Jump to content

Kādu statīvu izvēlēties?


versatile
 Share

Recommended Posts

Sakarā ar šodienas vārdadienu (nē, es neesmu Zeltīte :lol:), esmu nolēmis iepirkt statīvu.

 

Galvenās prasības - ne pārāk milzīgs un smags, bet tāds lai varētu arī ZENIT vajadzības gadījumā noturēt.

 

Šim nolūkam varu gan tērēt pamaz - 20-25 Ls max.

 

Vai ir kādi ieteikumi? Konkrēti modeļi/veikali?

 

Jau iepriekš paldies :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

es lietoju vanguard new tourist 5.

vareetu gribeet, lai ir nedaudz ne-tik-ljodziigs, bet tad vinjsh nebuutu tik viegls (un mazs!!) paarneesaajot.

maksaa gan 2x vairaak kaa liidziigi 2x augstaaki statiivi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Iesaku izvēlēties kaut ko no Cullmann vai Manfrotto - padārgi būs (2x dārgāk kā plānoji), taču nenožēlosi, ja izvēlēsies alumīnija, magnija sakausējuma vai speciālās ogļšķiedras statīvu. Normāls statīvs - ap 60 Ls. Var protams ņemt Velbon, taču tikai alumīnija (~50 Ls). Plastmasas statīviem vārīga vieta ir kājas - bieži izjūk pa šķiedrām vai arī netur slodzi un lūst. Svars alumīnija daiktiem - 1.4-2.2 kg (parasti jo dārgāks, jo vieglāks).

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Shon biju aizgaajis uz Rēniju, diemzheel atrodas jēkabpilī, ievērtēju statīvu ar savu ziepnieku.... lielisks statīvs, izcili viegls, var sabīdiit liidz 30 cm, izplešot liels, ir skrūves lai varētu iedurt zemē...funkciju ar daudz...un maksā tikai 17ls, lieliska manta! :shock:

Link to comment
Share on other sites

versatile

nu, pasham iztaustot paaris statiivu vienaa veikalaa, naca saprashana, ka atrast normalu stativu bus gruti.

 

Letie ir vai nu nestabili, vai ar neuzticamu pacelshanas/nolaishanas mehanismu.

Vwel secinajums - galva driz bus jamaina, ja bus plastmasas. Ixusu jau noturetu ari papira galva, bet Zenit, kuram smaguma centrs ir viduu, bet stativa stiprinajuma vieta - saanaa, atri vien sabeigs to plastmasu...

un letie stativi ar metaliskam galvam.. nu, par to metalu izturibu man komentaru nav. izskatijas tadi, aks pie katra stipraka uzsitiena vienkarshi varetu parluzt... ir jau nelaga pieredze ar tada vieda sakausejumiem.

 

Bus japagaida - drizuma veikalaa solas pievedums, savedis stativus pus gadam... varbut bus lielaka izvele...

Link to comment
Share on other sites

versatile

a kaa vinjam ar stabilitaati? nu, augsejai, izbidamajai daljai?

un vel baigi tievas kajinjas izskatijas vinjam... es nez vai tads manu zenit noturetu, cena jau it ka pienemama par tadu izmeru stativu...

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

protams, ka notureetu. vinjsh spoguljniekus tur bez probleemaam. jaa, kaajas ir tievas. ieteicams shutter-release pogu iznest aarpus korpusa, ja 2>exp>1/100, lai spieshanas briidii, neizsmeereetu atteelu. fotoaparaata pamatne veidota no cietas plastmasas + gumijas pamata (kur saskare ar fotoaparaatu). skruuve, protams, metaala.

Link to comment
Share on other sites

versatile

joks tads, ka zenitam stativa stiprinajums nav vis uz optiskaas ass, bet gan labajaa (no fotografa puses) saanaa...

aw, nezini, kur ieks lv taud ka Tavs var dabut?

Link to comment
Share on other sites

Mnjaa, ar leetajiem statiiviem meeginaaju sasieties - bezceriigi. Nav starpiibas, vai 15, vai 40 Ls (kopaa ar galvu), baig ljuriigie. Taapeec, ja pagaidaam finansiaali nevari atljauties sakariigu, tad peerc leetaako - Fleeraa un Elkoraa tirgosjas ~ 20 Ls.

 

Pats lietoju Manfrotto ar normaalu galvu ar lubrikantiem (nejaukt ar to, ko juus noteikti padomaajaat :D). Statiivs bij ap 65 Ls, galva - 70 LS. Bet ir veerts.

Link to comment
Share on other sites

Es lietoju Cullman , prieksh maniim pietiek, mazs, ne paaraak viegls, jo nav nekaads plastamnieks, saliektaa veidaa apmeeram 30 cm garsh, bet var izvilkt liidz 1m augstumam, bet nu eerts ljoti, var pat kabataa ielikt mieriigi. Labi tur gan canonu a95, gan Olympus spoguleni (kas nemaz nav viegla).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...