Jump to content

Skaņas kartes. On board pret PCI spraužamo.


Remus
 Share

Recommended Posts

Guru3d forumā viens sāka stāstīt pekstiņus par to ka on board skaņas kartes briesmīgi noslogojot pārējo sistēmu, tāpēc atsevišķās skaņas kartes ietaupot labi tiesu CPU. Kaut kā neticās, bet tomēr pajautāšu jūsu pieredzi.

Link to comment
Share on other sites

Idejiski jau noslogo gan sistēmu !

Un kvalitāte ar parasti švaka, labāk kā neatkarīgu komponenti !

Link to comment
Share on other sites

Bet itkaa jau neliekaas ka taa skanja buut slikta.

cik tad ljoti vinja noslogo paareejo sisteemu?

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

nu, nee.

ICH5 rulz.

labi, 3d grafika lago, bet 2d grafika un saunds ir superiigi.

Link to comment
Share on other sites

Buutu jau jauki ja buutu sapratis kaut vienu kirila teikto vaardu.

Link to comment
Share on other sites

imho te varētu būt runa nevis par uzšūtu skaņas karti (tobiš tādu, kurai ir pašai savs sound čips), bet gan par tiem AC'97 vipendroniem, kur no čipa nav ne smakas, bet tā funkcijas pilda CPU (tipa kā softmodēmiem). Nu kaut kā tā :roll:

Link to comment
Share on other sites

_________

Man liekas, ka tas laiks tuvojas kad iebūvētā skaņa būs tik laba, lai apmierinātu vienkārša mājas lietotāja prasības (pat piekasīga). Par noslogojumu tieši tas pats, ja PIII tam vēl bija nozīme, tad tagad jau nu toč nē. Jaunajam iebūvētajām ir digitālais out un in. Ja netaisās ražot mūziku, bet caur kompi to vienkārši klausīties, nu tad iztikt var. Cits saka - trokšņi! Nu ja dažām vēl ir, tad tas ir uz ražotāja sirdsapziņas. Daudzi cilvēki mūzikas centrus ar neklausās (tai skaitā arī es) vajag pastūzi ar sakarīgām tumbām, tas pats ar iebūvēto skaņu - 90% viņa pilnīgi apmierina.

Link to comment
Share on other sites

Nez... esmu palietojis gana plates ar dazhaadaam, itkaa labaam integreetajaam skanjas karteem...

 

Itkaa taadeelj, ka ieliekot Creative Audigy2 sapratu, ka ne man tumbas ne austinjas jaamaina - pilniigi cits skanjas dzidrums, spiediens etc... respektiivi kaa diena pret nakti :)

 

Un par to CPU slogojumu - itkaa jau shtrunts par to iespeejamo 1-2% slodzi, bet.... bet ja procis dragaa ar 100% noslodzi, kas notiek ar audio? :roll:

 

Un jaa trokshnji ar taam iebuuveetajaam ir...

Link to comment
Share on other sites

Īsi sakot: mājas jūzerim nerūp.

 

Ja skaņai Tavā dzīvē ir liela nozīme, tad, protams, jāmeklē atbilstoši risinājumi. Varbūt prātīgāk būs investēt stacionārajā audio tehnikā nevis PC?

Link to comment
Share on other sites

Ja skaņai Tavā dzīvē ir liela nozīme, tad, protams, jāmeklē atbilstoši risinājumi. Varbūt prātīgāk būs investēt stacionārajā audio tehnikā nevis PC?

 

Nosacīti, ņemot vērā, ka labu audio karti jaunu var nopirkt saakot no ~20Ls

 

Kas par to naudu sanāk no stacionārās tehnikas? Pastūzis? Nedomaaju viss... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest noname

Nosacīti, ņemot vērā, ka labu audio karti jaunu var nopirkt saakot no ~20Ls

 

Kas par to naudu sanāk no stacionārās tehnikas? Pastūzis? Nedomaaju viss...  :roll:

labu audio karti var nopirkt sākot no 60,- Ls (tie soundblāsteri un audigī par 20 latiem skan xoro dvd atskaņotāja līmenī)

un par to naudu sanāk labs lietots cd atskaņotājs vai piemetot vēl 20 latus jauns sākumklases

Link to comment
Share on other sites

Ja skaņai Tavā dzīvē ir liela nozīme, tad, protams, jāmeklē atbilstoši risinājumi. Varbūt prātīgāk būs investēt stacionārajā audio tehnikā nevis PC?

 

Nosacīti, ņemot vērā, ka labu audio karti jaunu var nopirkt saakot no ~20Ls

 

Kas par to naudu sanāk no stacionārās tehnikas? Pastūzis? Nedomaaju viss... :roll:

 

Hmm. Es apskatīju cilvēkus, kam skaņai ir nozīme. Šādos apstākļos redzu tikai trīs variantus:

a) max kvalitāte par saprātīgu cenu

B) max kvalitāte par pieņemamu cenu

c) max kvalitāte bez cenas ierobežojumiem

 

Runāt par 20Ls nav nopietni.

a variantam es liktu pāris simtus

b variantam kādu tūkstoti

c variantam ierobežojuma nav

 

Ja cilvēkam tiešām rūp skaņas kvalitāte, tad 20Ls investīcija būs skurstenī.

Link to comment
Share on other sites

Guest noname

VIL nav īsti korekti runāt par sistēmu, ja tiek apspriesta tikai skaņas karte, ti skaņas avots, lai gan par sadalījumu sistēmām var piekrist izņemot a variantu - par 200 sanāk, bet ar 60% second hand, pilnīgi jauna būs ~350

Link to comment
Share on other sites

VIL nav īsti korekti runāt par sistēmu, ja tiek apspriesta tikai skaņas karte

Labi zinām, ka skaņas radīšana no idejas ir daudzpakāpju - daudzkomponentu sistēma.

Izvēloties vienu elementu skaņas karti, ignorējot pārējos, kvalitatīvu skaņu neiegūsim. Tātad mērķis nav sasniegts.

 

Man patika viena konferencē dzirdēts apgalvojums: cilvēkam nevajag tehnoloģiju. Cilvēkam vajag pakalpojumu. Tas toreiz attiecās uz DSL pieslēgumu tirgošanu, bet tas ir attiecināms arī uz audio lietām.

Link to comment
Share on other sites

cilvēkam nevajag tehnoloģiju. Cilvēkam vajag pakalpojumu.

 

Vai tik SUN neskraidīja apkārt ar šito saukli? Viņiem tagad ir tā nākotnes ideja, ka nevajag uzņēmumā 100 jaudīgus datorus, bet gan vienu kas strādātu par visiem. Atstājot parastajam lietotājam tikai tik stipru kasti, lai tā spētu sazināties ar mātes datoru. Nu principā tākā senos laikos darīja.

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēkam tiešām rūp skaņas kvalitāte, tad 20Ls investīcija būs skurstenī.

 

Protams visam ir jaabuut sabalanseetam :) Tajaa pashaa laikaa - buutu mulkjiigi pie datora sleegt klaat tumbeles par 100...200Ls ja tiek lietota iebuuveetaa skanjas karte :)

 

Es mineeju tikai par sho vienu posmu :)

Link to comment
Share on other sites

godigi sakot nesmu pamanijis ne noslodzi nekaa, nu lab patere vins var but procesora jaudu bet ne daudz, audigy man agrak eda 4 mb no rama, kautgan tas ari nav daudz pie musdienu raamja apjomiem un cenam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Šā kā tā stacionārais dekoders iekš DVD lasītāja vai resīvera ēdīs mazāk elektrības nekā PC iepsrausts audigy 2. (Lasīt - PC ir dārgs ekspluatācijā. Protams ir izņēmumi VIA un Transmeta izskatā).

Link to comment
Share on other sites

Hitchcock

Es šodien gāju pa ielu (tāpat vien) un pēkšņi atcerējos, ka Jazz minēja par vietu, kur m-audio kartes var nopirkt. Nevarēju atcerēties, kurā vietā. Vienīgais, kas nāca prātā bija Tērbatas iela (tai laikā tieši tur atrados). Zvanu draugam. Saku, lai paskatās forumā. Šis atrod, ka starp Matīsa un Bruņinieku. Spontāni aizeju. Skatos - Yamaha veikals. Eju iekšā. Pārblīvēts ar visādiem labumiem. Pašā stūri aiz skatloga - skaņas kartes. Dažādi varianti. Es jau uz to lēto galu. Izvēle starp Revolution 5.1 (55 Ls)un Revolution 7.1 (67 Ls). Nospļāvos par tiem 12 Ls un paņēmu 7.1. Šodien nemaz nebiju paredzējis neko pirkt :) Tikai tāpēc, ka biju tuvumā tam veikalam.

Pirms tam man bija Sound Blaster Live 5.1.

Var jau par mani smieties vai ko, bet es jūtu atšķirību. Tagad skaņa tīrāka. Slēdzu caur Digital Out pie Reciever. Vismaz psiholoģiskais slogs nost. :) Esmu ļoti apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Teiksim taa - atskjiriibu no onboardaas un SB Audigy jutiisi noteikti, un taa buus par labu Audigy. Peec tam no Audigy -> Audigy2 vai 4 arii droshi vien jutiisi. Taapat arii ljoti jutiisi, kad iegaadaasies kvalitatiivaaku pastiprinaataaju un tumbas. Un taa taalaak. Protams, katrs naakamais solis ir aizvien daargaaks, bet kvalitaate kljuust aizvien labaaka. Cik taalu gribi iet? Taalaak varees vienmeer...

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz
Es šodien gāju pa ielu bla bla bla Esmu ļoti apmierināts.

 

Nu, ko es teicu? :) Prieks par Tevi!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...