Jump to content

INTERESANTI: Programmēšanas čempionāta uzdevumi


VIL
 Share

Recommended Posts

Šodien lasīju MIR PK 2004. gada jūlija numuru un uzdūros rakstelim par programmēšanas čempionātiem. To formāts ir šāds: komandā 5 cilvēki un 1 dators. Tiek iedoti 10 uzdevumi, kurus komanda risina 5 stundu garumā. Uzvar tā komanda, kura ir atrisinājusi visvairāk uzdevumu. Pie vienāda atrisināto uzdevumu skaita uzvar tā komanda, kas to paveikusi visātrāk.

Pasaules čempionātā piedalās augstskolu komandas - tātad mūsu vienaudži studenti. Piedāvāju jūsu uzmanībai pēdējā PČ uzdevumus ar testpiemēriem. Varbūt kādam no jums būs interese izmēģināt spēkus.

Uzdevumi (*.pdf): http://icpc.baylor.edu/past/icpc2004/Final...sProblemSet.pdf

Mājas lapa: http://icpc.baylor.edu/

Link to comment
Share on other sites

Mikhail

Žēl, ka angliski :(

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Ha ha, ko tad tu gribēji? Ķīniski? Tak jāsaprot, ka programmēšanas pasaulē vismaz 90% visas informācijas ir angliski.

Link to comment
Share on other sites

Žēl, ka angliski :(

Ja tas ir mājiens, tad atbilde: netulkošu.

Var jau paņemt vienu uzdevumu, lēnā garā ar vārdnīcas palīdzību iztulkot un pēc tam mēģināt atrisināt. Es iesaku to par helipadu.

Manuprāt, mūsdienās angļu valodu māca kopš kādas ceturtās klases, bet šādi papildus tulkošanas uzdevumi, kaut arī sākumā šķiet netīkami, lieliski uzlabo valodas zināšanas.

 

P.S. Mana dzimtā valoda latviešu. 1. svešvaloda - krievu (no 2. klases), 2. svešvaloda - vācu (no 4. vai 5. klases). Angļu valodu tā arī tīklā un no helpiem iemācījos. Beigās gan datoriķu maģistros angļu valoda bija obligāts divu semestru kurss, bet tas tika orientēts uz cilvēkiem ar priekšzināšanām nevis iesācējiem.

Link to comment
Share on other sites

Mikhail

Da vienkārši slinkums ir tulkot kautkādus tur uzdevumus :). Man žēl vasaras tādām nodarbībām, jo programmēšanas uzdevumus es sev pats veiksmīgi ģenerēju :) Ja tur būtu krieviski vai latviski, es simtpuntīgi kautko arī padarītu :)

Link to comment
Share on other sites

Da vienkārši slinkums ir tulkot kautkādus tur uzdevumus :). Man žēl vasaras tādām nodarbībām, jo programmēšanas uzdevumus es sev pats  veiksmīgi ģenerēju :) Ja tur būtu krieviski vai latviski, es simtpuntīgi kautko arī padarītu :)

Tie uzdevumi nav tik grūti, lai visa vasara uz tulkošanu paietu. Ja starta pozīcija ir atvērta vārdnīca un viena uzdevumu teksts, tad darbs ir max stundām divām. Pie šāda nieka nevajag apstāties. Pie tamto var veiksmīgi apvienot ar panorāmas skatīšanos.

Atceries, kad sāksi strādāt, tad Tev brīva būs nevis visa vasara, bet tikai dienišķās 4 nedēļas, bet pārējā laikā vēl studēsi ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Cik ta tur tā darba ko izlasīt tos tekstus. Augstākais 1h, lai saprastu to uzdevumu tekstus, kas tajos rakstīts.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

vaidzees prikolaa padomaat :D

Link to comment
Share on other sites

nez, imho koderi jau nu būtu tie cilvēki, kam nav jātulko no angļu valodas - ir jālasa angļu valodā un jāsaprot rakstīto, to netulkojot (gluži tāpat kā lasīšana dzimtajā valodā - to netulko, to saprot)

Link to comment
Share on other sites

Ta ka pagaidam browseju no sava WM talruna,kas "neatbalsta" .pdf. Vienkarsi nespej atver. Gribeju zinat kadai programmesanas valodai pieder sie uzdevumi?

Link to comment
Share on other sites

Tikpat labi varētu prasīt - ar kādas krāsas zīmuli drīkst pierakstīt pirkumu sarakstu.....

 

Valodai nozīme nav, nozīme ir algoritmam/izpratnei.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...