Jump to content

Uzskaitiet pareizi OS MS-DOS čaulas...


Kents
 Share

Kurā variantā ir pareizi uzskaitītas operētājsistēmas MS-DOS čaulas?  

18 members have voted

  1. 1.

    • Nc,Dn,Vc,Far
      16
    • Nc,Dn,Arj,Far
      0
    • Nc,Dn,Rar,Vc
      2


Recommended Posts

Njaa tieshaam,bija loti viegli, sanaak tikai otrais variants :oops:

Paldies visiem, topicu var sleegt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

He, he - nesanaak vis! Otrais ir nepareizs, pareizs ir treshais! ;)

 

FAR ir Win32 konsoles programma, ar DOSu vinjai nav nikaada sakara. Taa NAV DOS chaula. :( Savukaart RAR gan ir DOS chaula - vismaz viena no taa versijaam. Man pasham ir maajaas rar.exe, kas ir DOS programma un liidziigs NC peec paskata. Speej pastaigaaties pa diskiem, sho to palaist un atarhiveet. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest mh
He' date=' he - nesanaak vis! Otrais ir nepareizs, pareizs ir treshais! ;)[/quote']

preciizi! :) man ar ir rar.exe kuraa var burties kaa NC/VC/DN... arii ACE.Exe reiz bija liidziigs - dos videi... ar logiem... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

haha, kādas tagad cilvēkiem nepareizas asociācijas. zilie logi (FAR) = dos! ghe. Win32 konsoli visi aizmirsuši..

Link to comment
Share on other sites

Jā, man arī patīk "lietpratēji", kas pienāk pie mana kompja, ierauga FARu un jautā "a kāpēc tu vēl Nortonu lieto?" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest mh
Nevis ND' date=' bet DN - DOS Navigator.[/quote']

preciizi - mazs/aatrs/labs/funkcionaals...

kaadreiz bija pats labaakais... liidziigi kaa tagad TotalCommander... bet nu tas subjektiivs viedoklis...

Link to comment
Share on other sites

Nez - esmu laikam pārāk jauns - dabūju palietot NC un VC, bet DC kaut kā nē - būs jāapstās - čo za zver. NC arī tagad iet :] Nez Far man nepatīk - kaut kāds pārāk krāsains.

Link to comment
Share on other sites

2. variants ir pareizs

VC - Volkov Comander

NC - Norton Comander

DN - DOS Navigator

FAR - HVZ :)

ARJ un RAR ir arhivatori

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Kirils: dn ir opensource: http://www.ritlabs.com/dn/ , šim vēl bija modifikācijas labas taisītas, kuras LFN uzturēja (nosaukumus neatceros)

 

Guncha: nu maldies, tu maldies! FAR ir Windows 32-bitu konsoles aplikācijas. Ar dosu tam nav nekāda sakara. A lūk rar.exe (dosiskais 16-bitīgais arhivators) līdzinājās shell programmai - līdzīgi kā nc varēja browsēt failus un veidot arhīvus (līdzīgi kā WinRAR priekš Win).

Link to comment
Share on other sites

Es to lapu ar DC arī atradu - labākais bija Necromancer's Dos Navigator - žēl lapa nevērās vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad FAR strādā arī zem DOS, nevis tikai Win32? Manuprāt neviena atbilde nav pareiza.

Link to comment
Share on other sites

Guest mh
a vai tad DN nebij maksas?

tieshi taa - pats atbildeeji jau - BIJA maksas, bet tad kaadaa 200x gadaa atveera kodu un jau vairaakus gadus ir open source aka bezmaksas :)

Link to comment
Share on other sites

josi: Vai tad kaads prasiija OFM? Prasiija DOS chaulas! Ja godiigi, taam definiiciju es nezinu, tachu - ja NC tas ir, tad RAR arii vajadzeetu atbilst, jo tajaa ir ljoti daudz taas pashas funkcionalitaates.

Link to comment
Share on other sites

kad man OS maaciija, tad vienu lietu pateica- Win3.x, Win.9x un WinMe, ir chaulas MS-DOSam, no kaa izriet, ka arii FARs ir chaula... RAR, manupraat, ir parasts pielikums.

Un veel, visiem, kas apgalvo, ka FARs nav chaula (shell), iesaku apmekleet FARa maajaslapu un izlasiit pirmo rindinju: FAR is a text mode (console) shell for Windows 9x/NT/2000/XP

 

http://www.rarlab.com/far_manager.htm

Link to comment
Share on other sites

Guest mh
FAR is a text mode (console) shell for Windows 9x/NT/2000/XP

kapeec tad taalaak nelasi? tak skaidri pats uzrakstiiji Windows 9x/NT/2000/XP... nekaada DOSa... taatad neatbilst DOS SHELLam... :)

Link to comment
Share on other sites

Vilx-: tu varbūt izlasi to linku - ar OFM tieši tiek apzīmētas tās DOS čaulas. Tad jau pēc tavas skaidrojuma DOS'iskais EDIT arī būs čaula, jo ar to var izveidot failus un tajā ir smuki Open/Save dialogi, kuros uzrādās diska saturs?

 

eXciter: atslegas vārds ir DOS

Link to comment
Share on other sites

es balsoju par 3. variantu ;)

 

es jau gan arii esmu jauns un pirmais ko saaku lietot (neskaitot neilgu laiku tiiraa dosaa) bija NC, vai tik tik bija laiki :)

Link to comment
Share on other sites

veelreiz saku, win9x ir chaula dosam, nav skaidrs? veelreiz varu pateikt- MS Windows 9x ir CHAULA MS-DOSam. Tad, logjiski padomaajot, var izsecinaat, ka arii FARs Windows 9x sisteemaas ir chaula DOSam!

Link to comment
Share on other sites

eXciter: jā, protams, un pie viena FAR ir čaula arī Linux'am jo to var palaist zem VMware GSX vai WINE, FAR ir čaula arī priekš MacOS, jo to var palaist zem SoftWindows utt.? Tā varu ilgi turpināt, bet FAR tu nekad nepalaidīsi, ielādējoties no plikas DOS disketes.

Link to comment
Share on other sites

Guest mh
eXciter: jā' date=' protams, un pie viena FAR ir čaula arī Linux'am jo to var palaist zem VMware GSX vai WINE.....[/quote']

piekriitu JOSI... eXciters jau bish paarcenties ar CHAULU CHAULOSHANU... :)... kjeedes ziimeet sheit nevajag... bija prasiitas plikas chaulas DOSam... bez visaadaam LOGJISKAAM SECINAASHANAAM :)

Link to comment
Share on other sites

josi, tu runaa par emulatoriem. tik pat labi, tu vari apgalvot, ka uz linux var autocadu palaist ar emulatoru, bet taapeec autocads nekljuust par linux programmu. es tieshaam neesmu meegjinaajis palaist faru no MS-DOS... bet tad shajaa gadiijumaa ir nekorekti uzdots jautaajums, piekriiti? jo rars nav chaula! vienkaarshi tev ir jaapienjem viens fakts, ka no chaulas tiek palaista cita chaula un viss.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Vai tad citu čaulu nepalaiž ar bibliotēku palīdzību...kuru MS-DOS nav un tāpēc no plika ms-dos neiet?

Link to comment
Share on other sites

Vienīgās DOS čaulas, kas ir vispārzināmas, ir Windows 3.11 un Windows 9x. FAR ir DOS vides emulators Windows vidē un par OS DOS čaulu jau nu nekādi nav nosaucams, ja nu vienīgi to vēl varētu interpretēt kā emulētās DOS vides čaulu iekš Windows vides. Kaut gan man jau liekas, ka Failu menedžeris, kādi ir arī NC un VC, par čaulu būtu nosaucams visai attālināti.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

FAR nav nekāds DOS vides emulators.

Win32 aplikācijas ir divu veidu - GUI un konsoles (kur izvads notiek ar teksta simboliem noteiktās pozīcijās - nekāda sakara ar DOS). FAR pieder pēdējam veidam.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
Kirils: dn ir opensource: http://www.ritlabs.com/dn/ ' date=' šim vēl bija modifikācijas labas taisītas, kuras LFN uzturēja (nosaukumus neatceros)[/quote']

es atceros, ka KAUT KAS man vinjaa nepatika. ja bija bezmaksas, taatad gljukoja un kaaraas vislaik.. vo! jaa. bija neerts IMHO.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Nu nēz, man pēc DN palietošanas gribējās tieši NC saukt par neērtu. DN man likās ļoti ērts un customizējams.

Link to comment
Share on other sites

Guest mh

es atceros' date=' ka KAUT KAS man vinjaa nepatika. ja bija bezmaksas, taatad gljukoja un kaaraas vislaik.. vo! jaa. bija neerts IMHO.[/quote']

nu veciit... bezmaksas nav sinoniims kaarshanai un gljukiem :)... ja lietoji DN beta vai prebeta vai veel pirms tam bijusho alfa versiju - protams... ko veel gaidiit no alfaam/betaam... bet visi DN kas ir man bijushi bija pietiekami stabili... bez gljukiem... un daudz eertaaki kaa NC/VC... un vairaak pielaagojami... kaa jau viens te izteicaas... bet nu dosa laiki ir garaam... pat boot disketes vairs nevienam nevajag... taam gan bija aktuaali VC sava izmeera deelj... kautgan DN arii vareeja apgraiziit pietiekami mazu...

Link to comment
Share on other sites

eu, a taa nevareetu buut, ka neviena no atbildeem nav pareiza? :idea:

Link to comment
Share on other sites

Varbuut kaads vareetu, luudzu, nodefineet "DOS chaulu"? Citaadi, skjiet, galaa netiksim. :(

Link to comment
Share on other sites

cik es saprotu - chaula ir logs kursh no lietotaaja pieprasa komandu kaut kaadaam noteiktaam operaacijaam. tad es domaaju, ka atbilde jaameklee - caur kuru no uzskaitiitajaam lietaam var padot komandas dosam...

Link to comment
Share on other sites

Instigater

ne tikai komandas, bet arii komandu kombinaacijas, tjipa tad, kad paarvieto folderi no vienas vietas uz otru, DOS nemaak paarvietot folderus, lai panaaktu vajadziigo efektu, ir jaaveido jaunajaa vietaa visa folderu struktuura, tad jaakopee faili, tad jaadzeesh faili no vecaas direktorijas un tikai tad tukshu direktoriju var izdzeest.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Manuprāt svarīgākā čaulas īpašība (papildus tur visādiem grafiskiem interfeisiem, papildus fīčām, ko OS nenodrošiena, u.t.t.) ir izpildīt citas programmas!

Link to comment
Share on other sites

Nu, tad jau patiesi ir jaadomaa, vai RAR klasificeejas... Tachu jociigi - FAR pilniigi noteikti ir Win32 programma un DOSaa neiet. :?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...