Jump to content

Vajag saremonteet TV


ilioa
 Share

Recommended Posts

Dabuuju TV, kuram bilde kaadu laiku straadaa un tad saak raustiities bilde un tad izdziest! Modelis ir thomson! Nekad neesmu ko taadu dariijis! Un par cik dabuuju pa velti, gribeetu sataisiit pats! Kaads var padaliities ar info! Kaa es varu noteikt kas par vainu un kaa to labot, un vai tas ir iespeejams bez finansiaalas paliidziibas.

Arii dazhas bildes:

tv1.jpg

tv2.jpg

tv3.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Vai ir tieshi kaada vieta kur tas vareetu buut? Un vai taa nevareetu buut piem baroshanas bloka vaina.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Viss kas tur var būt. Varbūt pat ne aukstais lodējums, to es minēju tikai kā visvairāk iespējamo iemeslu.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tad jau būtu vismaz celiņus fotografējis, kāda jēga uz detaļām skatīties. Beigtas detaļas no veselām ne ar ko neatšķiras. :lol:

 

Labi, es ākstos. Neviens pēc fotogrāfijas defektu neatradīs.

Link to comment
Share on other sites

Man te līdzīgi bija ar vienu aizdomīgu sharp brāķi. Pasaucu elektroniķi, jams pārbaudīja visu, izrādījās ka pāris kondensatori nebija kārtīgi pielodēti, nu tipa ļurkājās. Pilnīgs sviests, taču pārlodēja un viss tiptop...

Link to comment
Share on other sites

peec taa jau izskataas, ka aatraak un leetaak buutu pie meistara! Izsuucu bik putekljus, maniis moshk tur taa vaina!

Link to comment
Share on other sites

kaaads var pateikt ko dara taas 2 skruuviites, pie taa melnaa blocinja, kas stuurii! Es laikam izreguleeju, tad raadiija nu neko neraadiija, bet tad bik veel pagroziiju un bilde atgriezaas

Link to comment
Share on other sites

un ja taa bik siikaak ko katrs dara? un kaa ar vinju reguleeshanu! ja piem par daudz paatrina, vai kaut ko safokusee ne taa! Vai var arii kaut ko sajaat tos spariigi grozot?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja izregulē fokusējošo, uz ekrāna redzama izplūdusi, miglaina bilde- kā fotografējot ar nepareizu asumu. Ar to neko citu sabojāt nevar

 

Paātrinošais spriegums regulē kineskopa gaišumu. To gan nevajadzētu lieki palielināt.

Link to comment
Share on other sites

Nu pagaidaam aaraa veel tv nesleedzas! Cerams, ka vilks kaadu lacinju! Tagad veel viens jautaajaums. Gribu tv pie kompja piejuugt, bet izraadaas, ka tv ir tikai taa lielaa taisnstuurveidiigaa "ar vienu sliipo gala malu" ieeja. Un no kompja iznaak S-video. Kuri vadu galinji buutu jaasavieno, la guutu rezultaatus! Sivideo kabeliitis ir ko sagriezt, bet kuri no taa vadinjiem un kur buutu jaaieliek tajaa taisnstuurveidiigajaa ieeja?

Link to comment
Share on other sites

bik kaut ko palasiijos, un radaas jautaajums. Vai tas kondensators ir vajadziigs, vai arii ir iespeejams salikt kaut kaadiigi bez taa!

Link to comment
Share on other sites

Šitajam TV nav Svideo ieejas. Viņš vienkārši ir par vecu. Scart štepsels tā pirmsākumos nebija piemērota priekš Svideo. Vajag vo Svideo iztaisīt kompozīto videosignālu(samiksēt krāsu signālu ar melnbalto bildi), tad viss darbosies. Ja TV regulāri pēc kāda kaika izslēdzas, var pataustīt lielākās detaļas, varbūt pārkarst kāds tranzistors vai kas cits. Pirms tam gan noteikti atslēdz TV no elektrības. Pēc apraksta izskatās ka tā būs"vecuma vaina". Kāda no detaļām ir nolietojusies. Principā nekas sarežģits tādā televizorā nav. Shēmu arī vajadzētu varēt internetā atrast. Uzraksti meklētājā precīzu TV modeli(rakstīts uz aizmugurējā vāka), vai šasijas numuru(vajadzētu būt rakstītam kautkur uz iespiestās plates). Vajag tikai ņemties ar to aparātu. Par cik tas ir par velti, tad tā kā tā neko nevar zaudēt. Tos tegulātorus uz rindu izvērses trafa atliec atpakaļ. Iestādi aptuveni tādu pašu bildes gaišumu kā pirms regulēšanas(neizregulē gaišumu ar pults palīdzību) un pēc tam iestādi asumu. Grozīt nevienu regulātoru shēmā gan vairāk negrozi. Tas nav vecais lampu televizors, kuram sēdās lampas un grozīšana palīdzēja. Šim televizoram ar grozīšanu var tikai kautko sačakarēt.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidaam veel joprojam nesleedzas aaraa. Tas uz labu. Detaljas gan veel nebiju taustiijis. Kaut arii pie atsleegta tv negribas liist iekshaa, jo ir staastiits, ka var arii atrauties no kaada kondensatora, kas veel nav izlaadeejies. Un tas tv nav pat kompoziitas ieejas. Shim modelim redzu tikai scart ieeju un vietu antenai. Cik saprotu, tad kompoziitaa nav antena.

Meegjinaaju ar paareju no s-video uz scart. Iisti vadinji negrib tureeties tajaa scart ligzdaa. Pielikshu galos plaaksniites un meegjinaashu tad. Varbuut kaads jau arii ir taisiijis no s-video uz scart paareju.

 

 

Sleeguma sheemu njeemu no shejienes: www.acl.co.uk/pinouts.htm

Link to comment
Share on other sites

Saliku kaa tajaa sheemaa, bet rezultaata nekaada! Vai ir iespeejams arii caur antenas ligzdu kaut kaadiigi sasleegt? Veel protams meegjiaashu nopirkt orgjinaalu paareju.

Link to comment
Share on other sites

ok tie texti ir sameeraa noderiigi, ja ir taa composite ieeja, be tmanaa gadiijumaa taas nav! Man ir tikai scart un antena! Un tas composite man liekas, ka nav piemeerots antenas ieejai. Vai man doma pareiza? Un vai vispaar pastaav veids caur antenas ligzdu piesleegties? un kaa tad to dabuut uz TV, jo tad uz AV1 domaaju ka neraadiis

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Caur antenu nevar, vismaz bez modulatora ne.

 

Scartam taču tieši composite signāls ir vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

tad laikam es jaucu yos veidus. kaa tad sauc to taisnstuurveida ieeju? Pirmajaa bildee var redzeet kuru es domaaju

Link to comment
Share on other sites

un tas composite signaals . tas jau nav tas, kas naak no S-video aaraa. nu peec taas sheemas sasleedzu (kuru bik austaak noraadiiju), bet bildes nebia, pat ne melnbaltas.

Link to comment
Share on other sites

un tas composite signaals . tas jau nav tas, kas naak no S-video aaraa. nu peec taas sheemas sasleedzu (kuru bik austaak noraadiiju), bet bildes nebia, pat ne melnbaltas.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

No s-video nāk Luminance un Chrominance. Salaižot tos kopā, iegūst Composite.

 

Bet pareizi saslēgt - tas vēl nav viss. Vēl jānorāda, lai bilde iet uz TV.

Link to comment
Share on other sites

nu cik es sapratu no tiaam sheemaam, tad ir jaasleedz kopaa ground C ar Y un Chrominence ar Luminance iet katrs uz savu vietu! Un settingos uzliku lai paplashina uz seundaaro monitoru, shajaa gadiijumaa TV, bet kaa nav bildes taa nav.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

1. Kompja ground jāslēdz pie TV ground.

2. Luminance jāslēdz pie TV video ieejas.

3. Starp chrominance un luminance (s-video) jāpielodē 470 pF kondensators.

Link to comment
Share on other sites

NU tajaa sheemaa (www.acl.co.uk/pinouts.htm) bija teikts, ka vajag 4 savienojumus, bet te sanaak, ka tikai 2.

Mnaliekas, ka joprojaam domaa par parasto apaljo ieeju. Manam tv taadas nav. Un ja domaa scart pinout, tad tur taas ground ieejas ir katram otrajam. Kursh ta ir iistais. Un kursh arii ir tas viudeo in. ?

Laikam gan tomeer vieglaak aiziet uz maximu un nopirkt to, jo tas kondensators man tik via taa nav.

Link to comment
Share on other sites

Thx, Adex

Shitais straadaa, tikai taa bilde ir taada roziiga! Vai tas vareetu buut deelj taa , ka nav kondensatora?

 

 

P.S. Un veel ir taa, ka automaatiski tas video neparaadaas kaa full screen uz TV, bet tas ir kaa papildinaajums manam monitoram! Nu kjipa otrs desktop. Diezgan interesanti. Bet vai ir jaauzstaada veel kaads draiveris, lai uzreiz raadiitu uz TV full screen, kad palaizhu piem divx playeri

Link to comment
Share on other sites

  • 18 years later...
jurkins19702
(labots)

Sveiciens. Saprotu ka vecs topiks bet varbūt kāds vecmeistars Rīgas robežās  vēl remontē 90 gadu melnos krāsu tv.PHILIPS FUNAI .Iespēja apskatīt,ja kādu interesē.Rakstiet uz epastu.

Labots - jurkins19702
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...