Jump to content

Zilaas diodes....


Runcio
 Share

Recommended Posts

Karoch nopirku paaris zilaas diodes prieksh sava HDD moddinga 9veelaak ielikshu arii bildes,bet tas taa). Karoch diode kjip domaata 3.8V sprieguma nu karoch piesleedzu vienu diodi pie Nokias laadteeja ka aaraa naak 3.7V spriegums, jaa deg jau zveeriigi taa diode un peec 10 sek, tik pat zveeriigi nosvila. Kas par lietu!? icon_question.gif

 

Un varbuut kaads zin kaadu pretestiibu ---[ R ]--- vajag lai to 3.8V diodi varu piesleegt pie 5V baroshanas?

 

Komentaarus ar satur laames, laames - liikrochi luudzu paturiet pie seviim! Paldies,ka uzklausiijaat!icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

VArbuut ka man taa diode nosvila taapeec, ka tam Nokias laadteejaam naak aaraa 355mA, un taa diode vaaretu buut prieksh apm. ~20-30mA.

Link to comment
Share on other sites

VArbuut ka man taa diode nosvila taapeec' date=' ka tam Nokias laadteejaam naak aaraa 355mA, un taa diode vaaretu buut prieksh apm. ~20-30mA.[/quote']

 

tukšgaitas spriegums noteikti ir stipri augstāks nekā 3.8V - un, ja Tu mazliet atkārtotu Oma likumu, tu saprastu, ka ne jau barošanas bloka jauda, bet patērētāja pretestība un uz to padotais spriegums nosaka Ampērus... JO - I = U/R, kur I - strāvas stiprums, kas mērāms Ampēros; U - spriegums, kas mērams Voltos; R - patērētāja/slodzes pretestība, kas mērāma Omos.

 

Es Tev ieteiktu vienkārši ielikt diodes barošanas (+ kājas) virknē rezistoru, kura pretestība ir no 100 - 220 Om

 

...jo Tev kaut kā jānosēdina liekais spriegums, kurš šajā gadījumā (ja iek izmantots kompja baroklis) ir 1.2 volti - pēc elementāra aprēķina sanāk R = 1.2/0.02 = 60 Om - tā kā mēs esam piesardzīgi ļaudis, tad ieliekam mazlietiņ niknāku rezistoriņu.

Link to comment
Share on other sites

VArbuut ka man taa diode nosvila taapeec' date=' ka tam Nokias laadteejaam naak aaraa 355mA, un taa diode vaaretu buut prieksh apm. ~20-30mA.[/quote']

 

manuprat logisks secinaajums :) pirms diodi vispar kaut kur sleegt.

japieliek pretestiiba - bez pretestiibas neviens nesledz diodes,-

 

ja labi pamaniisi gan tikla karteem, gan uz HDD parasti staav pretestiiba.

 

nu kaada pretestiba jaliek !? - nu aptuveni 1K ja uz 3.8V.

Link to comment
Share on other sites

rezistors ir jāliek obligāti, jebkurā gadījumā!.Led nav lampa, sākot degt viņai pretestība krītas, lampai palielinās.

Link to comment
Share on other sites

:D a man uz 5v mieriigi mochii 5mm diode, tik kraasa vairs nav zila, bik velk uz zilganzalju :)
Link to comment
Share on other sites

:D a man uz 5v mieriigi mochii 5mm diode' date=' tik kraasa vairs nav zila, bik velk uz zilganzalju :)[/quote']

 

nu pēc mana hiperelementārā provizoriskā aprēķina tā arī var secināt - diodei, kura paredzēta darbam ar 3.8V pie 5.0V nekas nāvējošs nenotiks. :-)

Link to comment
Share on other sites

:D a man uz 5v mieriigi mochii 5mm diode' date=' tik kraasa vairs nav zila, bik velk uz zilganzalju :)[/quote']

 

jaa bet es tomeer esmu ieveerojis ja diodeem ir paarslodze tad mainaas kraasa

piemeeram sarkana paliek oranza

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Koroč pie pārsprieguma diodes krāsa neatbilst tai kas norādīta uz kastītes, t.i tās raksturlīknei kuru garantē ražotājs, bet tas nenozīmē, ka diode uzreiz nosvils.

Link to comment
Share on other sites

Zilaa diode ar 3.8 V nominaalu? Ja vinja izdega momentaani, tad iespeejams, ka tas adapters izdod lielaaku voltaazju nekaa tie 3.8 V plus rezerve, ko taa diode var iztureet. Ja izdega peec laika, tad spriegums ir tikai nedaudz lielaaks. Nomeeri preciizi ko tas adapters dod aaraa un izreekjini rezistora nominaalu.

Link to comment
Share on other sites

VArbuut ka man taa diode nosvila taapeec' date=' ka tam Nokias laadteejaam naak aaraa 355mA, un taa diode vaaretu buut prieksh apm. ~20-30mA.[/quote']

 

Labrīt! un ja man mājās ir 40 ampēru ievads un ja es pieslēdzu datoru, kuram barošanas bloka jauda ir 200w mājās rozetē, tad kāpēc man ledusskapis tumsā spīd zilganā krāsā?

 

Strāva (tas ir tas ko mēra ampēros) tiek patērēta, resp tavs sūda leds patērē noteiktu strāvas daudzumu.

te varētu piekrist cilvēkam kurš teica ka leda pretestība krītas silstot.

 

un ieteikums vispār - pirms darīt JEBKĀDU (kaut vai izlekšana pa logu) darbu palasi ar veicamo darbu saistīto literatūru - noderēs.

Link to comment
Share on other sites

Guest jurchix

Nezinu par šitām modernajām diodēm, bet domāju, ka nekas nav mainījies. Šie 3,8 V ir nevis spriegums, kāds jādod iekšā diodei, bet sprieguma kritums uz diodes pie darba strāvas. Šie ir divi diodes parametri - tiešais spriegums un darba strāva, ar kuriem pietiek, lai izrēķinātu visu, ko vajag. Tātad, ja ir barošanas avots ar spriegumu U un diode ar tiešo spriegumu Ut un darba strāvu I tad U=Ut+I*R, kur R ir nepieciešamā rezistora pretestība.

U;Ut - volti

I - miliampēri

R - kiloomi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

tatad jautajums .. kur iepirkt ledus un ari dazhada izmera rezistorus ? ( latgaliite ir galiigi nepieejama :) ) nedziivoju riga . prasit kaukados elektronikas veikalos mosh datorshopos ? un cik tas viss varetu maxaat ? paldies ka uzklausiijaat :)

Link to comment
Share on other sites

Karoch nopirku paaris zilaas diodes prieksh sava HDD moddinga 9veelaak ielikshu arii bildes' date='bet tas taa). Karoch diode kjip domaata 3.8V sprieguma nu karoch piesleedzu vienu diodi pie Nokias laadteeja ka aaraa naak 3.7V spriegums, jaa deg jau zveeriigi taa diode un peec 10 sek, tik pat zveeriigi nosvila. Kas par lietu!? [img']http://www.boot.lv/forums/images/smiles/icon_question.gif[/img]

 

Un varbuut kaads zin kaadu pretestiibu ---[ R ]--- vajag lai to 3.8V diodi varu piesleegt pie 5V baroshanas?

 

Komentaarus ar satur laames, laames - liikrochi luudzu paturiet pie seviim! Paldies,ka uzklausiijaat!icon_smile.gif

 

 

Kurtad tās solītās bildes?

Link to comment
Share on other sites

Guest jurchix

Diodei ir divi svarīgi parametri:

1. Darba strāva, apzīmēsim Id. Kādreiz krievu diodēm bija 10-20mA, tagadējām nezinu, jāskatās parametros.

2. Tiešais spriegums, apzīmēsim Ud. Lūk šis arī ir tie 3,8V , bet vispārīgi kā kurai diodei, arī jāskatās papīros.

Ja barošanas avota spriegums ir Ub (pieņemsim, ka iekšējā pretestība ir maza), tad Ub=Ud+Id*R, kur R ir nepieciešamā pretestība.

Ub, Ud - volti

Id - miliampēri

R - kiloomi

Ļoti daudziem mazajiem barošanas blociņiem(sevišķi "noname") ir liela iekšējā pretestība- Riek, tad, ja pieslēdz bez R, var rakstīt Ub=Ud+I*Riek. Nu lūk, un, ja Riek. ir pietiekoši liela, tad strāva, kas plūst šajā gadījumā caur diodi I nav stipri lielāka par to vērtību, pie kādas diode pārdeg(arī var parametros paskatīties - maksimālā tiešā strāva).

p.s.Ja ir diode 3,8V un ideāls sprieguma avots(bez Riek) 3,81V, tad pieslēdzot diodi pa tiešo, būs uguns bumba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bildes gribeeju likt, bet taakaa mans HDD moddings biku izgaazaas, neapreekjinaaju dazzas lietas! =/ Un ar taam diodeem ar taa shtruntiigi iznaaca + veel drausmiigaakais digi fochiks bija kur bildes taadas, ka saprast neko nevar! Nu nesanaaca pat jeedziigas bildes no projekta, kas daljeeji izgaazaas! =)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...