Jump to content

DAŽĀDI: Programmeeshana uz Machintosh


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Ceru, ka kaads zinaas atbildeet!

 

Tad nu taa - man ir radusies vajadziibinja uzraxtiit mazu utliiitsoftinju, kas straadaatu uz MacOS X, bet pasham neviens "Maks" nav pieejams. Zinu, ka shii sisteem straadaa uz Unix baazes. Vai tas noziimee, ka uzraxtot & nokompileejot softu uz parastaa PC Linux sisteemaa, un peecaak sho gatavo executable paarnesot uz Maku, tas straadaas? OK, varu kaut vai FreeBSD nokompileet, tachu tas, manupraat, lietas buutiibu nemaina, jo Linux & Unix softi ir 99% savietojami.

 

Man pasham aizdomas nesas uz to pusi, ka x86 un Mac procesoriem ir atskjiriigas baitu seciibas integeros, bet droshs par to neesu, un nezinu arii, vai tai vajadzeetu buut tad probleemai.

 

Vai kaads var mani apgaismot shajaa lietaa?

Link to comment
Share on other sites

Nu, pirms nebūsi īstajā vidē palaidis, neko nevar garantēt.

Ir ieteicami divi risinājumi:

a) ANSI C - universāls standarts

b) Java - ļoti liela varbūtība, ka uz Mac aizies zem logiem un linuka ejoša java aplikācija.

 

P.S. Priekš Mac neko rakstījis neesmu.

Link to comment
Share on other sites

IBM PowerPC procesoriem, kurus izmanto Mac, ir pavisam savādākas instrukcijas nekā X86, tātad uz PC kompilēta programma pa tiešo neies. Bet tu vari uzlikt uz Mac gcc un kompilēt vesels.

Link to comment
Share on other sites

Nu, jaa.... Vienkaarshi ar gcc veel puuleeties... tad jau vajadzees arii veel meegjinaat visaadus glibc, un ncurses, utml. biblioteekas likt klaat... tad izraadiisies, ka kaukas uz Maka iisti neiet... Bet, laikam jau labaak patiesi buus gruuti. OK, meegjinaashu...

 

Bet Javu gan ne. Netaisos es taapeec veel 1 programmeeshanas valodu maaciities. Bez tam - vai java nebija interpretators? Tai progai vajadzees veikt diezgan lielu cjupu apreekjinu, es to labaak raxtu nedaudz zemaakaa liimenii.

Link to comment
Share on other sites

Nu, jaa.... Vienkaarshi ar gcc veel puuleeties... tad jau vajadzees arii veel meegjinaat visaadus glibc, un ncurses, utml. biblioteekas likt klaat... tad izraadiisies, ka kaukas uz Maka iisti neiet... Bet, laikam jau labaak patiesi buus gruuti. OK, meegjinaashu...

 

Bet Javu gan ne. Netaisos es taapeec veel 1 programmeeshanas valodu maaciities. Bez tam - vai java nebija interpretators? Tai progai vajadzees veikt diezgan lielu cjupu apreekjinu, es to labaak raxtu nedaudz zemaakaa liimenii.

 

Viss ir atkarīgs no projekta izmēriem un kritiskuma. Zināmas valodas izvēlēšanās risku ievērojami samazina.

Interpretatori nav naidīgi aprēķiniem. Tiem vāja puse varētu būt dinamiska mainīgo veidošana un nīcināšana, ja tiek veikta lielos apjomos. Kaut gan nav ko minēt. Java ir līdzīga c. Uzmet kritiskāko aprēķinu karkasu javā, notestē ātrumu uz pc un uz makiem. Rezultātā iegūsi kā ātrdarbības novērtējumu, tā arī koeficientu starp divām platformām.

Nepiemirsti, ka pie lieliem datu apjomiem lielāka ietekme ir izvēlētā algoritma sarežģītībai par atsevišķas elementārās operācijas izpildes ilgumu.

 

Ja iegūtais rezultāts apmierina, var uzsākt realizēt projektu šajā valodā. To pašu pieeju var izmantot jebkurai valodai, kuru izlemsi lietot.

Link to comment
Share on other sites

Interpretatori ir naidiigi tad, ja ir jaaveic daudz operaaciju. Kompileetaa, zemaaka liimenja valodaa ir iespeejams pasham ko vairaak nooptimizeet. Nee, nu, protams, visaatraak jau buus assembleraa, bet to gan es nemaaku, un C/C++ man liekas pietiekoshi zema liimenja valoda. Par to, ka Java ir liidziiga C++ es zinu, tomeer vinja ir veel savaadaaka, un man ir slinkums maaciities ;)

 

Labi, es pieljauju, ka man ir vienkaarshi diezgan daudz aizspriedumu. Uz savu jautaajumu es atbildi jau dabuuju - nee, Linux kompileetaas programmas MacOSX neies. Gandiirz vai vareetu sleegt sho topiku, tikai viena lieta gan man veel liekas jociiga - IBM taisa prochus priex MAC?!

Link to comment
Share on other sites

Gandiirz vai vareetu sleegt sho topiku, tikai viena lieta gan man veel liekas jociiga - IBM taisa prochus priex MAC?!

Tur nav nekā jocīga. Tas taču ir slavenais PowerPC, kurš tika nosaukts kā reāls pentium konkurents.

P.S. IBM ražo arī nvidia's gpu, ja kas...

Link to comment
Share on other sites

Hmm... OK. Nezinaaju tad. Khe, IBMs gan taads aktiivs. Oh, well - muuzju dziivo, muuzju maacies.

 

Sho topiku var sleegt, ja vajag.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...