Jump to content

iesakiet kautko lidzigu pascal


Sapnis?
 Share

Recommended Posts

Guest kirils

LOL. :)) kaut ko liidziigu pascal. ?

katra programmeeshanas valoda ir diezgan unikaala. vismaz pascal liidziigu nav.

 

C un C++ un C# un PHP piemeeram ir diezgan liidziigas. panjem kaadu no tiem.

 

btw, ja meklee kaut ko liidziigu, tad kaapeec neprogrammee pashaa pascal zem linuxa?

Link to comment
Share on other sites

kirils nenoliegshu ka shaja jomaa esmu LOL, bet tas nav personiigi man, bet vispaariigi te prieksh ofisa utt... Taa luuk

 

P.S. Bet paldies apr veseliigu kritiku =]

Link to comment
Share on other sites

Ja tu tiešām māki programmēt pascal , tas apgūt c++ tev nevajadzētu būt problēmas. Un tas savkārt palīdzētu pēc tam apgūt (vai pat intuitīvi zināt jau uz reiz ) php un java.

Linux/BSD ir rakstīts ar C/C++ tādēļ zināšanas būtu fundamentāli nepieciešamas, ja vēlies kaut ko vairāk par mandriva un KDE.

 

P.S. kā jau Aleksejs minēja , alternatīvas ir. Un tādas ir arī Delphi (visual pascal). Iekš linux (ja pacenšas tad arī uz bsd) ir Kylix (pascal ar QT libiem)

Link to comment
Share on other sites

Nav ko te ar visādiem FreePascal'iem krāmēties. IR divi normāli komerciāli pasākumi:

a) Borland Kylix

B) Borland Delphi 2005 [+Mono]

636 biju iegājis un redzēju grāmatiņu par Delphi .NET, kur vesela nodaļa bija veltīta programmu palaišanai iekš Mono.

//Siena ar durvīm, acu augstumā, zili vāki, piesieta ar šņorīti.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Nu tie VIL varianti jau tikai tad, ja grib GUI'skas aplikācijas taisīt.

Konsolisām aplikācijām FreePascal nav ne vainas!

Link to comment
Share on other sites

Delphi/Kylix spēks ir ne tik daudz GUI, kā komponentes. Ir iespējams ātri un efektīvi salikt no klucīšiem gatavu softu. Pie tam Delphi var veidot arī konsoles aplikācijas.

 

Pro versija, ja nemaldos, nebija dārga - pāris simti latu vai dolāru.

Kylix bija ievērojami lētāks (1.5x vai tml).

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Nu lab, lab.

Doma jau man bij tāda, ka FreePascal ne-vizuālām aplikācijām nav ne vainas, t.b. neatpaliek iespējās no Object Pascal.

Link to comment
Share on other sites

Es to Tavu linku tikko atvēru. Tur bija teikts, ka komplektā tiek piedāvātas nevizuālās komponentes. Patīkami - acīs iekrita TDataset. Turpat bija minēts, ka esot arī vizuālās komponentes iekš citiem projektiem.

 

Nebūtu man Delphi licences, būtu jāskatās uz šo verķi...

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Cik pats esmu darbojis ar FP vizuālo komponenšu daļu (Lazarus=Delphi IDE analogs), tas ir ļoti tālu no pilnības. Mēģināt lietot var, bet pēc tam, kad ir strādāts ar Delphi kautkā ļoti negribās.

 

Kautgan, tas bij pirms kādiem 2 gadiem, varbūt tagad tas viss jau ir mainījies uz labo pusi ;)

Link to comment
Share on other sites

Ko Jūs cilvēki mocās? Ņenam Glade, KDevelop, Anjuta etc. un strādājam kā baltie cilvēki. Protams, ar to Pascal laikam nepietiks, bet ja jau Pascal ir apgūts, tad C/C++, Python, etc. nesagādās problēmas, vaine? <sarc> Runa taču ir par pascal nevis Delphi IDE?</sarc>

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...