Jump to content

nikon d50 objektiiva mekleejumos..


Guest Rudenc
 Share

Recommended Posts

probleema vienkaarsha.

 

iegaadaajos augstaak mineeto aparaatu ar visu komplektaa esosho objektiivu (18-55), bet ..kaa lai saka..

 

neiet man pie sirds taa sniegums. vabuut pats nejeedzu izmantot, protams - taada iespeeja arii pastaav. lai nu kaa.

 

pasham vairaak interesee portretfoto un jebkas kas saaistiits ar detaljaam un taml. respektiivi - dabas ainavas atkriit.

 

un te nu es sagribeeju tele objektiivu..tikai nezinu iisti kaadu..

 

nikkor firmas ir kaukaa elligi gruuti sadabuut..

mok sigmas kauko? kaa tas straadaa ar nikon..nezinu..

 

ja jums butu kaadi ieteikumu, buutu pateiciigs.

Link to comment
Share on other sites

Guest NSSpecial

Pirmām kārtām jāsāk ar to ka 18 - 55 mm optiku portretiem nelieto. Portretiem lieto kādus 75 mm un bik uz augšu. Tas tā ja grib labi bildēt. Sigma potretu fotografēšanai būs no visiem avotiem skatoties minimums kas vajadzīgs. Ieteicams tev paskatīties kādu "L" klases zoomu vai kādu ap šo fokusa attālumu fixfokālo objektīvu, tur ir vairāki iespējami "portretu objektīvi".

Link to comment
Share on other sites

Guest Rudenc

hmm, tieshi taa. Taapeec, es jau saku - man kaarojas jaunu objektiivu, jo bildes netiik isti. :) maigi teiks. :)

 

hm, kokreetaak.

 

mekleeju kaukaadu paleetu telefoto objektiivu (da jebkaadas firmas), kas saderiigi labi straadaa ar nikon apmeeram liidz kaadiem 350 LVL.

 

kaukaa taa..

Link to comment
Share on other sites

Guest NSSpecial

Pie mums jau te Nikoniem optiku piepirkt ir pašavki. Piedāvājums faktiski nekāds. Teiksim oficiāli ar to darbojas "Foto Flēra" www.flera.lv.

 

Pāris Soligori kas nu nebūtu tas 'the best' ir, ir pāris Sigmas ar piedāvājumā. Ja skatās uz pašām Nikkor lēcām tad tur pie normālā gala ir konkrēts ceņņiks, uz 1000 Ls mok izbrauc vēl.

 

Šajā sakarā ir ieteicams padomāt vai nav kāds paziņa kas ceļo uz tuvajiem vai tālākiem austrumiem (Krievija, Ķīna) jo tur cenas ir stipri pievilcīgākas.

 

Ja meklē internetšopos tad paskati teiksim - Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Macro DF. (vienīgi tas aizstās pilnībā tavu kit objektīvu) (kit varēsi provēt notirgot)

Vienīgi sanāk ceņņiks i-šopos ap 450 $, un nekāds tele objektīvs viņš nav, toties gaišs un uz galu derēs portretiem jau.

 

Tālāk nākamais - Sigma APO 70-200mm f/2.8 EX DG HSM for Nikon, ap 740 $ netā, un nu jau sanāk pievilcīgs komplekts.

 

Protams var jau niknāk ar, bet tad nu cena kāpj attiecīgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rudenc

"Sigma APO 70-200mm f/2.8 EX DG HSM for Nikon, ap 740 $ netā"

 

Hmm, now we are talking. :)

Izskataas patiekami leets, aatrums ar buut labs. Vai pratiishu noveerteet. Hmm..

..vieniigo, kaa jau teicu - negribu iebraukt kaartiigaa kjeepaa - negribu nopirkta kauko, kas neva iisti labi saderoshs ar nikon.

 

taa kaa - tas ir tas iemesls, kaapeec taa uzmaniigi skatos. Hmm..

 

Ir jau latvijaa taa situaacija beediiga ar nikon popularitaati. Canon sheit tikai.. eh.

 

paldies par paliidziibu. :)

Link to comment
Share on other sites

Elkorā bija Sigma 28-70 2.8 EX.kanonam es paņēmu, nikonam vēl palika.Optika ļoti apmierina, vienīgi AF strādā kā motorzāģis. Asums ļoti labs, pie 2.8 nedaudz soft, portrejām kā reize.

Bija ap 270ls,Sigma 24-70 2.8 EX ap 330

Link to comment
Share on other sites

BFS ir labs kantoris, tomēr pērkot Sigma, labāk ka ir iespēja pārbaudīt no sākuma.

Link to comment
Share on other sites

Guest NSSpecial

Principā daudzi parasti sūdzas atsevišķiem objektīviem par AF motora skaļumu. Nu pateikšu kā es uz to skatos. Man Nikonam arī dragā zvērā skaļi, bet pagaidām dzīvē tas nekad nav vēl traucējis. Teiksim ja fotogrāfs strādās ar dabas fotogrāfēšanu, teiksim putniņu ligzdas utt tad varbūt ka der šo faktu ņemt vērā, lai neizbiedētu modeļus. Citādi lai tad trokšņo. Blondīnes ar nebaidās, sanāk labi.

Link to comment
Share on other sites

Guest ghostks

Paņem portretniku 50mm/1.8 vai 50mm/1.4 un būs tev prieks. Nemūžam tu nesaņemsim tik labu kvalitāti, kā izmantojot šītos, nevienā zoom objektīvā. Un maksā šis prieks līdz 100ls pie mums, apskaties www.ss.lv

 

Tur ir diezgan plaša izvēle, sakot no 28mm un beidzot līdz 150mm.

Link to comment
Share on other sites

Guest NSSpecial

Portretnieks gan bik būs virs 50 mm, neskatoties uz digital/anaolog kameru īpatnībām ar kadra laukumu un šķietamā pietuvinājuma faktoriem.

 

Bet fixfokālie noteikti dod labākus rezultātus, pastāv tikai gadījumi kad bez zooma neiztikt, piemēram sportā utt, bet tas no paša fotogrāfa atkarīgs.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rudenc

apdomaaju, paskatiiju saitinjus..

 

Nikon AF-D 4,0-5,6/70-300 ED 62 incl. HB-15.

 

shaads man iekrita aciis (ieteica Kunz).

 

skatos, briinos - aatrums jau labs. nu, es domaaju man pietiekoshs. neesmu nekaads pro. It kaa baisi patiik tas 70-300

 

..varbuut kaads var pateikt kaadu pamatoti kritisku un dusmiigu vaardu par sho lietinju?

man taa kaa intereseetu. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest NSSpecial
apdomaaju, paskatiiju saitinjus..

 

Nikon AF-D 4,0-5,6/70-300 ED 62 incl. HB-15.

 

shaads man iekrita aciis (ieteica Kunz).

 

skatos, briinos - aatrums jau labs. nu, es domaaju man pietiekoshs. neesmu nekaads pro. It kaa baisi patiik tas 70-300

 

..varbuut kaads var pateikt kaadu pamatoti kritisku un dusmiigu vaardu par sho lietinju?

man taa kaa intereseetu. :)

 

Gaismas spēja tam tāda pašvaka, bet ja šie ir pieņemami skaitļi tad lietot var. Viens dikti līdzīgs man ir, kad vēl bija silts biju ar to uz Liepājas Metalurgs - Skonto futbola spēli, nebija neviens brīdis kad nebūtu varējis nobildēt optikas trūkumu dēļ. Tieši šis zoom lielums man dikti tur noderēja. Lietot var.

Link to comment
Share on other sites

Guest NSSpecial
..varbuut kaads var pateikt kaadu pamatoti kritisku un dusmiigu vaardu par sho lietinju?

man taa kaa intereseetu. :)

 

A dusmīgie vārdi tagad. Liels zooms = pamatīga attēla kropļošana. Tojestj testos šis pie max un min zooma lidos laukā kārtīgi. Liels zooms = daudz lēcas, pie tam šim nav pastiprināti dzidrinātas viņas, līdz ar to lielāks netīrās gaismas daudzums, mazāka gaismasspēja. Uz D50 fokusēties vajadzētu normāli. Principā jau nav tur ko trakot, maksā attiecīgi salīdzinot.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rudenc

Hmm..

atteelu kropljojumi, es domaaju, nebuus iipashas probleemas.

 

bet tomeer..

lai nu kaa

 

paldies par atsauceem :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...