Jump to content

Augsejais ventilators


Guest KEPKE
 Share

Recommended Posts

Domāju, ka tas padarīs CPU vēsāku. Vispār es esmu aukstuma maniaks un uzskatu jo vairāk kūleru, jo kompis ilgāk dzīvo. d:D

Link to comment
Share on other sites

Vai ir vērts likt datora korpusa augšdaļā ventilatoru, kas pūstu gaisu uz āru. Nodrošinot labāku siltumizvadi. Jeb labāk atstāt kā ir?

Ja tas kompis nav ievietots slēgtā kastē, tad kaut kāds efekts noteikti būs. Slēgtā kastē, piem., skapī, pūt, pa kuru caurumu gŗibi, tāpat to silto gaisu rausi atpakaļ.

 

Reiz e-pasaulē un domāju, ka arī tīklā, bija redzamas bildes ar ATX keisu gaisa plūsmu un temperatūru sadalījumu. Manuprāt, ir vērts tās bildes papētīt, lai tā kūlera ielikšana pastiprinātu efektu.

Domāju, ka tas padarīs CPU vēsāku. Vispār es esmu aukstuma maniaks un uzskatu jo vairāk kūleru, jo kompis ilgāk dzīvo. d:D
Praksē kompim pietiek ar trīs gadiem. Mājas dators var nodzīvot pat piecus.
Link to comment
Share on other sites

Guest wadims

bij bij kaukaadas bildiites, pac iechekoju. Manupraat bija divi varianti.... 1. kad kompis uzsuuc gaisu no apakshas un dzen uz augshu (ja ir ATX) un 2. kuru es neatceros :p, lai nu kaa... uzliku sev aushaa.... vieniigais miinuss ir tas, ka nezheligi atri krajas puteklji uz datora! pasham staav 6 kuuleri + 1cpu kuuleris = ziemaa taa izstabu sasilda :))

Link to comment
Share on other sites

Guest blindg

man gan bija veerts...ieliku aizmuguree kuuleru kas velk aaraa gaisu...un iznjeemu flopiju kursh staaveeja starp diviem cietajiem diskiem...tagad pat roku var pielikt droshi pie cietaa ;)

es domaat ka liec vien iekshaa un neklausi tos klusuma manijakus ...labaak jau lai dorshaak nevis klusaak :)

sheit var palasiit diezgan plashi par to kaa ;)

http://www.overclockers.ru/reviews/coolers.shtml

Link to comment
Share on other sites

:D!

 

--varjau apvienot - kaucik sakariigu klusumu arii ieguut:)

 

ja liec ventilātoru tad labāk liec lielo - 120mm - būs lielāka jauda, līdzarto iespēja samazināt apgriezienus, lai darbojas klusāk.

 

2) - efektīgāk ir likt pie aukstā gaisa ieplūdes, nevis pie siltā izsūkšanas - aukstais iekšā uzsils, izpletīsies, līdzarto - ārā jau nāks vairāk gaisa, tātad, ja tu FIZIKU rubī - tad vari saprast, ka RACIONĀLĀK ir vēso pūst iekšā, visefektīgāk - ja tas ir keisa sānos, un dzen svaigo gaisu tieši pretī cpu - tad viņš dzesējas dziedādams:) - vai vari likt priekšējā panelī apakšā - lai pirmā plūsma tiek hdd (tam arī noder vēsums) - un tālākā plūsma sniedzas līdz videokartei, tad uz augšu mb chips, cpu.. psu uttt:)

 

un lai uzlabotu to caurplūdi (vajag drosmes:) - vainu gar barokli laid ārā papildus gaisa atveri - kr izskriet siltajam no keisa, vai arī izravē barokli - priekšējo un pakaļējo sienu - lai tam cauri skrien gaisa caurplūde - tad var iztikt bez barokļa ventiķa un iegūt klusumu reizē ar drošu dzesi (ja keisaa nav vēl kaudze caurumu pa kuriem gaiss izplūst:)

 

principā, ja nēsi māņticīgs, bet rubī kauko no fizikas, tad zini ka droši ir iespējams apvienot drošu vēsu dzesi ar cik necik klusu klusumu (klusāku kā tikko no veikala)

 

------kautvai hdd iekāršana gumijās - dzesei tas itnekā netraucē - pat uzlabo, jo hdd visapkārt tad ir vairāk brīvas telpas, savukārt hdd rūkonju tas nonjem droši par visiem 80% un pat vairāk!

 

ja reiz sāc modingot, un vēljvairāk - gribi cauru diennakti pumpēt mantas no hubiem - tad pie vienas ķēpas var drusku vairāk palauzīt pauri un iegūt kādu jau vērtīgāku modingu:)))

 

PS - nevajg iedomāties ka cpu ir kaukas līdzīgs mopēda cilindra galvai - ko pats velns nezin kā atdzesēt:) - 100w siltuma jau nav nekāds trakums, vienkārši ražotāju slinkums un taupība nepiedāvā sakarīgus klusus risinājumus, bet uzmet tik virsū 4000 apgriezienu propelleri un tad lai jūzeris liekās kur grib ar to rūkoņu...

Link to comment
Share on other sites

Guest R21vo

kaa iisti var iekarinaat hdd gumijaas?

 

ventilators kastes augshpusee kas puush gaisu aaraa ir ljoti noderiigs (man pasham ir uzstaadiits), kompa temperatuura juutami samazinaas. tikai jaaatceraas ir aizvaakt visus skjeershljus gaisa pluusmai - t.i. izzaagjeet visus "sietus" un restes, atstaat/pielikt fan grillus kas daudz labaak laizh gaisu cauri un nerada nevajadziigu troksni.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Man liekas, ka tieshaam nav ko daudz domaat un liec tik iekshaa, jo zemaaks temperis, jo labaak. ES godiigi sakot nesaprotu, kapeec ir jaauztraucas par klusumu, nu duuc, duuc...galvenais, ka nekas nedeg 8)

Link to comment
Share on other sites

2) - efektīgāk ir likt pie aukstā gaisa ieplūdes, nevis pie siltā izsūkšanas - aukstais iekšā uzsils, izpletīsies, līdzarto - ārā jau nāks vairāk gaisa, tātad, ja tu FIZIKU rubī - tad vari saprast, ka RACIONĀLĀK ir vēso pūst iekšā

Kad tu vienreiz beigsi skandināt tās muļķības ? Ieplūstošā un izplūstošā gaisa temperatūras starpība nav tik liela, lai tu spētu izjust to labumu no gaisa izplešanās. Daudz svarīgāk ir novadīt silto gaisu no vietām korpusa augšpusē, kur tas parasti uzkrājas CPU un barošanas bloka rajonā, tāpēc primāri ventilatori ir jāliek uz izplūdi korpusa augšā vai pēc iespējas augstāk aizmugurējā sienā. Kad tas ir izdarīts, tikai tad var sākt domāt par aukstā gaisa pievadīšanu vietām, kurām tas ir visvairāk nepieciešams, liekot ventilatorus uz ieplūdi korpusa priekšā vai sānos.

Ir, protams, arī ekstrēms variants - likt tikai vienu jaudīgu ventilatoru, kurš nodrošina augstu statisko spiedienu, uz ieplūdi korpusa sānos kā aprakstīts šeit, taču tas būs diezgan skaļš un līdz ar to neefektīvs risinājums.

PS - nevajg iedomāties ka cpu ir kaukas līdzīgs mopēda cilindra galvai - ko pats velns nezin kā atdzesēt:) - 100w siltuma jau nav nekāds trakums, vienkārši ražotāju slinkums un taupība nepiedāvā sakarīgus klusus risinājumus, bet uzmet tik virsū 4000 apgriezienu propelleri un tad lai jūzeris liekās kur grib ar to rūkoņu...

Ražotājiem pilnīgi noteikti tas nav izdevīgi, bet ja kādam lietotājam ir svarīgs tas klusums, tad viņš arī samaksās tos papildus 20+Ls par jaudīgu un klusu dzesētāju. Turklāt eksistē arī dažādi ierobežojumi, piemēram, paša coolera svars ko var stiprināt pie atbilstošajiem socketa vai pie mātesplates stiprinājumiem, tāpēc cooleri cilindra galvas izmēros un svarā tu tur bez papildus nostiprināšanas vienkārši neuzliksi.

Link to comment
Share on other sites

2) - efektīgāk ir likt pie aukstā gaisa ieplūdes, nevis pie siltā izsūkšanas - aukstais iekšā uzsils, izpletīsies, līdzarto - ārā jau nāks vairāk gaisa, tātad, ja tu FIZIKU rubī - tad vari saprast, ka RACIONĀLĀK ir vēso pūst iekšā

Kad tu vienreiz beigsi skandināt tās muļķības ? Ieplūstošā un izplūstošā gaisa temperatūras starpība nav tik liela, lai tu spētu izjust to labumu no gaisa izplešanās. Daudz svarīgāk ir novadīt silto gaisu no vietām korpusa augšpusē, kur tas parasti uzkrājas CPU un barošanas bloka rajonā, tāpēc primāri ventilatori ir jāliek uz izplūdi korpusa augšā vai pēc iespējas augstāk aizmugurējā sienā. Kad tas ir izdarīts, tikai tad var sākt domāt par aukstā gaisa pievadīšanu vietām, kurām tas ir visvairāk nepieciešams, liekot ventilatorus uz ieplūdi korpusa priekšā vai sānos.

Ir, protams, arī ekstrēms variants - likt tikai vienu jaudīgu ventilatoru, kurš nodrošina augstu statisko spiedienu, uz ieplūdi korpusa sānos kā aprakstīts šeit, taču tas būs diezgan skaļš un līdz ar to neefektīvs risinājums.

PS - nevajg iedomāties ka cpu ir kaukas līdzīgs mopēda cilindra galvai - ko pats velns nezin kā atdzesēt:) - 100w siltuma jau nav nekāds trakums, vienkārši ražotāju slinkums un taupība nepiedāvā sakarīgus klusus risinājumus, bet uzmet tik virsū 4000 apgriezienu propelleri un tad lai jūzeris liekās kur grib ar to rūkoņu...

Ražotājiem pilnīgi noteikti tas nav izdevīgi, bet ja kādam lietotājam ir svarīgs tas klusums, tad viņš arī samaksās tos papildus 20+Ls par jaudīgu un klusu dzesētāju. Turklāt eksistē arī dažādi ierobežojumi, piemēram, paša coolera svars ko var stiprināt pie atbilstošajiem socketa vai pie mātesplates stiprinājumiem, tāpēc cooleri cilindra galvas izmēros un svarā tu tur bez papildus nostiprināšanas vienkārši neuzliksi.

 

links interesants:) bet tiklab jau var arī pievienot parastu tualetes ventilātoru ar 200kubmetriem gaisa stundā, lai tas caur caurumu istabas sienā no āra velk iekšā gaisu, caur pagaru trubu, ko pieskrūvē pie griestiem, kā jau ventilācijas caurules mēdz stiprināt, garums- lai nedzird to ventilatoru, truba beigās peivienota līdzīgi kā augstākminētajā cooleru linkā.... - tad arī skaņa būs apkarota:) - bet vēlkas - viņš bij atstājis sev baroklī ventilātoru - tasjau arī ir skaļš, ar savu jaudīgo ventilāciju džeks varēja mierīgi izravēt arī barokļa ventīli, tas dzistu gana labi.

 

otrs - rekur bilde kā visvienkāršāk piebarot cpu ventilātoru ar svaigu gaisu:)

cpu_gaisarijeejs.gif

--tas ir skatot izolēti cpu:) - ja grib savietot ar pārējām daļām, tad ieteicams uzlabot siltā gaisa izplūdi, šjā gadienā ar ventilatoru - cpu iesūcējs + papildu ieplūdes atveres, un jaudīgs izsūcējs + baroklis izsūc, lai sevi dzesētu... - tad darbosies:)

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Nu pricipā, cik man zināms, tad datoram barošanas bloka rajons ir viskarstākais (CPU neskaitot). Tā kā man kādus 3 mēnešus baroklim ventilātors griezās aptuveni ar 3V jaudu... kad ieslēdzu kompi man tas bij jāiestumj, dators tā vien man izstaroja siltumu. Žēl protams, ka nebij ziema, tad varētu atslēgt radiātorus.

Pēc visa augšāk minētā, kas attiecas par tēmu, secinu, kaa ganjau sliktāk nebūs!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...