Jump to content

Lodāmura t* regulators - kā uztaisīt???


Jonix
 Share

Recommended Posts

Tātad.. virsraksts izsaka visu....

man ir kkāds vecs krievu laiku lodāmurs 65W

lodē viņš tā tīri neko, bet uzsilst gan par daudz...

 

tā kā esmu dzirdējis par šāda vieda regulatoriem, iedomājos, kā tādu uztaisīt!!!!?

 

Jau iepriekš paldies par korektiem padomiem!!

Link to comment
Share on other sites

Guest tango55

var jau taisit pats tachu kaut ko der ielagot.sledzot kede diodi lodamurs izmantos 50%savas jaudas jo diode laidis cauri tikai vienu pusperiodu un tadel japaredz slēdzis lai ieslegtu pilnu jaudu.savukart simistors ir pamatigs radio traucejumu avots.regulatoru var taisit uz KT808 vai809.tranzistoriem.protams der ari citi ar atbilstoshu jaudu un KEmax vismaz 300V.

_________________

Ziņojums pievienots no BOOT.LV WAP

Link to comment
Share on other sites

vai tas attiecināms arī uz ADEX shēmu??

Link to comment
Share on other sites

Guest tango55

nezinu es te ienācu no mobilā.nevaru apskatīt.

_________________

Ziņojums pievienots no BOOT.LV WAP

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Uz manu shēmu ir attiecināms lūk, kas:

Tā kā diode ir saslēgta paralāli ar tiristoru, tad vienu pusperiodu lodāmurs barosies caur diodi, otru - caur tiristoru. Jauda regulējama robežās 50 - 100%. Slēdzis vajadzīgs tikai tad, ja reizēm uznāk vēlme regulēt jaudu robežās 0 - 50%. Bet es šo regulatoru lietoju jau gandrīz 10 gadus, un tāda vēlme man vēl nekad nav uznākusi. Var jau to diodi aizvākt un tiristora vietā izmantot simistoru.

 

Par radiotraucējumiem. Simistors (un arī tiristors) traucējumus rada atvēršanās brīdī, ja tiek komutēta liela jauda. Bet manā shēmā tiristors atveras brīdī, kad maiņsprieguma sinusoīda ir tikko izgājusi caur 0, tāpēc traucējumi ir niecīgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest tango55

tātad ir nodrošināta sinhronizācija ar tīklu.kādēļ jāšuntē ar diodi ja var izmantot tiristoru vadībai optronus?vai vēl labāk nesimetrisku multivibratoru ar divām izejām katrā plecā un baroshanai izmantot līdzstrāvu no tilta shēmas.tāds variants pastāv invertoros

_________________

Ziņojums pievienots no BOOT.LV WAP

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Nopērc jabkuru regulātoru priekš kvēlspuldzēm uz 220V par kādiem pieciem latiem un nemokies. Visos elektrības lietu veikalos tādus var dabūt. Ja gribi, lai regulātors nerada apsalūti nekādus radiotraucējumus(svarīgi lodējot radiouztvērējus), tad Ladgalītē par tiem pašiem pieciem latiem nopērc regulējamo labratorijas autotransformātoru LATR.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...