Jump to content

Jau atkal taa sasodiitaa CPU temperatuura...


Krishius
 Share

Recommended Posts

Tas jau saak palikt nenormaali. Mans 2500 Bartons jau atkal saak karst. Kaa jau sen teicu - saakumaa ar Titan cooleri bija 44 - 45 graadi pie idle un pie 100% augstaak par 52 nekaapa. Atbraucu pirms 3 nedeeljaam no laukiem - tad pie idles 53 - 54 graadi, pie 100% kaadi 58. Noskruuveeju propelleri, iztiiriju to no putekjiem, visu redeli izberzu (lai gan puteklju tur bija maz). Tad bija kaadi 49 graadi pie idles. Tagad peedeejaas dienas atkal taa temperatuura saak kaapties - vakar pie idles bija 51 un zemaak neliida, bat tagad jau 52. kas buus veelaak? 60? Kas notiek?

Link to comment
Share on other sites

eurotriper

nu palūrēju ar speedfan pie idle 59 un 63 max uz 100%

arī titan lūznis bet uz vecā 1.4ghz xp

neizsaka man tas neko un nekas nesmird un negļuko ;)

Link to comment
Share on other sites

Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

 

 

 

?

mm?

:)

Link to comment
Share on other sites

eurotriper
Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

 

 

 

?

mm?

:)

 

ņus šas spīdfanis rāda 42 idlē ;)

vai man tagad jāskrien uz veikalu un jāpērk pārdevējai šokolāde lai piešķir alko ;)

Link to comment
Share on other sites

Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

 

 

 

?

mm?

:)

 

ņus šas spīdfanis rāda 42 idlē ;)

vai man tagad jāskrien uz veikalu un jāpērk pārdevējai šokolāde lai piešķir alko ;)

 

Nu man shobriid ir 37

Bet

es te paarkonfigureeju dzeseeshanu.

Pirmstam man bija velviens ventilaators kursh appputa visu to sasodiito maati.

Tagad es vinju nedaudz citaadaak novietoju.. Apnika ka keiss valjaa staav.

 

Agraak man shadospashos apstaakljos bija ~33 graadi

Nu un tie paars graadi man ir pie kaajas :)

Link to comment
Share on other sites

eurotriper

tēks jau 38 ;)

man keisa naf jo bija skaļa mūzika un viens no miega piecēlies iemauca ar cirvi ;)

iekšas uz galda cietnis nelāgi grab un lite on dvd rakstīklis elkora garantijā ;)

jāzvana jamiem moš nemaz netaisīs bet pēc izkata naf bojāts ;)

Link to comment
Share on other sites

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Es buutu losis ja lietotu to S2kctl, jo man CPU tāpat ir visu laiku 100% noslogots :)))

Link to comment
Share on other sites

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Es buutu losis ja lietotu to S2kctl, jo man CPU tāpat ir visu laiku 100% noslogots :)))

 

Nevajag lietot visaadus SETI utml huinjas :>

A to tu man neiestaastiisi ka tu visulaiku kompilee un kompilee un kompilee :)

Link to comment
Share on other sites

Krishius
Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

Novilku taadu lietu - bet kas pie vella taa par programmu??? Kas ar vinju jaadara??? Tur k-kaac readme ir bet tik mazaa shriftaa ka neko tur nevar salasiit... Un uz kaada principa taa proga straadaa - kaadaa veidaa vinja speej samazinaat CPU temperatuurau?

Link to comment
Share on other sites

Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

Novilku taadu lietu - bet kas pie vella taa par programmu??? Kas ar vinju jaadara??? Tur k-kaac readme ir bet tik mazaa shriftaa ka neko tur nevar salasiit... Un uz kaada principa taa proga straadaa - kaadaa veidaa vinja speej samazinaat CPU temperatuurau?

 

Maajaslapaa ir skaidri un gaishi rakstiic sekojoshais:

Significant power savings of the AMD Athlon processor only occur if the processor is disconnected from the system bus by the Northbridge while in the Halt or Stop Grant state. The Northbridge can optionally initiate a bus disconnect upon the receipt of a Halt or Stop Grant special cycle. The option of disconnecting is controlled by an enable bit in the Northbridge.

 

Program key features:

 

*

 

Enables bus disconnect bit in the Northbridge.

*

 

Full control under Clock Control (CLK_CTL) MSR that determinse the internal clock divisor when Athlon system (S2k) bus is disconnected

 

 

P.S Sho fiichu ir JAAUZTUR MAATESPLATEI !!!

Link to comment
Share on other sites

Krishius
Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

Novilku taadu lietu - bet kas pie vella taa par programmu??? Kas ar vinju jaadara??? Tur k-kaac readme ir bet tik mazaa shriftaa ka neko tur nevar salasiit... Un uz kaada principa taa proga straadaa - kaadaa veidaa vinja speej samazinaat CPU temperatuurau?

 

Maajaslapaa ir skaidri un gaishi rakstiic sekojoshais:

Significant power savings of the AMD Athlon processor only occur if the processor is disconnected from the system bus by the Northbridge while in the Halt or Stop Grant state. The Northbridge can optionally initiate a bus disconnect upon the receipt of a Halt or Stop Grant special cycle. The option of disconnecting is controlled by an enable bit in the Northbridge.

 

Program key features:

 

*

 

Enables bus disconnect bit in the Northbridge.

*

 

Full control under Clock Control (CLK_CTL) MSR that determinse the internal clock divisor when Athlon system (S2k) bus is disconnected

 

 

P.S Sho fiichu ir JAAUZTUR MAATESPLATEI !!!

A shitais nekaadi nebojaa CPU, Maateni vai citu detalju? Nezudiis garantija?

Link to comment
Share on other sites

Nop.. nekaadu probleemu.

Taa ir AMD fiicha.

Paguglee " AMD bus disconnect Northbridge "

Vai paluri kautvai pashaa www.amd.com

tur ir pdf failinji ar manuaaljiem.

 

a man tagad ir :

 

XP Barton 2500+

 

Devēji

 

Devēja īpašības:

Devēja tips ITE IT8705F, National LM90

Piekļuve pie devēja ISA 290h, SMBus 4Ch

Sistēmas plates nosaukums Gigabyte 7VA Series

 

Temperatūras:

Sistēmplate 34 °C (93 °F)

Centrālais procesors 36 °C (97 °F)

MAXTOR 6L040J2 37 °C (99 °F)

SAMSUNG SP0802N 25 °C (77 °F)

 

Ventilātori:

Centrālais procesors 4116 RPM

Šasija 2250 RPM

 

Spriegums :

CPU kodols 1.73 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.16 V

+5 Atbalsta spriegums 5.00 V

DIMM VTT 1.28 V

 

:))

Link to comment
Share on other sites

BenderLV
Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

 

 

 

?

mm?

:)

 

ņus šas spīdfanis rāda 42 idlē ;)

vai man tagad jāskrien uz veikalu un jāpērk pārdevējai šokolāde lai piešķir alko ;)

 

jāsaka ka kopīgais tavam CPU ar Kuuminsh CPU ir tikai "AMD Athlon" tāpēc būtu stulbi salīdzināt temp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmm... a cik vispaar ir normaala t°? man piemeeram XP2800+@2.4 GHz ir idle ~ 48-50°C, nostaaveeja 8h prime95 tests pie 100% cpu noslodzes un max t bija 57°C. tas ir normaali vai par daudz...?

Link to comment
Share on other sites

Tas jau saak palikt nenormaali. Mans 2500 Bartons jau atkal saak karst. Kaa jau sen teicu - saakumaa ar Titan cooleri bija 44 - 45 graadi pie idle un pie 100% augstaak par 52 nekaapa. Atbraucu pirms 3 nedeeljaam no laukiem - tad pie idles 53 - 54 graadi' date=' pie 100% kaadi 58. Noskruuveeju propelleri, iztiiriju to no putekjiem, visu redeli izberzu (lai gan puteklju tur bija maz). Tad bija kaadi 49 graadi pie idles. Tagad peedeejaas dienas atkal taa temperatuura saak kaapties - vakar pie idles bija 51 un zemaak neliida, bat tagad jau 52. kas buus veelaak? 60? Kas notiek?[/quote']

 

Viss ticamaak jaasaak ar termopastu... ;)

Link to comment
Share on other sites

Vajag lietot

S2kCtl.exe

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

VIL: mosh shitais ir jaaieliek pie biezhi uzdotajiem jautaajumiem...?

Tip nafig man AMD tik ahuni karsts...

Atbilde..

Tu esi losis jo nelieto S2kCtl.exe

Maneejais CPU tem nokriitas ~5 graadiem.

Shiniis dienas videejaa temp 32-39

 

 

 

?

mm?

:)

 

Domaa vinsh pazemina temp. bez preformens zudumiem.. ja tu taa domaa tad shinii gadijumaa losis nav tas kas nelietu to S2kCtl.exe bet tu... :(

Link to comment
Share on other sites

hmm... a cik vispaar ir normaala t°? man piemeeram XP2800+@2.4 GHz ir idle ~ 48-50°C, nostaaveeja 8h prime95 tests pie 100% cpu noslodzes un max t bija 57°C. tas ir normaali vai par daudz...?

 

?

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Hmmmm - vakar vajadzeeja kastei pie aizmugures tikt, pavilku kasti nostaak no sienas (man vislaik kaste staav kaadus 8 - 10 cm no sienas - pavilku, lai staav kadus 25). Netiishaam (ieraduma peec) paskatiijos USDM - atkaaraaas zhoklis - tikko veel bija 50, tagad 44. Sapratu, kur vaina - izpuustais karstais gaiss atsitas pret sienu un dalja nonaak atpakalj (kaste netiek pietiekoshi veedinaata). Tad iedomaajos - ja jau bez keisa FANa ar titan cooleri var dabuut 44 graadus, tad + veel keisa cooleris un CPU buus uz 40 vai pat mazaak graadiem. (man pat keiss nebuus valjaa jaatur - lai gan nekad neesmu tureejis:P). Tas vareetu dot spigtu zaljo gaismu 2500@3200...:D

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm - vakar vajadzeeja kastei pie aizmugures tikt, pavilku kasti nostaak no sienas (man vislaik kaste staav kaadus 8 - 10 cm no sienas - pavilku, lai staav kadus 25). Netiishaam (ieraduma peec) paskatiijos USDM - atkaaraaas zhoklis - tikko veel bija 50, tagad 44. Sapratu, kur vaina - izpuustais karstais gaiss atsitas pret sienu un dalja nonaak atpakalj (kaste netiek pietiekoshi veedinaata). Tad iedomaajos - ja jau bez keisa FANa ar titan cooleri var dabuut 44 graadus, tad + veel keisa cooleris un CPU buus uz 40 vai pat mazaak graadiem. (man pat keiss nebuus valjaa jaatur - lai gan nekad neesmu tureejis:P). Tas vareetu dot spigtu zaljo gaismu 2500@3200...:D

 

LOL nu tu gan esi jociigs :DDD "Sapratu, kur vaina - izpuustais karstais gaiss atsitas pret sienu un dalja nonaak atpakalj" loL

 

Vari man luudzu paskaidrot kaa gais var ATSISTIES un veel preteeji ventilaatora dziitajai gaisa pluusmai iet cauri???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Guest aivarish

varbūt atkārtošos, bet cik vispaar ir normaala CPU t°? man piemeeram Celeron 2.66 GHz normālā idle ~ 43-47°C, bet pie 100% cpu noslodzes max t bija ~59°C. tas ir normaali vai par daudz...? cik jābūt normālai temperatūrai?

Link to comment
Share on other sites

ta vells vinju zin kas ir normaali :D itkaa Athlonam deadline t=85°C. liidz tai laikam var karseet :O)

bet es vairaak par 65°C sev redzeejis neesmu (XP3200+ neklokots)

Par celku nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Nu mlje, man tas pats ar manu AThlonu, kad neklokots ~50graadi

Bet tagad staav kaa paraxtaa tad ~55graadi

a agraak vispaar bija ~65, uzlika citu termopastu, u citu kuuleri, bet man liekas ka vienalga par daudz. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Turbolaacis

hmm a pentiumam ar taadas progas i?

 

edited:

ha proguu atradu

tik suportu 3 pentium tik!! :(

Veicas AMD leitotaajiem!! :(

Link to comment
Share on other sites

hmm a pentiumam ar taadas progas i?

 

edited:

ha proguu atradu

tik suportu 3 pentium tik!! :(

Veicas AMD leitotaajiem!! :(

TuboLaaci lieto - Everest, AIda32, sanda, SpeedFan(vai kaa tur)!

Link to comment
Share on other sites

Guest aivarish

šada devēju informācija ir ja tikko dators ieslēgts:

Temperatūras:

Sistēmplate 42 °C (108 °F)

Centrālais procesors 28 °C (82 °F)

Aux 11 °C (52 °F)

ExcelStor Technology J880/a 18 °C (64 °F)

ExcelStor Technology J880/b 26 °C (79 °F)

 

Ventilātori:

Centrālais procesors 2519 RPM

 

bet kad ir slodze, tad šāda:

Temperatūras:

Sistēmplate 52 °C (126 °F)(šī temperatūra ir bijusi 62°C)

Centrālais procesors 41 °C (106 °F)

Aux 7 °C (45 °F)

ExcelStor Technology J880/a 18 °C (64 °F)

ExcelStor Technology J880/b 41 °C (106 °F)

 

Ventilātori:

Centrālais procesors 5400 RPM

 

pēc šī secinu, ka ar CPU t viss ir okey, bet rodās jauni jautājumi:

vai sistēmplates t. nav par lielu un cik jābūt?

ko nozīmē Aux t.? tā man ir pat bijusi -2°C

Link to comment
Share on other sites

Guest swk

izklausaas, ka tur meeriitaaji meera kjiinieshu graados... peec ciipariem liekas, ka maates un procha cipari ir sajaukti vietaam un aux = -2... ja uz deveeja tiek liets spirts un peec tam baigi vilkts gaiss garaam, tad _varbuut_ bet neticaas :)

 

man maatene arii raadiija diivainus temperatuuras ciparus, peec bios patcha viss notiek normaali

Link to comment
Share on other sites

Guest amdown
Tas jau saak palikt nenormaali. Mans 2500 Bartons jau atkal saak karst. Kaa jau sen teicu - saakumaa ar Titan cooleri bija 44 - 45 graadi pie idle un pie 100% augstaak par 52 nekaapa. Atbraucu pirms 3 nedeeljaam no laukiem - tad pie idles 53 - 54 graadi, pie 100% kaadi 58. Noskruuveeju propelleri, iztiiriju to no putekjiem, visu redeli izberzu (lai gan puteklju tur bija maz). Tad bija kaadi 49 graadi pie idles. Tagad peedeejaas dienas atkal taa temperatuura saak kaapties - vakar pie idles bija 51 un zemaak neliida, bat tagad jau 52. kas buus veelaak? 60? Kas notiek?

Ko juus par temperatuuru raustaties? AMD maksimaali pielaujamaa temperatuura ir 85 graadi. Manam kompim normaala temperatuura peec overkolkinga ir 55 - 67 graadi un nav nekada vaina. Viss OK.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

beee man Idle 28 graadi! vispaar nekarst... pat pie 2,5Ghz@1,85v... vareesiet LP paarbaudiit un pabriiniities... uz max load... preciizu temp nevaru pateikt jo kaa kuru reizi uzgriezu ventilaatoru. pie 5500 rpm max temp ir 38-40graadi... noslogojot cpu kaadas 30minuutes...

foonaa man straadaa taada programa ka CpuIdle Extreme!!! vienkaarshi super... nokriitaas par kaadiem graadiem 7-10! bez vinjas nekur! saakuma likaas ka suudz bet kad patesteeju, un atradu kaadus setingus vajaga... vienkaarshi ideaali! taa ir pirmaa lieta ko instaleeju uz svaiga Windowza.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
a ar to softinju gadiijumaa performance nezuud? uz kaa reekjina vinsh panjem tos 5-7 °C?

neesmu izjutis ne mazaakajaa meeraa...

Edited: vinsh tos 5-7graadus panjem uz Windowz stuulbiibas! Wins nemaak apieties ar procesoriem! tapee ir perga kura paliidz proci neizmantot tad kad vinsh nava vainiigs...!

es pat benchojot nesleedzu vinju aaraa... nava nekaadas starpiibas... ir testeets!

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm - vakar vajadzeeja kastei pie aizmugures tikt, pavilku kasti nostaak no sienas (man vislaik kaste staav kaadus 8 - 10 cm no sienas - pavilku, lai staav kadus 25). Netiishaam (ieraduma peec) paskatiijos USDM - atkaaraaas zhoklis - tikko veel bija 50, tagad 44. Sapratu, kur vaina - izpuustais karstais gaiss atsitas pret sienu un dalja nonaak atpakalj (kaste netiek pietiekoshi veedinaata). Tad iedomaajos - ja jau bez keisa FANa ar titan cooleri var dabuut 44 graadus, tad + veel keisa cooleris un CPU buus uz 40 vai pat mazaak graadiem. (man pat keiss nebuus valjaa jaatur - lai gan nekad neesmu tureejis:P). Tas vareetu dot spigtu zaljo gaismu 2500@3200...:D

 

LOL nu tu gan esi jociigs :DDD "Sapratu, kur vaina - izpuustais karstais gaiss atsitas pret sienu un dalja nonaak atpakalj" loL

 

Vari man luudzu paskaidrot kaa gais var ATSISTIES un veel preteeji ventilaatora dziitajai gaisa pluusmai iet cauri???

 

Taadaa rakaa, ja case fan velk iekshaa.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
nu kaa nemaak apieties. ja procis staav uz 0% noslodzes, tad arii buus mazaaka t°?

HLT... Linux maak ar to apieties.

Why Doesn't Windows Do That?

 

Modern operating systems like Linux execute the HLT instruction in an idle priority thread. This thread is always executed when the CPU is otherwise idle. No additional execution time for HLTing is needed, the CPU will not run slower.

 

While other operating systems like Linux always used this mechanism, Windows only learned it with NT. But even with NT and following versions it is only enabled when the BIOS and ACPI implementation is recognized by the OS.

 

The Chipset Part

 

With modern chipsets like VIA KX or SiS 7x5 an additional variable enters the equation. These chipsets need to be specifically programmed to allow the CPU entering the HLT state. Windows itself does not perform this programming (chipset optimization in CpuIdle), the BIOS must handle it- which many, even modern, BIOS implementations don't do.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...