Jump to content

Slackware 10 kernel 2.6.7


Mihijs
 Share

Recommended Posts

Pēc http://www.distrowatch.com/weekly.php?issue=20040628#1 pamācības uzliku jaunajam Slackware 10 kernel 2.6.7, kā arī moduļus un alsa draiveri. Man ir reseifs failu sistēma.

 

Bet tagad jaunas problēmas.

Ielādējot jauno kerneli tiek līdz

Starting X11 session manager

parādās melns logs un pēc brīža pazūd un rāda atkal to pašu tekstu. Nekas tālāk nenotiek.

 

Galvenais, ka arī vecajā 2.4.26 kernelī nevar ielādēties. Spļauj pretī:

Kernel panic : VFS : Unable to mount root fs on hda4

Ar boot disketi ielādējas vecajā kernelī.

 

Man kaut kas nav kārtibā ar lili.conf vai initrd?

Link to comment
Share on other sites

Pēc http://www.distrowatch.com/weekly.php?issue=20040628#1 pamācības uzliku jaunajam Slackware 10 kernel 2.6.7' date=' kā arī moduļus un alsa draiveri. Man ir reseifs failu sistēma.

 

Bet tagad jaunas problēmas.

Ielādējot jauno kerneli tiek līdz

Starting X11 session manager

parādās melns logs un pēc brīža pazūd un rāda atkal to pašu tekstu. Nekas tālāk nenotiek.

 

Galvenais, ka arī vecajā 2.4.26 kernelī nevar ielādēties. Spļauj pretī:

Kernel panic : VFS : Unable to mount root fs on hda4

Ar boot disketi ielādējas vecajā kernelī.

 

Man kaut kas nav kārtibā ar lili.conf vai initrd?

 

Tu uz tīra Slackware 10 liki?

Unable to mount blablabla nozīmē, ka līki nokompilēts kernelis/nepareizs lilo. Nesen jau soli-pa-solim paskaidroju kā rīkoties šādā gadījumā. Pameklē forumā uz unable to mount root fs

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

tev nelaadeejaas X11 (grafiskaa vide). Paskaties kas rakstiits ls /var/log/XFree86.0.log beigaas...

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
Galvenais, ka arī vecajā 2.4.26 kernelī nevar ielādēties. Spļauj pretī:

Quote:

Kernel panic : VFS : Unable to mount root fs on hda4

 

tas droshi vien tapeec, ka vecajaa kernelii nav reiserfs atbalsts iekompileets

Link to comment
Share on other sites

/var/log/Xorg.0.log beigās:

Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/local, removing from list!

Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/CID, removing from list!

Could not init font path element /usr/local/share/fonts, removing from list!

Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts, removing from list!

SetClientVersion: 0 8

bet diezvai tie fonti var būt pie vainas.

 

 

Tu uz tīra Slackware 10 liki?

Slackware 10 liku tīru, neapgreidoju no 9.1, ja tu to gribēji zināt.

 

tas droshi vien tapeec, ka vecajaa kernelii nav reiserfs atbalsts iekompileets

bet man taču visu laiku bija resiefs. Izvēlējos jau instalējot.

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

e=d: ir gan, veel vairaak. un sheit nav probleemu, sheit ir lietotaaja nezinaashana...

Link to comment
Share on other sites

kaada tev videokarte? lieto nvidia draiverus?

GeForce 4 MX 440 64MB (vai kaut kā līdzīgi sauca) ar draiveri. Uz vecā kerneļa viss šancē.

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

kaadu draiveri lieto? "nv" vai "nvidia"? Ja nvidia, tad pameegjini laiciigi nomainiit uz nv. Un vispaar labaak paskaties aarzemju forumos...

Link to comment
Share on other sites

forumos neko tieši par manu problēmu nevaru atrast.

 

nomainīju runlevel no 4 atpakaļ uz 3 un tagad var redzēt , kas tieši viņam nepatīk - no screen found.

 

kad xorg.config failā nomainīju nvidia uz nv, tad it kā sāk lādēties X logi bet parādās pelēkais it kā ar sietu pārklātais ekrāns ar X veida kursoru un tas arī viss. Nekas vairāk nenotiek.

Link to comment
Share on other sites

beidzot sanāca palaist Xlogus, bet tagad jauns brīnums - viss attēls it kā pabīdīts par kādiem 7mm uz labo pusi. Tā, ka kreisajā sānā ir melna josla, bet daļu no labās puses nevar redzēt.

 

Varētu jau paregulēt monitoru un pārbīdīt bildi, bet negribās katru reizi pēc tam windozē pārregulēt. Vaina taču kaut kur citur slēpjas.

Tikai kur?

Link to comment
Share on other sites

beidzot sanāca palaist Xlogus' date=' bet tagad jauns brīnums - viss attēls it kā pabīdīts par kādiem 7mm uz labo pusi. Tā, ka kreisajā sānā ir melna josla, bet daļu no labās puses nevar redzēt.

 

Varētu jau paregulēt monitoru un pārbīdīt bildi, bet negribās katru reizi pēc tam windozē pārregulēt. Vaina taču kaut kur citur slēpjas.

Tikai kur?[/quote']a, tu pār baudi, varbūt windozē nemaz nebūs jāpārregulē...

Link to comment
Share on other sites

man tā nobīde bija, jo nepazina moni... ar frekvenču maiņu varēja tikai iecentrēt, malas palika melnas...

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

Nekas cits nav jaazin... par to nobiidi - tas ir normaali, vienkaarshi uz monitora ar podzinjaam pabiidi :)

Link to comment
Share on other sites

Nekas cits nav jaazin... par to nobiidi - tas ir normaali' date=' vienkaarshi uz monitora ar podzinjaam pabiidi :)[/quote']

Lames visi. Ir tāda lieta kā modeline. Tajā var ielikt visādus vipendronus.

 

Palaid Xus, konsolē ieraksti xvidtune un rezultātu pievieno savam xfree86 config failam.

Link to comment
Share on other sites

Nekas cits nav jaazin... par to nobiidi - tas ir normaali' date=' vienkaarshi uz monitora ar podzinjaam pabiidi :)[/quote']

Lames visi. Ir tāda lieta kā modeline. Tajā var ielikt visādus vipendronus.

 

Palaid Xus, konsolē ieraksti xvidtune un rezultātu pievieno savam xfree86 config failam.

ooooo, tu esi dievs un mēs visi lāmes klanāmioes tavā priekšā...

man tās moņa pogas grūti papaidīt...

Link to comment
Share on other sites

ooooo' date=' tu esi dievs un mēs visi lāmes klanāmioes tavā priekšā...

man tās moņa pogas grūti papaidīt...[/quote']

Ne*! Na* katru reizi cilvēkam pēc restarta uz windu un atpakaļ vajaga moņa pogas spaidīt? Tu vispār postu lasi?

Varētu jau paregulēt monitoru un pārbīdīt bildi' date=' bet negribās katru reizi pēc tam windozē pārregulēt. Vaina taču kaut kur citur slēpjas.

Tikai kur?[/quote']

Link to comment
Share on other sites

man pēc restarta uz winda nekas nav jāspaida un jāmaina, varbūt viņam arī ekrāns nav jāpārbīda...Mihijs nepateica, ka viņam ir jāpārregulē, bet, ka negribās pārregulēt...

Link to comment
Share on other sites

man windaa normaali visu raada, bet linuxii bilde pabiidiita pa labi. neesmu neko veel biidiijis, bet gan jau ja saaktu to daiit, tad vareetu katru reizi linuxii biidiitun paarstarteejoties uz windu biidiit bildi atpakalj.

manit as nesajuusmina.

 

kad ieliidiishu linuxii izmeegjinaashu to xvidtune.

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

nu ja tu lieto divas OS... Tik kaapeec tu saskati vainu Linxuaa nevis Winaa? Varbuut winam ir nobiide? :) Nu tad XF86Config failaa nonjem to nobiidi...

Link to comment
Share on other sites

man windaa normaali visu raada' date=' bet linuxii bilde pabiidiita pa labi. neesmu neko veel biidiijis, bet gan jau ja saaktu to daiit, tad vareetu katru reizi linuxii biidiitun paarstarteejoties uz windu biidiit bildi atpakalj.

manit as nesajuusmina.

 

kad ieliidiishu linuxii izmeegjinaashu to xvidtune.[/quote']

bet tu pamēģini pabīdīt...esmu to darījis ar vairākiem linuxiem(nu es domāju reizē un bilde pēc tam nekad bijusi nav jāpārbīda...

Link to comment
Share on other sites

beidzot sanāca palaist Xlogus' date=' bet tagad jauns brīnums - viss attēls it kā pabīdīts par kādiem 7mm uz labo pusi. Tā, ka kreisajā sānā ir melna josla, bet daļu no labās puses nevar redzēt.

 

Varētu jau paregulēt monitoru un pārbīdīt bildi, bet negribās katru reizi pēc tam windozē pārregulēt. Vaina taču kaut kur citur slēpjas.

Tikai kur?[/quote']

 

Pamēģini šim jaunajam kernelim pieinstalēt nvidia draiverus un melnā josla pazudīs :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini šim jaunajam kernelim pieinstalēt nvidia draiverus un melnā josla pazudīs :wink:

 

man taču jau ir nvidia uzinstalēts. Vai tad uzliekot jaunu kerneli, jāpāristalē nvidia draiveris?

 

izskataas ka "melnās strīpas lieta"ir atrisināta ar xvidtune.

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

XF86Config pie Driver ir jaabuut ieliktam "nvidia", kursh jaakompilee prieksh katra kernelja...

Link to comment
Share on other sites

Jaunajāa kernelī ieinstalēju nvidia draiveri, bet no tā melnā strīpa neizzuda.

 

Pēc tam izdarīju vēlvienu "gudru gājienu".

Palaid Xus, konsolē ieraksti xvidtune un rezultātu pievieno savam xfree86 config failam.

Palaidu xvidtune, saregulēju, noispiedu pogu "show"un rezultātu iekopēju xorg.conf. Ne tur, kur vajag. Jo tagad Xlogi vispār nepaliažas - it kā sāk laisties, bet nekas nenotiek.

Konsolē x.org.conf arī nevaru izlabot, jo man bija runlevel 4.

Buutojoties no disketes, rezultāts tāds pats.

 

Iesakiet kā varētu, dabūt atpakaļ xorg.conf failu, kāds tas bija pirms tam, vai kā tikt pie inittab un nomainiit runlevel no 4 uz 3.

 

Kur īsti tas xvidtune rezultāts jāiekopē?

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

Ielaadeejies no jebkura LiveCD, piemontee partiiciju un pielabo to failu :)

 

Paraadi ko tev deva tas SHOW lai varu pateikt kur jaaliek.

Link to comment
Share on other sites

Paraadi ko tev deva tas SHOW lai varu pateikt kur jaaliek.

 

root@mihijs:~# xvidtune

Vendor: , Model:

Num hsync: 1, Num vsync: 1

hsync range 0:  30.00 -  71.00

vsync range 0:  50.00 - 160.00

"1024x768"     94.50   1024 1088 1184 1376    768  769  772  808 +hsync +vsync



Link to comment
Share on other sites

Beidzot viss kārtībā - melnā mala pazudusi.

 

xvidtune rezultāts bija jāliek xorg.conf iekš Section "Monitor" priekšā pieliekot "modeline".

Section "Monitor"

Identifier "LG Flatron"

HorizSync 30 - 71

VertRefresh 50-160

modeline "1024x768" 94.50 1024 1088 1184 1376 768 769 772 808 +hsync +vsync

EndSection

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...