Jump to content

2 OS uz kompa


Sharky89
 Share

Recommended Posts

Ir kompm hdd sadalits jau uz 2 particijam - c un d.

 

Tagad sadomaju uzintalet vel vienu OS. Ar kadu progu var sadalit D disku velreiz, nezaudejot failus?

Un ka to izdarit? Ka pareizi jainstale Mandrake Linux? CD 1, 2, 3?

 

Saja lieta esmu iesacejs.

Link to comment
Share on other sites

bet kad programa ta installeta, Kads tiesi fails japalaiz lai sadaliitu HDD. Un kads tas ir izdariits. Ko jadara un KAA lai instaleetu 2 OS :)

Link to comment
Share on other sites

Paskaidrojiet siki ka stradat ar particion magic, lai varetu sadalit D disku.

2 punkts kad tas ir izdarits paskaidrojiet. Ka no cd instalet LINUX.

 

ka ko dariit siki paskaidrojiet, lai nesabojaju tagadejos failus.

Link to comment
Share on other sites

Samazini esošo D partīciju par kādiem 10-15Gb. vairāk linuxim nevajadzēs. tad restartē un PM izdarīs to, ko viņam vajag darīt, bet nākamajā restartā izmaini boot sequence BIOS`ā(šaumsu pilns zils logs OMG!). uzliec pirmo boot device kā CD-ROM!

tālāk izvēlies instaļot linuxu jaunizveidotajā partīcijā. pārējo paveiks viņš pats! vēlu veiksmi

Link to comment
Share on other sites

Lai nesabojaatu failus, tos vislabaak ieprieksh ir nokopeet droshaa vietaa. Arii Partition magic meedz reizeem nogljukot un tad ir nejauki.

 

Kaa lietot Partition Magic skaties pats - Domaaju, ka Tev vajadziigaa fiicha sauksies "split partition" vai kaa tamliidziigi.

 

Bet par Linux instaleeshanu gan Tev neviens neko nepaskaidros - tur ir 1001 siikums, visvisaadas iespeejas... Nee, baxties vien pats. Kameer Tu visu dari taas vienas partiicijas robezjaas, nochakareet neko nevari.

Link to comment
Share on other sites

Ineta garumzimes tach izmantot nevar :D

Tiku luk cik taalu, seit parametrus jau isti nezinu kadu pareizak likt :/

File system type Seit ko izveleties labak prieks linux, jo tur dazas mantas ir redzamas kaa linux ext2 linux ext3 un vel nezin kaa

part1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ineta garumzimes tach izmantot nevar :D

Tiku luk cik taalu, seit parametrus jau isti nezinu kadu pareizak likt :/

part1.jpg

 

ieraksti cik vietas (MB) atveeleet un pie label ieraksti "Juris"..pareejo atstaaj kaa rekomendeets!!

Link to comment
Share on other sites

particiju itka izveidoju H: un name vinas. Bet my computer vinu neredzu o_O vai pec restarta buus.

Un ka man tagad linux sakt likt uz H: particiju

Link to comment
Share on other sites

Uraa gatavs :) tagad paradijas jauns HDD H: pec vairakiem restart. Bija errori bet tomer rezultats notika ^^

 

P.s Ka man tagad sakt instaleet linux. 3 cd ir. Pasakiet uzreiz visu kas kur gaida. Jo kad busu tur vairs seit nespesu atgriezties install laika :(

Link to comment
Share on other sites

Ir raznica ka install daru.

Ieliku cd windows ieslega. Un tur piedava INSTALL MANDRAKE.

Vai tomer labak biosa noregulet lai caur cd startejas.

Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

iesaku instaleet no loga, pasjam veelaak buus mazaak probleemu, lo nebuus grubs vai lilo(sazin kas mandai apaksjaa) jaakonfiguree, bet vareesi ceeli no xpbootmanager buutoties :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm nezinu ka palaist to install lai saktu installet. WINDOWS loga neizdevas.

Biosa kad sataisiju first cdroom second hardvare. Parsledzas un iegaja windowsa vienalga kas par psc :/

Link to comment
Share on other sites

Ja tu nespēj uzinstalēt linux, tad tu nespēsi to arī lietot! Noalgo kādu, kas to paveiks tavā vietā. Vai arī sagaidi kādu linux installfestu un sarunā ar kādu entuziastu, lai viņš uzliek tev linuksi.

Link to comment
Share on other sites

Tas linux install negrib palaisties nekaa :/ pat kad uzliku first second cdroom. Rakstija boot failure :/

Link to comment
Share on other sites

Jaa, atkal smags gadiijums, varbuut linux disks nav buutabls.

Tas ka vinjsh Windozee atspraagst valjaa, tas nav pilniigi nekas, jo WinXP automaatiski parasti ver visus diskus valjaa.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Mandrake Linux laikam CD 2 bija boot`ojams . Precīzi neatceros - kaut kādas problēmas tur bija . Labāk uztaisīt boot disketi un sākt instalāciju no tās .

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Disketi varēja uztaisīt Windovā . Liekas , ka ar programmu rawwrite.exe .

Palasi .

Link to comment
Share on other sites

Pirmajā diskā ir mapīte "dosutils", kurā atrodas fails "rawwritewin.exe" Kad esi palaidis rawwritewin.exe, tad norādi ceļu uz bootošanās imidžu. Bootošanās imidži atrodas pirmā diska mapītē images!

Link to comment
Share on other sites

Pirms meginu instal darit, tur varees noradit kura particija install linux, jo winda man uz C: . D: Visi parejie faili. Un mazinjs HDD K: ar svaigiem 20gB.

Vares noradit ka velos K: install

Link to comment
Share on other sites

Pirmajā diskā ir mapīte "dosutils", kurā atrodas fails "rawwritewin.exe" Kad esi palaidis rawwritewin.exe, tad norādi ceļu uz bootošanās imidžu. Bootošanās imidži atrodas pirmā diska mapītē images!

 

Par so bisku vairak.

rawwritewin.exe- japalaiz no disketes kad restartejas un sak no flopy. Vai winda palaist.

bootošanās imidžu- kadu izveleties, ka zinat kuru vajag ?

Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

Sharky89 - met mieru savai idejai, buus tikai labaak visiem.....

pameegjini no saakuma kaadu live CD

Link to comment
Share on other sites

Man linux ir jainstale prieks skolas, jo nava aiz kalniem prakse. Un tur man vajadzes macet stradat saja linux. Tapec es jau prasu ka ko darit, lai nekludiitos INSTALL stadija.

Link to comment
Share on other sites

rawwritewin.exe

Paskaidrojiet ka ko sataisit es vienkarsi nevelos eksperimentet tapec griezos ak jel pie jums progini :)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

1. Ielādē Window`u .

2. Ieliec CD-ROM`ā sava Mandrake distributīva pirmo disku .

3. Ja izlec Mandrake logs - taisi viņi ciet un vienkāši explorē disku .

4. Ieej katalogā dosutils un palaid programmu rawwritewin.exe .

5. Programma tev prasīs pēc image faila .

6. Tajā pašā CD ir mapīte images .

7. Tā kā instalēsi no CD , tad norādi failu cdrom.img .

8. Ieliec disketi un spied write .

9. Tālāk taisam restart un BIOS`ā pamainam first boot device uz floppy .

10. Boot`ojamies no mūsu disketes .

11. Mandrake instalācija tev pajautās uz kuras partīcijas vai HDD vēlies instalēt .

12. Linux instalācija tev pabojās C diska MBR uzliekot tur savu boot menedžeri .

 

Katrā ziņā izdrukā kādu dokumentāciju par Mandrake Linux instalēšanu un turi to pa rokai , kad instalēsi .

Pirms ko dari , apdomā - ko tu dari , jo vēlāk kaut ko pielabot jau var būt vairs neiespējami bez formatēšanas .

Link to comment
Share on other sites

Uhh... kad es ar savu pirmo Linuxu saskaaros, tad nezinaaju paaraak daudz vairaak no PC kaa Tu, Sharky89, tomeer es zinaaju kaa jaalasa dokumentaacija. Tur viss ir aprakstiits! Es savulaik pat tik taalu nonaacu, ka kaa savu pirmo Linuxu uzinstaleeju Slackware uz UMSDOS (eksisteejoshaa DOS partiicijaa) - kas tika novilkts atseviskji! Un tas viss lasot dokumentaaciju! Jaa, nebija viegli - bet visas atbildes tur ir! Taakaa labaak palasi vien, nekaa prasi te. Linux ir elliigi sarezgjiita manta, un nespeejot lasiit taa dokumentaaciju Tev labaak nemaz nemeegjinaat pie taa kjerties!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...