Jump to content

ĢIS sistēmas.


Guest acid|burn
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Jautājums sadaļā par GPS tapēc, ka ĢIS ir ļoti saistīts ar GPS...:)

 

Tātad vai kāds nav piedalījies kādā tenderī, konkursā, darba/projekta grupā par ĢIS sistēmas iepirkšanu telekomunikāciju uzņēmuma vajadzībām? Tātad varbūt kāds var dot kādas norādes apmēram ko rakstīt šāda tendera prasību specifikācijā? Izdalīt varbūt konceptuālās nostādnes, datu modeli un funkcionālās prasības.

Nefunkcionālās jeb kvalitātes prasības:

a) uzturamības prasības (cik viegli vai grūti sistēma ir konfigurējama, pielāgojama uzņēmuma vajadzībām)

b) lietojamības prasības (cik ērts ir lietotāja interfeiss, lai lietotāji efektīvi varētu ar sistēmu strādāt)

c) veiktspējas prasības

d) kapacitātes un paplašināmības prasības (piemēram, vienlaicīgo lietotāju skaits, datubāzes apjoms tagad un tuvākā vai tālākā nākotnē)

e) integrējamības prasības (prasības sistēmas arhitektūrai - raksturo, cik viegli vai grūti sistēma ir integrējama ar citiem risinājumiem);

ee) integrācijas prasības - ja projektā ir paredzētas konkrētas integrācijas, tad jāspecificē konkrētie interfeisi, datu formāti, protokoli, utt.

f) drošības prasības (pieejas tiesības, auditācijas ieraksti utml.)

g) pieejamības prasības un attiecīgās tehniskās arhitektūras prasības (lūgt specificēt nepieciešamo tehnisko infrastruktūru)

 

Varbūt tomēr kāds kaut ko līdzīgu ir darījies.

 

Nu, ja kas tad šeit vai PM, vai girts@calibra.lv

Link to comment
Share on other sites

vispirms tev ir jābūt skaidram, kas tev ir vajadzīgs un rezultātā tev atliks tikai pāris produkti.

pašam ir bijusi saskarsme ar ArcView un MapInfo

šobrīd lietoju MapInfo, jo atbilst visām prasībām un ir vienkāršāka lietošana enduserim. uz doto brīdi MApInfo ir savienots ar Oracle datu bāži un visus datus ņem no tās.

no plusiem varu iezīmēt ļoti vienkāršu karšu vai objektu veiodšanas interfeisu.

diemžēl par tenderi neko vairāk pateikt nevaru, jo tobrīd to visu bīdīja uz priekšu mans bijušais šefs. es tikai pār''nēmu uzturēšanu.

ar ArcView darbojas mana kolēģe - tāpēc neko daudz pateikt nevaru.

Link to comment
Share on other sites

pietam tagad ArcView ir akcijas cena - kaut kas ap Ls1300 vai biku mazāk - neatceros. bet laikam bija ierobežojums, ka tikai valsts iestādēm.

Link to comment
Share on other sites

Guest acid|burn

Nu, laikam jau tomēr tas ArcView nāksies...

Kāreiz "esmu" valsts iestāde :)

 

Nu, redzēs, bet "lielā mamma" baigi kontrolē tenderi un negrib redzēt tajā neko ESRI specific...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kā obligātu prasību ieleic, ka līdzi jānāk sourcei ;) Paliks tikai GRASS/QGIS, JUMP/gvSIG :)

 

Ja nopietni - standarta ĢIS laikam jau nevajag, a kas var specifisku piedāvāt .lv - nav pat jausmas. Vajag neformāli pakomunicēties ar distributoriem .lv (piem. Envirotech), jo varbūt vismaz jamie zinās uz kādiem softiem skatīt.

Viens gan - vispirms ir jābūt skaidram ko no tā ĢISa vajaga, a to šobrīd tie punkti uzjebkuru RDMS attiecas, a ĢIS neskar. Ceru, ka vismaz kāc ĢIS specs Jums ir (piem. no ĢZZF - LOL).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest acid|burn

redz tur jau tā lieta, ka ĢIS specs neir. :(

un tagad man ir jaanopeerk ĢIS un neko par vinju nezinu..:)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...