Jump to content

Baroshanas bloks vai vienkaarshi UPSis?


IMAGin
 Share

Recommended Posts

Vienu vaardu sakot... saaku tagad aizdomaaties kursh no shiem diviem vairs netur krunku?

 

Komplektaacija - zemaak parakstaa mineetaa... pie paaugstinaataam voltaazhaam 4Ghz un chupas perifeerijas... peec kaada briizha nobljaujas UPSis un chau - pc downaa...

 

Nu luuk domaaju - sho briinumu UPSim paari nodara neturoshais baroklis, vai arii UPSis netur taadu pateerinju? Jeb arii abi?

 

Baroklis - HEC 300W

UPS - Mustek PowerMust 600VA Plus

 

Itkaa taada diivaini salda smarzha no pc naak... tikai neesmu iisti paarliecinaats vai no baroklja, vai sasilushajaam W/C trubaam...

 

Pie reizes (ja nu tas buutu baroklis) kaadu barokli tauta ieteiktu?

Link to comment
Share on other sites

Kashelz

Nu es domaaju ka taa ir tikai baroklja vaina, ja veelies taisiit kaartiigu OC, tad vajag kaartiigu barokli, HEC 300W ir ljoti labs, tachu tavaa gadiijumaa par iisu, domaaju ka vari njemt HEC 425W Power Supply ATX BB 47.58 Ls un tas tev turees visu slodzi un veel paliks jaudas paari ;)

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, UPS nevelk.

 

Es novēroju līdzīgu parādību (bez saldās smaržas).

Komplektācija:

1) p3-450 ar 300W barokli

2) 15'' viewsonic CRT

3) APC backups 500VA

==> viss notiek. UPS lietojam kopš 2000. gada rudens

==> aizvietojam 1. ar p4 2.8c ar HEC 350W barokli

==> ir aizdomas, ka ups vairs netiek galā. Pie ieslēgta kompja ar izslēgtu monitoru, ieslēdzu monitoru un aizgāja restarts (vienu reizi). Laiku pa laikam startējoties iepīkstas UPS. Ja būs luste, noņemšu nost monitoru no ups. Varbūt stāvoklis uzlabosies, bet elkorā redzēju kaut kādu 1000VA ups par ~70Ls.

Link to comment
Share on other sites

mrlobber

Elementārs tests: padarbini bez UPS. Labāk negaidīt, kamēr saldās smaržas vietā parādās deguma smaka :twisted:

 

Kaut arī Prescotts pie augstiem herciem nežēlīgi rij strāvu. Vienam vīram xtremesystems.org neizdevās pacelt savu Preskotu uz 5 Ghz, jo vienkārši svilst nost baroklis no pārslodzes - un tas bija vismaz 450 vai pat 500W brand name modelis...

 

No kā barojas Tava WC ūdenspumpis?

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs

100 punkti baroklis.. briinums ka veel vispaar nav atnjirdzies jo tev tur ir stipri daudz priex 300w barokliisha.. upsu vainot nevar (ja uz vinja netiek tureec arii monitors, tumbinjas un veelsazinkas) jo vinjam max sakaitaas ~350w

Link to comment
Share on other sites

100 punkti baroklis.. briinums ka veel vispaar nav atnjirdzies jo tev tur ir stipri daudz priex 300w barokliisha.. upsu vainot nevar (ja uz vinja netiek tureec arii monitors' date=' tumbinjas un veelsazinkas) jo vinjam max sakaitaas ~350w[/quote']

Nuja, 600VA UPS jauda ir ap 270W.

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs
100 punkti baroklis.. briinums ka veel vispaar nav atnjirdzies jo tev tur ir stipri daudz priex 300w barokliisha.. upsu vainot nevar (ja uz vinja netiek tureec arii monitors' date=' tumbinjas un veelsazinkas) jo vinjam max sakaitaas ~350w[/quote']

Nuja, 600VA UPS jauda ir ap 270W.

toch? cik atceros bija virs 300w, man domaat ka 350.. jaapamekle kaa tad tur iisti ir..

Link to comment
Share on other sites

nemesis
Vienu vaardu sakot... saaku tagad aizdomaaties kursh no shiem diviem vairs netur krunku?

 

Komplektaacija - zemaak parakstaa mineetaa... pie paaugstinaataam voltaazhaam 4Ghz un chupas perifeerijas... peec kaada briizha nobljaujas UPSis un chau - pc downaa...

 

Nu luuk domaaju - sho briinumu UPSim paari nodara neturoshais baroklis' date=' vai arii UPSis netur taadu pateerinju? Jeb arii abi?

 

Baroklis - HEC 300W

UPS - Mustek PowerMust 600VA Plus

 

Itkaa taada diivaini salda smarzha no pc naak... tikai neesmu iisti paarliecinaats vai no baroklja, vai sasilushajaam W/C trubaam...

 

Pie reizes (ja nu tas buutu baroklis) kaadu barokli tauta ieteiktu?[/quote']

 

 

Baroklis kritiski mazs.

Link to comment
Share on other sites

offtopic... vai 1000VA UPSis ir labs? es sodien nopirku... no Alfa Plus

Jāskatās, kādiem mērķiem izmantosi.

Ja domā nēsāt apkārt un visiem rādīt, teikšu, ka nav labs - būs smags.

Mazam mājas kompim ar kādu 350W barokli + 17'' CRT vajadzētu pietikt 5 minūtēm.

 

Es kantorī uz APC smartups 1000VA esmu uzsēdinājis trīs celeronus 433 (2 gab IBM PC 300GL + 1 gab IBM Netvista) bez monitoriem. Ja atrauj no strāvas, tad kādas minūtes 10 turas.

Link to comment
Share on other sites

shitas saka ka ar manu LCD moni varot kompi kopaa ar moni notureet 30 minuutes. staipiit apkaart i netaisos..

P.S

imagin tev barokli vajag jaudiigaaku paaraak daudz uz tiem 300w esi uzkraavis

Link to comment
Share on other sites

shitas saka ka ar manu LCD moni varot kompi kopaa ar moni notureet 30 minuutes. staipiit apkaart i netaisos..

P.S

imagin tev barokli vajag jaudiigaaku paaraak daudz uz tiem 300w esi uzkraavis

 

Iesaku pārbaudīt tās 30 minūtes. msgbox visu pacieš ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmmz :S

 

Wah nu bljin - kaa vienmeer neparedzeetie teerinji :(

Sanaak ka gan baroklis jaaliek cits gan UPS'is jaanjem treknaaks :(

 

Tas 1000VA par ko juus te visi runaajat ir parastais jeb SmartUPS'is? Buutu diivaini 1000VA smartupsis par shaadu cenu...

 

 

Kaa lai es noskaidroju vai ar HEC 425W barokli man pietiks 100%? Nav jau taa ka procis vieniigais riitu elektriibu...

 

Iraid shitaadi rijeeji:

-cpu

-3gab hdd

-raamis

-dvd-rw

-optikaalis

-dazhaadas USB iekaartas (skeneris, digitaizeris, etc)

-120mm ventilatori... eem... 5Gab

-videokarte

+veel kautkaadas lietas ko neesmu nosaucis...

 

Un kaads UPS'is vareetu pavilkt tos 425W pie 100% atdeves? Buus riit pie mazaakakas GHz'aazhas smartupsha softaa jaaieluur noslodze upsim...

 

 

Ak jaa - W/C pumpis darbojas no 220 bez UPS'ha starpnieciibas (caur upsi iet tikai PC bez monja)

Link to comment
Share on other sites

Tas 1000VA par ko juus te visi runaajat ir parastais jeb SmartUPS'is? Buutu diivaini 1000VA smartupsis par shaadu cenu...

Tas nav smartupsis

Ak jaa - W/C pumpis darbojas no 220 bez UPS'ha starpnieciibas (caur upsi iet tikai PC bez monja)

Negribētu Tevi satikt no rīta pēc nakts, kur uz 5 min būs pazudusi elektrība.

 

Nesenā diskusijā par 6800 barošanu josi deva labus padomus par barokļiem.

Link to comment
Share on other sites

Tas 1000VA par ko juus te visi runaajat ir parastais jeb SmartUPS'is? Buutu diivaini 1000VA smartupsis par shaadu cenu...

Tas nav smartupsis

Ak jaa - W/C pumpis darbojas no 220 bez UPS'ha starpnieciibas (caur upsi iet tikai PC bez monja)

Negribētu Tevi satikt no rīta pēc nakts' date=' kur uz 5 min būs pazudusi elektrība.

 

Nesenā diskusijā par 6800 barošanu josi deva labus padomus par barokļiem.[/quote']

 

Nav tik traki :) Skatiijos... bez suuknja CPU temperatuura 1min laikaa paceelaas par 6c, otrkaart nostraadaa MB CPU aizsardziiba kas man staav uz ne ta 65c ne ta 70c, treshkaart peec 3min man PC smartupsis sleedz aaraa :)

 

So - labi tas nebuuutu tachu arii ne mirstamaa kaite :) Maybe ja panjemshu treknaaku UPS'i pameegjinaashu suukni pie shamaa piesleegt :)

Link to comment
Share on other sites

Taa nu tik daudz cik palasot sho sadalju un topiku par 6800U baroshanu esmu pagaidaam nonaacis liidz shiem diviem PSU:

 

Ieksh m79 - HEC 425W Power Supply ATX BB - 47.58Ls

Ieksh EET - FSP550-60PLN kursh ir 550W - 65.39Ls

 

Ir veel kaadam kas iesakams no LV nopeerkamiem? Protams sapraata robezhaas - kaa nekaa taapat shis pirkums jau iet ar - ziimi bilancee :(

 

 

Tad nu paliek aktuaals jautaajums - vai ar HEC 425W pietiks? Tb rezervei lai arii mazai tomeer tachu ir jaabuut :)

 

Un arii jautaajums - kaads UPS'is to speetu pavilkt? Es pat nesapnjoju par monitora piesleegshanu jamajam :(

Link to comment
Share on other sites

Taa nu tik daudz cik palasot sho sadalju un topiku par 6800U baroshanu esmu pagaidaam nonaacis liidz shiem diviem PSU:

 

Ieksh m79 - HEC 425W Power Supply ATX BB - 47.58Ls

Ieksh EET - FSP550-60PLN kursh ir 550W - 65.39Ls

 

Ir veel kaadam kas iesakams no LV nopeerkamiem? Protams sapraata robezhaas - kaa nekaa taapat shis pirkums jau iet ar - ziimi bilancee :(

 

 

Tad nu paliek aktuaals jautaajums - vai ar HEC 425W pietiks? Tb rezervei lai arii mazai tomeer tachu ir jaabuut :)

 

Un arii jautaajums - kaads UPS'is to speetu pavilkt? Es pat nesapnjoju par monitora piesleegshanu jamajam :(

 

Paprovē vispirms nomainīt barokli. Ja nu upsim nav ne vainas?

Link to comment
Share on other sites

kursh nav spartupsis? mans? mans ir smartupsis. ja kaadam vaig tad varu piegaadaat... ja kas tad PM vai nexodus@inbox.lv mans smartupsis jums maxaatu 47' date='34Ls . vinam ir lightning surge phone line surge procis iekshaa COM interfeiss un veel visaadas daudzas fiichas 1000VA ja kaadu interesee siikaaks details - prasat[/quote']

Kurā kantorī vai bodē var dabūt 1000VA smart ups par <60Ls? Varbūt vēl arī APC?

Link to comment
Share on other sites

Taa nu tik daudz cik palasot sho sadalju un topiku par 6800U baroshanu esmu pagaidaam nonaacis liidz shiem diviem PSU:

 

Ieksh m79 - HEC 425W Power Supply ATX BB - 47.58Ls

Ieksh EET - FSP550-60PLN kursh ir 550W - 65.39Ls

 

Ir veel kaadam kas iesakams no LV nopeerkamiem? Protams sapraata robezhaas - kaa nekaa taapat shis pirkums jau iet ar - ziimi bilancee :(

EET ir arī 460W FSP460-60PFN par 59Ls vai 400W FSP400-60PFN par 50.70Ls, es tiem uzticētos vairāk kā HEC.

Link to comment
Share on other sites

Taa nu tik daudz cik palasot sho sadalju un topiku par 6800U baroshanu esmu pagaidaam nonaacis liidz shiem diviem PSU:

 

Ieksh m79 - HEC 425W Power Supply ATX BB - 47.58Ls

Ieksh EET - FSP550-60PLN kursh ir 550W - 65.39Ls

 

Ir veel kaadam kas iesakams no LV nopeerkamiem? Protams sapraata robezhaas - kaa nekaa taapat shis pirkums jau iet ar - ziimi bilancee :(

EET ir arī 460W FSP460-60PFN par 59Ls vai 400W FSP400-60PFN par 50.70Ls' date=' es tiem uzticētos vairāk kā HEC.[/quote']

 

Jaa ok - bet paliek atklaats jautaajums - cik tieshi lielu jaudu man vajadzees... man nav zinaams ne preciizs pateerinjsh @4Ghz un iespeejams ka neko daudz augstaak netiku tieshi baroklja deelj...

 

Kaa nekaa intensiivi man darbojoties procis ies uz 100% load un arii hdd un optika vai dvd-rw grieziisies...

 

Vienvaardsakot - man vajag rezervi... tb negribeetos peec laika saskaarties ar shaadu pashu probleemu dazhu ieekonomeetu Ls deelj...

Link to comment
Share on other sites

jo vairaak powera jo overclockerim labaak. taa kaa njem ar pamatiigu rezervi jeb tik cik macinjsh ljauj

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs

nu ar 450 vajadzeetu buut atliektiem galiem ja jau liidz shim jau tu ar 300 iztiki..

Link to comment
Share on other sites

Vienvaardsakot - man vajag rezervi... tb negribeetos peec laika saskaarties ar shaadu pashu probleemu dazhu ieekonomeetu Ls deelj...

Tu jau pats atbildēji - ja tos dažus Ls tev nenāksies nožēlot līdz mūža beigām, tad ņem jaudīgāko FSP-550, vienīgi tam ir 24pin ATX konektors, vispirms pārbaudi, vai uz mātesplates ap ATX konektoru galos ir brīva vieta lai varētu to uzspraust.

Link to comment
Share on other sites

Vienvaardsakot - man vajag rezervi... tb negribeetos peec laika saskaarties ar shaadu pashu probleemu dazhu ieekonomeetu Ls deelj...

Tu jau pats atbildēji - ja tos dažus Ls tev nenāksies nožēlot līdz mūža beigām' date=' tad ņem jaudīgāko FSP-550, vienīgi tam ir 24pin ATX konektors, vispirms pārbaudi, vai uz mātesplates ap ATX konektoru galos ir brīva vieta lai varētu to uzspraust.[/quote']

 

Cik pin ir standartaa? Un ja taa vieta galos ir - vinjsh taa viegli uzsprauzhas?

Link to comment
Share on other sites

Standartā ir 20pini. Ja sprauž virsū to 24pin, tad viena gals iet pāri konektoram par kādu 1cm. Spraužas tas virsū viegli, jo visas atslēgas atbilst.

Link to comment
Share on other sites

Nu es te no riita dzerot kafiju pamekleeju mazliet netaa info un atradu sekojosho:

 

Musetek PowerMust 600 Plus 600VA UPS'im ir 360W!

 

Tad paliek jautaajums - kaa 300W baroklis dabuuja gatavu UPS'ha downu? Jeb vienkaarshi tas noziimee ka baroklim jau saaka "cuukaaties" spriegumi?

Link to comment
Share on other sites

hmm... a kaadaam maateneem paredzeeti 24 pini?
Man schiet ka serveru plateem bija 24pin :)
Link to comment
Share on other sites

Standartā ir 20pini. Ja sprauž virsū to 24pin' date=' tad viena gals iet pāri konektoram par kādu 1cm. Spraužas tas virsū viegli, jo visas atslēgas atbilst.[/quote']

 

Vinju var tikai vienaa virzienaa uzspraust? Tb taa paarbiide ir iespeejama tikai uz vienu saanu? Un kas notiek ar stiprinaajuma kjeksi? Sanaak ka tas konektors vairs nefikseejas pie plates ja?

Link to comment
Share on other sites

Vinju var tikai vienaa virzienaa uzspraust? Tb taa paarbiide ir iespeejama tikai uz vienu saanu? Un kas notiek ar stiprinaajuma kjeksi? Sanaak ka tas konektors vairs nefikseejas pie plates ja?

Tieši tā, uzspraust to var tikai vienā virzienā. Par fiksēšanos neatceros, varbūt ka arī vairs nefiksējas, taču vads iekšā turās normāli, ārā nekrīt.

Sākotnēji 24pin standarts bija domāts serveru mātesplatēm (EPS12V un GES standarti), taču tagad Intel grib to ieviest kā standartu arī visām PCI Express desktopu platēm.

Link to comment
Share on other sites

Vinju var tikai vienaa virzienaa uzspraust? Tb taa paarbiide ir iespeejama tikai uz vienu saanu? Un kas notiek ar stiprinaajuma kjeksi? Sanaak ka tas konektors vairs nefikseejas pie plates ja?

Tieši tā, uzspraust to var tikai vienā virzienā. Par fiksēšanos neatceros, varbūt ka arī vairs nefiksējas, taču vads iekšā turās normāli, ārā nekrīt.

Sākotnēji 24pin standarts bija domāts serveru mātesplatēm (EPS12V un GES standarti), taču tagad Intel grib to ieviest kā standartu arī visām PCI Express desktopu platēm.

 

Jauki vismaz tuvaakajaa laikaa nebuus jaauztraucas par baroklja apgreidu :) Buus vien laikam jaanjem tas FSP550-60PLN...

 

Starpcitu - cik tieshi skaljsh vinjsh ir?

Link to comment
Share on other sites

Nu luuk mani mazliet raupjie bet tomeer meeriijumi no upsha...

 

3.2Ghz - kopeejais pateerinjsh PC - 201W pie 100%load CPU bet nekaadi HDD ne arii kas cits kustinaats netiek

Plates raadiijums uz +12v - 11.73v

 

3,5Ghz - kopeejais pateerinjsh PC - 225W pie 100%load CPU bet nekaadi HDD ne arii kas cits kustinaats netiek

Plates raadiijums uz +12v - 11.67v

 

4Ghz - pateerinjsh PC - 156W pie pilniigas idles un nekaa nedariishanas :S

 

 

Upsis tureejaas godam lai arii schiet pie 4Ghz un faila kopeeshanas un CPU slodzes uz mirkli maniiju 9x% loadu... bet tas bija iislaiciigi un ne paaraak stabili...

 

 

So... UPS'i pagaidaam lieku mieraa un peerku PSU...

 

 

P.S. Ak jaa saldaas smarzhas avotu atradu - tas bija jaunais rams :D fuu... :)

Link to comment
Share on other sites

Eem... nu jaa EET gan man saka lai es njemot 460W barokli jo lai arii shamam esot mazaaka wattaazha tas tomeer esot jaudiigaaks(?) :S

 

Es gan pagaidaam gaidu no vinjiem pilnus teh datus par abiem, bet varbuut kaads var sho nokomenteet?

 

---edit---

 

Nu jaa 3.3v un 5v zinjaa tas 460W baroklis ir jaudiigaaks savukaart tieshi CPU 12v vairaak tur 550W baroklis...

 

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=EPS12V

http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...ctorname=EPS12V

 

Njaa... wot kaa man zinaat vai man vajag tik daudz to jaudu tiem 12v vai tomeer labaak jamaa naak papildus klaat 3.3v un 5v? :S

 

A little confused...

 

P.S. Jaa piedaavaa arii Antec True550EPS12V server-class tiesa gan cena jamajam IR :( 95Ls un jaa 3-4 nedeeljas jaagaida par cik no ASV naak :(

Link to comment
Share on other sites

Kashelz
Eem... nu jaa EET gan man saka lai es njemot 460W barokli jo lai arii shamam esot mazaaka wattaazha tas tomeer esot jaudiigaaks(?) :S

 

Es gan pagaidaam gaidu no vinjiem pilnus teh datus par abiem, bet varbuut kaads var sho nokomenteet?

Nu teoreetiski taa jau var buut, ka abi shie modelji ir veidoti uz vienas un taas pashas sheems, tikai jaudiikaakajam izmainiitas dazjas koponentes, pec taa var secinaat ka 460 W buus kaartiigi sev paredzeets, bet tas 550W baroklis itkaa ir domaats tiem 550W bet reaalaa dziivee varbuut vinjsh nespees visu to izdot :/

Link to comment
Share on other sites

Tad man rodas jautaajums - kas ir taas pc daljas/perifeerija kas lieto 3.3 un 5v?

Link to comment
Share on other sites

Tad man rodas jautaajums - kas ir taas pc daljas/perifeerija kas lieto 3.3 un 5v?

Viens piemērs ir AGP.

Link to comment
Share on other sites

nemesis
Tad man rodas jautaajums - kas ir taas pc daljas/perifeerija kas lieto 3.3 un 5v?

Viens piemērs ir AGP.

 

3,3 v tādas kartes var dabūt tikai muzejā,AGP tagad borojas no 0,8v,1,5v.

Link to comment
Share on other sites

Tad man rodas jautaajums - kas ir taas pc daljas/perifeerija kas lieto 3.3 un 5v?

Viens piemērs ir AGP.

 

3,3 v tādas kartes var dabūt tikai muzejā,AGP tagad borojas no 0,8v,1,5v.

Labs muzejs, kurā stāv radeon 9800pro/xt, kā arī x800. [Es arī gribu tādu muzeju!!!]

 

Ja nopietni, tad ir labs raksts iekš xbitlabs, kur tiek izmērīta ATI videokaršu patērētā jauda. Tām kartēm, kurām ir papildus barošana (9800, x800) summāro jaudu iegūst kā summu pa atsevišķo drāšu jaudām:

a) 5V pievadītais ārpus AGP

b) 12V pievadītais ārpus AGP

c) AGP 3.3V

d) AGP 5V

e) AGP 12V

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...-powercons.html

Nosaukums: Power Consumption of Contemporary Graphics Accelerators. Part I: Graphics Cards on ATI Chips

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...