Jump to content

LED'i un Latgaliite.gov.lv un ripulji...


ORiONz
 Share

Recommended Posts

nu taa izdomaaju uztaisiit paaris modd elementus :), veelaak buus arii bildes, tachu nezinu vai Latgaliitee tie LED'i veel ir un cik jamie maksaa?

kaads var paliidzeet?

P.S. uz Argus braukt netaisos, jo tas ir taalu no mana midzenja ;)

Link to comment
Share on other sites

par vienu gabalu ? vinji baigi spilgtie ?

Link to comment
Share on other sites

BenderLV

yepp, par vienu gb. par spilgtumu: kad pa nakti savajagās uz toleti gaismu nav jāslēdz (man ir 4 zilas diodes)

Link to comment
Share on other sites

emm, vari pateikt kaa pievienoji ??? man ir 2 gabali, dzheks teica, ka no 3.3-5v

Link to comment
Share on other sites

varbuut preciizaak, man nav no taam shtelleem ne jausmas :(

Link to comment
Share on other sites

varbuut preciizaak' date=' man nav no taam shtelleem ne jausmas :([/quote']

Liec pie draats led+rezistors vai led+led. Pameklee kaadu fizikas graamatinju, noderees taapat.

Link to comment
Share on other sites

oma likums te pat kaukur bija raxtiits... BET tu zini kas ir polariotaate un kaa diode ir jaasleedz klaat?

Link to comment
Share on other sites

BenderLV
emm, vari pateikt kaa pievienoji ??? man ir 2 gabali, dzheks teica, ka no 3.3-5v

 

vienoju klāt pa taisno. man ir pa 2 LEDi uz HDD activity un POWER. viens parastais un viens mirgojošs. slēdzu klāt kā ir bez pretestībām. nekas nekarst. viss iet.

Link to comment
Share on other sites

Despacho

tā jau tev tikai tagad škiet, pamēģini neizslēgt viņu kādu nedēļu...

Link to comment
Share on other sites

ja diodes ir modernas tad var rubiit klaat liidz pat 5v un spiidees ar paredzeeto jaudu un siltumu... taas ir gudraakas bet parastajaam nav ieteicams bez rezistora jo kristaals silst un beigaas nomirst...

Link to comment
Share on other sites

kaadu rezistoru? kas pie vella tas vispaar i ? nnu ir ta, ka uz tiem 5v silst, a 2 gab nedeg vispaar :/

Link to comment
Share on other sites

BenderLV
tā jau tev tikai tagad škiet, pamēģini neizslēgt viņu kādu nedēļu...

 

mans PC ir izslēgts no 1:00 līdz 8:00. saku kā ir: nekarst.

Link to comment
Share on other sites

BenderLV
kaadu rezistoru? kas pie vella tas vispaar i ? nnu ir ta, ka uz tiem 5v silst, a 2 gab nedeg vispaar :/

 

nebaidies latgalite.gov.lv tev piedāvās arī tādu.

Link to comment
Share on other sites

nu ^(&&^%# es tak jau tos ledus nopirku 2 gab pa 60sant. a kaadu man to rezistoru vajag ? grr, atkal jaabrauc uz to latgaliiti, nu tjip kas man jaazin lai pareizu rezistoru izveeleetos ? (testeris ir nomiris)

Link to comment
Share on other sites

kaadu rezistoru? kas pie vella tas vispaar i ? nnu ir ta, ka uz tiem 5v silst, a 2 gab nedeg vispaar :/

 

Silt drīgst , nedrīkst karst ,tā ka pirkstos noturēt nevar.

Link to comment
Share on other sites

nu notureet jau var, bet cik ilgaa laikaa vinja var kjuut tik karsta, ka nevar notureet ? (man silta paliek 10sek)

Link to comment
Share on other sites

ja diodes ir modernas tad var rubiit klaat liidz pat 5v un spiidees ar paredzeeto jaudu un siltumu... taas ir gudraakas bet parastajaam nav ieteicams bez rezistora jo kristaals silst un beigaas nomirst...

 

Modernas diodes ~ gaismasdiodes iedalās tāpat kā parastās diodes tās nav domātas izmantot izgaismošanai, tās ko tu sauc par modernām diodēm ir tikai spuldzīte ar +/- un nekas vairāk.

Tāpēc arī viņias tik labi un smuki spīd

Link to comment
Share on other sites

nu notureet jau var, bet cik ilgaa laikaa vinja var kjuut tik karsta, ka nevar notureet ? (man silta paliek 10sek)

 

 

pēc kādām 20sek

Link to comment
Share on other sites

Modernas diodes ~ gaismasdiodes iedalās tāpat kā parastās diodes tās nav domātas izmantot izgaismošanai, tās ko tu sauc par modernām diodēm ir tikai spuldzīte ar +/- un nekas vairāk.

Tāpēc arī viņias tik labi un smuki spīd

Nekā tamlīdzīga, acīmredzot cilvēks ar "modernām" gaismas diodēm domāja tās, kurās ir iebūvēts 5 vai 12V sprieguma stabilizators.

 

Katrā gadījumā parastu gaismas diodi pa tiešo pie +5V slēgt nedrīkst, tā ātri nodegs!

Link to comment
Share on other sites

un kur lai dabuu taas ar to stabilizaatoru, arii latgaliitee?

Link to comment
Share on other sites

Modernas diodes ~ gaismasdiodes iedalās tāpat kā parastās diodes tās nav domātas izmantot izgaismošanai, tās ko tu sauc par modernām diodēm ir tikai spuldzīte ar +/- un nekas vairāk.

Tāpēc arī viņias tik labi un smuki spīd

Nekā tamlīdzīga, acīmredzot cilvēks ar "modernām" gaismas diodēm domāja tās, kurās ir iebūvēts 5 vai 12V sprieguma stabilizators.

 

Katrā gadījumā parastu gaismas diodi pa tiešo pie +5V slēgt nedrīkst, tā ātri nodegs!

 

Kas tās par gaismasdiodēm ar stabilizāciju . . . to arī es saku tās nav DIODES , diodes neko nestabilizē , stabilizē tikai stibilitroni un droseles.

Link to comment
Share on other sites

no ok, jaaaizmauc buus uz to latgaliiti un japaprasa ko man vajag, paldies par paliidziibu :)

Link to comment
Share on other sites

no ok, jaaaizmauc buus uz to latgaliiti un japaprasa ko man vajag, paldies par paliidziibu :)

 

ko tu gribi panākt ?

Link to comment
Share on other sites

lai vareetu uz 5v darbinaat 1 diodi :) vai uz 12v 2 diodes :)

Link to comment
Share on other sites

pie 5v 80~100 omi pretestība, bet ir diodes kas slēdzas pa taisno pie 5v un nav problēmu.

pie 12 v 150 ~ 470 omi

 

 

Slēdzot paralēli mazāks risks sadadzināt gaismasdiodi.

Link to comment
Share on other sites

Kas tās par gaismasdiodēm ar stabilizāciju . . .  to arī es saku tās nav DIODES , diodes neko nestabilizē , stabilizē tikai stibilitroni un droseles.

Man ir dziļi vienalga, kā tu tās sauc, bet ja tās izskatās pēc gaismas diodēm un deg kā gaismas diodes, tad es tās tomēr saukšu par gaismas diodēm.

Starp citu, diodes arī ļoti labi stabilizē, jo sprieguma kritums uz tām ir konstants :)

Link to comment
Share on other sites

pie 5v      80~100 omi pretestība, bet ir diodes kas slēdzas pa taisno pie 5v un nav problēmu.

pie 12 v   150 ~ 470 omi

Slēdzot paralēli mazāks risks sadadzināt gaismasdiodi.

Paralēli ar ko un pie kā?

Link to comment
Share on other sites

pie 5v      80~100 omi pretestība, bet ir diodes kas slēdzas pa taisno pie 5v un nav problēmu.

pie 12 v   150 ~ 470 omi

Slēdzot paralēli mazāks risks sadadzināt gaismasdiodi.

Paralēli ar ko un pie kā?

 

SORRY PĀRRAKSTĪJOS nevis paralēli bet virknē

 

Gaismasdiodes.

Link to comment
Share on other sites

SORRY PĀRRAKSTĪJOS nevis paralēli bet virknē

 

Pag, pag, viss bija ok - jaasleedz paraleeli. Sheema izskataas aptuveni saada

 

sheema_diodes.gif

 

Tas rezistors var arii jau buut iestraadaats diodee. Tiesi virknee ir lielaaka iespeeja diodi sadedzinaat.

Link to comment
Share on other sites

SORRY PĀRRAKSTĪJOS nevis paralēli bet virknē

 

Pag, pag, viss bija ok - jaasleedz paraleeli. Sheema izskataas aptuveni saada

 

sheema_diodes.gif

 

Tas rezistors var arii jau buut iestraadaats diodee. Tiesi virknee ir lielaaka iespeeja diodi sadedzinaat.

 

 

nē, nē ,tā shēma biki šķība nav jēgas slēgt divus led ar divām pretestībām pie viena avota.

Pietiek ar vienu pretestību.

 

 

Par to slēgumu es domēju piemēram pie 12v pieslēdz divus led kas saslēgti virknē (5v Ledi), vai kaut pie 5v divus led virknē un tie nekad nesadex.

Link to comment
Share on other sites

un gaismu ar nekaadu nedos :)

taagad ok, uzliku 1 ledu uz 5v un nemaz tik ljoti nekarst :)

vakaraa ielikshu bildi kaa man tas Case "foot" modds izskatas :)

vell taisiishu arii Glowing Mouse Pad with Gel :)

bet tas veelaak- kad buus nauda

Link to comment
Share on other sites

nē, nē ,tā shēma biki šķība nav jēgas slēgt divus led ar divām pretestībām pie viena avota.

Pietiek ar vienu pretestību.

 

1) taa var dariit TIKAI ar identiskiem led'iem.

2) pretestiibas var buut dazaadas un labaak katram led'am likt atbilstosu pretestiibu.

 

Jeega taada, lai vinji nedegtu un nekarstu. Protams, dariit jau var kaa vien veelies, gan jau spiidees, bet sitaa ir vispareizaak.

Link to comment
Share on other sites

nē, nē ,tā shēma biki šķība nav jēgas slēgt divus led ar divām pretestībām pie viena avota.

Pietiek ar vienu pretestību.

 

1) taa var dariit TIKAI ar identiskiem led'iem.

2) pretestiibas var buut dazaadas un labaak katram led'am likt atbilstosu pretestiibu.

 

Jeega taada, lai vinji nedegtu un nekarstu. Protams, dariit jau var kaa vien veelies, gan jau spiidees, bet sitaa ir vispareizaak.

 

 

Protams ,protams

Link to comment
Share on other sites

Guest McGraddy

taax... superlaamiski jautaajumi :D :

kaadas izskataas diodes, kas ledi ?

bet nu iemetat kaadu linku uz bildi vai iztulkojat lai var paguuglet...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...