Jump to content

Dzeseetaaji prieksh W/C sisteemas...


IMAGin
 Share

Recommended Posts

Kaads nezin cik efektiivi vareetu buut un kur shos var dabuut - uudens dzeseetaajus, taadus kaa dzeramaa uudens statiivos etc...

 

Itkaa shiim daljaa nevajadzeetu buut paarlieku daargaam :)

Link to comment
Share on other sites

mrlobber

Ahā, gribi "vēsu" ūdeni barot savam procesoram?

 

Diemžēl problēmas būs vairāk nekā Tu šobrīd iedomājies...

Link to comment
Share on other sites

Ahā' date=' gribi "vēsu" ūdeni barot savam procesoram?

 

Diemžēl problēmas būs vairāk nekā Tu šobrīd iedomājies...[/quote']

 

Piemeeram kaadas? Es domaaju kkondensaatam tajaa galaa kas pie cpu rasties nevajadzeetu, bet par cik cooleejoshaa iekaarta man ir externaalaa kastee tad tur taas paaris piliites man netrauceetu pat ja buutu :)

 

Turklaat schiet shie dzeseetaaji nav diezko razhiigi, so nekaada lielaa temperatuuras schirba jau nebuus - nu maximums 10graadi... maximums...

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Piemeeram kaadas? Es domaaju kkondensaatam tajaa galaa kas pie cpu rasties nevajadzeetu' date=' bet par cik cooleejoshaa iekaarta man ir externaalaa kastee tad tur taas paaris piliites man netrauceetu pat ja buutu :)

 

Turklaat schiet shie dzeseetaaji nav diezko razhiigi, so nekaada lielaa temperatuuras schirba jau nebuus - nu maximums 10graadi... maximums...[/quote']

 

Vienalga. Tikko kā tev ir kaut kāds priekšmets, kura temperatūra ilgstoši ir zemāka par apkārtējās vides temperatūru, tu riskē ar kondensātu - un pietiek ar pāris pilītēm, lai tavs mīļais datormehānisms neatgriezeniski aizietu uz citiem medību laukiem.

 

Ja jau tevis iecerētais dzesētājs nav īpaši ražīgi - kāda jēga likt? :p Bet problēma jau slēpjas tur, ka, lai atdzesētu par noteiktu grādu skaitu, Tavam aparātam būs jāspēj likvidēt noteiktu siltuma daudzumu nepārtrauktā darba režīmā - un tam lielākā daļa aparātu, kas ir "lēti" un "pa rokai" absolūti nav piemēroti.

 

NormaalsCilveeks arī vienreiz ieteica paņemt vecu ledusskapi un piemontēt... bet tā ideja neba viņam kā pirmajam bija ienākusi prātā. Neesmu nekāds baigais zemo temperatūru dzesēšanas speciālists, bet reiz vienā dzesēšanas FAQ tieši tā arī bija teikts, ka tamlīdzīga veida konstrukcija (patiesībā nav pat īsti svarīgi, kāds ir tās dzesējošās iekārtas tips) ir pirmais, kas ikvienam nāk prātā un arī pirmais mīts, par kuru jāpārliecinās, mēģinot konstruēt datora dzesēšanu ar par apkārtējās vides temperatūru zemākām metodēm.

Link to comment
Share on other sites

Piemeeram kaadas? Es domaaju kkondensaatam tajaa galaa kas pie cpu rasties nevajadzeetu' date=' bet par cik cooleejoshaa iekaarta man ir externaalaa kastee tad tur taas paaris piliites man netrauceetu pat ja buutu :)

 

Turklaat schiet shie dzeseetaaji nav diezko razhiigi, so nekaada lielaa temperatuuras schirba jau nebuus - nu maximums 10graadi... maximums...[/quote']

 

Vienalga. Tikko kā tev ir kaut kāds priekšmets, kura temperatūra ilgstoši ir zemāka par apkārtējās vides temperatūru, tu riskē ar kondensātu - un pietiek ar pāris pilītēm, lai tavs mīļais datormehānisms neatgriezeniski aizietu uz citiem medību laukiem.

 

Ja jau tevis iecerētais dzesētājs nav īpaši ražīgi - kāda jēga likt? :p Bet problēma jau slēpjas tur, ka, lai atdzesētu par noteiktu grādu skaitu, Tavam aparātam būs jāspēj likvidēt noteiktu siltuma daudzumu nepārtrauktā darba režīmā - un tam lielākā daļa aparātu, kas ir "lēti" un "pa rokai" absolūti nav piemēroti.

 

NormaalsCilveeks arī vienreiz ieteica paņemt vecu ledusskapi un piemontēt... bet tā ideja neba viņam kā pirmajam bija ienākusi prātā. Neesmu nekāds baigais zemo temperatūru dzesēšanas speciālists, bet reiz vienā dzesēšanas FAQ tieši tā arī bija teikts, ka tamlīdzīga veida konstrukcija (patiesībā nav pat īsti svarīgi, kāds ir tās dzesējošās iekārtas tips) ir pirmais, kas ikvienam nāk prātā un arī pirmais mīts, par kuru jāpārliecinās, mēģinot konstruēt datora dzesēšanu ar par apkārtējās vides temperatūru zemākām metodēm.

 

Mmm... ok :) pieljauju ka taa vareetu buut ar tiem kondensaatiem... iznjemot gadiijumu (njemot veeraa ka temperatuuras starpiiba buus maza) kad to dalju kas ieksh pc - termoizoleejam... jeb es kljuudos?

 

Par to manas W/C efektivitaati... Lai ari temperatuura nav paarlieku augsta un tas nav vairs klupshanas akmens tomeer - jaa nav laikam tie gradi ko biju gaidiijis... tachu preskots ir un paliek preskots un telpas temperatuura arii ir uff ku augsta :(

 

Laikam tomeer beigu beigaas vieglaak buus kaartiigi nokondicioneet telpu :D

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Mmm... ok :) pieljauju ka taa vareetu buut ar tiem kondensaatiem... iznjemot gadiijumu (njemot veeraa ka temperatuuras starpiiba buus maza) kad to dalju kas ieksh pc - termoizoleejam... jeb es kljuudos?

 

Par to manas W/C efektivitaati... Lai ari temperatuura nav paarlieku augsta un tas nav vairs klupshanas akmens tomeer - jaa nav laikam tie gradi ko biju gaidiijis... tachu preskots ir un paliek preskots un telpas temperatuura arii ir uff ku augsta :(

 

Laikam tomeer beigu beigaas vieglaak buus kaartiigi nokondicioneet telpu :D

 

Protams, termoizolācija ir tas, kas vajadzīgs, ja Tu mēģini kaut ko tamlīdzīgu konstruēt. Tomēr ar termoizolāciju caurulēm vien var arī nepietikt. Ņem vērā, ka izolācija tad vajadzīga arī ūdensblokiem uz cpu/videokartes, kā arī jāizolē pamatplates apakšpuse, pretējā gadījumā, ja temperatūras ir ļoti zemākas, var sākties pat cpu socketa korozija :-0

 

Labākais, ja gribas temperatūras tuvu 0 vai pat zem nulles, ir iegādāties Asetek Vapochill produkciju (nVentiv ar saviem Mach1, MachII utt. ir bankrotējis). Maksā... interesanti, bet jautrība, ceļot Prescott virs 4 Ghz vai AMD64 tuvu pie 3 Ghz varētu būt laba :)

 

Tikai nezinu, vai tā manta ir piemērota tādai miermīlīgai darbināšanai dzīvojamajā istabā :)

 

Attiecībā uz Tavu pašreizējo sistēmu, nešaubos, ka Tu tur vari vēl daudz ko uzlabot - jaudīgāks pumpis, lielāks radiators, varbūt kaut ko kopējā sistēmas izvietojumā pamainīt - iespējas variēt ir daudz un, tikai pašam visu izmēģinot, izdosies sasniegt labāko rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Wot principaa jau skatiijos uz to VapoChill... cena - ummm nu jaa... IR ;)

 

Bet tas kas man tajaa neschita baigi forshi - taa sisteema dzesee tikai un vieniigi cpu so... viss paareejais anyway jedzesee pie taadaam slodzeem buutu ar uudeni...

 

Liidz ar ko nebija uzreiz taadu liidzeklju vapochill kastei un gribeejaas atstaat kautko - lai buutu naakoshais liimenis uz ko attiistiities tad iepirku W/C :)

 

Schiet ka par to kondensaatu jau var viegli paarliecinaaties - ieliekot ledu uudens rezervuaaraa, vai arii uzliekot to saldeejamo bateriju uz taa... nez buus jaapameegjina :)

 

Kautgan nu ja taa padomaa - virs 4Ghz pat ar preskotu man vajadzeetu tikt arii ar sho w/c riit/pariit maniis - ienaak tas PC4200 rams :)

 

Un jaa temperatuuras atschiriiba starp 3.2 un 3.8Ghz @ 100% load ir tikai 2-3 graadi... so pie 4Ghz vai 4,25Ghz tam nevajadzetu neko daudz paarsniegt 60c :) Tas turklaat ir karstaas telpaas...

Link to comment
Share on other sites

Maniaki! ;D

 

Man tikai interesee - cik patiesi veeraa njemamu aatruma pieaugumu shitaa var izjust, kaada ir jaudas pieauguma/cenas attieciiba, un vai leetaak nesanaak 2-procesoru sisteema? ;)

Link to comment
Share on other sites

Wot principaa jau skatiijos uz to VapoChill... cena - ummm nu jaa... IR ;)

 

Bet tas kas man tajaa neschita baigi forshi - taa sisteema dzesee tikai un vieniigi cpu so... viss paareejais anyway jedzesee pie taadaam slodzeem buutu ar uudeni...

 

Liidz ar ko nebija uzreiz taadu liidzeklju vapochill kastei un gribeejaas atstaat kautko - lai buutu naakoshais liimenis uz ko attiistiities tad iepirku W/C :)

 

Schiet ka par to kondensaatu jau var viegli paarliecinaaties - ieliekot ledu uudens rezervuaaraa' date=' vai arii uzliekot to saldeejamo bateriju uz taa... nez buus jaapameegjina :)

 

Kautgan nu ja taa padomaa - virs 4Ghz pat ar preskotu man vajadzeetu tikt arii ar sho w/c riit/pariit maniis - ienaak tas PC4200 rams :)

 

Un jaa temperatuuras atschiriiba starp 3.2 un 3.8Ghz @ 100% load ir tikai 2-3 graadi... so pie 4Ghz vai 4,25Ghz tam nevajadzetu neko daudz paarsniegt 60c :) Tas turklaat ir karstaas telpaas...[/quote']

Cik tev tagad ir @max ko vari uzdzit C gradi kada Vcore MHz??? gribu salidzinat ar savu sobrid jau praktiski pabeigto un reali stradajuso w/c!!!

Link to comment
Share on other sites

Maniaki! ;D

 

Man tikai interesee - cik patiesi veeraa njemamu aatruma pieaugumu shitaa var izjust' date=' kaada ir jaudas pieauguma/cenas attieciiba, un vai leetaak nesanaak 2-procesoru sisteema? ;)[/quote']

Varbūt ne lētāk, bet drošāk gan. Saprotu, ja cilvēkam tas ir sports, vai arī geimerus, kas 3 fps dēļ gatavi pa naktīm ogļu vagonus pārkraut. Bet darba vajadzībām taisīt kaut ko tādu... Teorētiskie ieguvumi jāsabalansē ar risku. Nav runa par dzelžu maiņu, bet gan par dīkstāvi un laikus neizdarītiem darbiem.

Link to comment
Share on other sites

eet dator salonaa shodien redzeeju [tur kur noliktava galvenaa] pa 112Ls visu komplektu! kur nak liidzi visi lekji trubas! Leduskapis [rezjgjis] uudens padeve nu ivss kam jaanaak ;D ! un liidzi pamaciiba kaa uztaadiit

Link to comment
Share on other sites

eet dator salonaa shodien redzeeju [tur kur noliktava galvenaa] pa 112Ls visu komplektu! kur nak liidzi visi lekji trubas! Leduskapis [rezjgjis] uudens padeve nu ivss kam jaanaak ;D ! un liidzi pamaciiba kaa uztaadiit

 

Tas pa 112Ls ir mazais komplektinjsh ar alumiinija galvu - nekas labs jau nav... ;)

 

P.S. Kapeec tu parastu radiatoru sauc par ledusskapi? =O

Link to comment
Share on other sites

Cik tev tagad ir @max ko vari uzdzit C gradi kada Vcore MHz??? gribu salidzinat ar savu sobrid jau praktiski pabeigto un reali stradajuso w/c!!!

 

@max vareeju 3.94Ghz Graadi pie @3.8Ghz un 100% load = 58c... telpas temperatuura ~30c, uudens temperatuuru veel neesmu meeriijis...

 

Vcore ir defaultaa kaa jau preskotam jo ieliekot presccot cpu MB automaatiski atsleedza vcore mainjas iespeeju.

 

Tev ir presccot cpu ar ko saliidzinaat? Ja nav tad nekaads reaalais saliidzinaajums nesanaaks :)

Link to comment
Share on other sites

Ne vienkarsi gribeju paskatities. Man redz 2,4 @ 1,8V max ir 46C. atad vel jauzlabo!!!

Link to comment
Share on other sites

Ne vienkarsi gribeju paskatities. Man redz 2' date='4 @ 1,8V max ir 46C. atad vel jauzlabo!!![/quote']

 

Kas ir tas 2.4? Kas par proci? Kaada telpas temperatuura?

Link to comment
Share on other sites

Kas ir tas 2.4? Kas par proci? Kaada telpas temperatuura?

Bartons. Telapa ~ 24C

Link to comment
Share on other sites

Luuk mani mazliet preciizaaki meeriijumi kopaa ar uudens temperatuuru aiz CPU

 

CPU - Intel Presccot 3.2Ghz C0 @ 3.8Ghz

VCore - default

 

Idle:

 

Telpas temp - 30,0c

CPU temp - 52c

Udens temp aiz CPU - 31,4c

 

100% load:

 

Telpas temp - 30,0c

CPU temp - 58c

Udens temp aiz CPU - 33,0c

 

 

Taadi tie raadiijumi :) domaaju ka dzeseeshanas sisteemai tas gals kas dzesee uudeni ir ok un peec manaam domaam izejoshaa uudens temperatuurai nevajadzeetu atschirties no telpas temperatuuras, bet to es apgalvot nevaru, jo nevaru izmeeriit sho temperatuuru.

 

 

Visaadaa zinjaa mani shie meeriijumi zinaamaa meeraa priecee... un ja panjemam ka Northwood buutu par ~20% veesaaks un normaala telpas temperatuura tad vispaar buutu skaisti :)

Link to comment
Share on other sites

Nu luuk - meeriijums no maximaali veesas telpas cik vareeju dabuut:

 

Visa taa pati konfiguraacija:

 

100% load

 

Telpas temp - 24,3c

CPU temp - 51,5c

Uudens temp aiz CPU - 27,4c

 

 

Tie ir minimaalie lasiijumi no logiem un termometra atminjas :)

 

JAV - mosh iemet savus patreizeejos meeriijumus un bildes?

Link to comment
Share on other sites

Varonis

kaukā šķiet neattaisnojas tā mega ūdens dzese, ja cpu tāpat pie max slodzes ir uz 60C? - to pašu var iegūt ar kādu no treknākajiem vara klučiem, kautvai Zalamana, vai taml milzu daiktiem. - labai ūdensdzesei vajadzētu to temp dabūt ļoti tuvu istabas temperatūrai. - iespējams, kaukas tavā sistēmā darbojas neracionāli, vai taml. iespējams, siltumatdeves radiators ir par mazu, - kaukas noteikti nav riktīgi! - cik litru caurplūde minūtē? - trubas par tievu? - līkumainas?

Link to comment
Share on other sites

kaukā šķiet neattaisnojas tā mega ūdens dzese' date=' ja [b']cpu tāpat pie max slodzes ir uz 60C? - to pašu var iegūt ar kādu no treknākajiem vara klučiem, kautvai Zalamana, vai taml milzu daiktiem.[/b] - labai ūdensdzesei vajadzētu to temp dabūt ļoti tuvu istabas temperatūrai. - iespējams, kaukas tavā sistēmā darbojas neracionāli, vai taml. iespējams, siltumatdeves radiators ir par mazu, - kaukas noteikti nav riktīgi! - cik litru caurplūde minūtē? - trubas par tievu? - līkumainas?

 

Nu tu taa spriezhot neesi njeemis veeraa paaris faktorus:

 

Milziigo telpas temperatuuru

Tas ir presccot procesors kursh ir uzdziits

Umm pie jau labaakas telpas temp -24c kaa redzi cpu temperatuura ir tuva 50c... so nokriitoties telpas temperatuurai liidz jeedziigai ~20c, "sakaartojoties" ArcticSilver5 termopastai shii temperatuura vareetu nokrist pat zem 45c!!!

 

Un jaa - Zalman 7000A-Cu ar sho proci straadaaja - ~70-73c ;)

Link to comment
Share on other sites

Starpcitu - ar ko un kaa var izmeeriit reaalo pluusmas aatrumu? Suuknis ir 600l/h, bet cik ir reaalaa pluusma - kas to lai zin? :S

Link to comment
Share on other sites

Varonis

oo, nu tad jau skaidrs:) - esi izmēģinājis viskauko:) - vēl interesanti - ka tev no radiatora izplūst temp bij apm 24C, bet no cpu kluča izplūst 27C - bet pats cpu tātad turas pie 60C. - iespējams, tas klucis kas uz cpu uzlikts - slikti atdod to siltumu ūdenim? - vaj arī pie tik ātras plūsmas 600L/h nepaspēj uzsilt, kautarī klucis ir pie 60C sakarsis...

 

man rodas aizdomas, ka tas siltumņēmējklucis uz cpu kaukā nemāk pilnībā atdot visu karstumu ūdenim... - paprovē, varbūt ir kāds jaudīgāks, savāddāks- lielāks:) - jajau ienākošā temp ir laba,(24) un caurplūdes ātrums arī labs, bet temp starpība tik maza -3grādi....(27).... pie 60C cpu virsmas karstuma...

Link to comment
Share on other sites

Varonis

iepriekšējos W/C topikos bij kautiņi par tieši šo jautājumu - siltumatdeves efektivitāti, kur bij atrasts tas ka pie liela plūsmas ātruma vislabāk klucis var atdot ūdenim siltumu ja notiek TURBULENCES process - ja klucī ir izciļņi kas liek ūdenim SAKULTIES traucoties garām karstajām plaknēm....

Link to comment
Share on other sites

iepriekšējos W/C topikos bij kautiņi par tieši šo jautājumu - siltumatdeves efektivitāti' date=' kur bij atrasts tas ka pie liela plūsmas ātruma vislabāk klucis var atdot ūdenim siltumu ja notiek TURBULENCES process - ja klucī ir izciļņi kas liek ūdenim SAKULTIES traucoties garām karstajām plaknēm....[/quote']

 

Kaa reiz taads arii ir :) Innovatek XX-Flow

 

shaads te:

 

xxblau2.jpg

 

Kaa var palasiit http://www.innovatek.de un redzeet shajaa bildee:

 

xxtrans2.jpg

 

tad par turbulenci etc shajaa galvaa ir padomaats :)

 

Patreiz tas ir labaakais ko piedaavaa Innovatek...

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nutad hrenzin! - sarunā ar Jav vai Cooler - aizņemies izmēģināt no viņiem selfmeidīgās cpu galvas - kozin - varbūt dzesēs labāk:)

 

vaj domā - vēlviens variants - ka nav piespiedies kā nākas pie cpu? - termopastas pardaudz, vai gaiss pavidu? - jo vajadzētu tač būt tĀAdai dzesei kaukādai krietnai jaudas rezervei!!! - ko raksta Rewieweri par konkrēto modeli - cik efektīgs tas ir? - pameklē, interesanti:)

Link to comment
Share on other sites

man rodas aizdomas' date=' ka tas siltumņēmējklucis uz cpu kaukā nemāk pilnībā atdot visu karstumu ūdenim... - paprovē, varbūt ir kāds jaudīgāks, savāddāks- lielāks:) - jajau ienākošā temp ir laba,(24) un caurplūdes ātrums arī labs, bet temp starpība tik maza -3grādi....(27).... pie 60C cpu virsmas karstuma...[/quote']

Nu nē, 3°C ūdenim ir ļoti normāla temperatūras starpība. Ūdenim ir daudz lielāka siltumietilpība nekā gaisam, tāpēc arī temperatūras starpība būs daudz zemāka kā gaisa coolerim.

Link to comment
Share on other sites

taatad. zinu vienu. ir taadas wc galvas kuras maxaa kaapostu bet... vinas jau taa dzessee labi bet piedevaam ja cilveeks ir taads Overklockeris kas gatavs maati nosist par 200 Mhz tad vinam tiek piedaavaata papildu dzese ar 120mm ventilatoru uz galvas. neprasiet kur redzeeju neatceros.

Link to comment
Share on other sites

Buus jau labi - arii ar palielinaatu voltaazhu - +0.2v procim... etc pie telpas temperatuuras 30.1c un 4Ghz @ 100% load CPU temperatuura nepaarsniedza 60c ;) patiesiibaa pat virs 58c nemaniiju...

Link to comment
Share on other sites

taatad. zinu vienu. ir taadas wc galvas kuras maxaa kaapostu bet... vinas jau taa dzessee labi bet piedevaam ja cilveeks ir taads Overklockeris kas gatavs maati nosist par 200 Mhz tad vinam tiek piedaavaata papildu dzese ar 120mm ventilatoru uz galvas. neprasiet kur redzeeju neatceros.

IMHO pilnīgs sviests. Ja ūdensdzesēšana ir normāla, tad tai nekādus papildus ventilatorus uz galvas nevajag, tos liek tikai pavisam sliktām galvām, tas ir apmēram tas pats kā dzēst ugunsgrēku ar glāzi ūdens. Jeb tas 120mm ventialators bija domāts uz paša overclockera galvas?

Link to comment
Share on other sites

taatad. zinu vienu. ir taadas wc galvas kuras maxaa kaapostu bet... vinas jau taa dzessee labi bet piedevaam ja cilveeks ir taads Overklockeris kas gatavs maati nosist par 200 Mhz tad vinam tiek piedaavaata papildu dzese ar 120mm ventilatoru uz galvas. neprasiet kur redzeeju neatceros.

IMHO pilnīgs sviests. Ja ūdensdzesēšana ir normāla' date=' tad tai nekādus papildus ventilatorus uz galvas nevajag, tos liek tikai pavisam sliktām galvām, tas ir apmēram tas pats kā dzēst ugunsgrēku ar glāzi ūdens. Jeb tas 120mm ventialators bija domāts uz paša overclockera galvas?[/quote']

 

He he he - riktiiigi sasmiidinaaji :D

 

Jaa interesanti buutu uzzinaat kaa taa jau manaa gadiijumaa 33c silto galvas virsmu vareetu nodzeseet ar kastes gaisu kursh ja nemaldos virs videokartes manaa gadiijumaa bija 37c :D

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nujā - istabas temperatūrai jau ir milzu nozīme - 30C....

 

bet vēljau var notestēt tādu variantu - milzīgais vara žuburs (zalmans kautvai) ar 120mm ventīli uz 12v (>3000apgr) - tam ar tākā būtu jādzesē labijolabi...

Link to comment
Share on other sites

Nu buus jau labi... arii 3.2@4Ghz pie 100%loada un +0,2v temperatuura bija zem 60c pie taas pashas shausmiigaas telpas temperatuuras - 30c :)

 

Veel samazinaat temperatuuras starpiibu mazliet varu... vismaz man taa schiet :)

 

Tb... termoizoleet to caurulju dalju kas ir keisaa par cik jamaas iet virs videokartes un tur gaisa temperatuura ir augstaaka kaa telpaa... Respektiivi pie telpas temp 30c tur ir 37c... cik daudz tas dos nezinu, bet visaadaa zinjaa par ljaunu jau laikam nenaaks? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja man butu 5 ventiki tad man tocc butu nereali augsts CPU. :) Me iztiek ar 1 120mm bez tam keisa gala ne uz radiatora!!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...