Jump to content

- jautājums zinošiem cilvēkiem par veco techniku!


Vitalii
 Share

Recommended Posts

Vitalii
- Liekot luminiscences indikātoru ( Radiotehnikas vai Majaka) uzmanīgi jāieklausās, vai uz liela skaļuma pauzēs neparādīsies sīkoņa. Tā bija liela problema tiem Olimpiem (005C), kuriem lampas jau bija nomainitas ar šādiem indikātoriem.

 

- tur laikam bija kautko salaiduši sviestā projektā. Palaiduši barošanos indikātoram paralēli skaņu signāla celiņiem vai vel ko.

 

...problēma ārstējas, pareizi novietojot vadu pīnes...prasās ar pēc ekranizācijas - gan pienākošie vadi pie indikatora, gan pašai izlādes lampai pievienojot alumīnija limfolliju (ekranešanai).

- efekts kolosāls, nekādas sīcoņas ko izraisa luminiscenses indikators!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    13

  • Stepselis

    10

  • Vitalii

    60

  • Kuvalda

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vitalii

Sveiciens spechukiem - negribas jaunu tēmu aizsākt un jaut. sekojošs: kādas atsauksmes ir meistariem par Ungāru studijas Maģiem!

>> Interesē atsauksmes par pielietojamām ( Platajām ) galvām, cik tās ir nopietnas salīdzinot ar to pašu Revox_A700 / ReVox_900 vai Studer A_700

Ar interesi gaidu zinošu cil'vēku atsauksmes vai ieteikumus!!!!

 

>> ideja ir Olimps-003 / olimps-004 pārķīlēt un izveidot uz palatājām galvām, lai dublētu laba un reta Vinildiska ierakstu magnētiskajā lentā!

post-63199-126855143422_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Platā galva jau Āfrikā ir platā galva un tikai taisītas profesionālām vajadzībām. Gan jau viss darbosies, bet nu darbu apjoms ir milzīgs. Vajadzes gan attiecīgu mēraparatūru un testlentu, bet galvenais, ka tam krievu dzelzim janomaina praktiski visi elektrolīti jo Olimpam 003 tie bija reti sū**. Vel jāskatās, kāds motors. Pirmajiem Olimpiem motoru bija ļoti viegli pārtaisīt uz 38 atrumu. Vārdu sakot- darbu apjoms ļoti liels un pašam jāštuko, vai tas ir to vērts :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

>> nav tik traki - maģim visi elektroļiti nomainīti, polistirola un ftoroplasta kondiķi no militāristu izstrādājumiem

salikti nepieciešamajās vietās, motoriņi no ReVox-sa_A700 ar visu motora plati.

- "olimps" tač tika nospiests no A-700 ReVoxa...un praktiski der viss priekš mūsējā ( Olimps, Elektronika )

par galvām pajautāju tikai tāpēc, ka korpuss no misiņa...un cik tās ir nodilumiztūrīgas.

Ir jau ar ReVox galvas platās, tikai dzēšanas galva nedzēš kā gribētos piesmērētu lentu,

jātaisa korekcijas ieraksta_dzēšanas ģeneratorā.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka jātaisa korekcijas gan dzēšanas ģenerātoram, gan arī ieraksta strāvai un priekšmagnetizācijai. Par dilšanu grūti pateikt, bet Tu tak to maģi nedzīsi kā studijā visu dienu. Viens ir skaidrs, platās galvas taisīja tikai profesionāliem magnetafoniem un tad arī vajadzeja lielu izturību. Uzņēbība gan Tev baigā. Es gan maģiem sen esmu tmetis ar roku. Piegriezās viu laiku to dzelzi regulēt :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

>> tā nu ir sanācis, neesmu mainijis orentāciju..palicis uzticīgs analogam ( Vinilss, lentas )

patīkami skan J.Lapinska lentas ( ieraksts platajām galvām ), tikai maz to lentu sagtlabājies.

post-63199-126855623761_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

... ar mīksto lentu un uz 19 cm tās galvas būs teju mūžīgas, jo taisītas tika biezajai (uz centriem) lentei, un ātrumiem līdz 76. Es savulaik, tā kā ReVoX nebija pa rokai, bet revox galvas bija, uzliku Olimpam tās revoxa galvas, jāšanās apmēru te jau ieskicēja cilvēki... jāsāk ar atskaņošanas traktu, jāpiedzen pastiprinātāja jutība un āčēhā (kā tas diez bija latviski - frekvenču raksturlīkne), platā galva Olimpam ieejas kaskādi pārstūrēja. Ar 19cm pietiek, 38 i nevajag.

Tad jābūvē jauns, no nulles, ģenerators biasam un dzēšanai, jo tās spraugas piestumt pilnas ar oriģinālo nav iespējams. Nu un tad vēl jāšanās ar priekšmagnetizāciju un ieraksta āčēhā ar visu priekš kropļojumu :D Es gan ap 1993 gadu pamanījos pat iebūvēt tam daiktam dinamisko priekšmagnetizāciju (to ko kasešniekiem sauca par Dolby HX Pro), bet tad tas viss man apnika un pārgāju uz kasetēm, un tagad klausos vairs tikai A, pat ne AAA, vai AAD, bet pliku A - eju uz koncertiem :D

 

Tas olimps laikam tika uzdāvināts Monim, lai vieglas smiltis, pēc tam laikam to savāca Zujs, .. nu, vispār, nerūp. Man vēl viens Majak 203 uz 2c stāv patrepē, ar visu lentes spriegotāju...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Vitalii
(labots)

:on_the_quiet2: Sveiciens Spečjukiem,

esmu ticis pie prof. studio_videolentām un ir vēlme vēl tās izmantot ( ierakstīt audio materiālu)

- Parastās audio lentas (lentiniekiem - 6,25 mmm.)priekš 2T/4T ieraksta.

- Video bante 26,5 mm. ( kā lai šo dabū pilnu...vai ir kādas spec galvas! 16T/32T_ieraksts mani neinteresē.)

pārējais noformējums šai bantei ka 1100m. Maxvell vai Basf spole uz NAB_Adapteriem

post-63199-128099357784_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Es jau telefoniski Tev visu izstāstīju, ko es domāju par videolenšu izmantošanu audio vajadzībām ;) - neko labu :)

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

;( .... drusku būšu pārcenties, da galvas ar dabūtas platajai lentai, pat nevajag lentu graizīt.

ja kas, sanāks labas dzeltenas aluminija spoles 1100m lentām ar ārējo diametru 26,5 cm.

Un plastikāta futlārī ietilpst komplekts: 2. lielās alumīnija spoles

 

>> galvenais, lēnām uzkrājas pieredze par audio krāmiem!

post-63199-128102222238_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vitālij, es pašlaik palīdzu labam paziņam pa minimālām naudām Ebajā sapirkt 26 cm NAB spoles kolekcijas kārtošanai . Lētāk par 10EUR/gab nesanāk. Samērā bieži redzu lētākus piedāvājumus ar platajām spolēm. Tāpēc jautājums attiecībā uz platās lentas (1 vai 1/2") spoles pārtaisīšanu uz 1/4". Vai tas prasa dikti precīzus virpošanas darbus (nu vai to, piemēram kaimiņdarbnīcas vidusmēra virpotājs "Vasja" var uztaisīt...smile3.gif)))?

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

Tāpēc jautājums attiecībā uz platās lentas (1 vai 1/2") spoles pārtaisīšanu uz 1/4". Vai tas prasa dikti precīzus virpošanas darbus (nu vai to, piemēram kaimiņdarbnīcas vidusmēra virpotājs "Vasja" var uztaisīt...smile3.gif)))?

 

...ja rokas aug no parezās vietas un virpotājam patīk kimerēties, pašu vellu dabūs gatavu.

Virpajai jābūt formā, patronas kulaciņi gan nedrīks mest...mikronus jau nekers, tomēr pietiekami ir ko noņemties!

Būs nepieciešamas,vajadzēs pāris palīgierīces izveidot un vēlākais process kaut partiju gatavo.

 

:on_the_quiet2: pakasiju aiz auss, un tomēr būs viens lentinieks uz plato lenti (audio ieraksts)

galvas ir, stoikas ar ir - pat rotējošās. Atliek vien plato rullīti sameklēt!

Precess sācies.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...