Jump to content

Power usage.


Guest Alf
 Share

Recommended Posts

Man te radas parmetumi majaa ka PC terejot parmerigi daudz elektribas kas ir smieklig, bet gribetos paradit cik tiesi tad teree.... vai ir kada iespeja izrekjinat teiksim cik PC patere stunda?... nu videji ...

Link to comment
Share on other sites

Ja tev ir 500 watīgs baroklis, tad skaiti, ka viņš nevar patērēt vairak par 0,5 kilowatiem stunda, niecīgu daļu var norakstīt uz zudumiem strāvas pārveidošanā !

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

400W PC stundā patērē 400Wh jeb 0.4kWh jeb 18 santīmus 10 stundās.

Vel jāpieskaita mnitora patēriņš.

Link to comment
Share on other sites

mani aptuvenie apreikini ir ka datora patereetaa jauda ir ap 150 lidz 300 w kopaa ar monitoru tas ir atkariigs cik tev taa kaste ir jaudiiga jo jaunaaka, jo varaak pateeree ( taa vismas vajadzeetu buut)

Link to comment
Share on other sites

aaaaprats :D man gribeja piesuut ka PC 20Ls bezmazvai 24stundaas notereja. Lai ari te uk ir 230W ligzdas tas ir NEREALI

Link to comment
Share on other sites

nu varbut ari :) nezinu isti bet man galvenais bija uzzinat cik tas kwh stunda pc norij lai varetu salidzinat ar tarifu un redzet cik nauda aiziet viena stunda.

Link to comment
Share on other sites

Es te ar viensreiz paliku nikns, ka elektribas rēķins sakāpa. Tātad ieliku pirms pagarinātāja ampermetru un pārrēķināju vatos. Dators bij Celeron 2,4 ar integrēto video vienu cieto, cd-rw. Dīkstāvē dators tērēja ~90W, nu tā ņemoties pa i-netu, progām - ~110-120W. Pie pilnas noslodzes uz Richard Burns Rally - 160W. Monitors LG 17" tērēja konstanti 70W. NU tad kopā nemaz tik maz nav, itsevišķi ja DC++ strādā 24h diennaktī.

Link to comment
Share on other sites

un cik tad ir tas 'kopā nemaz tik maz nav' ? tipa teiksim izsakot kWh? cik sakrajaas viena stunda?

Link to comment
Share on other sites

ja tikai DC++ darbojas,tad jau tā praktiski ir idle.Tik cik drusku cietņus griezt un proci uz kādiem 10% max noslogot.Moni jau pa nakti parasti izslēdz.

Link to comment
Share on other sites

Saki tiem kam tur tās strāvas interesēja - divas 100W spuldzītes. Ja arī pa dienu vairāk salasās, tad tas nav pieminēšanas vērts (ja protams tev nav kāds jaunākais spēļu gigants iepirkts...)

P.S. tas kopā ar moni

Link to comment
Share on other sites

Paņem kalkulatoru un parēķini. Tie vati kas tiek doti un arī rakstīti uz spuldzēm un citiem sūdiem ir vati vienā sekundē (Ws), tātad lai iegūtu kWh vienā stundā W ir jāizdala ar 1000. Tātad, ja dators tērē 200W, tad stundā tas ir 0,2kWh, diennaktī - 4,8kWh, mēnesī - 144kWh (ja dators ir serveris).

Link to comment
Share on other sites

PentiumI 133Mhz ar vienu HDD un CD-ROM man tērēja līdz 35-40W bez monitora. Mērīju ar ampērmertru un voltmetru. P=I*U.

Link to comment
Share on other sites

Jāpiemin, ka cietņa aktivitātes strāvas patēriņu praktiski neiespaido, testēju kopējot filmas, defragmentējot cieto disku. Bet tikko uzlieku filmu konvertēt ar virtual dub, tā momentādi patēriņš pieaug. CPU ir enerģijas patērētājs un droši vien grafiskā karte (ne velti raksta klāt ka kādi 20-30W).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tad iznaak ka 40w terejoshais p1, menesii noeed tikai ~1.3 LS :D ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Janx
400W PC stundā patērē 400Wh jeb 0.4kWh jeb 18 santīmus 10 stundās.

Vel jāpieskaita mnitora patēriņš.

 

un ja monitors darbojas ~60% no datora darbibas laika? vai ta vins teeree vairak par kkadu boileri? :)

Link to comment
Share on other sites

Tie vati kas tiek doti un arī rakstīti uz spuldzēm un citiem sūdiem ir vati vienā sekundē (Ws), tātad lai iegūtu kWh vienā stundā W ir jāizdala ar 1000. Tātad, ja dators tērē 200W, tad stundā tas ir 0,2kWh, diennaktī - 4,8kWh, mēnesī - 144kWh (ja dators ir serveris).
Kautkas te nebuus gluzhi ritiigi. :lol: Ws?! - watsekundes? Kur tu taadu meervieniibu esi redzeejis? Praktiski taadu nepielieto.

 

1 wats/sekundee = 60*60 wati/stundaa = 3.6 kWati/stundaa

 

Viss buutu pareizi, ja tu Ws sauktu nevis par Watsekundeem, bet par watstundaam, un nejauktu jaudu (meervieniiba watos) ar pateereeto energjiju (meervieniiba watstundaas/kilowatstundaas).

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ws (vatsekunde) ir ļoti normāla mērvienība, taču tā nav jaudas mērvienība. Tā ir enerģijas mērvienība. 1 kWh=3 600 000 Ws. Bet uz spuldzēm to neraksta, raksta jaudu (W).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...