtīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad joprojām īsti nekļūst skaidrs kā tur labāk darīt. :D

Dabū labu iepakojuma kasti.

Sūti uz ES tikai (gan jau pircējs atradīsies), es sūtu ar ACE logistics vai  DPD. Uz ES, jo priekš 300Eur vērtas preces uz ārpusi tik lielu kasti neviens nesūtīs vai arī sūtīs par ārprātīgākajām naudām. Pastam ir ne tikai svara, bet arī izmēra ierobežojumi - skat. pasts.lv

Link to comment
Share on other sites

Aha. Būs kā lizards ieteica jāpaklaušinās pastā.

Pats savulaik vintage basu sūtīju ebay, atnāca parastā kastē, nebija nekas baigi nopakots.

Link to comment
Share on other sites

Pastā neko vairāk neizstāstīs, viss ir mājas lapā. Pat rokasgrāmata atsevišķi par valstīm. Nesūta jau tās ģitāras katru dienu. Ja ES, tad nevar likt com lapā, jo tajā nevarēs izķeksēt ASV.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas attiecas uz pastu, trakings ir jebkuram sūtījumam. Un reģistrējas Pasaules Pasta Savienībā, tā ka ir ļoti labi viss sekojams un pierādāms.

Ja viss būtu tik skaisti... Piemēram, UK un Austrālija - sūtot reģistrētas sīkpakas (jā, tajā UPU sistēmā) tur reti kad sanāk redzēt, ka paka ir piegādāta. UK parasti apstājas kaut kādā sorting centrā, reti kad parādās, ka ir piegādāts. Austrālijā vispār neredz sīkpakas. Nemaz nerunājot par eksotiskākām valstīm. Pieļauju, ka tās varbūt arī nav zem UPU, bet UK un Austrālija?

Link to comment
Share on other sites

Pastam viss ir zem UPU, tikai dalībvalstīm nav pienākums datus publiskot, pasta mājaslapas to dara brīvprātīgi. Rakstisku atskaiti var pieprasīt pasts, kaut kādu eiro vai divus tas maksās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vispaari kas par gicju? varbuut tomeer paintereseeties tepat sjauraa lokaa?

 

nebūtu sācis interesēties par ebay, ja problēma nebūtu tajā, ka šī ir kreilim paredzēta. ssā tika ļoti ilgu laiku mēģināts... :( Ibanez RG8.

Link to comment
Share on other sites

 

 

i ponjeslo tev sjo pirkt :>

 

vispār mūzika saista jau sen. labu laiku basu spēlēju (arī nauda ar to tika pelnīta). tad paķēru vienu ģitāreli, to pārdevu, tad izdomāju, ka gribas ko smagāku. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Normandy13

Latvijai savs ebays :)

 

 veel latvijaa savs spameris-idiiots...

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

 

 

kreilim paredzēta

Cik atminos, viens no brāļiem Ziemeļiem bija kreilis :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ap Ziemīšiem iepirkos trijās UK ebay bodēs. Neviena no precēm vēl nav atceļojusi. Estimated delivery time arī jau iztecējis.

Vai man vienīgajam tāda bēda? Vai vienkārši jāsamierinās, ka pastu(-us) joprojām gāž apkārt Ziemīšu/Jaungada pasts?
Parasti no UK pakas nāca zibenīgi - vienreiz pat nepilnu 24h laikā pa pastu atnāca ar visiem UK pasta zīmogiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak lidostā droši vien pieslānīts pilns ar pakām un kā parasti trūkst darbinieku, kas šķiro. Man arī stāv Aliekspreša pasūtījumi kopš novembra bez jebkādas kustības :(

Link to comment
Share on other sites

14.decembrī pasūtīju 2 lietas, no dažādiem pārdevējiem, abi no HongKongas, abi uzreiz izsūtīja. Viena lieta atnāca 18 dienu laikā, kas ir normāls laiks, kad nāk no turienes. Otrā lieta gan vēl nav, bet ar to rēķinājos. Pirmā lieta ganjau ''iesprukusi'' starp laimīgajiem tūkstošiem, kas atceļo laikā, pat svētku laikā  :D


Šodien atnāca aicinājums, tā kā var teikt, turpat mēnesis nāca, bet tas ir ok, dēļ svētkiem.

Labots - dekers
Link to comment
Share on other sites

man vakar divi aicinājumi. mantas pasūtīju novembra beigās :)

kas interesanti, kopā bija 3 pavisam sūtījumi. Visi reizē izsūtīti, bet viens nāca ar Šveices pastu, jo iekšā akumulatoriņš vienā precē. To dabūju pat pirms Zeimassvētkiem.

Link to comment
Share on other sites

Juris Burrrr
Tad sanāk, ka pasta izmaksas liek maksimālās, kas paliek pāri tas tavs!?

 

Ebay + Paypal paņems sev vismaz 20% no kopējās summas. Pārdodot jebko Ebay ir jārēķinās ka ~20% aizies viņiem.

 

Ja tev viss kopā izmaksās 340, tad uz rokas tu saņemsi ~ 230 - 240. Ieteiktu no sākuma ielikt vietējā sludinājumu portālā par šādu cenu (230). Plus vēl parasti lielas summas tiek iesaldētas uz 21 dienu un plus tev vajadzēs Visa Classic karti, lai izņemtu naudu no PayPal.

Un jālūdz dievs kaut tevi neuzmestu un nepaprasītu naudu atpakaļ. :shok:

Labots - Juris Burrrr
Link to comment
Share on other sites

Man arī viens sūtījums nāk ar Šveices pastu - mēnesi marinējās Spānijā, tagad izskatās, ka beidzot atsācis kustību  :thumbdown:

Savukārt tikko saņēmu sūtījumu, kas tika pasūtīts 19. decembrī un pagājušajā nedēļā saņēmu 12. decembrī pasūtītās mantas. Visi atnāca caur Igaunijas pastu uz Omniva pakomātu. Ideāli :)

Link to comment
Share on other sites

Vakar saņemu, manā pieredzē visilgāk ceļojošās mantas, pasūtītas 1. novembrī...

Link to comment
Share on other sites

13.decembrī pasūtīju divas mantas. Viena atnāca 3.janvārī, bet otra vēl joprojām nav atnākusi. 17.janvārī beidzas Estimated delivery.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nāca ar Šveices pastu, jo iekšā akumulatoriņš

 

Kas šī ir par tādu sakarību - ja akumulators, tad šveices pasts?

 

 

 

 

 

Visi atnāca caur Igaunijas pastu uz Omniva pakomātu

 

Izcelsmes valsts precēm Igaunija?

Link to comment
Share on other sites

Ebay + Paypal paņems sev vismaz 20%

 

Ebay paņem 10% un PayPal 5%. 

 

 

 

Plus vēl parasti lielas summas tiek iesaldētas uz 21

 

Tikai jaunajiem pārdevējiem, uzticamiem pārdevējiem nauda PayPal ir pieejama uzreiz. Tāpat ja PayPal atjauno informāciju ar tracking number, tad tas 21 dienas termiņš sarūk uz 7 dienām arī jaunajiem pārdevējiem.

 

 

 

Un jālūdz dievs kaut tevi neuzmestu un nepaprasītu naudu atpakaļ.

 

Nav tik traki, man tikai reizi ir sanācis, ka pircējs ar lielu reitingu mēģina mani apšmaukt, pats gan galā zaudēja. Neiesaku dealot ar <10 pircējiem, tie ir vislielākais risks, īpaši ja tikko uzcepts konts.

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

 

 

Izcelsmes valsts precēm Igaunija?

Ne tak. Ķīna. 

Link to comment
Share on other sites

Man pēdējo mēnešu laikā daudzas paciņas nāk ar Tallinas pasta zīmogu virsū, lai arī izcelsmes valsts norādīta Ķīna.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Izcelsmes valsts precēm Igaunija?
 

Nē, bet Igauņi, tāpat kā daudzas valstis nedaudz uzvārās uz importu no ķīnas, nodibinot lokālās pārstāvniecības. 

Daudzām pasta sabiedrībām tās jau ir - Nl post, SE post, EE post, GB arī pāris. Tikai lv post laikam nekad nebūs jo nav jau jēga censties un kaut ko iesākt.

Tiesa gan, no ee post paciņas tomēr tiek nostopētas muitā izlases kārtībā un nākas samaksāt pvn, bet tas jau nekas - pvn no ķīnas cenas nav tik traks kā pvn no vietējo malaču cenas... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ebay + Paypal paņems sev vismaz 20% no kopējās summas. Pārdodot jebko Ebay ir jārēķinās ka ~20% aizies viņiem.

Profesors varētu neizplatīt dezinformāciju?

Ebay paņem 10% un PayPal 5%.

Vēl viens...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Juris Burrrr

Man feedback score ir ~200 un 100% pozitīvs feedback, 3+ gadi eBay'ā, tik un tā iesaldē uz 21 dienu praktiski visus darījumus par lielām summām.

Man visiem sūtījumiem vienmēr ir izsekošanas nr. Ievadu izsekošanas nr gan eBay, gan PayPal, negad termiņš nav samazinājies.

 

Paskatījos vēsturē, no tieši 100 naudām eBay savāca 15.19 un PayPal 4.10, kas kopā veido 19.29 naudas vai attiecīgi tikpat % šajā gadījumā.

Tā kā tas nav bulshits, bet reāli cipari. Tas ir par fiksētu cenu, ja taisa izsoli, varbūt ir savādāki cipari.

 

Mani ar manu mazo pieredzi jau vismaz trīs reizes ir mēģinājuši uzmest. Pēdējā reizē knapi knapi atguvu naudu, pēc ilgas cīņas, sākotnēji eBays atgrieza naudu pircējam.

 

Protams salīdzinot ar tevi marrtins man ir mazs feedback score.

Uzraksti cik no tevis noplēš eBay un Paypal!

 

 

P.S. Tātad ja maksā 340e ar sūtīšanu, tad 340e - 19.29% būs 274e un no šī jāatņem vēl sūtīšanas izmaksas, kas tur ir minētas 40e, beigās uz rokas reāli sanāk tie 234e.

Labots - Juris Burrrr
Link to comment
Share on other sites

Uzraksti cik no tevis noplēš eBay un Paypal!

Es nekad neesmu izpratis to fees sistēmu, jo tur katrā sadaļā bezmaz savi fees. Labi, man ir 100% zem Computers un man ir tā: līdz 200GBP 10% un pēc tam fiksēts 20GBP neatkarīgi no summas.

Paypal fees arī ir bardaks - svārstās atkarībā no valsts, valūtas un līdzekļu source (cc, paypal, dažādi čeki un vēl sazinkas) bet kaut kas ap 3.4% vidēji no civilizētajām valstīm. No kaut kādām Ugandām utml kādi 5% varētu būt (bet precīzi nez, jāskatās tad).

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs jau arī kurā Ebay lapā esi reģistrēts un kurā tirgo, com visdārgāk. Man com un fees ir USD. Pēdējais apaļais cipars zem computer de lapā

 

Final price: EUR 100.00 (Fixed Price) Final value fee of EUR 8.400000 converted to $8.885100 at a rate of 1.05775

 

Tad vēl PVN un galā Final Value fee US $10.75

Link to comment
Share on other sites

Juris Burrrr

Manā piemērā summa ir GBP un pārdota Computers - Enterprise networking sadaļā uz ES valsti.

 

hehe - Un cik vēl PayPal paņēma?

Labots - Juris Burrrr
Link to comment
Share on other sites

PayPal Fee- EUR 3,75

Net AmountEUR 96,25

 

Maksātājs nav no eiro zonas, ja būtu, cipari būtu mazliet savādāki.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...