Jump to content

Cik kaitiiga ir statiskaa elektriiba datoram?


Jencha
 Share

Recommended Posts

Paskjirstiiju Baklija Pītersa un Klārka Dankansa graamatinju "Personālais dators" un tur bija mineeta taada lieta, ka, pirms kjeras klaat pie datora iekshaam ir jaapieskaras kautkam sazemeetam vai arii janopeerk kautkaada rokasspraadze, citaadi taa statiskaa elektriiba, tas impuls, kuru varbuut mees pat nejuutam, var sabojaat kaadu no datora detaljaam. Taa ir vieniigaa vieta, kur es ko taadu esmu dzirdeejis, kaa jums tas liekas? Varbuut tam kaads sakars ar vecaakiem PC ? Vispaar jaun, nekad nebuutu dzirdeejis, ka kaads buutu kautko nodedzinaajis pieskaroties keisam :) Cik nu es gramstos gar to PC, vel itkaa nekas nav beigts :D

Ko fizikji domaa par sho lietu?

Link to comment
Share on other sites

Pats tā neko neesmu nosvilinajis, taču iespēja pastāv, man čoms RAM nosvilināja uz vilnas segas(Hvz ar ko tur vēl bija parīvējis :D )

 

Vispār antistatiskā aproce ir laba lieta !

Link to comment
Share on other sites

It kā arī nav gadījies neko nosvilināt, bet esmu pa ausu galam dzirdējis, ka, piemēram, operatīva atmiņa atņirdzas ne uzreiz pēc trieciena saņemšas...

Link to comment
Share on other sites

Paaris reizes, pieskaroties keisa malai pie izsleegta PC, esmu taa kaartiigi pa nagiem dabuujis... itkaa taada diivaina sajuuta.... nu jaa, bet datoram, par laimi, nekas neatgadiijaas! :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

nu bez taa visi var iztikt ljoti elementaari, pirms kjerties klaat kaadai kompja komponentei, vajag pieskarties datora korpusam (pie pareizas elektroinstalaacijas, tas buus sazemeets). Arii tad, ja nav sazemeets, tad elektriskais impulss izplatiisies pa visu keisu vienmeeriigi un nekaadu skaadi nenodariis, kaa tas buutu, ja tu ar dzirksteli no pirksta kjertos klaat, teiksim, operatiivajai atminjai.

Link to comment
Share on other sites

ja nav zheel pc un gribas pakjeemoties, daram taa: viena roka pie radiatoriem otra uz pc kastes... :p trieciens nav stiprs bet ne iipashi patiikams ilgstoshi...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

To Jencha

Datora korpusam statiskā elektrība neko izdarīt nevar, protams, nerunāsim par zibeni (tā arī ir statiskā elektrība) un tamlīdzīgām lietām.

 

Tavā gadījumā iespējami 2 varianti:

 

1. Tupats biji uzkrājis statisko elektrību un izlādējies caur datora korpusu. Tas ir sīkums, no tā nekas nevar notikt ne datoram, ne Tev.

 

2. PSU "iet uz masu", un datora korpuss nav sazemēts.Tam nav nekāda sakara ar statisko elektrību. Tas, ka Tu pieminēji "dīvainu sajūtu", liek man domāt, ka šis variants būs īstais. Iesaku sazemēt korpusu, citādi var gadīties, ka kādreiz "norausies" tā, ka vairs nepiecelsies (sevišķi, ja grīda vai rokas būs slapjas).

 

To artissco

Datoram nekas nenotiks, pats gan vari dabūt pamatīgi (nelabvēlīgas apstākļu sakrišanas gadījumā).

 

Jā, un vēl ir 3. gadījums - statiski uzlādēts korpuss, kurš pieskaoties caur ķermeni tiek izlādēts.

Link to comment
Share on other sites

Paaris reizes, pieskaroties keisa malai  pie izsleegta PC, esmu taa kaartiigi pa nagiem dabuujis... itkaa taada diivaina sajuuta.... nu jaa, bet datoram, par laimi, nekas neatgadiijaas! :)

 

Starpcitu man shitaa bija, kad TV-tuners iekshaa bij, laikam pa Cabeli naaca straava un reizeem ieblieza taa ka maz nelikaas :D

Link to comment
Share on other sites

_________

Par to te jau ir runāts. Ja dators nav sazemēts, tad zemi viņš dabū caur ārējām ierīcēm (TV, resīveri utt.). Nosvilināt tādā veidā video vai skaņu ir ļoti elementāri, jo sanāk ka savienošanas brīdī tu iebliez ar 110V lielu strāvu.

Link to comment
Share on other sites

_________

Nu piedošanu par neprecizitāti, bet paņem testeri un pamēri. Pieliec nezazemētam korpusam vienu galu, un piem. pie radiātora otru. Būs 110 volti

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

edgus, testeris rādīs efektīvo sprieguma vērtību. Pīķis (sinusoīdas maksimums) būs kvadrātsakne(2) reizes lielāks.

labi, nav ko skaldīt matus.

Link to comment
Share on other sites

QuickSilver

nu choms nosvilinaja video sprauzot moni klaat... takaa vienmer ka kko spraud klat izrubi un izrauj kompi... (ceru ka pateicu pareizi) :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

viens čalītis kautkā caur tīkleni nosvilināja māteni, laikam arī cpu.

Itkā vainīgs sintētiskais tepiķis --> static buildup :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Jā, jā, strāvu mēra voltos!  :lol:  

Un kāpēc tieši 110?

Tur vajadzētu būt tieši pusei no tīkla sprieguma, jo tipveida PC barošanas blokiem zeme ir savienota ar fāzi un nulli caur nelieliem kondensatoriem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
MartinsBe

ļoti reāla lieta nosvilināt daļas ar statisko strāvu. Kopš pats esmu divus vecus pīšus nosvilinājis(tieši mātenes), iegādājos tādu speciālu aproci, un drugoniem arī iesaku. ieteiktu uzmanīties.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Vēl pieskaņotus auskariņus un gredzentiņu varēji sameklēt!

 

Kāda mārrutka pēc tik vecs topiks jāceļ augšā? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Maksā tie štrunti +/- $5, bet jēgas no viņiem ir ļoti maz. Principā tā ir aproce ar iestrādātu metāla diegu, kura ar krokodīlu ir jāpieslēdz pie korpusa. Izskatās šādi. Tas ir tas pats, kas liekot kaut ko kompī, turēties ar vienu roku pie korpusa. Tikai tas zemējuma vads vēl maisās pa vidu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...