Jump to content

kaa un arko uzvaariit uudeni dzeseeshanas sisteemaa?


Varonis
 Share

Recommended Posts

---jaunas modinga tendences - verdosha W/C sisteema - atstaas pamatiigu iespaidu uz katru aculiecinieku:) - un konkursos neapshaubaaami iesmels labaakaas vietas. (ja varat izteeloties cik vareni tas izskatiitos...:)!

 

jaatrisina vien paaris tehniskie nieki....

 

un tad - atgriezh dzeses kraaniju - un uzlej gardu kuuposhu teeju....

Link to comment
Share on other sites

tad jau labaak kompis teejas sildiitaajs.

 

 

chainjiks/samowaars:)!!!

Link to comment
Share on other sites

tad jau labaak kompis teejas sildiitaajs.

 

 

chainjiks/samowaars:)!!!

 

 

 

ko noziimee si vaardi???

es taadu valodu nesaprotu.

Link to comment
Share on other sites

tad jau labaak kompis teejas sildiitaajs.

 

 

chainjiks/samowaars:)!!!

 

 

 

ko noziimee si vaardi???

es taadu valodu nesaprotu.

 

arlabunakti:) - labaakais laiks guleeshanai nokaveets - taads buutu to vaardu latviskojums (aptuvens:) - klasiski: teejkanna un patvaaris - liidziigi kaa suns un kakjis, vai seene un meerce - nu tujau pac zini.... arlabunakti:)

Link to comment
Share on other sites

kaa savienot sho hernju ar radiatoru lai neveidotos kondensaats (-60C kaa nekaa)

kaa aizvaakt otraas puses karstumu (+80C) kas keisu kaa kraasns sildiis - wot sheit tieshaam dereetu kaada bezventilatora&bezsuuknja vienkaaarsha pasteces sisteeminja - jebshu prasti sakot litri 3 uudens ko sildiit :)

Gribi teikt, ka tavs Peltjē elements spēs nodrošināt 140°C temperatūras starpību starp abām pusēm, vienlaikus dzesējot vismaz 80W jaudīgu procesoru? Tas izklausās pēc zinātniskās fantastikas...

Link to comment
Share on other sites

ja tu gribi to peltiera sildiisanas sisteemu bez kondensaata tad tev vis procesors un peltieris ir jaasavieto vienaa hermeetiskaa veidojumaa kurs ir nosiltinaats ar putuplastu

Link to comment
Share on other sites

nejau tur taa saals ... saproti pati plaaksne man ir cigareshu pacinjas lielumaa lielumaa (senos laikos nopleesta no kautkaadas smago metaalu detekteeshanas iekaartas)

Jā' date=' bet tas jau neko neliecina par tās plāksnes jaudu. Peltjē elementam ir jābūt vismaz 1.5-2x jaudīgākam nekā tā dzesētajam elementam, savādāk tas pats pārkarsīs un kalpos kā barjera siltuma novadīšanai no dzesējamā objekta, ka rezultātā arī dzesējamais objekts pārkarsīs.

un iisti nevaru saprast kaa labaak vinju vareetu ievietot radiatoraa (un vispaar kaa to drazu lai labaak savieno ar radiatioru ?)

To plāksni vienmēr liek starp CPU un radiatoru, ar auksto pusi pret CPU, protams.

Link to comment
Share on other sites

Jā' date=' bet tas jau neko neliecina par tās plāksnes jaudu. Peltjē elementam ir jābūt vismaz 1.5-2x jaudīgākam nekā tā dzesētajam elementam, savādāk tas pats pārkarsīs un kalpos kā barjera siltuma novadīšanai no dzesējamā objekta, ka rezultātā arī dzesējamais objekts pārkarsīs.

To plāksni vienmēr liek starp CPU un radiatoru, ar auksto pusi pret CPU, protams.[/quote']

 

sore es esmu pilniigs laame elektrinikaa taakaa es iisti nesapratu ko tu domaa ar 1.5-2x jaudu bet taa plate rij 180-200 watus

 

probleema jau ir taa kad viss kas ir nosaciiti zem +15C neglaabjami taisa kondensaatu uz virsmas

tur ir jaabuut iistam lodaamura vecim lai speetu uztaisiit haardwaarisku sensoru bloku kas detekteetu radiatora temp un teiksim zem +20C izrubiitu dzeseshanu lai nerastos kondensaats un ja CPU saak svilinaat tad tikai tad ierubiitu dzeseeshanu - citaadi no riita var atrast keisu kam apakshaa uudens pelkje skalojas :)

 

njeee tas nav tik vienkaarshi - taa jau bija tikai taada ideja - realizeet shaubos vai man izdosies - praatinja par maz :)

 

danu! - izdosies, vienīgi vai vērts? - parastu w/c uzliksi un arī būs gana jaudīgs. - peltjiers - tasjau saldē. a kam tev saldētu cpu? - jauda jau no aukstuma nepalielinās:) - un + čakars ar kondensātu. - čakars - vienmēr, tikko kaukas ir aukstāks par istabas temp. ja tev šķidrums būs aukstāks - neglābjmi - gaidi kondensātu....

 

ja gana efektīgs radiators uz cpu un sūknis, tad pietiek iepumpēt arī istabas temp. lai labi nodzesetu, bet siltumatdeves radiatoru - labak meistaro no centralapkures - tai būs laba jauda - lai procī iesūknētu jau +- precīzu istabas temp...

Link to comment
Share on other sites

Jā' date=' bet tas jau neko neliecina par tās plāksnes jaudu. Peltjē elementam ir jābūt vismaz 1.5-2x jaudīgākam nekā tā dzesētajam elementam, savādāk tas pats pārkarsīs un kalpos kā barjera siltuma novadīšanai no dzesējamā objekta, ka rezultātā arī dzesējamais objekts pārkarsīs.

To plāksni vienmēr liek starp CPU un radiatoru, ar auksto pusi pret CPU, protams.[/quote']

 

sore es esmu pilniigs laame elektrinikaa taakaa es iisti nesapratu ko tu domaa ar 1.5-2x jaudu bet taa plate rij 180-200 watus

 

probleema jau ir taa kad viss kas ir nosaciiti zem +15C neglaabjami taisa kondensaatu uz virsmas

tur ir jaabuut iistam lodaamura vecim lai speetu uztaisiit haardwaarisku sensoru bloku kas detekteetu radiatora temp un teiksim zem +20C izrubiitu dzeseshanu lai nerastos kondensaats un ja CPU saak svilinaat tad tikai tad ierubiitu dzeseeshanu - citaadi no riita var atrast keisu kam apakshaa uudens pelkje skalojas :)

 

njeee tas nav tik vienkaarshi - taa jau bija tikai taada ideja - realizeet shaubos vai man izdosies - praatinja par maz :)

 

danu! - izdosies, vienīgi vai vērts? - parastu w/c uzliksi un arī būs gana jaudīgs. - peltjiers - tasjau saldē. a kam tev saldētu cpu? - jauda jau no aukstuma nepalielinās:) - un + čakars ar kondensātu. - čakars - vienmēr, tikko kaukas ir aukstāks par istabas temp. ja tev šķidrums būs aukstāks - neglābjmi - gaidi kondensātu....

 

ja gana efektīgs radiators uz cpu un sūknis, tad pietiek iepumpēt arī istabas temp. lai labi nodzesetu, bet siltumatdeves radiatoru - labak meistaro no centralapkures - tai būs laba jauda - lai procī iesūknētu jau +- precīzu istabas temp...

Link to comment
Share on other sites

jauda jau no aukstuma nepalielinās:)

 

oj sen sen atpakal LU fizikas lekcijaas pasniedzeeji teica kaa pemeeru kad CPU atdzeseejot liidz -40C (vai -43C neatceros) darba frekvenci var dubultot

 

bet dabuu nu stabilu -40 dzeseeshanu ...

 

Shitas ~ -45c ir mans naakamais apgreida solis... :D Tipa Asetek Vapochill ;)P

Link to comment
Share on other sites

nulabijau labi - es arī kaukad lasīju - senos laikos - kad PII atsaldēts labi riktīgi - jauda esot pieaugusi.... - bet domā ir reāli tā atsaldēt? (nu labi labi - overclockeros.ru un com - šķiet kaukas līdzīgs bij manīts - kad sasniedza cpu ātrumrekordu - 5ghz - ar šķidro slāpekli dzesēja, un procis esot strādājis ar -90C temp. (tas bij klokots cpu...) - jeb -190C - laikam idles temp, vai kas tamlīdžigs - absolūtā nulle jau ir tuvu - kaukādi 200 ar kauko..... - 270? - un var labi applaucēt rokas....

Link to comment
Share on other sites

Nu tad procis ir jābāz parastā saldēšanas kamerā, kur pa pielodētajiem n-tajiem vadiem aizies uz māteni.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad procis ir jābāz parastā saldēšanas kamerā' date=' kur pa pielodētajiem n-tajiem vadiem aizies uz māteni.[/quote']

 

 

par tiem vadiem - esi drošš ka aizies???!!!! - jo bij ideja - arī Cooler tā bij darījis - ka pagarina cpu kājinju vadus.... tiesa gan - P-133. bet kā nez ir ar jaunajiem - ?! - ja ko tādu var dabūt gatavu - tad esmu ar mieru pašrocīgi lodēt tos pagarinātājus -~400gab vadus:)

Link to comment
Share on other sites

Nu tad procis ir jābāz parastā saldēšanas kamerā' date=' kur pa pielodētajiem n-tajiem vadiem aizies uz māteni.[/quote']

 

nevar - pie taadiem aatrumiem pat vada garums jau iespaido rezultaatu ... taakaa iznest cpu aaraa no maates pasmaaju celjaa nav iespeejams

 

nubet iedomājies 1mm resna cupruma dzīslas vadu - 15cm garu - cik lielu pretestību tāds dod? - kauko traki niecīgu.... - vai ta var ietekmēt?

Link to comment
Share on other sites

Nu tad procis ir jābāz parastā saldēšanas kamerā' date=' kur pa pielodētajiem n-tajiem vadiem aizies uz māteni.[/quote']

 

nevar - pie taadiem aatrumiem pat vada garums jau iespaido rezultaatu ... taakaa iznest cpu aaraa no maates pasmaaju celjaa nav iespeejams

 

nubet iedomājies 1mm resna cupruma dzīslas vadu - 15cm garu - cik lielu pretestību tāds dod? - kauko traki niecīgu.... - vai ta var ietekmēt?

 

Ne velti cpu kaajinjas un socketa kontakti zeltiiti :) pat nieciiga pretestiiba buutiski ietekmee performanci...

Link to comment
Share on other sites

Guest EsPats

Kaads var pateikt kaa taas Peltier plaaksnes darbojaas, kas tiem par darbiibas principu, man kautkaa pirmaa dzirdeeshana

Link to comment
Share on other sites

sore es esmu pilniigs laame elektrinikaa taakaa es iisti nesapratu ko tu domaa ar 1.5-2x jaudu bet taa plate rij 180-200 watus

Tad tas ir kārtīgs dzesētājs. Pierēķini klāt vēl 80W no procesora un rēķinies, ka karstajā pusē tev vajadzēs dzesēt 280W - tur pat laba ūdensdzesēšanas sistēma netiks galā.

Link to comment
Share on other sites

Shitas ~ -45c ir mans naakamais apgreida solis... :D Tipa Asetek Vapochill ;)P

 

tad tam ir jaabuut daargam pasaakumam

es gan nestaados priekshaa kaa tas ir bet

tur vajadziigs gan iipashs keiss

gan speciaals izoleets verkis kas dod dzesi uz CPU

gan nikns saldeejamais agregaats ...

 

Jaa pasaakums nav leets - nepilni 800 eiro par Extreme Edition un ~600eiro par parasto... :S +shipings tai smagajai kastei :(

 

Shajaa komplektaa ir arii keiss..

 

Risinaats ir ar kompresordzesi, termoizoleeta mini-saldeeshanas kamera naak pie cpu, MB otraa pusee pret cpu un priekshpusee apkaart ap cpu ir izoleets sildelements kas neljauj veidoties kondensaatam...

 

darbina P4 preskotu 3Ghz ~pie -45c :)

Link to comment
Share on other sites

sore es esmu pilniigs laame elektrinikaa taakaa es iisti nesapratu ko tu domaa ar 1.5-2x jaudu bet taa plate rij 180-200 watus

Tad tas ir kārtīgs dzesētājs. Pierēķini klāt vēl 80W no procesora un rēķinies' date=' ka karstajā pusē tev vajadzēs dzesēt 280W - tur pat laba ūdensdzesēšanas sistēma netiks galā.[/quote']

 

varam gan droši pieņemt, ka laba sistēma tiks galā, bet kādi būs ieguvumi? - vai tiešām varam apgalvot, ka tas cpu @-45C grādi skries 2x ātrāk?! - jo - ja apskatījāt manu augstākminēto postu - pie overclockers - (man tagat nav ārzemj trafiks) - daži manijaki 5ghz rekordu clokotam procim ir ieguvuši pie -90C proča temperatūras. - jautājums - ja viņiem bija 3,2Ghz procis - kāpēc tad nesasniedza vismaz 6ghz - turklāt vēl bez klokošanas - tikai no temp aukstuma vien?!

 

tākā - diezvai tā saldēšana sevi attaisnos - tāpat vajadzēs pamatīgi overklokot to proci, un tad vienīgi - labi atdzešējot varēs ciknecik palielināt to jaudu... - bet arī - nejau 2x!.... -

 

 

PS - par dzeses sistēmu - 280W var atdzesēt, protams - jautājums - līdz kādai temp, un cik milzīgu siltumatdeves agregātu ir gatavs uzmeistarot:) - bet VAR:)

Link to comment
Share on other sites

NC. vienkaarsha izeja. keiss no akmens ar vakumu iekshaa... nebuus kondensaata un KLUSUMS afigenais

Link to comment
Share on other sites

NC. vienkaarsha izeja. keiss no akmens ar vakumu iekshaa... nebuus kondensaata un KLUSUMS afigenais

 

atgādini - ko siltums vakumā darīja - nosprāga pac, vai tomēr bija jādzesē:)))???

Link to comment
Share on other sites

nee siltums no procha diez vai nomirs liidz taadam liimenim kad nepavisam nevajadzees dzesi... molekulas tak kustaas

Link to comment
Share on other sites

Guest pyro

nuu mees vienreiz ar spriedeleejaam kas notiktu ja proci ieliktu pilniigaa vakuumaa un bez dzeses - kaa izspriedaam vinjs vienkārši sakustu.....

manupraat vajg vienkārši milziigu radiatoru uudensdzesei un viss... istabas t ar ir pietiekami..

Link to comment
Share on other sites

sore es esmu pilniigs laame elektrinikaa taakaa es iisti nesapratu ko tu domaa ar 1.5-2x jaudu bet taa plate rij 180-200 watus

Tad tas ir kārtīgs dzesētājs. Pierēķini klāt vēl 80W no procesora un rēķinies' date=' ka karstajā pusē tev vajadzēs dzesēt 280W - tur pat laba ūdensdzesēšanas sistēma netiks galā.[/quote']

 

varam gan droši pieņemt, ka laba sistēma tiks galā, bet kādi būs ieguvumi? - vai tiešām varam apgalvot, ka tas cpu @-45C grādi skries 2x ātrāk?! - jo - ja apskatījāt manu augstākminēto postu - pie overclockers - (man tagat nav ārzemj trafiks) - daži manijaki 5ghz rekordu clokotam procim ir ieguvuši pie -90C proča temperatūras. - jautājums - ja viņiem bija 3,2Ghz procis - kāpēc tad nesasniedza vismaz 6ghz - turklāt vēl bez klokošanas - tikai no temp aukstuma vien?!

 

tākā - diezvai tā saldēšana sevi attaisnos - tāpat vajadzēs pamatīgi overklokot to proci, un tad vienīgi - labi atdzešējot varēs ciknecik palielināt to jaudu... - bet arī - nejau 2x!.... -

 

 

PS - par dzeses sistēmu - 280W var atdzesēt, protams - jautājums - līdz kādai temp, un cik milzīgu siltumatdeves agregātu ir gatavs uzmeistarot:) - bet VAR:)

 

 

man skiet ka tas proci ar skdro slaapekli dzeseetais nebija vis 3.2 ghz bet gan 2.4

Link to comment
Share on other sites

BET ar skidro slaapekli procha temp ir -192 graadi. pie taaadas temp procis ilgaak par dazaam stundaam nedziivo.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad ir jautājums. Kur lai dabū to šķidro slāpekli?

Link to comment
Share on other sites

BET ar skidro slaapekli procha temp ir -192 graadi. pie taaadas temp procis ilgaak par dazaam stundaam nedziivo.

 

 

protams ka skidraa slaapeklja temperatuura ir -192 (apmeeram)

bet kad procis darbojaas vinjs uzsildiija to liidz -90 tas noziimee ka skidrais slaapeklis vaaraas un lieaa aatrumaa izdalaas gaisaa.

Link to comment
Share on other sites

ja shkidrais slaapeklis ir sleegtaa videe... tb nevar izgarot un ir bez gaisa burbunjiem sisteemaa tad var panaakt kaadu -120 graadus visu laiku JA atdzesee to skaabekli laizot cauri radiatoram.

p.s

skidrais slaapeklis nav speeljmantinja nekur tu vinju tik viegli nedabuusi

Link to comment
Share on other sites

nexodus man skiet ka tu biskiit nerubii lietas par skidro slaapekli.

skidrais slaapeklis sleegtaa videe nav ne silts ne auksts.

tikliidz tu vinju izlaidiisi aaraa vinjs paliks auksts.

skidrais slaapeklis ieguust savu zemo temperatuuru tikai kad nonaak videe ar zemaaku spiedienu.

Link to comment
Share on other sites

nuja!!! - šķidrais slāpeklis iegūst to zemo temp dēļ tā ka intensīvi iztvaiko - slēgtā telpā diezkas nebūs, jeb arī tur tad kaukas līdzīgs heatpīpim jātaisa ar vakumu vai taml:)....

Link to comment
Share on other sites

oops toch kauko sajaucu... sory mana vaina. nuuu... bet ja kaartiigi grib tad vai taisiit kaartiigu sisteemu ar spiediena kameraam un valns vinju zin ko

Link to comment
Share on other sites

oops toch kauko sajaucu... sory mana vaina. nuuu... bet ja kaartiigi grib tad vai taisiit kaartiigu sisteemu ar spiediena kameraam un valns vinju zin ko

 

:) - apmēram tā:) - kameras un trubas:)

Link to comment
Share on other sites

Nu tad jau nav ko runāt par to šķidro slāpekli, jo dabūt tāpat nevar, un vēl arī nodrošināt procim ilgstoši konstantus -120C arī nav reāli.

Tākā būs jāatgriežās pie vienkāršākām lietām.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad jau nav ko runāt par to šķidro slāpekli' date=' jo dabūt tāpat nevar, un vēl arī nodrošināt procim ilgstoši konstantus -120C arī nav reāli.

Tākā būs jāatgriežās pie vienkāršākām lietām.[/quote']

 

 

khehehehe:) - pie vienkāršām - pārbūvēta ledusskapja....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...