Jump to content

Lielaaks HDD uz veca kompja.


Mefistofels
 Share

Recommended Posts

Fiska taada man majaas ir pavecss kompiits 466 celerons, M-plate ir ar cipsetu 440 Zx, kaa arii vinam ir 8 Gb hdd.

Gribu nopirkt un uzlikt 80 vai 120 Gb hdd. Kliist baumas, ka vins nedarbosies zem mana kompja, jo tad nebija paredzeeti tik lieli diski un ir vajadziigs kaut kaads Biosa patchss vai kas tam liidziigs.

 

Kaads zin - kas tiesi ir vajadziigs, kur to var dabuut un kaa pareizi uzinstaleet :!: icon_question.gif

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

BIOS Patcheri var dabuut no ROM.by, tas gan darbojas vieniigi ar AWARD BIOSiem, turpat arii atradiisi paareejaas vajadziigaas programmas - cbrom.exe, lha.exe un reall.cod

Link to comment
Share on other sites

Guest koko

Nu es jau domaa, ka varbuut vienk ar bios updatu pietiktos.. a to var atrast izstraadaataaju lapaa icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels
Nu es jau domaa, ka varbuut vienk ar bios updatu pietiktos.. a to var atrast izstraadaataaju lapaa icon_smile.gif

 

Es lasiiju dokumentaaciju, tur rakstiits, ka tas principaa dod tikai to, ka zem plats darbosies arii P ||| , bet lielaaku disku sapraassana laikam nav ietverta.

Link to comment
Share on other sites

Karoche nav veerts njemties ar tiem biosu apdeitiem, labaak bez uztraukuma nopeerc to cietni, tad razotaaj maajaslapaa atrod nelielu disku tooli (maxtoram tas bija maxblast) un tad ar taa softa paliidziibu tu vari jebkaada lieluma cietnjus piebaazt pie jebkaadiem dzelziem. Saku pats no savas pieredzes icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

dzirdeeju taadas baumas ka ja maates plate neatrod visu tava cietaa diska izmeeru tad paliidz PCI ide kontrolieris...

Link to comment
Share on other sites

Ir maniiti taadi BIOS'i, kuri vienkaarshi nospraagst ar daliishanas kljuudu pie liela diska detekteeshanaas, taa kaa nekaadi Maxtor vai tamliidziigi draiveri neder. Atsevishkjs PCI IDE kontrolieris ar savu BIOS'u gan taadaa gadiijumaa var liidzeet.

Link to comment
Share on other sites

Juus kaads manu ieprieksheejo postu izlasiijaat??? Ja nee tad izlasiet un sapratiisiet ka biosi nav vajadziigi apdeitot vecajiem kompjiem.

Link to comment
Share on other sites

Iceman: tu manu iepreeksheejo postu izlasiiji? Ko dos tavi draiveri, ja tev kompis pat ielaadeeties nespeej?

Link to comment
Share on other sites

Josi vispaar ja nezini tad nerunaa. Tam softam darbiibas princips ir taads, ka nosaakuma tiek izveidota diskete, ar kuras paliidziibu tu iebootojies, un palaid piem. maxblast3. Tad arii tur ir iespeejams piemonteet jebkaada izmeera disku jebkuram datoram. Tas softs vienkaarshi uz diska uzmet nelielu softinju un vis.

Link to comment
Share on other sites

Iceman: vai tieshaam ir tik gruuti saprast to, ko es uzrakstiiju? Man nav probleemu atkaartot veelreiz - ir BIOS'i kuri vienkaarshi nokaraas ieraugot lielu disku, un liidz ielaadeeshanai no disketes tu nemaz netiec. Taads softs ir laba lieta, piekriitu, bet tas neder visos dziives gadiijumos.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Kaa vienmeer cik autoru, tik atbilzu icon_eek.gif

 

Karoce, kaads negrib paardot pa baigo djosaaku maateni ar proci kopaa, zem kuras defaultaa iet 120 Gb diski ?

Link to comment
Share on other sites

Josi, vispaar visis mani posti bija domaati mefistofelim, jo ja pareizi sapratu tad vinjam nav nekaadas probleemas ar kompi.

Taa ka Mefistofeli, mieriigi peerc cietni, lieto kaadu softu un viss, nevajag tev teereeties prieksh jauniem dzelziem icon_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

hmm, labaak tu pa 120 Gb cietaa diska pikji nopirktu kompi krutaaku ar 50 GB cieto...un padomaa, ja tew tur dafiga buus sabaazts viss(100 GB), tad kaadaa aatrumaa taws win darbosies...

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels
hmm, labaak tu pa 120 Gb cietaa diska pikji nopirktu kompi krutaaku ar 50 GB cieto...un padomaa, ja tew tur dafiga buus sabaazts viss(100 GB), tad kaadaa aatrumaa taws win darbosies...

 

Kompja aatrums mani pilniigi apmierina, tas ir 466 procis , bet darbojas uz 500. Rams 250 un viss tas ,ko es daru vienkaarsi lido. Speeles nespeleeju, ar grafiku nekjeepaajos. Maajaas ar kompi tikai stradaaju ar Wordu un kacaaju filmas un muuziku ar DC++ , apnika CR-R kaudze, taapeec gribas lielaaku disku. Neredzu jeegu jaunam kompim kameer sis fiziski nesapliisiis vai uzradiisies kaads jauns vajadziigs softs, kuru kompis nevarees pavilkt normaali.

Link to comment
Share on other sites

no sākuma nopērc to cietni, tad redzēs vai varēs to cientni pielaulāt pie tās mātenes. Nu un tad , ja nesanāks, varēsi pirkt MB+CPU+RAM+Power+Video=Jauns kompis

Link to comment
Share on other sites

no sākuma nopērc to cietni, tad redzēs vai varēs to cientni pielaulāt pie tās mātenes. Nu un tad , ja nesanāks, varēsi pirkt MB+CPU+RAM+Power+Video=Jauns kompis

nekaa nebij... vajag tikai PCI ide kontrolieri kas maksaa ~10LS blum.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja nevar piesleegt lielaaku cietni, vajag jaunaaku BIOSu uzlikt vai arii meegjinaat ar tiem razjotaaja softiem. Pasham kaadreiz bija 1 Pentiums, kursh nenjeema pretii lielaaku cietni par 8 Gb, pakaaraas kad piesleedza, uzliku BIOSa apdeitu un tagad 40 Gb cietnji griezaas ideaali, lielaaku neesmu meegjinaajis grin.gif

Link to comment
Share on other sites

Man uz BX ar visu pa4u nekas nesanaaca, straadaaja tikai limiteetaa ar jumperi reziimaa 80->32, iebaazu ATA pci karti, tagad pasii

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...