Jump to content

Problēma! Palīdziet Ar Padomu.


John Wayne
 Share

Recommended Posts

Pirms 2 mēnešiem nopirku digitālo videokameru Sony Handycam DCR-HC94. Nesen sākās problēmas :-x .

Pēc diezgan prātīgas un mierīgas ekspluatācijas vienu rītu LCD matricas bija sasprēgājusi. Nekādus sitienu kamera nesaņēma, krasas temperatūras maiņas nebija. Kamerai ir vienīgi skārienjūtīgais ekrāns (touchscreen), zinu, ka matricas parasti plīst no spiediena. Nu negribu es ticēt, ka būšu "lietojis pārmērīgu spēku". Instrukcijā ir norādīts, ka nav ieteicams spiest pārāk stipri, bet no tā gudrāks netiek. Tad nu aizstiepju uz garantiju, bet tur pārdevējs viszinīgi novērtē, ka tas ir mehāniskais bojājums (kāds tad vēl, ja ne mehāniskais - ķīmiskais vai :-D ). Tātad jālabo būs par savu naudu. Viss būtu saprotams, ja es ar kameru būtu nelāgi apgājies, bet nekā tāda - ticiet man! - nebija. Protams, rodas domas par brāķi un tamlīdzīgi. Vai vispār tā var gadīties? T.i., es domāju ar kameras LCD? Un vai viņi tiešām ir tik vārgi, ka uz skārienjūtīgo ekrānu jāspiež ar vartes tamponiņu? Ko ar šamajiem darīt? Sūdzēt tiesā? Starp citu, viņi man neiedeva kameras instrukciju, kad to nopirku - teica, ka nav vēl iztulkota. Manam modelim bija krievu valodā un somu (a ko, ja es nezinu tās valodas?) un līdzīgam modelim angļu valodā (a ko tas man dod?). Kaut kāds juridisks pamats ir, ja viņi man tā arī negribēs labot par savu piķi. Kameru pirku Elkorā.

Varbūt kāds jau ir saskāries ir līdzīgām problēmām, tad arī pasakiet, cik tāds remonts var maksāt un ko te var līdzēt Patērētāju aizsardzības biedrība?

Citādi baigā škrobe :evil: - pa kameru jau pus taukšķis un te vēl kāds sotaks var sanākt. Nav godīgi.

Link to comment
Share on other sites

BenderLV

man ir HC-42

arī ar skārienjūtīo ekrānu. nu zin, tur tiešām pietiek tikai pieskarties un nekas nav jāspiež.

man nakas tamlīdz. nav gadījies un 3x tfu ceru, ka negadīsies ar. ar kameru esmu biji Alpos un tur bija visdāžādākas temp. no -15 līdz +20 iekštelpās. nekas nesabojājās un funciklē vēl tagad.

 

par PTAC nezinu gan. kā var pierādīt, ka mehānisks bojājums ir noticis pats? IMHO nespīd.

tas ka tev neiedeva instrukciju tulkotu nenozīme, ka ar preci var darīt visu, kamēr tā neiztur. (es neattiecinu šo uz tevi, bet gan vispārībā)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jupis(x)

vienīgais padoms: NEPĒRCIES ELKORĀ UTML. IESTĀDĒS, UN NEGULI UZ ELEKTRONIKAS!!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Skārienjūtīgais displejs ir pats ideotiskais tehniskais risinājums kādu Sony varēja izdomāt(prakse to pierāda). Tāpat jau ir grūti vajadzīgos kameras setingus mainīt caur meņuci, kur nu vēl ar resnu trīcošu taukainu pirkstu kautko iestādīt, bet nav jau variantu. Visi labie modeļi ar vajadzīgajiem slēdzīšiem un podziņām ir noņemti no ražošanas. Konkrētā situācijā var mēģināt griezties patērētāju aizsardzības arganizācijā, bet arī tas varētu nepalīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

Tačskrīnam ir viena baigi labā fīča - spot focus. Kur ekrānā iebakstīji, tur kamera noforkusējās. Dažkārt noder.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Tātad jūs sakāt, ka pats vien esmu izbakstījis to matricu un ka ar tačskrīniem jāstrādā ar vates tamponiņiem?

Bet kā tad ar laptopiem? Esmu darbojies arī ar laptopa tačskrīnu un tur vari bakstīt gan ar pirkstu, gan ar citu priekšmetu, nekādas vainas. Sony speciāli tādas vājas matricas izlaiž?

Vai tomēr tas bija brāķis?

 

A kur varētu noteikt neatkarīgu ekspertīzi?

Link to comment
Share on other sites

BenderLV

mēs neapgalvojam, ka pats esi vainīgs un pats salauzi.

vienkārši būs ļoti grūti pierādīt, ka mehānisks bojājums ir radies pats. savukārt, jatu nebūsi pirmais ar šādu sūdzību, tad tev ir izredzes, ka to atzīs par brāķi.

pamēģini pažēloties SONY centrā.

Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

gan jau ka pats kabatā saspiedi, vai arī pats/kāds cits uzsēdās virsū...

nu nevar ekrāns pats saplīst :shock:

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Nē, nu jūs īsti nesapratāt domu.

Es nesaku, ka ekrāns pats no sevis saplīsa, dabā tā nenotiek nekas pats no sevis :-D .

Es vienkārši domāju, ka man varēja trāpīties kāda brāķa LCD partija un ka viņš saplīsa pie niecīga spiediena, apstākļos, kādos normāls LCD izturētu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ghenis

tu viņu saulē/karstumā neturēji ? Mazie LCD plīst saulē . (Lielie tikai ieliecas :D)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...