Jump to content

why linux?


Mikhail
 Share

Recommended Posts

a) cenšos apgūt jaunu os lietotāja līmenī

b) ir interesanti, vai eksistē dzīve bez m$

c) uz linuka ir daudz interesantu free softu.

e) ir interese (bet nav laika) izmēģināt šķērsplatformu programmēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums tāpēc, ka es arī domāju pāriet uz linux, bet man trūks argumentu to izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

Es ar gribētu pamēģināt. Bet kaut kā mīzels rauj, ka nejēgšu visu piedabūt pie normālas darbības.

Link to comment
Share on other sites

Es ar gribētu pamēģināt. Bet kaut kā mīzels rauj, ka nejēgšu visu piedabūt pie normālas darbības.

 

Ir tāds teiciens 'Kas neriskē tas nevinnē'

Ja rokas aug no īstās vietas un galvā vēl ir kaut kas palicis no pelēkajām šūniņām tad problēmām nevajadzētu rasties. Tā kā droši uz priekšu. Ja nekad nēsi saskāries ar LINUX varu ieteikt pamēģini Mandrake es domāju nekādiem sarežģijumiem nevajadzētu rasties. Konfigurēšanā neatpaliek no WinXP. Vismaz es pirmo reizi ka liku LINUX dzīvē to nekad nebiju redzējis un dabūju Slackware 9.0 kas bija mans pirmais LINUX. Uzliku bez problēmām, tikai pirmao reizi tas process tā nedaudz ievilkās, bet beigās tomēr man bija gan linux gan Win un dual boot.

Link to comment
Share on other sites

jautajums linuksistiem: Kapec Jus izmantojiet linux?

 

A tev pašam negribas kaut ko jaunu pamēģināt??

Man piemeram tas bija galvenais kāpēc es saku par to zvēru interesēties.

Link to comment
Share on other sites

Tad kuru jūs iesakiet izmantot?

 

Mandrake, Slackware vai kādu citu? Kādas vispār ir atšķirības?

 

Kādu failu sistēmu vajag? Cik lielu partīciju varētu šim brīnumam veltīt? Un vai var ieinstalēt no XP vai obligāti boot'ot vajag? Varbūt varat vēl ko ieteikt.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Tad kuru jūs iesakiet izmantot?

 

Mandrake, Slackware vai kādu citu? Kādas vispār ir atšķirības?

 

Kādu failu sistēmu vajag? Cik lielu partīciju varētu šim brīnumam veltīt? Un vai var ieinstalēt no XP vai obligāti boot'ot vajag? Varbūt varat vēl ko ieteikt.

 

Paldies.

Ja vēlies vienkārši iepazīties, tad instalēt nevajag. Novelc kādu dzīvo cd un paprovē. Man jau patīk suse.

uz ftp.sunet.se ir dabūjami visādi distributīvi.

Link to comment
Share on other sites

Reiz mazliet piespiedu kārtā "iepazinos" ar Knoppix. Teikšu godīgi. Nenormāls sūds likās. Varbūt tas ir iemesls tam, ka joprojām nopietni neesmu mēģinājis lietot citus distributīvus.

Link to comment
Share on other sites

Reiz mazliet piespiedu kārtā "iepazinos" ar Knoppix. Teikšu godīgi. Nenormāls sūds likās. Varbūt tas ir iemesls tam, ka joprojām nopietni neesmu mēģinājis lietot citus distributīvus.

Nav tik ļauni. Es arī paņēmu kņopīti. Pēc tam salīdzināšanai ieliku susi 9.0 live. Tad uz live suses uzinstalēju borland'a open kylix. Uztaisīju hello world. Smuki. Tas viss tika darīts uz p3-450 ar 128MB.

Link to comment
Share on other sites

es pirmo liku mandrake kautkadu 9 versiju laikam vis bija normali tikai jauzmanas ar particiju taisisanu

Neesen meginaju openbsd tur gan es iekritu jo nekas nesanaca

bet visus sos red hat mandrake ir vieglak uzlikt ka xp tikai pec tam ir jakonfigure:(

Link to comment
Share on other sites

Reiz mazliet piespiedu kārtā "iepazinos" ar Knoppix. Teikšu godīgi. Nenormāls sūds likās. Varbūt tas ir iemesls tam, ka joprojām nopietni neesmu mēģinājis lietot citus distributīvus.

Nav tik ļauni. Es arī paņēmu kņopīti. Pēc tam salīdzināšanai ieliku susi 9.0 live. Tad uz live suses uzinstalēju borland'a open kylix. Uztaisīju hello world. Smuki. Tas viss tika darīts uz p3-450 ar 128MB.

 

Nav tik traki ar kņopīti?!? Nu ja kaut kāds Mandrake īpaši neatšķiras no tā brīnuma... Ta man pat negribās sākt ko darīt Linux saimes iepazīšanas labā.

Pergas tak ar Linuxveidīgajiem citas. Iedomājoties vien man jau slinkums uznāk...

Link to comment
Share on other sites

Guest atis
jautajums linuksistiem: Kapec Jus izmantojiet linux?

1) Nepatīk lieli gigantiski monopolisti, kā microsoft.

2) Winda ir 'loti ievainojama un visu laiku par drošību jāuztraucas.

3) Ja var nezagt, kāpēc zagt (man gan win ir licencēts)

4) Iemācīties, ko jaunu.

5) Patiik man vish :)

Link to comment
Share on other sites

Reiz mazliet piespiedu kārtā "iepazinos" ar Knoppix. Teikšu godīgi. Nenormāls sūds likās. Varbūt tas ir iemesls tam, ka joprojām nopietni neesmu mēģinājis lietot citus distributīvus.

Nav tik ļauni. Es arī paņēmu kņopīti. Pēc tam salīdzināšanai ieliku susi 9.0 live. Tad uz live suses uzinstalēju borland'a open kylix. Uztaisīju hello world. Smuki. Tas viss tika darīts uz p3-450 ar 128MB.

 

Nav tik traki ar kņopīti?!? Nu ja kaut kāds Mandrake īpaši neatšķiras no tā brīnuma... Ta man pat negribās sākt ko darīt Linux saimes iepazīšanas labā.

Pergas tak ar Linuxveidīgajiem citas. Iedomājoties vien man jau slinkums uznāk...

 

Nu ja slinkums neko darīīt. Apsēdies uz krēsla saliec rokas klepī skaties pa logu un priecājies par dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

man liekas ka linux ir tikpat ievainojams ka windows vieniga atskiriba ka windows visi parzin ka 5 pirkstus un tapec ari ir atkalti visi caurumu

Kadam ir kads pretarguments?

Link to comment
Share on other sites

Tad kuru jūs iesakiet izmantot?

 

Mandrake, Slackware vai kādu citu? Kādas vispār ir atšķirības?

 

Kādu failu sistēmu vajag? Cik lielu partīciju varētu šim brīnumam veltīt? Un vai var ieinstalēt no XP vai obligāti boot'ot vajag? Varbūt varat vēl ko ieteikt.

 

Paldies.

 

Mandrake tev būs piemērotāks jo kā ne kā pirmo reizi laikam liksi Linux'i.

Failu sistēma: ext2 vai ext3 kādi 4 GB(jo kā nekā pirmo reizi droši vien gribēsies uzlikt vairāk nekā nepieciešams tā teikt iepazīsanas nolūkos) + swap.

 

Par instalācijas gaitu vari paskatīties šeit http://ll10nt.laka.lv/dokumentacija/MDK_in...install_LV.html (latvie'su valodā Mandreikam 9.0)

Link to comment
Share on other sites

kaapeec es lietoju?

1) gribu iemaaciities kaut ko jaunu

2) uz linux es varu skatiities filmas, kas uz windows raustaas (lietojot VLC)

3) daudz ko var konfigureet peec patikas

kaapeec ir gruuti straadaat ar linux?

1) daudz gruutak uzinstaleet softu (RPM dependencies)

2) man veel nav izdevies uzlikt LV valodu ar apostrofa paliidziibu

3) probleemas ar windows-only softiem (t.s. speelees,MS access..).

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

:)

 

1) Vienkarshaka un softa uzstaadiishana: "emerge kautkadssofts"°

2) Vienreiz sataisu un lietoju kaut muuzhiigi... Nav nekaadi windows-like reinstalli.

3) Es zinu ko dara mana OS un es to pilniibaa kontroleeju...

4) Pilnveertiigi izmantoju sava datora resursus.

5) *nix ir paardomaataaks...

6) Es nekad neuztraucos par to, ka peekshnji kaut kas var nogljukot vai uzkaarties - es vairs nezinu to sajuutu, kad, piemeeram, darba laikaa uzkaraas Wins... ;)

7) Juutos droshi, nebaidos no viirusiem un visaadiem caurumiem.

8) Mana OS vienmeer ir up-to-date un shis up-to-date process man aiznjem 10) minuutes nedeeljaa.

11) Jebkurai probleemai viegli var atrast risinaajumu

12) Uz Linux ir taadi softi, bez kuriem es nespeeju dziivot.

13) Skanjas/video kvalitaate

14) Plashaas iespeejas - visu pielaagoju savaam vajadziibaam un gaumei

15) Tas ir bezmaksas prieks

16) Apguustu daudz jaunu lietu, ne tikai Linuxam specifisku...

17) Izveeles iespeejas - izveelos sev piemeerotaako grafisko vidi

18) Man patiik kaadu vakaru pamociit Linux un ieguut labaaku rezultaatu.

19) Attiistiiba - katru dienu kaut kas jauns, uzlabots...

20) Linux parzinaashana dod jaunas iespeejas sakaraa ar darbu

21) ...

 

Taa vareetu tik turpinaat un turpinaat, jo visu nav iespeejams aprakstiit.

 

Ja Windows pirmais iespaids ir pozitiivaaks nekaa tas, kas atklaajaas veelaak, tad *nix opereetaajsisteemu speeku tu noveertee ar vien vairaak ar laiku.

Link to comment
Share on other sites

Pirmo reizi, kad izmēģināju MDK, man arī Linux likās MD. Tagad es nespēju normāli darboties ar M$ win.

Linux ir ātrs;

Linux ir stabils (man kernelis ir nokritis 2x un abas reizes pie vainas bija bojāts RAMs);

Linux sniedz kaudzēm darbam nepieciešamu instrumentu un

Linux ir ērta, viegli pielāgojama darba vide;

Linux ir drošs (neesu redzējis ne 1 vīrusu, turpertī windows vīrusus sastopu katru dienu);

Linux sniedz lieliskas attālinātās vadības iespējas

tīklošanā Linux ir lielisks;

pilnīga kontrole pār sistēmu arī ir svarīga.

Linux man ir kļuvis par dzīves stilu :)

Principā vārda Linux vietā var likt arī *BSD

 

Pirms saki ko sliktu par linux, padomā:

- vai esi redzējis WindowsXP Live CD?

- uz cik failu sistēmām var instalēt windows?

- vai windows var darboties no 1.44Mb disketes?

- cik viegli piespiest windows strādāt korekti uz datora bez peles, monitora, klaviatūras tikai ar barošanas vadu un 4 tīkla vadiem?

- cik tavs uzņēmums samaksās soda naudās, ja uz to atnāks BSA jeb cik maksātu visas programmas legāli?

 

Ir tūkstošiem argumentu par labu Linux un tikai desmitiem pret to.

 

Slackware lietotājs.

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka

Ja man blakus stāvētu kāds Linux pārzinātājs un man ar pirkstu bakstītu, kas kur atrodās un ko ar to jādara, tad es LABPRĀT apgūtu Linux. Bet tā kā man ir LIELAS bailes pazaudēt datus, tad engribu riskēt... :p

Link to comment
Share on other sites

Ja man blakus stāvētu kāds Linux pārzinātājs un man ar pirkstu bakstītu, kas kur atrodās un ko ar to jādara, tad es LABPRĀT apgūtu Linux. Bet tā kā man ir LIELAS bailes pazaudēt datus, tad engribu riskēt... :p

Ta nu gan problēmas :p

 

Esmu pārliecināts, ka pavisam viegli varētu sarunāt kādu Linux guru no foruma uztaisīt nelielu hackfestiņu, protams, ar atbilstošu degvielas krājumu :p

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

heh shodien te Linux diena :)

 

1. Licenses - tas, ka pac linux pa briivu, bet win pa maksu, jau ir viena lieta. Vairaak, manupraat, tas ka Linuxam ir daudz labu bezmaksas programmu - nezinu kaa citiem, bet ja es spertu windowu vai kaadas mazaakas, jaunaakas, alternatiivaakas, interesantaakas(whatever) kompaanijas razhojumu, kremtu shii padariishana vairaak par otro...

 

2. Patiik, ka liidz siikukmiem var nokonfigureet visu kaa gribas - nu kautvai izskatu - lai winu dabuutu kaucik smuku(http://www.lynucs.org) izskatu winam tak ir jaainstalee sazin cik programmu...

bet Linuxaa pietiek ar labu windows-manager + transperent terminal + kaada console-based real-time sisteemas monitoringa programma...

 

3. cik programmas ta vajag lai windows buutu cik-necik pasargaats ja ir tieshss piesleegums internetam, cik sisteemas resursus tas pateeree?

linuxaa manupraat pietiek ar antiviirusu bez GUI (yup - vienreiz man ir izdevies kauko viirusveidiigu (virusdropper) , un ir pietiekaami daudz freeware, vai free for non-komercial use

 

4. patiik komandrinda (God dmn cik cool buutu mobilais ar ssh klientu iekshaa (ieb taads ir?)..

 

5. netruukst programmatuuras nu tieshaam netruukst (nerunaaju par specifiskaam vajadziibaam) un ar speeleem ar vairs nav tik ljauni ... kad veel doom 3 buus :) (pagaidaam prboom vai doom-legacy)

 

(shito rakstiiju kaadas 3h(darbaa nezkaadeelj vajadzeeja trauceet mani visiem >_<) - so piedotiet ja atkaartojos daudzos punktos)

Link to comment
Share on other sites

Guest janiskr

1) tas ir droshss

2) tas ir bezmaksas, taadejaadi ieveerojot GPL viss ir licenceets

3) to ir viegli pielaagot savam vajadziibaam (DE)

4) tas straadaa aatri

5) tas nav jaapaarinstalee ja paaradas kas jauns (gentoo)

6) tam ir atsauciigs lietotaaju kopums (forums, irc knaaals) kas paliidz atrisinaat radushaas probleemas aatri un viegli

7) pirmo reizi uzliktu taaapeec, ka neiznaaju kas tas ir, pirmais bija Corel linux

 

kaa redzam, atkaartojas visi punkti no iepreiksheejiem postiem

Link to comment
Share on other sites

Guest zzk

- vai esi redzējis WindowsXP Live CD?

- uz cik failu sistēmām var instalēt windows?

- vai windows var darboties no 1.44Mb disketes?

- cik viegli piespiest windows strādāt korekti uz datora bez peles' date=' monitora, klaviatūras tikai ar barošanas vadu un 4 tīkla vadiem?

- cik tavs uzņēmums samaksās soda naudās, ja uz to atnāks BSA jeb cik maksātu visas programmas legāli?

[/quote']

-vot xp live disku esmu redzējis, kā reiz kolēģis darbā izmēģināja... strādā vienkārši supperīgi.... un pat var rakstīt NTFS partīcijās bez stresa

iesviedīšu linku kad tikšu pie tā

-cilvēkiem pārsvarā neinteresē failu sistēmas.. galvenais ka strādā

-kam vajag lai kaukas darbojas no 1.44mb tam pietiek ar linux

-:)

 

vispār esmu par linuxi, tikai ar citiem pretjautājumiem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaksis

cilveeks kas tikko uzlicis Win kaifo 5 dienas un veelaak mokaas , Linux lietotaajs pirmas 5 dienas mokas , veelaak kaifo. (tautas ticeejums) :DDD

Link to comment
Share on other sites

Jautājums tāpēc' date=' ka es arī domāju pāriet uz linux, bet man trūks argumentu to izdarīt.[/quote']

 

tev jau neviens neliek pāriet pilnībā - uzliec dualboot sistēmu un amzierējies ar pingvīnu pēc vajadzības un noskaņojuma... :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest qwertyui
kaapeec es lietoju?

...

kaapeec ir gruuti straadaat ar linux?

1) daudz gruutak uzinstaleet softu (RPM dependencies)

2) man veel nav izdevies uzlikt LV valodu ar apostrofa paliidziibu

...

 

1) Ja tu lietotu kaadu no *BSD OS saimes, tad probleemu ar softu kompileeshanu un instaleeshanu noteikti nebuutu, jo ieksh BSD ir taada laba lieta kaa "PORTS"

 

2) taa arii nav probleema... ja veelies risinaajumu, tad raksti uz driver@bug.lv

 

p.s.

Shis ir mans subjektiivais viedoklis, kurs balstaas uz personiigiem noveerojumiem, vairaaku gadu garumaa straadaajot ar dazjaadaam UNIX sisteemaam...

Taa nav agjitaacija par BSD vai njirgaashanaas par Linux.

Link to comment
Share on other sites

Taa nav agjitaacija par BSD vai njirgaashanaas par Linux.

 

.. bet nu sanāca tā ;) Cīņai vajadzētu būt starp closed un open source, bet, kā vienmēr, beigās ir BSD vs Linux...

Link to comment
Share on other sites

Guest qwertyui
Taa nav agjitaacija par BSD vai njirgaashanaas par Linux.

 

.. bet nu sanāca tā ;) Cīņai vajadzētu būt starp closed un open source' date=' bet, kā vienmēr, beigās ir BSD vs Linux...[/quote']

 

 

Taa ir mana prakse, nekas vairaak.... kaa saaka samaitaats ir tas kas taa saprot...

Link to comment
Share on other sites

jautajums linuksistiem: Kapec Jus izmantojiet linux?

 

Pats spēcīgākais arguments ir tāds ka linux ir absolūti par free+iespējās gandrīz tādas pašas kā windam

es domāju ar to vien pietiek(vismaz man)

Link to comment
Share on other sites

vo šeku Kirila lapā pat par XPE rakstīts :)

http://kirils.id.lv/?read=90#starts

 

Es tikai gribeeju pieverst uzmaniibu shim postam :O))

Tieshaam intresanta lieta.

Bootabls Windows XP LiveCD

Ar visiem pribambasiem.

Akelpad 1.04

Paragon HDD Manager 5.5 Полный комплект(там 6 прог)

DreamPackPL (version 2004.6.10)

Drweb 4.31b

EasyRecoveryPro 6.04

Lavalys EVEREST Professional 1.10.106

Symantec Ghost 7.7 Corporate Edition + Ghost Explorer 2003.775

Kaspersky Anti-Virus 4 (когда выйдет pro версия 5 буду пытаться его засунуть в WINXPE)

Nokia Monitor Test 1.0

Opera 7.23 (Обновлять не вижу смысла - задачи у диска далеки от вебсерфинга' date=' только время тратить)

QSoft Ramdisk (это часть системы)

Saminside 2.2.4.1 (от NhT)

Sateira CD&DVD Burner 1.32 (от NhT)

VoptXP 7.13 (Для дефрагментации NTFS)

Winrar 3.30 (Полностью интегрирован, можно пользоваться контекстным меню

 

Tiem kam nav aarzemjku trafika vai negribas vilkt no aarzemeem

http://kaija.rulz.lv/bildes/windowsxpe.iso

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r
jautajums linuksistiem: Kapec Jus izmantojiet linux?

 

Pats spēcīgākais arguments ir tāds ka linux ir absolūti par free+iespējās gandrīz tādas pašas kā windam

es domāju ar to vien pietiek(vismaz man)

Nerunaa par Linux iespeejaam, ja tu taas nepaarzini. Windows pat nav saliidzinaams...
Link to comment
Share on other sites

vo šeku Kirila lapā pat par XPE rakstīts :)

http://kirils.id.lv/?read=90#starts

 

Es tikai gribeeju pieverst uzmaniibu shim postam :O))

Tieshaam intresanta lieta.

Bootabls Windows XP LiveCD

Ar visiem pribambasiem.

Akelpad 1.04

Paragon HDD Manager 5.5 Полный комплект(там 6 прог)

DreamPackPL (version 2004.6.10)

Drweb 4.31b

EasyRecoveryPro 6.04

Lavalys EVEREST Professional 1.10.106

Symantec Ghost 7.7 Corporate Edition + Ghost Explorer 2003.775

Kaspersky Anti-Virus 4 (когда выйдет pro версия 5 буду пытаться его засунуть в WINXPE)

Nokia Monitor Test 1.0

Opera 7.23 (Обновлять не вижу смысла - задачи у диска далеки от вебсерфинга' date=' только время тратить)

QSoft Ramdisk (это часть системы)

Saminside 2.2.4.1 (от NhT)

Sateira CD&DVD Burner 1.32 (от NhT)

VoptXP 7.13 (Для дефрагментации NTFS)

Winrar 3.30 (Полностью интегрирован, можно пользоваться контекстным меню

 

Tiem kam nav aarzemjku trafika vai negribas vilkt no aarzemeem

http://kaija.rulz.lv/bildes/windowsxpe.iso

 

...laba mantiņa, starp citu! Downloadēju, iecepu un ieprovēju - SUPER!!!

 

katrs sevi cienošs kompju maniaks must have! :-))

Link to comment
Share on other sites

Guest atis

 

Pats spēcīgākais arguments ir tāds ka linux ir absolūti par free+iespējās gandrīz tādas pašas kā windam

es domāju ar to vien pietiek(vismaz man)

Nerunaa par Linux iespeejaam' date=' ja tu taas nepaarzini. Windows pat nav saliidzinaams...[/quote']

Vot, vot. Mēs te bijām vienā ceļojumā un foto atmiņas karte pietaisījās. Tad nu čomam bija laptops līdzi. Domāju iekačāt, bet nekā - vinda manu canonu, kurš ir viens no populārākajiem paaris gadu vecajiem modeljiem, nekuda negribaaja atpaziit. PAR LAIMI vinjam bija uzlicies 9.2 mandreiks, kur viens štepseļa sprauciens iekš USB un aidaa. To pashu varu teikt arii par savu HP masulietotaaju printeri. Kaimish ar laptopu atvilkaas kauko printeet un man pusstundu pa maaju vajadzeeja rakaaties, lai vinja windai draiveru CD atrastu. Manas vajadzības ir pavisam ikdienišķas un pieticiigas, bet kā redzams pliks XP ar tām galā netiek. Aa, foto XP laikam atpazina reiz, bet tur bija win2000, kas nepazina.

Link to comment
Share on other sites

jautajums linuksistiem: Kapec Jus izmantojiet linux?

 

Pats spēcīgākais arguments ir tāds ka linux ir absolūti par free+iespējās gandrīz tādas pašas kā windam

es domāju ar to vien pietiek(vismaz man)

Nerunaa par Linux iespeejaam, ja tu taas nepaarzini. Windows pat nav saliidzinaams...

 

Un tu pārzini pilnīgi visas linux iespējas??? Ņirga nenāk!!!

Šaubos vai tu pārzini pilnīgi visas kaut vai MSWORD iespējas. Kur nu vēl OS LINUX iespējas

Tā kā nesāc man stāstīt par to iespēju pārzināšanu/nepārzināšanu.

 

 

Bet attiecībā pa tēmu. Vismaz man nav nekā tādā ko varētu izdarīt vienā un nevarētu otrā(pagaidām nēsmu saskāries, jo nekādu sevišķi specifisku softu nav nācies izmantot). Ā esmu gan! Windam nevar kerneli pārkompilēt.

Bet ir viena lieta kur LINUX tiešām sit PUŠU WIN tā ir programmēšana.

Nu nav windam by default iekšā nekas softa izstrādei(iznjemot Notepad).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...