Jump to content

Lattelekom wifi pastavigais pieslēgums


jonyb
 Share

Recommended Posts

Ta ka mans jautajums skar kadas 3 sadalas nolemu postet te.

Radas gadsimta ideja - izmantot lattelekom wifi internetu (10.95 Ls menesi) ka main interneta pieslegumu majas.

Sanak ka dzivoju kadus metrus 20 no cafe, kur ir pieejams lattelekom wifi pieslegums.

Signala stiprums ir uz low, jo centra biezas sienas dara savu :/

Jautājums: vai var izmantot kādas signala pastiprināšanas iekārtas? Tas neietekmēs interneta darbību? Cik tads joks varetu maksat?

 

Vai lattelekom piedavaitais pakalpojums kafejnicas ir pilnvertigs internets?

Vai kaads ir meginajis DC un torrentus caur to pieslegumu?

 

Kāds ir realais upload un download atrums tam internetam?

 

Vienkarshi lattelekom pa free piedava izmantot tikai apollo.lv :/

 

Paldies jau ieprieksh.

Link to comment
Share on other sites

Vaivars

nuuuu 1kaaaart

apollo ir ieksh open garden

paprovee kautko novilkt no vinja un skaties kaads ir max aatrums

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir daudz anteņu, atkarībā no maka biezuma vari iepirkt, tikai tām būs lielāki gabarīti.

Link to comment
Share on other sites

zinu ka paraistais wifi ir ļatrs , tas kuram jāperk tās kartiņas

Link to comment
Share on other sites

labi ka pabrīdināji, laicīgi jāizdomā kā cīnīties ar šādiem gadījumiem. Ierubīs tāds jonyb torentus un/vai DC++ un pārējie kas pie kokrētā access pointa varēs sūkāt ķepu un lamāt lattelekomu par sūdīgu netu.

Link to comment
Share on other sites

Man ir USB WiFi karte ar 9dB past. Standartā laikam skaitās 1dB, bet jāskatās jau konkrētas kartes specifikācija.

Tādai USB kartei labums ir tāds, ka viņa ir vadā, un var panēsāt pa telpu, pameklēt kur labāk ķer. Kāds vispār tādam labums, joantenujau arī var pielikt vadā. Starpība tāda, ka antenas vads ra'dis signāla vājinājumu, bet USB vadā nekas tāds nenotiksies.

Kā tur ar pieslēgašanos tieši pie kādas kafejnīcas WiFi nezinu. draugi un 1188 arī ir pa velti caur šitiem. iespējams, ka vēl kāds resusrss uz apollo servera.

Link to comment
Share on other sites

Man ir USB WiFi karte ar 9dB past. Standartā laikam skaitās 1dB, bet jāskatās jau konkrētas kartes specifikācija.  

Tādai USB kartei labums ir tāds, ka viņa ir vadā, un var panēsāt pa telpu, pameklēt kur labāk ķer. Kāds vispār tādam labums, joantenujau arī var pielikt vadā. Starpība tāda, ka antenas vads ra'dis signāla vājinājumu, bet USB vadā nekas tāds nenotiksies.

Kā tur ar pieslēgašanos tieši pie kādas kafejnīcas WiFi nezinu. draugi un 1188 arī ir pa velti caur šitiem. iespējams, ka vēl kāds resusrss uz apollo servera.

 

Rekur te var dabūt to paroli un kodu

http://www.lattelekom.lv/ltk/content/?cat=...t=6705&id=10217

par maksu protams.

Var jau aiziet uz kafē, un palūrēt, varbūt izdoda kādu nošpikot :D

Tas gan būs pretlikumīgi un negodīgi.

Link to comment
Share on other sites

Despacho

tākš. vari pirkt karti pa 1Ls uz 70minūtēm. Vari abonēt pa 10Ls mēnesī, kas sanāk makten izdevīgāk.

 

Tā, ātrums. Manuprāt uz visiem bija 11mbit/s. Piemēram, kad sēdēju karambā un ķēra uz ~50%, tad lejupielādēja uz 300kb/sec no torrentiem, ap 200kb/sec gāja kaut kas no ārzemēm(ne no torrentiem).

 

Es nezinu cik tev tas ir izdevīgi, jo kafejnīcās var saskriet n-tie cilvēki(pagaidām tā nav, bet nākotnē khe khem..), tad tev ātrums kritīsies. Vari labāk paņemt to pašu apollo pieslēgumu un bezvadu rūteri. Pisaks mazāks.

Link to comment
Share on other sites

Jaa, ir doma lattelekom katru menesi maksāt tos 10.95 un izmantot to internetu. Galvenais priekshnosacījums, lai atrums buutu ok :) Savadak man tagad par 4 Mbit Latvijaa un 512 Kib arzemes ir jamaksa 17 Ls/mēn :(

 

A par taam kartēm ir tā, ka nebuutu ipashi labi pie portika spraust veel ko klaat. Es biju iedomajies, ka buus kada kastite, kuru piespraud pie sienas un signals buus normali stiprs visaa dzivokli.

Link to comment
Share on other sites

Varbuut kaads var ieteikt kaadu konkreetu modeli tam pastiprinātajam?

 

Vienkarshi es skatos, ka visur piedava tos rooterus? Vinji ar darbojas kaa signala pastiprinataji?

Link to comment
Share on other sites

Despacho
Varbuut kaads var ieteikt kaadu konkreetu modeli tam pastiprinātajam?

 

Vienkarshi es skatos, ka visur piedava tos rooterus? Vinji ar darbojas kaa signala pastiprinataji?

nē. pastiprinātāji te

laboju linku, te būs vairāk.

 

P.S. par šamo darbības principiem nezinu, bet ja tajos linkos palasa, tad kkādu priekšstatu var gūt un vajadzības gadījumā mēģināt sapiķot tos 10Ls.

Link to comment
Share on other sites

baidos ka tev nebūs to 4Mbit... Vismaz Ogrē tas vienīgais publiskais WiFi (es rīkoju :)) ir uz parastās telefona līnijas, parasts uDSL pieslēgums Speedstream 4100 + Linksys WRT54G un max 2Mbit download un 512 upload.... Neesmu pārliecināts ka pat tik daudz tur bij' atvēlēts....

un par tiem 11Mbit es domāju ka

datu pārraidi ar ātrumu līdz pat 11 Mbit/s.  

ar ātrumu 11Mbit vari vilkt datus no otra datora pie tā paša access pointa. Nekur nav teikts ka tas ir no interneta...

Link to comment
Share on other sites

hmmm.

Ja pareizi esmu sapratis, tad man ir japerk rooter un taja linkaa, ko tu iedevi taa antena?

Link to comment
Share on other sites

Despacho

ņea. ja tu pērc rūteri, tad to tu pieslēdz savam mājas internetam un tev rodas pašam savs bezvadu tīkls. a ja to antenu pērc, tad jāiet uz to kafē un tur jāpieslēdz.

Link to comment
Share on other sites

:/

hehe kursh man laus tur to antenu sleegt klaat :)

 

Tad es laikam mekleeju cita veida kastiti.

Ja es pielieku to kompi vistuvakaja vieta pie loga, tad zona ir ok. Un man vajag ieriici, kas speetu to zonu pastiprinat taa, lai visa mana dzivokli vinja buutu ok (nevis tikai pie loga).

Un ja man ienak prata doma, ka velos vairakus kompishus majas pieslegt tam wifi tiklam, tad laikam bonusa tam pastiprinatajam man vajadzes ari to rooteri?

 

Interesanti, kaads zin, kaa strada tas lettelekom wifi? Ja es rooteri pieliktu kaa uztrvereju - man buutu iespeja ar vienu paroli no vairakiem kompjiem tikt pie neta?

Link to comment
Share on other sites

:/

hehe kursh man laus tur to antenu sleegt klaat :)

 

Tad es laikam mekleeju cita veida kastiti.

Ja es pielieku to kompi vistuvakaja vieta pie loga, tad zona ir ok. Un man vajag ieriici, kas speetu to zonu pastiprinat taa, lai visa mana dzivokli vinja buutu ok (nevis tikai pie loga).

Un ja man ienak prata doma, ka velos vairakus kompishus majas pieslegt tam wifi tiklam, tad laikam bonusa tam pastiprinatajam man vajadzes ari to rooteri?

 

Interesanti, kaads zin, kaa strada tas lettelekom wifi? Ja es rooteri pieliktu kaa uztrvereju - man buutu iespeja ar vienu paroli no vairakiem kompjiem tikt pie neta?

 

Es takšu rakstīju, meklē karti, kurai antena jau ir ar pastiprinājumu. Nu var jau arī taisīt pats to pringļu antenu, bet tad būs zudumi vadā no antenas līdz kartei.

Rekur piemēram ir gatava 5dB pastiprinājuma natena, varbūt pietiek.

http://www.euroshop.lv/datortehnika/lan/_22850/

 

Man ir USB WiFi karte no Micronet ar 9dB past. Laikam jau skaitā dārgs brends, bet man ir labas atlaides, tādēļ aŗi tādu paņēmu

 

rekur aŗi ar 7dB pastiprinājumu antena

http://www.sa.lv/e/veikals/?pc=40&top=910&p=14088

Link to comment
Share on other sites

Laikam buus biki japrecizee.

Man bij doma nopirkt satcionaru ieriici (pie sienas pieliekamu), kas uztvertu wifi signalu un to talak parraiditu pa visu manu dzivokli. Idealaja gadijumaa taa veel varetu darboties kaa rooter, lai es vareetu vairakus kompishus izlaist cauri.

Mosh tas ir tas standara rooteris? Cik man bijusi darishana, tad standarta rooteros naav ieksha tikla vads, bet man ir nepiecieshams nemt inetu no cita rootera.

Link to comment
Share on other sites

gudri tas varētu saukties atkārtotājs (repeater). Vai to var paveikt ar rooteri nezinu, t.i., ka gan saņem gan nosūta signālu. Tad jāsāk pētīti instrukcija, vai tāda opcija ir. Instrukcija man rooterim ir mājās, pats esmu darbā.

Link to comment
Share on other sites

Par šito ju bija runa, ka tāds kompis rūtera viet'taisši tikai lieku troksni. Es gan domāju, ka rūteri, kam ir divas natenas toč vajadzētu varēt pārslēgt tādā raidīšanas uztveršanas režimā, gan jau kāda firma līdz tam ir aizdomājusies.

Bet tād tas tiešam varētu saukties jau atkārtotājs.

Link to comment
Share on other sites

Paroles jau būs jāvada kompī, šitas tikai būs sākumā janokonfigurē ar tīkla parametriem. Tur gan uz laiku būs ar vadu jāpieslēdz kompis visticamāk.

Vienīgi bail kaut kā par tādu brendu. Ideāli, ja ir kāds čoms kas tirgo datortehinku, un var iedot uz laiku kādu verķi patestēt. Man tāda iespēja bija, kada taisīju bezvadu tīklu no kaimiņu mājas uz savējo. Sākumā iebūvētā 'tikla karte slikti ķēra, tāpēc'ņemu to USB ar pastiprinājumu.

Varjau būt, ka kāda veikalā var sarunāt, nopirkt vienu, un pēc tam ka var apzmainīt, ja neder.

Link to comment
Share on other sites

Thx par ieteikumiem :)

 

Ir dazi pazinjas, kas tirgo datortehniku. Tad laikam buus jagriezas pie vinjiem.

 

hehe - tas jau buutu ideals variants, ja pa free.

Ir taa, kad veel bez lattelekom ir veel kaadi 5 wifi tikli, bet tie laikam privaati un neviens man nedos atlauju vinjus lietot.

 

Principa visu ko velejos uzzinaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
forsais

tas ko jus apspriezat par pastiprinatajiem bernu runas jo wifi ir paraide abos virzienos protams var ari tadu pastiprinataju uztaisit tas ir stulbi kautko tadu iedomaties galvenais jau ir signala kvalitate nevis stiprums man uztver tikai 26-31 % un strada loti labi lai uztvertu wifi nevaig pirkt visadus brinumus to var diezgan leti uztaisit par to atalumu saja gadijuma ir smiekligi jo uztvert var loti liela ataluma pat kilometros protams ne pilseta ( parak daudz traucejumu kas ari bremze atrumu ) ar sav antenu varu uztvert kadus 30 tiklus bet ja pacenstos butu vel vairak man intrernets visu laiku ir uz halavu ir mazliet japacinas kamer viss tiek sataisits un apguts ja ir intrese varu padalities pieredze

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...