Jump to content

Maksimālā Mp3 kvalitāte


Hitchcock
 Share

Recommended Posts

Cik saprotu, tad mp3 var noripot līdz 320 kbps. Uzspiežot uz faila man rāda, ka compression rate ir 7:1. Tātad oriģinālais fails it kā ir 7x lielāks.

1. Cik daudz tiek saspiesta quality ?

2. Ja spiež uz 320 kbps, tad vai tā būs max iespējamā Mp3 quality ?

3. Kā spiežot audio cd var iegūt quality 1:1 ?

4. Par cik % .ogg ir labāks par .mp3 ?

5. Cik labāks ir ogg, ja .ogg faila izmērs ir vienāds ar .mp3 faila izmēru ?

Link to comment
Share on other sites

Hitchcock

Klausoties tiešām kvalitātes atšķirību nejūt. Dažreiz pat 128kbps faili ir tik kvalitatīvi saspiesti, ka ar ausi dzirdams, ka skan labāk par dažu labu 320nieku.

Link to comment
Share on other sites

Klausoties tiešām kvalitātes atšķirību nejūt. Dažreiz pat 128kbps faili ir tik kvalitatīvi saspiesti, ka ar ausi dzirdams, ka skan labāk par dažu labu 320nieku.

 

tas ir iespējams tikai tad, ja, kā rakstīja NC, 320 fails ir īstenībā pārspiests zemākas kvalitātes fails. ja ir divi normāli faili, 128 un 320, tad pirmais nekad neskanēs labāk par otro, neskatoties pat ar kādu kodeku viens vai otrs ir ticis spiests.

Link to comment
Share on other sites

Hitchcock

neaizmirsti kad netaa ir labs cilvēki kas iedomaajas kad paarspiezot 128nieku mp3 uz 320 vinji dabuus labaaku kvalitaati ...

sist taadus ...

 

Tā tiešām ir. Kāds "džeks" ieraksta audio cd draugam ar dziesmām, kas ir dažādos bitrates. Draugs noripo disku uz 256. Nošārē vispasaules tīmeklī (izplata). Un citi pēc tam grauž nagus (sevišķi jau mdsl), kam ātrums jau tā sūdīgs. Novelk, uzliek, sašķoba seju, izdzēš, meklē citu variantu.

Labi, ka man nav mdsl.

Link to comment
Share on other sites

heh

vai nav eertaak dabonot labu audio cd ljengajajos pirkots to fiksi paarbliest kolekcijaa kaa *iso ? ( tjip cd img )

ne kval pazuud arii nodroshinamies pret to kad audio cd atlieksies ( lietojot to tas var notikt ) + arii saskraapeejot originaalu mees tomeer esam mirror patureejushi + ja tieshaam miil baudiit kapeec nevuadiit to pash audio cd ?

Link to comment
Share on other sites

Vienmeer esu veeleejies zinaat ar kaadu bitreitu ir ierakstiits audio cd. Jo skaidrs, ka tas arii ir digitaalaa formaa, bet tik labaa, ka uz ausi liekas jau analogs. Kaadaa bitreitaa tad buutu jaakompresee MP3, lai kvalitaate buutu identiska, bet fails kompreseehanas deelj buutu mazaaks. MP3 jau kodee ar kvalitaates zudumiem, bet pie maksimaalajiem bitreitiem varbuut taas frekvences netiek korigjeetas?

Link to comment
Share on other sites

Hitchcock
heh  

vai nav eertaak dabonot labu audio cd ljengajajos pirkots to fiksi paarbliest kolekcijaa kaa *iso ? ( tjip cd img )  

ne kval pazuud arii nodroshinamies pret to kad audio cd atlieksies ( lietojot to tas var notikt ) + arii saskraapeejot originaalu mees tomeer esam mirror patureejushi + ja tieshaam miil baudiit kapeec nevuadiit to pash audio cd ?

 

Nav jau, kur dabūt tādus audio diskus, ko vēlos. Bieži vien iespēja ir tikai sūtīt no amazon.com.

Link to comment
Share on other sites

Es AudioCD riposhanai izmantoju Easy CD-DA Extractor... LAME 3.96.1 codex.. uz max quality, stereo@192... skanja tieshaam ir ljoti laba... vispaar proga pati par sevi ir taada par kuru buutu veerts pat maxaat..

Link to comment
Share on other sites

Hitchcock
Vienmeer esu veeleejies zinaat ar kaadu bitreitu ir ierakstiits audio cd. Jo skaidrs, ka tas arii ir digitaalaa formaa, bet tik labaa, ka uz ausi liekas jau analogs. Kaadaa bitreitaa tad buutu jaakompresee MP3, lai kvalitaate buutu identiska, bet fails kompreseehanas deelj buutu mazaaks. MP3 jau kodee ar kvalitaates zudumiem, bet pie maksimaalajiem bitreitiem varbuut taas frekvences netiek korigjeetas?

 

Tā kā teorijā ir rakstīts, ka mp3 is lossy codecs, tad identisku tu nekad nedabūsi. Bet ar ausi jau neatšķirsi.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur esmu lasījis (laikam kaut kādos pleijeru, pluginu vai dekoderu readme), ka teorētiski var līdz pat 640kbps bitreitu uzmaukt un daži labi pleijeri to arī prot atskaņot, tikai jautājums, ar ko tādus var uzkodēt? Un otrs jautājums, protams, par jēgu, tad jau tiešām atvēli nedaudz vairāk diska vietas un saspied ar bezzudumu APE.

Link to comment
Share on other sites

Vienmeer esu veeleejies zinaat ar kaadu bitreitu ir ierakstiits audio cd. Jo skaidrs, ka tas arii ir digitaalaa formaa, bet tik labaa, ka uz ausi liekas jau analogs. Kaadaa bitreitaa tad buutu jaakompresee MP3, lai kvalitaate buutu identiska, bet fails kompreseehanas deelj buutu mazaaks. MP3 jau kodee ar kvalitaates zudumiem, bet pie maksimaalajiem bitreitiem varbuut taas frekvences netiek korigjeetas?

 

wav failam bitrate ir ~1.4 mbps. identisku kvalitāti pie mazāka izmēra var panākt ar lossless kodekiem. ar lossy kodekiem tas nav panākams. pirmie nodrošina identisku kvalitāti pie mazāka izmēra, otrie - pieņemamu kvalitāti pie maza izmēra.

Link to comment
Share on other sites

Guest JohnieB

Loti labs info ir atrodams ieks www.dbpoweramp.com - gan info par kodekiem gan par audi standartiem gan riposanas programmas. Man liekas ka ar dbPowerAmp softu var dabut labaku kvalitati ka ar EA - bet tas tikai manas domas!

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz

1 - tu vinu saspied tik taalu cik uzliec 320 gadiijumaa nejutiisi atskiriibu ar  CD (nu nejutiisi un viss)

3 - liekot 256 bitreitu ar lame kodeksu quality modee CBR (lai nezuud pakaljas kanaalu info)  

 

Te nu es Tev oponēšu!

1. Tas, drošvien ir Tavs IMO, bet viss ir atkarīgs no ausīm un aparatūras!

3. A moš kādu testu uztaisīt? :) Nu nav Tev taisnība, nav. Tas ir tikai Tavs optimālais variants. Kuram tad vajag to pakaļas kanālu? Ja ir stereo, tad VBR viennozīmīgi!

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz
ja ir divi normāli faili, 128 un 320, tad pirmais nekad neskanēs labāk par otro, neskatoties pat ar kādu kodeku viens vai otrs ir ticis spiests.

 

Skanēs gan labāk 128, ar nosacījumu, ja spiests ar lame un pareiziem settingiem, bet 320 spiests ar Xing.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz

3. Kā spiežot audio cd var iegūt quality 1:1 ?

4. Par cik % .ogg ir labāks par .mp3 ?

5. Cik labāks ir ogg, ja .ogg faila izmērs ir vienāds ar .mp3 faila izmēru ?

 

3. 1:1 var iegūt spiežot ar kādu lossless kodeku - .ape (monkeysaudio.com) .flac (flac.sourcwforge.net). Mana pieredze rāda, ka ~60% no oriģinālā faila izmēra var dabūt. Jo klusāks izejmateriāls, jo mazāks izmērs. (Klasikai ideāli!)

 

4. Nu tā nevar pateik "%" Es teikšu 80%, NC teiks 0% un jēga? :) Skan jau labāk noteikti, bet arī, pareizie koderīši jāatrod! Pie maziem bitreitiem liek mp3'am tādu kloķi, ka tik turies! Arī pie lielākiem bitreitiem (~200kbps) ļoti saudzīgi ar augšām apietās! Nav raksturīgā mp3 CBR šļura! (Ogg defaultais ir VBR) Vēl nav gadījies neviens tracks, kas sakodēts uz ogg neskanētu! Uz mp3 - pilns!

 

5. Viss atkarīgs no parametriem, settingiem!

 

 

P.S. Bļin, ka ZB šitie profesori, kuri raksta no mp3 uz CD un pēc tam vēl dod ripot!!! Drausmas! Ja man kāds iedod matricu, tad pirmais, ko es daru, ja pēc dzirdes neko nejūtu, lieku PC un ar Sound Forge skatos spektru! Bet parasti jau dzirdu uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

ja ir divi normāli faili, 128 un 320, tad pirmais nekad neskanēs labāk par otro, neskatoties pat ar kādu kodeku viens vai otrs ir ticis spiests.

 

Skanēs gan labāk 128, ar nosacījumu, ja spiests ar lame un pareiziem settingiem, bet 320 spiests ar Xing.

 

neskanēs. nekādi setingi nevar atsvērt milzīgo augsto un vidējo frekvenču zudumu pie kodēšanas ar 128 kbps. lai cik sūdīgs būtu xing kodeks, pie 320 kbps viņš jau no toč griež mazāk nost nekā lame pie 128.

Link to comment
Share on other sites

Guest lameris

Kompreseejot parasto CD uz MP3 tiek nogriezta taa frekvenjchu josla kura ausij nav dzirdama tachu pie lielaakiem basiem tomeer var just atshjkiriibu jo nogriestaa frekvenjchu zona rada nedabiigu skaneejumu. Lai no taa izsargaatros ir jaaveic mp3 faila normalizeeshana (normalize), taada funkcija ir gan Graberim gan Catalystam un efekts buus pavisam cits

Link to comment
Share on other sites

normalizēšana - protams attiecas uz signāla līmeni - skaļumiem!

 

bet mp3 - ir lossy kodeks - samazina failu uz kvalitātes rēķina.

 

ja negribi zaudēt kvalitāti tad spied uz LOSELESS kodekiem, piem FLAC. - instrukcijas un softus var lielajā ""G"" dabūt:)))!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest andriic

es pirms paaris meeneshiem paarkodeeju savu pieticiigo muuzikas laadiiti no mp3 formaata uz ogg'iem. maajas apstaakljos jau taa lielo atshkjiriibu nevar just, bet klausoties uz home cinema aparatuuras un saliidzinot ar cd-audio... nekaadas buutiskas izmainjas nav noveerotas. protams, viss, kas ir kodeejams tas arii zaudee kvalitaati... un es diezvai tagad tuvaakajaa laikaa paarieshu no ogg'iem uz kaadu citu :).

Link to comment
Share on other sites

es pirms paaris meeneshiem paarkodeeju savu pieticiigo muuzikas laadiiti no mp3 formaata uz ogg'iem.

Es jau arī sabijos no šāda teksta, bet kas zina, varbūt cilvēks vēlreiz pārripojis savu AudioCD kolekciju?

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz
ja ir divi normāli faili, 128 un 320, tad pirmais nekad neskanēs labāk par otro, neskatoties pat ar kādu kodeku viens vai otrs ir ticis spiests.

 

Skanēs gan labāk 128, ar nosacījumu, ja spiests ar lame un pareiziem settingiem, bet 320 spiests ar Xing.

 

neskanēs. nekādi setingi nevar atsvērt milzīgo augsto un vidējo frekvenču zudumu pie kodēšanas ar 128 kbps. lai cik sūdīgs būtu xing kodeks, pie 320 kbps viņš jau no toč griež mazāk nost nekā lame pie 128.

 

Esi testējis? Notestē! Ja Tu zinātu Xing un Lame īpatbības, Tu runātu savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz
Kompreseejot parasto CD uz MP3 tiek nogriezta taa frekvenjchu josla kura ausij nav dzirdama tachu pie lielaakiem basiem tomeer var just atshjkiriibu jo nogriestaa frekvenjchu zona rada nedabiigu skaneejumu. Lai no taa izsargaatros ir jaaveic mp3 faila normalizeeshana (normalize), taada funkcija ir gan Graberim gan Catalystam un efekts buus pavisam cits

 

1. Tiek nogrizta frelvenču zona, kas ausij IR dzirdama (cilvēka dzirdes diapazons ~20 - ~20kHz) Balstoties uz psihoakustiskajām īpašībām tiek grieztas nost augšas, bet ne vienmēr vienādi. Kā kurā kodekā un pie kādiem nosacījumiem un bitreitiem.,

 

2. Normalizēšana ir pavisam kautkas cits! Ar to tikai var izmainīt faila skaļumu. Un arī, starp citu iebraukt lielos sūdos. Es labāk iesaku replaygain.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz
es pirms paaris meeneshiem paarkodeeju savu pieticiigo muuzikas laadiiti no mp3 formaata uz ogg'iem. maajas apstaakljos jau taa lielo atshkjiriibu nevar just, bet klausoties uz home cinema aparatuuras un saliidzinot ar cd-audio... nekaadas buutiskas izmainjas nav noveerotas. protams, viss, kas ir kodeejams tas arii zaudee kvalitaati... un es diezvai tagad tuvaakajaa laikaa paarieshu no ogg'iem uz kaadu citu :).

 

Ui, vecīt, vai Tev garšo otrreiz sildīta zupa? Man ne īpaši. Pārspiežot mp3 uz ogg Tu esi padarījos invalīdu ar vienu slimu kāju par invalīdu ar 2 slimām kājām! Es Tev iesaku dzēst visu nafig ārā! Dabūt CD un spiest UZREIZ uz ogg. Tad būs OK!

Link to comment
Share on other sites

es pirms paaris meeneshiem paarkodeeju savu pieticiigo muuzikas laadiiti no mp3 formaata uz ogg'iem. maajas apstaakljos jau taa lielo atshkjiriibu nevar just, bet klausoties uz home cinema aparatuuras un saliidzinot ar cd-audio... nekaadas buutiskas izmainjas nav noveerotas. protams, viss, kas ir kodeejams tas arii zaudee kvalitaati... un es diezvai tagad tuvaakajaa laikaa paarieshu no ogg'iem uz kaadu citu :).

 

Ui, vecīt, vai Tev garšo otrreiz sildīta zupa? Man ne īpaši. Pārspiežot mp3 uz ogg Tu esi padarījos invalīdu ar vienu slimu kāju par invalīdu ar 2 slimām kājām! Es Tev iesaku dzēst visu nafig ārā! Dabūt CD un spiest UZREIZ uz ogg. Tad būs OK!

 

dzeks shas no ogg ierakstiis CD un tad noripos no cd uz ogg :O)

Link to comment
Share on other sites

vienais raxtiija:

 

neskanēs. nekādi setingi nevar atsvērt milzīgo augsto un vidējo frekvenču zudumu pie kodēšanas ar 128 kbps. lai cik sūdīgs būtu xing kodeks, pie 320 kbps viņš jau no toč griež mazāk nost nekā lame pie 128.

 

 

Nu blee - Tu Xinga kodeka specifikaaciju esi apstiijies kaut? Jamais tak griezh visu virs 16kHz. Lame ar nav zelta gabalinjsh pie frekvenceem virs 20kHz (Fraunhovers griezh veelaak), bet toties Lame pishoakustiskais modelis (imho) ir visoptimaalaakais, jo tieshaam pie 160kbit/s skan labaak kaa Xing pie 320 un Fraunhover pie 192 - paarbaudiits.

 

Paarspiest mp3 uz ogg... Mnjaa... Veel labaak ir uzfilmeet drauga dzimumdienu ar mobilo telefonu, un veelaak ieguuto video paarspiest uz DVD, vai nee... pat uz HDTV - kvalitaate uzlabojas vienkaarshi fantastiski - Holivudas labaakie rezhisori kausies par sho materiaalu - Spiilbergs kausies ar Zemeki, lai izciiniitu tiesiibas sho materiaalu izmantot savos jaunaakajos gara darbos - tiks uznjemta filma "Atpakalj naakotnee uz Juras laikmeta parku" ... :p

Link to comment
Share on other sites

Klausoties tiešām kvalitātes atšķirību nejūt. Dažreiz pat 128kbps faili ir tik kvalitatīvi saspiesti, ka ar ausi dzirdams, ka skan labāk par dažu labu 320nieku.

 

neaizmirsti kad netaa ir labs cilvēki kas iedomaajas kad paarspiezot 128nieku mp3 uz 320 vinji dabuus labaaku kvalitaati ...

sist taadus ...

 

VO VO.. tik tieshaam labs cilvēki...

 

Kas ir .mp3 ... tas ir ka - teiksim visiem saprotamaa valodaa ... Spiezot uz .mp3 skanjai tiek nogriezsta - nonjemta taa skanjas dalju kuru cilveka AUSS VIENKAARSHI NEDZIRD ... Tapeec jau ir arii cilveeki kuriem 128 kbps liekaas laba.. jo vinji nedzird kaut kaadas skanjas... A tie kurirem dzirde juutigaaka.. tiem ar to nepietiek....

 

Kaads tolks paarspiest no 128 ---> uz augstaaku .. VO aaksti..

Link to comment
Share on other sites

Neteikšu, ka man ir baigā absolūtā dzirde, bet 128 es nevaru klausīties, jo besī, ka augšējās frekvences ir izkropļotas.

Ar 192 jau ir labāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz

Vēlreiz gribu pasvītrot, ka bitreits uzreiz par 100% nenozīmē, ka fails būs attiecīgi labs/slikts. Vēl ir metodes - VBR/ABR/CBR, paša kodeka īpatnības, augšu nogriešanas frekvence, visas tās nepareizi pielietotās normalizācijas...

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz gribu pasvītrot, ka bitreits uzreiz par 100% nenozīmē, ka fails būs attiecīgi labs/slikts. Vēl ir metodes - VBR/ABR/CBR, paša kodeka īpatnības, augšu nogriešanas frekvence, visas tās nepareizi pielietotās normalizācijas...

 

Es jau runāju par setingiem.

Personīgi man liekas, ka VBR ir labākais (no mp3).

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz

Jā, vispār VBR ir OK. Nu, pārsvarā! Piemēram, NC tas variants neder, tāpēc viņš izvēlas CBR, viņam ir savs pamatojums.

 

Ogg esi mēģinājis?

Link to comment
Share on other sites

Jā, vispār VBR ir OK. Nu, pārsvarā! Piemēram, NC tas variants neder, tāpēc viņš izvēlas CBR, viņam ir savs pamatojums.

 

Ogg esi mēģinājis?

 

Esmu ogg lietojis. Viss ok, izņemot to, ka nav vēl ļoti populārs.

Link to comment
Share on other sites

nezinu kaada jeega no mp3 uz ogg, bet no audio cd me taisa uz .ogg man ta Linuxam ir.

 

ne jau mp3 uz ogg

audiocd uz mp3 vai ogg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...