Jump to content

Red Hat Enterprise Linux alternatīvas


andza
 Share

Recommended Posts

Sveicināti. Situācija ir sekojoša. Tātad ir Linux programma, kas strādā tikai uz Red Hat Enterpraise un uz Fedora Core neiet.

Tā kā enterpraise licence ir tikai viena un šis dators ir pieslēgts pa tiešo pie Iekārtas, tad iekārtas resursu taupīšanas nolūkā softu gribu uzlikt uz vēl kāda datora.

Pamēģināju Scientific Linux ( https://www.scientificlinux.org ), kas ir Fermi laboratorijas un CERN institūta kopdarbs. Softs aizgāja, bet ir visādi sīkumi, kas nepatīk. Pirmkārt ir vecas programmas Ooo 1.1.2 un KDE 3.3.1.

Vai kāds ir izmēģinājus citus no Enterpraise izejas koda kompilētos distributīvus? Kādas atsauksmes?

 

Kas man patīk SL uz doto brīdi?

 

utf-8 atbalsts pēc noklusējuma

Smukas ekrāntapetes iekšā

Visas RH fiškas.

Link to comment
Share on other sites

Dodies uz distrowatch.org un skaties !

 

Tas tomēr ir nenopietni "Smukas ekrāntapetes iekšā"

UTF-8 atbalsts kam ?

Red-hatb fiškas kādas ?

 

Visicamāk, ka to tavu softu tāpat var uzlikt uz jebkura Linuxa distrubutīva- moš tik jāuztaisa kāds failiņš kur stāv rakstīts "Red-hat-xxx" !

 

 

Tev ir visas tiesības paņemt un nozagt RED-HAT versiju un lietot to bez maksas - tas tak GNU ! Neviens tev par to neko nevar padarīt ! Tas ir 100% legāli - vismaz tā to izprotu es !

 

Vaitik Centos nebija tāds kā red-hat Enterpraise analogs?! Skaties !

 

Piedo atvainom, bet kas tev liedz paņemt pakas no red-hat un likt virsū "jaunos" OO, vai KDE ?! Vēl jau tomēr var arī pats nokompilēt no sources !

 

Tie paši OO jau nāk kā .RPM arī !

 

Nesaprotu tavu problēmu !

Link to comment
Share on other sites

Nu Mig. Es tieši tāpēc prasu forumā vai kāds nav mēģinājis citus, jo man nav laika eksperimentēt. Un kas teica, ka man ir problēmas? Es vienkārši izteicu savus novērojumus. To softu pirms tam mēģināju laist uz Slackware un Debian. Nu nav tur tik vienkārši.

Foruma ideja jau ir par to, lai man nebūtu jāmeklē google.

 

Bet tapetes es uzsvēru tāpēc, ka tie attēli tiešām ir ļoti smuki un nevienā distro es tādus neesmu redzējis. Un līkas rokas man arī nav.

Link to comment
Share on other sites

Nu patiesi- walpaperus tak var izvilkt kasutvai no šī paša distro ;)

 

Un es vienkārši biju pārsteigts, ka neesi mēģinājis neko no visa tā - tipa OO, KDE no citurienes nevis dzimto utt !

 

Katra ziņā - skaties distrowatch ;)

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kur ir problēma uzlikt vēl vienu RedHat sistēmu (zem SUSE Enterprise server ir iespēja vienam serverim pirkt supportu un uztaisīt uz tā update server priekš pārējiem SUSE serveriem, kuriem nav pirkts supports. Tas ir pilnīgi legāls paņēmiens, jo SUSE enterprise server var oficiāli dabūt novell.com).

 

P.S. Labākais (manuprāt) bezmaksas RedHat Enterprise Server bāzētais distro ir CentOS.

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...
ace.cominder

Ja vēl aktuāli - var meģināt Oracle Linux ar RHEL compartible kernel. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...