Jump to content

Iztiekam bez antivīrusa...?


Guest thepip
 Share

Recommended Posts

vienmēr esmu dzīvojis bez antivīrusa, dators praktiski vienmēr ir bijis pie interneta, vienu reizi vīrusu noķēru, tomēr, pilnīgi droši, ka no sveša cietā diska. kad bija vecaais kompis un win98, vispār ne par kādu aizsardzību neuztraucos, tagad ir XP un stāv Norton Firewall defaultaa versija, jo bez tās jau uz reiz nomirst.

 

gribu dzirdēt tautas pieredzi par šo jautājumu, lai arī jūtos gana droši, sāk uztraukt svarīgo datu daudzums, kas kompī uzkrājies.

 

btw internetam un mailiem izmantoju Opera6, ja loti vajag paskatos web lapu Firefoxaa vai IE, bet Operai7 mailus, vienkārši nepratu iemācīties izmantot.

 

Gaidu jūsu pierezi antivīrusošanā!

Link to comment
Share on other sites

vienmēr esmu dzīvojis bez antivīrusa, dators praktiski vienmēr ir bijis pie interneta, vienu reizi vīrusu noķēru, tomēr, pilnīgi droši, ka no sveša cietā diska. kad bija vecaais kompis un win98, vispār ne par kādu aizsardzību neuztraucos, tagad ir XP un stāv Norton Firewall defaultaa versija, jo bez tās jau uz reiz nomirst.

 

gribu dzirdēt tautas pieredzi par šo jautājumu, lai arī jūtos gana droši, sāk uztraukt svarīgo datu daudzums, kas kompī uzkrājies.

 

btw internetam un mailiem izmantoju Opera6, ja loti vajag paskatos web lapu Firefoxaa vai IE, bet Operai7 mailus, vienkārši nepratu iemācīties izmantot.

 

Gaidu jūsu pierezi antivīrusošanā!

 

 

Tas laikam ir smags gadījums.

Senos laikos sēdēju pie vārga kompi kādus divus gadus bez antivirusa u.t.t.

 

Tagad protams Nortons un Ad-Aware 6 dara savu darbu.

Un vēl ,Kopš pārgāju no IE uz Maxthon (MyIE2) ,priekš Ad-Awares tagad ir daudz mazāk darba.

 

Mailiem tikai un vienīgi The Bat! .

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Labriit!

1) XP noteikti vajag SP1 un visas updates, citaadi pa vinja caurumiem liidiis iekshaa viss, kas vien var ieliist.

 

2) Arii ar taam visaam updateem ir vajadziigs ne vien ugunsmuuris, bet arii labs un updateets antiviiruss (Norton AV, Kaspersky, Panda vai taml)

 

3) Tas vairs nav 98, kuram viirusus jau labu laiku neviens neraksta - tas ir XP, kursh straadaa uz pavisam citas baazes ar pavisam citu ievainojamiibas pakaapi, un atceries, jel: JO TEW BUUS JAUNAAKS WINDOWS, JO TEW VAIRAAK PROBLEEMU:D

Link to comment
Share on other sites

Guest digitaly

Vari jau mēģināt iztikt bet antivīrusa, bet tad atvadies no trubas

Link to comment
Share on other sites

Guest thepip

tātad, ja ticam jums jau pusgadu man kompis jau mudž no vīrusiem, jo apmēram 7 mēnešus šī sistēm griežas bez pārinstalēšanas, tomēr startējas ātrāk kā win98 pēc 2 mēnešu lietošanas, vai nu esmu baigais idiots, vai arī neesmu ielaidis vīrusus savā sistēmā [ te ir athlon 2100+ 512 plus totāli defaultie dzelži]

Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Es arii dziivoju bez antiviirusa un ne reizes neesmu neko sakjeeris, kaut gan galiigi nevar teikt, ka buutu baigi uzmanijies. WinXP ar integreeto SP1, nu jau SP2. Es nesaprotu, kur ellee taas viirusu epideemijas rodaas...

Link to comment
Share on other sites

Guest thepip

btw, ir daudz komerciālo klientu, un redzu pēc mailu nosūtīšanas laikiem, ka tie nāk tieši LV darba laikā . . .

Link to comment
Share on other sites

Guest digitaly

Krsh kad saķersi kādu virusu tik laimīgs nejutīsies, es jau arī domāju iztikšu bez antivīrusa, tajā dienā kad man pielēdza netu jau virus bļāva kā traks un parasti ip tiek spamotas vaig firewall un citus pasaakumus ;)

Link to comment
Share on other sites

Es arii dziivoju bez antiviirusa un ne reizes neesmu neko sakjeeris, kaut gan galiigi nevar teikt, ka buutu baigi uzmanijies. WinXP ar integreeto SP1, nu jau SP2. Es nesaprotu, kur ellee taas viirusu epideemijas rodaas...

kaa tu zini ka tev nav viirusu iekshaa???? bez antiviirusa tu neuzzinaasi ir vai nav... vinji tak pashi aaraa nelec un nebljauj ''es esu sheit'' :))

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
Es arii dziivoju bez antiviirusa un ne reizes neesmu neko sakjeeris, kaut gan galiigi nevar teikt, ka buutu baigi uzmanijies. WinXP ar integreeto SP1, nu jau SP2. Es nesaprotu, kur ellee taas viirusu epideemijas rodaas...

kaa tu zini ka tev nav viirusu iekshaa???? bez antiviirusa tu neuzzinaasi ir vai nav... vinji tak pashi aaraa nelec un nebljauj ''es esu sheit'' :))

 

Paskatos procesu listee.

Link to comment
Share on other sites

Guest thepip

neredzu neko nepazīstamu procesu listē, joprojām man gribas ticēt, ka vīrusus kompī ielaiž totāli iesācēji datorizācijas jomā [man vēl nav b;ernu (pagaidām)]

Link to comment
Share on other sites

Guest kopeee

lietoju taapat kaa vairaakums xp pro

dzelzhi nav tie labaakie (rams zem 256)

uzskatu ka atminjaa tureet antivirusu nav nekaada jeega...

es piemeeram lietoju ad-aware un trendmicro skeneri (nav jaainstalee,regjistraa nav ieraksti) :)

reizi meenesii noskaneeju ar online norton skaneri

+ lietoju ZA ugunssienu (tagad gan kad ir sp2 iztieku tik ar integreeto)

 

p.s viirusu praktiski nav!

Link to comment
Share on other sites

Guest R21vo

bez antivīrusa vēsi var strādāt ja kompis ir daudzmaz nokonfigurēts un nelieto visādas herņas (IE, Outlook, utt utt). 100% drošība jau protams ka nebūs taču kādu laiku bez vīrusiem padzīvot varēs (līdz nepaveiksies). visvienkāršākais veids kā to pierādīt ir pajautāt sev kad pēdējo reizi antivīruss bļaustījās par vīrusu (protams sakarīgs, apdeitots antivīruss). protams ir jau cilvēki kam izdodas uzdurties vīrusiem ik uz soļa, taču pieredzējušākie tomēr zin kur kāju labāk nespert.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest kopeee

nav nemaz taa ka nevar lietot ie - galvenais jaabuut visiem kritiskajiem ielaapiem

un nav arii iipashi jaauzmanaas kur lien...

galvenais nelietot neuzmaniigi e-pastu un nedownloadeet visaadus suudus

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs

bez FW ir gruuti - tagad varbuut tie wormi nedaudz piebremzeeja, bet pirms paaris meeneshiem murgs bija - katrs 3ais dators inficeets. bet bez antiviirusa var iztikt un arii mailchekers nav vajadziigs ja domaa ar galvu un never valjaa katru meilu kas tiek sanjemts..

reaali man antiviirtus ir iepiixteejies 1u reiz - no dc novilku kautkaadu progu (sazipotu) un izraadijaas ka tajaa arhiivaa biaj kauchaads viiruss.. nu un citu saskarshanos ar viirusiem nav bijis

Link to comment
Share on other sites

Guest sitanols

Es arī kādreiz lietoju Norton Internet Security, kurā ir gan firewall, gan antiviruss! Taču kompis ar to antivīrusu baigi bremzēja, nu ne jau tā ka pastrādāt nevar, bet tomēr čakarēja manu dārgo laiku! Visi vīrusi, kas man gadījās bija kautkādi trojāni, kurus aiztur firewall, bet atpazīst antiviruss! Domāju, kāpēc gan tikai ar firewall nevar iztikt! Man pašlaik ir xpsp2 (ar jau iebūvētu firewall) un vēl papildus Norton firewall! Reizi nedēļā datoru skanēju onlinā ar pandasoftware! Ticiet vai nē, bet pēdējo divu mēnešu laikā nav bijis neviens nopietns vīruss, tikai GSM un citi addware, kas nāk līdzi dažādām programmām! Taču esmu kļuvis gudrāks un tagad ņemu tikai shareware versijas!

 

Tā kā, ja cilvēkam kompis nav baigais zvērs, uz kura var ganīties visādi vajadzīgi un nevajadzīgi procesi, tad var iztikt arī bez antivīrusa! Bet ja nu tomēr gribas 99,9% drošību, tad būs vien jāsamierinās ar datora ātrdarbības pazemināšanos!

Link to comment
Share on other sites

Nu man arī kompim maz RAM, tāpēc uzmanu katru lieko procesu. Es lietoju tikai ugunsmūri ZA, kā arī salikti updates. Nu nezinu, bet līdzšim neesmu nevienu vīrusu noķēris.

Bet man ir jautājums - Tagad sp2 ir tas integrētais ugunsmūris. Kā tur ir, vai tiešām viņš ir baigi drošais? Kautkā nerieš man uzticību, tāpēc joprojām lietoju ZA.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

ZoneAlarm, antiviirusa nav. Nesen man veel bija 256mb RAM. Dabiski, ka ar to iztikt nevareeja un taads antiviirus atkrita. Taga ir 512, bet veelaizvien neredzu jeegu vinju lietot un visu bremzeet.

 

P.S. Norton 98 skanee ar 500-3000 failiem sekundee...jaunais nortons ar labi ja 80...

Link to comment
Share on other sites

Bez antiviirusa var itin mieriigi dziivoties, bet pie nosaciijuma, ka tev nebuus zeel jebkuraa briidii raxtiit format c: un laist ghost. Testa peec 3 meen nodziivojos, izskeneeju - nekaa. Tiesa - bez firewall, apdeitiem un spybota nu gan nekaadiigi.

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs
ZoneAlarm, antiviirusa nav. Nesen man veel bija 256mb RAM. Dabiski, ka ar to iztikt nevareeja un taads antiviirus atkrita. Taga ir 512, bet veelaizvien neredzu jeegu vinju lietot un visu bremzeet.

 

P.S. Norton 98 skanee ar 500-3000 failiem sekundee...jaunais nortons ar labi ja 80...

 

da labi - var arii ar 256 ramu lietot antiviirusu un FW, tikai jaaizveelas neparaax rijiigi, piem McAfee + Agnitum

Link to comment
Share on other sites

Guest blindg

es vispaar nesaprotu kur ir jeega visu laiku to apspriest..vai tad tik gruuti uzzinstalet vienalga kuru firewall un antivirusu...plus veel visu par ko dzirdeets spy un adware izkjershanai... P.S.E. :p

P.S. es domaat ka rokas no taa neapgrieziisies otraadaak un pirksti nesarausies liiki :)...nu nav tie laiki ka var iztikt bez pie tam ja seedi pie trubas

Es arii dziivoju bez antiviirusa un ne reizes neesmu neko sakjeeris, kaut gan galiigi nevar teikt, ka buutu baigi uzmanijies. WinXP ar integreeto SP1, nu jau SP2. Es nesaprotu, kur ellee taas viirusu epideemijas rodaas...

paarbaudi ar check virus online...shaubos vai kaut ko tev neatradiis

Link to comment
Share on other sites

Guest BusLabi!

Man ir Norton Internet Security ar visiem pēdējiem apdeitiem+XP defaultais FW un jau 3 mēnešus ar MDSL viss ir ļoti labi, nekādas kakas noķēris neesmu. Uzinstalēju vienam PC Win XP, uzliku Norton Internet Security, pieslēdzu pie Neta un pēc updatēm Nortons atrada 3 Worm + visu laiku FW kliedza par hakeriem. Mans subjektīvais viedoklis - vajag to visu!!(Sargā sevi un dievs Tevi sargās!)

Link to comment
Share on other sites

Tie laiki ka bez drosibas vareja dzivot ir sen pagajusi!!!

Tagad ja pats kautkadus podus nesataisisi tad cits tev noteikti palidzes datoru dabut gar zemi!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest djhurio

Var dziivot gan bez antivirusa, gan firewall. Es taa esmu nodziivojis diezgan ilgu laiku. Windows updates un SP gan liku. Kaut kad nesen tikai uzliku outpost fw, jo bishku sabijos, tajaa briidii, kad tie taarpi saaka plosiities. Bet fw arii neko neierobezho, tur es esmu tikai dazhus portu nogriezis peec coolynx pamaaciibas. Antiviirusa joprojaam nav.

 

Ik pa briidim pameegjinu kaadu antivirusu. Bet taakaa tajaa laikaa nekaadi viirusi netika nokjerti, tad padomaaju nafig man vajag. Un darbaa antivirus visu laiku straadaa, bet arii tikai vienu reizi tas man paliidzeeja, jo uzraavos uz viena virusa, kas pa emailu bija atnaacis.

 

PS Tikai neejiet uz to www tanks lv. Palasiet podaa, kas par to ir rakstiits http://pods.lv/arhivs/2004/8/12/1906/ !!!

Link to comment
Share on other sites

----kasnuir tas ir! - norton antivīrs baigi jūtami bremzē kompi, ar visiem 1024Ram! (varbūt Cel 2,4 procis vainīgs?)

- vēl stāv outpost firevāls, nekonfigurēts (nemāku:)

 

- bet mēneša laikā esu noķēris 2 vīrusus, viens bij viegli izmetams, otrs iztīrijās tikai safemodē skanējot. - šaduntad pārbaudu ar online Panda antivīru.

 

uzrauties jau negribas, jo darbs stāv kompī, taču bremzēts kompis arī nekam neder - ā - kaukā verēja atslēgt antivīrusiem lai viņi strādā tikai kad iedarbina?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A kas ir TANKA`a?

 

Nezinu, staav DrWeb, atsitis vienmeer visus.

 

Gadijums darbaa. 3 kompji(2-98, 1-XP)(panda, kaspers,nortons). Neviens neko neatrod. Bet regedit un msconfig ieiet nevar. Uzliku DrWeb (mazs, aatri liekas). 7 gab. uzpeldeeja. Ne mani kompji, ne es tos instaleeju, neko sliktu par citiem antivirus. negribu teikt, bet taads gadiijums.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Nu nez uztaisiju es format C: uzliku win, apdeitoju no vilku paris progas, taj skaita ari antivirusu Kaspersky. Tas man jau 4 atrada, kas bija pusstundas laika savilkushies iekshaa!!!

Link to comment
Share on other sites

kaadreiz lietoju firewall, bet vinjsh tikai lieki resursus rija, taapeec nonesu nost.

nekad neesmu sakjeeris viirusu.

1) vajag lietot firewall, ne tikai pasargaas no portu pingoshanas, bet arii neljaus ljaunajiem win XP wormiem liis datoraa.

2) nevajag veert valjaa e-mail attachmen no nepaziistamaam peersonaam, pie tam visbiezhaak veestules, kuras satur viirusus, ir rakstiitas anglju valodaa.

Link to comment
Share on other sites

Guest digitaly

ar firewall ljoti labi var redzeet virusinjus, piem kad kaads spolls.exe ver chupu portu valjaa ;D

Link to comment
Share on other sites

Principaa var dziivot bez antivirusa.

Ja ir normaala firma...

savs FW. iekshaa/araa laizh tikai pec ruleem.

Savs proxy , kursh nelaizh cauri nekaadus aizdomiigus failus.

savs POP3, kursh principiaali nelaizh cauri izpildaamos failus.

Lietotaaji uz datoriem ir ar useru permisijaam.

Neviens nelieto IE & outgljuku.

 

 

Shaada konstrukcija pieljauj to ka uz darbastacijaam nav antivirusa.

tb uz unix sataisam visus tos Proxy, FW, POP3...

tas ir pa free...

un ietaupam uz antivirusa :)

huh.. tiko palureeju symantec cenulapaa... es tur vairs neko nesajeedz.. bet nu jaareikjina ka corp antivirus videeji ~30Ls gadaa uz katru kasti :>

Link to comment
Share on other sites

Guest klaidonis33
vienmēr esmu dzīvojis bez antivīrusa, dators praktiski vienmēr ir bijis pie interneta, vienu reizi vīrusu noķēru, tomēr, pilnīgi droši, ka no sveša cietā diska. kad bija vecaais kompis un win98, vispār ne par kādu aizsardzību neuztraucos, tagad ir XP un stāv Norton Firewall defaultaa versija, jo bez tās jau uz reiz nomirst.

 

gribu dzirdēt tautas pieredzi par šo jautājumu, lai arī jūtos gana droši, sāk uztraukt svarīgo datu daudzums, kas kompī uzkrājies.

 

btw internetam un mailiem izmantoju Opera6, ja loti vajag paskatos web lapu Firefoxaa vai IE, bet Operai7 mailus, vienkārši nepratu iemācīties izmantot.

 

Gaidu jūsu pierezi antivīrusošanā!

 

Kad piesleedzu internetu, uzliku Nortonu bez FW. Rezultaataa katraa Ad-Aware skaneeshanas reizee tika atrasti visaadi meeslinji, 2x dabuuju formateet cietni (nebija, ko zaudeet, lai aarsteetu savaadaak). Kad uzliku Nortona FW, vairs faktiski beedu nezinu, arii skaneejot ar adawari nekaadi meesli nav raadiijushies...

Link to comment
Share on other sites

Guest yoji

Njaa. Neliels piemeers kaa datorsalonaa samazainaaja viirusu biistamiibu. Nonjeema IE. Dziezgan daudz probleemu pazuda. Ir gadiijies kad kaads dators staav kaadu laiku bez antivirusa. Ja skataas normaalas, lapas tad kaadu laiku jau var iztikt, tikliidz iebrien xxx utml. tad ir chau, format c:// klaat.

Link to comment
Share on other sites

----kasnuir tas ir! - norton antivīrs baigi jūtami bremzē kompi, ar visiem 1024Ram! (varbūt Cel 2,4 procis vainīgs?)

- vēl stāv outpost firevāls, nekonfigurēts (nemāku:)  

 

- bet mēneša laikā esu noķēris 2 vīrusus, viens bij viegli izmetams, otrs iztīrijās tikai safemodē skanējot. - šaduntad pārbaudu ar online Panda antivīru.

 

uzrauties jau negribas, jo darbs stāv kompī, taču bremzēts kompis arī nekam neder - ā - kaukā verēja atslēgt antivīrusiem lai viņi strādā tikai kad iedarbina?

 

Nortons nebremzee sisteemu,ja esi pareizi nokonfigureejis un arii sisteemas draiveri ir pareizi uzlikti! Outpostu izmet miskastee, jo tas nu galiigi nerullee.Kaapeec? Triis meeneshi ar shito briinumu ciiniijos, datori kaut kaa gljukaini straadaaja,updeiti bija liimenii utt. Uzliku citu muuri, viss normaali, portu skaneetaaji samazinaajaas par 98%.Ir starpiiba? Nu baigaa! Outpost droshi nomaini pret citu muuri un buus viss kaartiibaa:)!

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE
Principaa var dziivot bez antivirusa.

Ja ir normaala firma...

savs FW.  iekshaa/araa laizh tikai pec ruleem.

Savs proxy , kursh nelaizh cauri nekaadus aizdomiigus failus.

savs POP3, kursh principiaali nelaizh cauri izpildaamos failus.

Lietotaaji uz datoriem ir ar useru permisijaam.

Neviens nelieto IE & outgljuku.

 

 

Shaada konstrukcija pieljauj to ka uz darbastacijaam nav antivirusa.

tb uz unix sataisam visus tos Proxy, FW, POP3...

tas ir pa free...  

un ietaupam uz antivirusa :)

huh.. tiko palureeju symantec cenulapaa... es tur vairs neko nesajeedz.. bet nu jaareikjina ka corp antivirus videeji ~30Ls gadaa uz katru kasti :>

vecais tu maz pats saprati, ko uzrakstiiji???

Link to comment
Share on other sites

1,5g bez anti virusa ar XP no probz tikai viss inficeets:) Tagad gan nod32 mani pasagaa.

Link to comment
Share on other sites

vienmēr esmu dzīvojis bez antivīrusa, dators praktiski vienmēr ir bijis pie interneta, vienu reizi vīrusu noķēru, tomēr, pilnīgi droši, ka no sveša cietā diska. kad bija vecaais kompis un win98, vispār ne par kādu aizsardzību neuztraucos, tagad ir XP un stāv Norton Firewall defaultaa versija, jo bez tās jau uz reiz nomirst.

 

gribu dzirdēt tautas pieredzi par šo jautājumu, lai arī jūtos gana droši, sāk uztraukt svarīgo datu daudzums, kas kompī uzkrājies.

 

btw internetam un mailiem izmantoju Opera6, ja loti vajag paskatos web lapu Firefoxaa vai IE, bet Operai7 mailus, vienkārši nepratu iemācīties izmantot.

 

Gaidu jūsu pierezi antivīrusošanā!

>>Bez antivīrusa dzīvot var. Ja ir kritiski tie pārs %, ko izdodas ietaupīt, ņemam tik nost.

>> Visiem svarīgajiem datiem ir jāveido rezerves kopijas neatkarīgi no tā, vai AV ir vai nav uzinstalēts.

>>Ja dators veic kritiskus uzdevumus, tad bez AV dzīvot var, bet nav prātīgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad

Es arī dzīvoju gan bez antivīrusa, gan bez firewall! Nepatīk, ka antivīrusi bremzē kompi. Antivīrusus vajag tiem, kuri varbūt nezin, kas ir SP, kas ir REGEDIT, Task Manager, safe mode utt..:) Neizslēdzu iespēju, ka arī man var kaut kas traks var gadīties vīrusa dēļ, bet nu 7 gadus esmu izticis bez problēmām...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...