Jump to content

GRUB error


Guest XYZANDME
 Share

Recommended Posts

Ir divi os'i - SuSe 9.1 un WinXP un 4 partiicijas - swap, fat32, ntfs(xp) un ext2(suse). SuSe uzliku otro, taapeec defaultaa uzlikaas laikam GRUB. OK. Tagad izdomaaju saresaizot partiicijas ar PartitionMagic7. OK. Sekas - buutojoties kompii tagad viss apstaajaas pie melna ekraana ar uzrakstu: GRUB _ Spaidi ko gribi - nereaagjee maita. Ar Knoppix Live CD tagad iebuutojos normaali. Ko es vareetu meegjinaat pamainiit, lai atkal vareetu boototies normaali? Negribas atkal visu paarlikt no jauna. Paldiez.

Link to comment
Share on other sites

Hmm... varētu no WinXP bootdiska iestartēties, ieiet Recovery konsolē un palais "fixmbr". Tad WinXP vajadzētu aiziet...ja vien vispār nebūs izdzēsta partīciju tabula, tas ir... ;) Taču tam tā nevajadzētu notikt. Palabojiet mani, ja kļūdos. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest veritas

Jau ilgu laiku mini sajūsmina tas, ka cilvēki nav iemācījušies, ka ir neprāts izmantot Partition Magic partīciju izmēru mainīšanai. Tas ir vienkārši ideāls softs lai nograutu partīcijas. Vienīgā viņa jēga ir failu sistēmu konvertācija - pārējais tikai nāvi nesošs.

Visticamāk tavā gadījumā būs problēmas ar partīciju tabulu vai arī ar MBR - ko nu būs PM nočakarējis. Vieglāk ir uztaisīt reinstall visam nevis čakarēties ar atjaunošanu.

Link to comment
Share on other sites

Nu reinstall jau uzreiz nevajag.

Iebutujies ar linux rescue disketi vai no CD un parinstale GRUB no jauna, ieprieksh gan apskaties ar fdisk vai viss ir kartiba r particijam.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag braukt augumā PM! Sofc ir pavisam labs, un neko viņš nenočakarē, vajag tikai pašam zināt, ko dara!

 

Cik es saprotu, GRUB ir kaut kāds būtloaderis. Tad vaina varētu būt tajā, ka GRUB, pie instalēšanas, ir pieglabājis sevī, kurā vietā uz HDD atrodas kāds viņam vajadzīgs konkrēts fails. Tas tā ir normāli, jo MBR (sauktā arī par partīciju tabulu) vieta kodam ir atvēlēta ĻOTI maz (~400 baitu). Tikai tagad, kad partīcijas ir sagrozījušās, arī šis fails vairs neatrodas tur, kur senāk, un GRUB ir, tautas valodā runājot, stienis.

 

Tagad nu nekas cits neatliek, kā pārinstalēt būtloaderi. WinXP būtloadera pārinstalēšanu es jau nedaudz augstāk aprakstīju. Kā to dara ar GRUB - nezinu. Meklē netā dokumentāciju. Visticamāk jau, ka Suses saitā būs.

Link to comment
Share on other sites

iepriekš forumā ir bijuši tādi posti, bet par lilo. tāpat pēc partīciju bīdīšanas vēlreiz būtmenedžeris jāpārraksta - 'lilo -v' (pārrakstīt lilo) vai 'installgrub' vai tml., pirms tam ar knoppix iebūtojoties savā linuxā.

Link to comment
Share on other sites

Nu vot. Nu es šādos gadījumos daru sekojoši. Ņemu Linux boot disketi. No tās iebūtojos un konsolē ierakstu lilo(tas ir manā gadījumā jo es lietoju kā boot loaderi lilo) tad rakstu reboot un maucu tālāk it kā mekas nebūtu noticis. Tavā gadījumā iespējams ir līdzīgi tā kā es GRUB nekad nēsmu izmantojis nezinu. Pameklē komandu ar kuru tiek atjaunots GRUB boot loaderis un rīkojies līdzīgi. Vēl ir iespēja to izradīt izmantojot instalācijas pirmo disku iebūtojies paņem rescue vai repair kā tur viņš īsti saucās neatceros un tad meklē kau ko līdzīgu restore boot loader.

Vai nav nojātas partīcijaas vari apskatīties ar kādu LIVE CD. Nu vēl vari ar to pašu PM.

Link to comment
Share on other sites

Guest XYZANDME

Paldiez. Atcereejos par taadu lietu kaa fdisk /mbr Nopreicaajos jau ka XP aizies... paraadiijaas vecaa labaa Partition Magic teksts: Partition Magic is unable to read batch file, verify that system32 folder is not compressed or corrupt" vai kaut kaa tamliidziigi, peec tam skaists xp logo uz zilaa fona un viss. Sapratu, ka nu gan nav jeega njemties ar grubu, jo taa pat xp neies. Vismaz shovakar buus ko dariit.. Pats vairs aktiivo partiiciju nekad skaidraa neresaizoshu.

Link to comment
Share on other sites

Guest eddy
Ir divi os'i - SuSe 9.1 un WinXP un 4 partiicijas - swap, fat32, ntfs(xp) un ext2(suse). SuSe uzliku otro, taapeec defaultaa uzlikaas laikam GRUB. OK. Tagad izdomaaju saresaizot partiicijas ar PartitionMagic7. OK. Sekas - buutojoties kompii tagad viss apstaajaas pie melna ekraana ar uzrakstu: GRUB _ Spaidi ko gribi - nereaagjee maita. Ar Knoppix Live CD tagad iebuutojos normaali. Ko es vareetu meegjinaat pamainiit, lai atkal vareetu boototies normaali? Negribas atkal visu paarlikt no jauna. Paldiez.

1. nekad neiesaku neko resizot/move/etc ar Partition Magic un vienalga ar kaadu winshits partition softu ja tev uz citas partiicijas ir Linux jo tas winshits neatpaziist nevienu citu partiiciju iznjemot swap , fat ( 8 , 16 , 32 ) , ntfs ( karoch saveejaas ) es vienreiz sev taa sapisu visu

2. liec lilo boot loaderi

=)

Link to comment
Share on other sites

Paldiez. Atcereejos par taadu lietu kaa fdisk /mbr Nopreicaajos jau ka XP aizies... paraadiijaas vecaa labaa Partition Magic teksts: Partition Magic is unable to read batch file, verify that system32 folder is not compressed or corrupt" vai kaut kaa tamliidziigi, peec tam skaists xp logo uz zilaa fona un viss. Sapratu, ka nu gan nav jeega njemties ar grubu, jo taa pat xp neies. Vismaz shovakar buus ko dariit.. Pats vairs aktiivo partiiciju nekad skaidraa neresaizoshu.

 

Nu es tev varu ieteikt darīt tā kā daru es. Katru OS lieku uz savas partīcijas. Un visas partīcijas uz kurām stāv OS man ir primārās. Ideja tāda ka ja es gribu palaist kādu OS man atliek tikai nomainīt aktīvo partīciju. Kaut gan pēdējā laikā es pieturos pie šekojošas idejas. Kā aktīvā man stāv partīcija uz kuras stāv Win un māsterbūtā man sēž lilo. Kad uzlieku vēl papildus kādu OS bez Win un Linux tad vienkārši pielaboju lilo (/etc/lilo.conf) un konsolē ierakstu lilo. Vai arī ja nonesu linux(brīvas vietas trūkuma gadījumā) lilo venkārši izmetu no MBR ar fdisk /mbr

Link to comment
Share on other sites

Ir divi os'i - SuSe 9.1 un WinXP un 4 partiicijas - swap, fat32, ntfs(xp) un ext2(suse). SuSe uzliku otro, taapeec defaultaa uzlikaas laikam GRUB. OK. Tagad izdomaaju saresaizot partiicijas ar PartitionMagic7. OK. Sekas - buutojoties kompii tagad viss apstaajaas pie melna ekraana ar uzrakstu: GRUB _ Spaidi ko gribi - nereaagjee maita. Ar Knoppix Live CD tagad iebuutojos normaali. Ko es vareetu meegjinaat pamainiit, lai atkal vareetu boototies normaali? Negribas atkal visu paarlikt no jauna. Paldiez.

1. nekad neiesaku neko resizot/move/etc ar Partition Magic un vienalga ar kaadu winshits partition softu ja tev uz citas partiicijas ir Linux jo tas winshits neatpaziist nevienu citu partiiciju iznjemot swap , fat ( 8 , 16 , 32 ) , ntfs ( karoch saveejaas ) es vienreiz sev taa sapisu visu

2. liec lilo boot loaderi

=)

 

 

Nu tās ir pilnīgās muļķības. Es partition magic esmu izmantojis vienmēr un nav bijušas nekādas problēmas. Vienīgas ko nekad nedrīkst darīt tas ir taisīt resize linux partīcijām. FAT partīcijas var mierīgi resize un nekas tev ļauns nenotiks, vismaz man līdz šim brīdim nekas nav noticis. Nu un par NTFS nezinu jo to es neizmantoju.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Ir divi os'i - SuSe 9.1 un WinXP un 4 partiicijas - swap, fat32, ntfs(xp) un ext2(suse). SuSe uzliku otro, taapeec defaultaa uzlikaas laikam GRUB. OK. Tagad izdomaaju saresaizot partiicijas ar PartitionMagic7. OK. Sekas - buutojoties kompii tagad viss apstaajaas pie melna ekraana ar uzrakstu: GRUB _ Spaidi ko gribi - nereaagjee maita. Ar Knoppix Live CD tagad iebuutojos normaali. Ko es vareetu meegjinaat pamainiit, lai atkal vareetu boototies normaali? Negribas atkal visu paarlikt no jauna. Paldiez.

1. nekad neiesaku neko resizot/move/etc ar Partition Magic un vienalga ar kaadu winshits partition softu ja tev uz citas partiicijas ir Linux jo tas winshits neatpaziist nevienu citu partiiciju iznjemot swap , fat ( 8 , 16 , 32 ) , ntfs ( karoch saveejaas ) es vienreiz sev taa sapisu visu

2. liec lilo boot loaderi

=)

 

 

Nu tās ir pilnīgās muļķības. Es partition magic esmu izmantojis vienmēr un nav bijušas nekādas problēmas. Vienīgas ko nekad nedrīkst darīt tas ir taisīt resize linux partīcijām. FAT partīcijas var mierīgi resize un nekas tev ļauns nenotiks, vismaz man līdz šim brīdim nekas nav noticis. Nu un par NTFS nezinu jo to es neizmantoju.

 

Man liekas vinsh teica iznemot FAT un NTFS, vajag ciitiigaak lasiit...

Link to comment
Share on other sites

Jau ilgu laiku mini sajūsmina tas, ka cilvēki nav iemācījušies, ka ir neprāts izmantot Partition Magic partīciju izmēru mainīšanai. Tas ir vienkārši ideāls softs lai nograutu partīcijas. Vienīgā viņa jēga ir failu sistēmu konvertācija - pārējais tikai nāvi nesošs.

Visticamāk tavā gadījumā būs problēmas ar partīciju tabulu vai arī ar MBR - ko nu būs PM nočakarējis. Vieglāk ir uztaisīt reinstall visam nevis čakarēties ar atjaunošanu.

 

...kaut ko TIK bezcerīgu lasu 1. reizi - cik gadus lietoju PM... nu neesmu es saskāries ar nopietniem sarežģījumiem (tfu, tfu,tfu, protams) ...varbūt es kaut ko daru nepareizi... :p

 

un nevajag stumt blēņas - MBR atjaunot ir vienkāršāk par vienkāršu - 2 minūtes un viss atkal notiek... vismaz man tā ir...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...