Jump to content

Staast par sisadmina darba dienu ..(ne mans :) )


Fat
 Share

Recommended Posts

Strādāju par sisadminu vienā kantorī, regulāri sastopos ar lietotāju stulbumu.

Šodien atnāk pie manis viens tantuks un saka:

- Es apsēdos pie cita datora, pārnesiet uz turieni manu paroli.

- ?!?!? Kādēļ?

- Nu manējā tur neder.

- ievadiet savu lietotāja vārdu un paroli no vēcā datora, viss darbosies.

 

Paiet minūtes 15:

- Neizdodas...

- Kādu vārdu un paroli jūs ievadījāt?

- Savu... (nosauc savu vārdu un paroli)

- ?!?!? TĀ IR NO VECĀ DATORA?

- Nē, tas ir mans vārds un jaunā parole.

- Es taču jums teicu, lai ievadiet lietotāja vārdu un paroli no vecā datora!

- Es gribu, lai būtu tā kā rakstu un jaunu paroli.

- Labi.

 

Uztaisu jaunu lietotāju ar viņas jauno paroli.

- Nu, tikāt sistēmā?

- Kādā sistēmā?!? Man vispār vindovzā vēl neiegāja, raksta, ka kļūdaina

parole!

- Kādu paroli jūs ievadījāt?

- 19111976!

- Tak jūs prasījāt paroli ROMASHKA!

- Es jau pārdomāju.

- Es tūlīt pienākšu.

 

Aizeju pie šamās, rakstu lietotāja vārdu un paroli. Ielogojos sistēmā.

Nospiežu akordu:

- Kādu paroli vēlaties?

- 19111976.

- Tiešām? Jūs kārtīgi izdomājāt?

- Jā, es šito tiešām neaizmirsīšu.

- Labi.

 

Paiet apmēram 40 minūtes:

- Man vindovz neielādējas, saka, ka nepareiza parole.

- Kādu paroli jūs ievadījāt?

- (kaut kāds burtu salikums).

- Es taču jums uzliku 19111976!

- Bet es to nomainīju, lai jūs nezinātu!

- Nu tad ko jūs man zvanat???

- Es aizmirsu jauno paroli......

- KO?????

- Es aizmirsu jauno paroli.

 

Uzlieku viņai paroli 123456 un atslēdzu iespēju pašai nomainīt.

- Jūsu parole būs 123456! Nomainīt nevarēs, varat pat nemēģināt!

- Paldies.

 

Vēl pēc apmēram 10 minūtēm:

- Man meili pazuduši un visi dokumenti!

- Un tie tur bija?

- JĀ! Protams! Vecajā datorā.

- Bet jūs tagad esat pie vecā datora?

- Nē, pie jaunā...

- Un kā tie meili un dokumenti varētu nokļūt jaunajā datorā?

- Automātiski vajadzētu! Es par to grāmatā lasīju!

- Kādā? "Dators tējkannām"?

- Īsti neatceros, it kā nē.

- Labi, pārnesīšu jūsu datus.

 

Pārkopēju profilu, pielaboju, pārbaudu:

- Visi meili vietā?

- Jā, it kā.

- Un dokumenti?

- Jā.

- Un darbavirsmas attēls?

- Jā, paldies.

- No manis vēl kaut ko vajadzēs?

- Nē, ja nu kas, es piezvanīšu.

- Labi.

 

Pēc apmēram 15 minūtēm:

- Man bija pastakastīte uz inbox.lv, bet tagad tās nav. Kā tur tikt?

- Inbox.lv izmantošanu vadība ir aizliegusi.

- Bet.. man tur... darba lietas!

- Rakstiet vadībai!

- Jūsu vai manai?

- Mums ir viena vadība!

- Bet kas?

- Tak vienalga, kaut direktoram vai nodaļas priekšniekam!

- Labi...

 

Zvana šefs:

- Uztaisi viņai pastakastīti, pieriebās jau...

- Labi.

 

Taisu viņai pastakstīti outgļukā.

- Adrese?

- (nosauc pastakastīti)

- Parole?

- Es neatceros... Vai tad jūs neziniet?

- !?!?! No kurienes? Es par jūsu personīgajām pastakastītēm neatbildu.

- Bet jūs esat sisadmins! Izdariet kaut ko!

- Griezieties pie inbox.lv administrācijas.

- Kāds tur telefona numurs?

- Nav ne jausmas.

- Jūs vispār kaut ko varat?

- Jā, aiznest šefam izdruku par pēdējām jūsu apmeklētajām lapām.

 

Nosarka kā biete: - Bet neviens neredzēja, kur es eju.

- Es visus brīdināju mēnesi atpakaļ, ka serveris glabā apmeklēto lapu vēsturi. Kurš

kur līdis. Jūs sanāksmē nebijāt?

- Biju... Tad jūs to paroli sameklēsiet?

- Nē.

 

Piecas minūtes, zvana šefs:

- Sameklē tai job...ai paroli.

- Es pamēģināšu, bet neapsolu.

- Izdomā kaut ko!

 

Šefs parasti ir labsirdīgs un atsaucīgs cilvēks, bet šitā vecene novedusi viņu līdz

baltkvēlei. Izvelku paroli no vecās sistēmas.

- VISS!? Tagad VISS?

- Jā, paldies. Bet jūs tiešām varat paskatīties, kur kurš ir līdis?

- Protams!

- Bet var izdarīt tā, lai neviens neredzētu, kur es eju?

- Var, bet tur vajag GTO un pamācību.

- Kas ir GTO?

- Gastronoms tur! O!

- Kāpēc O?

- Tas ir joks, nevar tā izdarīt.

- Kāpēc?

- Tāpēc, ka lietot internetu personīgām lietām pie mums AIZLIEGTS!

- Kurš par to atbild?

- Es!

- Skaidrs, tikai neziņojiet par mani direktoram.

- Es padomāšu.

- Paldies.

- Nav par ko.

 

Eju pie šefa, skatamies izdruku, visādi iepazīšanās portāli un cita draza. Ja

skatās pēc trafika, varētu padomāt, ka filmas pumpē.

- Viņa vispār strādā? - jautā šefs.

- Nez, varbūt arī strādā.

- Lapas nogriezt vari?

- Protams.

- Tikai tai durai nesaki, piesiesies pēc tam.

- Ok.

 

Aizveru visas XXX un iepazīšanās lapas.

- Man internets nestrādā, - atkal pazīstama balss.

- Viss vai tikai atsevišķas lapas?

- Viss.

- Kādu lapu mēģinājāt?

- .......... vienalga kādu.

- Pamēģiniet atvērt www.lv, strādā?

- Jā.

- Tātad internets strādā, nosauciet konkrētu adresi, kura nestrādā.

- ........... eeeessss ne-ne-neziiinu..... piemēram draugiem.lv.

- Ko raksta?

- Akses denaid.

- Un ko tas nozīmē? (šī par tekstu tulkotāju strādā)

- Pieeja liegta.

- Tas nozīmē, ka jums nav tiesību izmantot šo resursu.

- Kāpēc?

- Lapas saturs saistīts ar iepazīšanos, čatiem un tamlīdzīgām lietām. Un serveris

nelaiž cauri.

- Pie kā man vērsties?

- Pie Proksī-servera.

- Bet kāds viņam numurs?

 

IT-departamenta puiši krita zem galdiem no smiekliem. Uzgriežu kaut kādu numuru. Nodaļā klātesošie rēc. Šī trāpa uz recepšenu un prasa:

- Sveiki, es vēlos runāt ar Proksī-Serveri!

- ...... Tas nav iespējams!

- Kāpēc? Viņa nav? Vai arī kļūdījos ar numuru?

- Nē, ir, taču baidos, ka atbildēt nevarēs...

- Nododiet viņam, lai atzvana man steidzami. - Šī atstāj savas koordinātas un nomet klausuli.

- Vēlāk atzvanīšot. vai arī pati vēlreiz piezvanīšu!

 

Vairāk tantuks mūsu nodaļā nav rādījies. Un šitā gandrīz katru dienu. Vēl runā, ka sisadminiem haļavnais darbs...

Link to comment
Share on other sites

Nu tik traki jau arii nav :)

 

Un jaasaprot tak tas ka lietotaajs nesaprot kur ir tie vinja dokumenti..

Mana kantorii dokumenti ir uz servera... Daudzi to pat nenojaush :)

Kad paarvaacas pie citas kastes.. dabiigi ka My Documents ir tas pats.

 

Reizeem gadaas cilveeki kuri totaali neceert... Bik kriit uz nerviem ka vinjiem smadzenees nekas neiazkjeraas.. tu jau 10x staasti.. zero :)

Pilniigi.. Man liekas ka man buutu vieglaak iemaaciit savam kaljim ielikt sludinaajumu ss.lv nekaa vienam otram lietotaajam :)

 

Bet nu tie ir baigie iznjeemumi :)

nevajag jau dramatizeet :))

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

khe khemm..

sysadmins dara to ko vinjam liek priekshnieciiba.

Nevajag vainot adminu pie taa ka lietotaajs nemaak straadaat ar daturu un neieveero uznjeemuma ieksheejos noteikumus.

 

Shitaa stāsta aplamības un tad briinaas.. nah sysadmd nogriezis NC ntru kaa shkjiru..

uzdishs admiam un gaida pretii baigo laipniibu... Laipniiba buus ja tevi nepasuutiis gudri izrunāties ar visu tavu skoloshanu.

Link to comment
Share on other sites

Aha, jus te smejaties , bet man bija šitāda štelle vienā valsts iestādē (nu ne tiks smagā formā, bet līdzīgi). Terorists bija priekšniece, apmēram 70 gadus veca - nebija brīva brītiņa visu laiku kaut kas. Biežākie gadījumi:

 

- atver Word dokumentu Exelī,

- kaut ko sapiež netīšam uz klaviatūras - viss kaut kur pazūd - kur ir?

- mūžīgais joks - izrauj ārā FDD kad notiek rakstīšana un parasa lai es atjaunodju FDD datus

- pazūd on-screen zvēriņi - nu tādas aitiņas un kaķi kas skraida paši pa savi.

 

Bāc un tas no dienas dienā, neko nevar izskaidrot. Itkā visu pierakstija blociņā - nākošā reizē prasu kur ir - blociņš apzudis, nozakts, atstāts mājās.

 

Protams es arī rīkoju smalkās atriebības - nomainīju logo pie shutdawn - uz Win 95 - "Ja neizslēgski kompi - būs nepatikšanas" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bljaaviens

es tomer vairak sliecos atbalstiit pieeju - sysadmina skoloshana ar tabureti (protams, paarnestaa noziimee)

Link to comment
Share on other sites

Jā, ja šitādu jūzeru daudz, varu iedomāties, kas notiek, kad diski lido.

--> maili uz servera

--> faili uz servera

--> kaut kāds backups

--> Visādu figņu pieteikšana caur elektronisku interfeisu: problēmu pieteikumu reģistrs

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Nuuuu tu arii...

Es runaaju par noraaliem adminiem.. tb kuri pilda savus tieshos darba pienaakumus...

Piekam...adminam ja javaktee lai tava kaste iet.. un lai dati nezuud...

Tas ko un kaa vinsh dara... taa nav tava dalja.. Un nejau tu audzinaasi adminu..

Tu vari pieklauveet pie personal daljas vadiitaaja durviim.. un pastaastiit par nekartiibaam.

Un vispar... normaalaa gadijumaa uznjeemumaa ir stinga uzskaite.. nekur neko neiaztiepsi.. lai kaa gribeetos.

Ik pa laikam var sanaakt atskaitiities.. un ja nevareesi uzraadiit dzelzi.. maksaasi no savas kabatinjas.

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

LOL :lol::lol::lol:

 

Iists vai neiists staastinsh, bet tik un taa rulez. Vismaz nav no taas seerijas "zakjis izdr*** lapsu un vilks no smiekliem saaka murkjiit ficuku" :D

Link to comment
Share on other sites

Nu tā jau ir - ja daudz darba, nekāda laika visādām figņām nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest bljaaviens
nejau tu audzinaasi adminu...
bet admins jau ari ir tikai cilveeks, un taapat meedz iesuunot. un ir labi, ja saprotoshi useri/vadiiba paliidz jamajam attiistiities, nevis atlaizh, tikko saakas gljuki (es nerunaju par tehniskiem jautajumiem). un tad jau admina rokaas ir izveele - ljaut sevi maaciit (tobish - maaciities, samierinaaties, ka arii vinjsh nav ideaals), jeb spiitiigi pretoties, paliekot pie uzskata, ka useri/darbs/tehnika ir domaati prieksh vinja, nevis otraadi.
Link to comment
Share on other sites

bljaaviens:

 

Darba koleegja chakareeshana, tavu prat ir palidziiba?

Tadja admins nodzeesiis visus tavus darbus.. tad taa arii ir paliidziiba.. Ibo tu papildus papraktizeesies.. atiistiiesies.. Mosh kautko izdariisi labaak.

Blin.. ja lietotaaji maaceetu elementaaras lietas... neviens vinjus nelamaatu pa laameem. Prasme straadaat ar datoru lietotaaja liimenii ir pashsaprotama prasiiba..

Nemaaki straadaat ar datoru, to var pieliidzinaat anafabetismam.

Link to comment
Share on other sites

parasti kad mani nokaitina šitādi lame-users tad uz jautājumu "vai var to, šito, ceturto, piekto?" atbilde ir viena - "nevar un nevarēs". "kāpēc?"... "jautājiet šefam". uzreiz klusums :)

Link to comment
Share on other sites

1. Besī useri kas jūtas ļoti gudri un vareni- vot admins loceklis man šito neļauj un šito neļauj! - A nafig negribas ļaut gudriniekiem nojāt kārtējo kasti !

2. Besī pseido admini ! Gudri dirš, bet reāli NEKO nejēdz! A ambīcijas lielas jo lielas!

 

--- Nu ir cilvēki kas neko nezin un nesaprot no PC, Bet ir cilvēki kas ir debīli pa dzīvi !!!

Ja cilvēks nav gludeklis viņš mēģinās ieklausītie sko viņam stāsta !!!

Ka jums prakše- kas ir stūlbāki - vecenes vai veči ?!

Link to comment
Share on other sites

Nemaaki straadaat ar datoru, to var pieliidzinaat anafabetismam.

 

vo vo. tā reizēm liekas. bet ir divu veidu cilvēki-lāmes:

vieni, kuri, kā kaut kas neiet tā zvana sisadminam un bļauj, ka tas un tas neiet.

otri, mēģina čakarēties neko nesaprazdami, tad zvana - "nu man te tjip tas neiet", tad nedaudz paskaidroju, un viņš turpina čakarēties. pēctam baigi lepnais, ka pats kaut ko sataisījis :)

 

vēl ir tādi, kuri uzskata, ka man ir jāzin pilnīgi visi softi un kā viņi strādā - atnes kkādu kreiso softu mobilajam un prasa - eu dovaj pārkačā bildītes, akāpēc tas un tur tā... ble...

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks - nu nepārspīlē! Skaidrs, ka mazākos uzņēmumos adminiem ir mazāk darba, bet ne jau tāpēc viņi visi ir maitas! Kaut kā jau tas brīvais laiks ir jāaizpilda, tad nu katrs dara ko grib/māk vai atļauj. Tik pat labi mazā kolhozā visi traktoristi arī ir izlaidušies...

Link to comment
Share on other sites

īstenība adminam vajag radīt par sevi tādu skarbo iespaidu, lai šitādas bābas neuzmāktos katru mīļu brīdi. vot jā - gribi izdarīt labu darbu, palīdzēt cilvēkiem, a pēctam tevi izjāj pie katras iespējas - neiet tas, neiet šitais, utt. bla bla bla.

 

vienreiz konkrēti izbesījos un gandrīz vai riktīgi uzstāstiu, bet nocietos, jo dāma bija gados. tjip viņa gribēja, lai viņai internets strādā visur. vot saka - uztaisiet man tā lai strādā mājās, darbā, pļavā un visur citur kur es sagribēšu. sāku skaidrot par pieslēguma veidiem, maksām utt, bet šī kaza iespītējas - nē! man vajag lai strādā visur nets. vot man tur atbrauca kkāds rads un viņam visur strādā. skuju! lai uzstāda sev uz galvas satelītu :)

Link to comment
Share on other sites

hmnc

Nuuu un kur probleemas ? :O)

noshgraamata + GPRS + Multi network manager...

Lai dziivo vesals :)

Cita lieta ka dators ta privaats.. a adminam jau nav jaanjemas ar darbinieku privaatajiem luuzhnjiem.. Tikai ar frimas dzelzhiem..

Es gan saveejiem koleegjiem naudu neprasu par logu uzlikshanu.

Itkaa baigais siikums.. uzliku os.. a koleegjis tik pateiciigs itkaa es vinjam dziiviibu buutu izglaabis :)

Shaadi siikumi ljoti paliidz uztureet labas attieciibas :)

Link to comment
Share on other sites

Shaadi siikumi ljoti paliidz uztureet labas attieciibas :)--- bet vienalga zināmu distanci šajā jopmā vajag ievērot !!! Nu ir arī naglās rožas kas nagļejit konkrēti ! Ķipa man vienreiz bij- Normālai paziņai sačiņiju kompi- deva piķi es neņēmu pacik laba paziņa utt- Pēc kāda brīža jau muļa tāda ka tāpat nahaļavu varētu viņas bračkas vecenei sataisīt kompi- nu bļin nagļoš- tā ari pateicu ka viņai bez maksas bij nejau tādiem kadriem ko es pat acīs neesu redzējis !

Link to comment
Share on other sites

Guest bljaaviens
tas ir, ja uzskatām, ka admini (by default) ir tādi, kā BOFH.
ne tikai. manuprat, tiirs BOFH ir ekstremaals gadijums. driizaak domaaju, ka daudzi admini sirgst ar nesapratni: kapeec lietotajs uzvedas taa, kaa uzvedas; kapeec lietotajs domaa tieshi taa un vinjam nepielec tas, ko "es tam 10x staastu". shadu situaciju jau ir daudz vieglaak labot nekaa BOFH.

 

ja admins nodzeesiis visus tavus darbus.. tad taa arii ir paliidziiba.. Ibo tu papildus papraktizeesies..
liekas, tu paziisti tikai galeejas situaacijas un risinajumus.
Blin.. ja lietotaaji maaceetu elementaaras lietas...
ja maaceetu. a vot nemaak. un admins var* izdomaat, kaa situaciju risinaat, reekjinoties ar to, ka vinji [veel] nemaak.
Nemaaki straadaat ar datoru, to var pieliidzinaat anafabetismam.
tas mums, kuri to prot labaa liimenii, liekas pashsaprotami. a parasto useru izglitibas liimenji pc ir ljoti dazhaadi. ir kuri nezin, kas ir links, a ir taadi, kas pashi atrisina daudzas problemas (gadaas, ka tadejadi sachakaree vel vairaak)

 

* - te jaanjem veeraa veel viena lieta: adminu amati muusdienaas ir ljoti dazhaadi (ir tachu visaadi db/proxy/mail admini) un tieshs darbs ar lietotajiem var nemaz neietilpt admina pienaakumos. tapec jaaprecizee, ka runaaju par taadiem adminiem, kas [gandriiz] vieni pashi vairaak vai mazaak paarvalda visu tehniku videejaa birojaa.

Link to comment
Share on other sites

Guest bljaaviens

katraa zinjaa, manupraat, veids, kaadaa admins visnelietderiigaak izteeree laiku, ir "nebeigt briiniities par lietotaaju stulbumu" un apspriest to ar citiem koleegjiem.

 

p.s. sveicu visus ar www.sysadminday.com !!!

Link to comment
Share on other sites

bljaaviens

Adminam pec idejas.. nav JAAMAACA lietotaajam kaa pareizi nospiest CTRL+ALT+DEL..

Starpcitu.. vienam cilveekam es shito meigjinaaju iemaaciit.. nu ljoti gruuti gaaja.. Vinsh spiezh un nekas nesanaak.. piekam es paskatos.. nee nu itkaa spiezh pareizi.. tikai nekas nenotiek.. Nospiezhu es.. viss ir :)

 

Cilveekam ir jaamaak kautkaadas pamat lietas.. Neviens tak neprasa no neadmina lai remontee to datoru vai kautko tur instalee..

Neee.. vienkaarshi maaceet straadaat..Saprast, kas ir fails un, kas ir faila paplashinaajums.. kas ir shortkats..

Blin..

Link to comment
Share on other sites

Guest bljaaviens

Gints, manejiem arii gadas, ka nevar CTRL+ALT+DEL nospiest, tachu tur viss elementari - jamajiem nekadi neizdodas vienlaicigi visus triis nospiest. tipa iisi piespiezh, bet maksimums diviem (no trim) taustinjiem reizee kontakti nostraadaa. tapec tagad saku nevis "spiest CTRL+ALT+DEL", bet tureet CTRL+ALT un spiest DEL, (kaa tas ari ir paredzeets). un nervi pietaupaas gan man, gan userim.

Link to comment
Share on other sites

Guest acid|burn

mans teksts: :)

vislaik esmu bijis sisadmins, pabijis dazhaados uznjeemumos ar dazhaadu liimenju lietotaajiem, saskaaries, dazhaadu lieluma tiikliem, servisiem, serveriem, straadaajis PC tirdznieciibaa, meegjinaajis savu biznesu.. Pirms paaris gadiem saaku straadaat vienaa no lielaakajiem uznjeemumiem latvijaa par LAN adminu. Laika gaidaa izfiltreejos par unix/linux/win adminu.. Nupat nupat karjeras kaapuma rezultaataa esmu IT grupas vadiitaajs.. nu - es jums teikshhu.. shitas ir trakaak... Bet nu es uzskatu, ka katram sevi cienosham IT vadiitaajam ir jaasaak no pashas apakshas ..

 

1. Punkjaina sava maajas datora instaleeshana liid bezsamanjai ar 403 reizeeju datu pazaudeeshanu... liidz VISU par savu maajas PC zini ..:) un esi meegjinaajis visas boot.lv aprakstiitaas OS.. :)

2. Neliela uznjeemuma VISAS tehnikas adminam.

3. Obligaati ~2 gadiem par uzersuportu/printersuportu

4. Jau racionaalaaku sisteemu adminam, kur ir jaapadomaa pirms ieklabini t.i linux selfmaaciijings kaateikt arii

5. Jaanotur labi nosekjureeti vismaz paaris serveri kaadu gadu, bez incidentiem.

6. Kaada TIESHAAM "money dependent" servisa/servera adminam.

7. Izbiidiit kaadu lielu projektu.. no 0 liidz realizaacijai.

8. AA .. nee nu protams, tam visam paraleeli ir akadeemiska/profesionaala izgliitiiba IT jomaa, jo bez taa papiira - nu nekaa..:)

9. Nu protams vaardiem Cisco IOS, VLAN, OSPF, EIGRP, x86, VoIP, PBX, hicom, TDM, CWDM, timeslot, GBIC, 1300/1550nm, AHCI, Thru64, SDH/PDH, HP-UX, singlemode/multimode, v35, g703, netFlow, Hp OpenView, hDSL, 81.136.136.0/19, HSRP, RARP, arpspoof, DDOS, PIX, ProCurve, SC, FC, WIC-1T, MT-RJ u.t.t. simbolu virkneejumiem NAV jaabuut tev sveshiem.

kopaa ~ man liekas, ka vismaz 8-10 gadi.. un tad TIKAI vari uzskatiit sevi PAR LABU ADMINU.

un tad jau pilniigi iespeejams, ka normaali pelniisi un nebuusi vairs smirdiigs ar huljiganku braukaajosss pumpcilveeks.

 

Tas vairaak veersts uz tiem pplz, kas maacaas videnee, vai tikko to beigushi un sevi uzskata tagad par baigajiem uuberhax0r1em un BOFH pplziem, jo redz maak klasesbiedram uzinstaleet winXP ar draiveriem un wordexceli, kaa arii palaist DC++ ar kuru var kachaat no vairaakiem reizee...:)) nu protams arii VGA'u nomainiit.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...