Jump to content

Cik tālu va vilkt vītā pāra kabeli?


Paliigs
 Share

Recommended Posts

Situācija tāda, ka vajadzētu dabūt netu uz 300m attālu māju, kur galā paredzēta vieta 8 interneta piekļuves vietām. Man liekas, ka 300 metri ir par daudz priekš vītā pāra. Vai varbūt kļūdos? Vai varbūt kaut kādu citu tehnoloģiju tur vajag, lai nodrošinātu 300 metru attālumā netu?

Link to comment
Share on other sites

Mikhail

nu, šim attālumam vīto pāri nevar vilkt. vienīgais, ja starp tevi un to attālo māju uzlikt svi4u (labāk divus), tomēr, ja tas attālums jāpāriet pa gaisu, tad svi4a risinājums neder.

ir vēl vairāki risinājumi (cenas augošā secībā):

1. uzlikt pāris wifi accesspointu katrā galapunktā;

2. novilkt vislētāko optiku, un uz vītā pāra tīklu pāriet ar fiber convertoriem.

3. bezvadu otpika apraksts un cenas

Link to comment
Share on other sites

Guest kuzmitch

uzliec divus wireless access pointus un sasleedz kaa "bridge" :wink:

tikai antenas ari tur laikam vel vajadzees

 

protams ja tur ir tieshaa redzamiiba :roll:

Link to comment
Share on other sites

Paliigs

Pāldies. Manas aizomas tika apstiprinātas. Būs vien jāapsver radiolika ieviešana.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Guest zaps

uzreiz atvainojos par savu nezināšanu.

 

Bet ir taksh taas ieriices ar kuru paliidziibu var viito paari liidz kilometram vilkt.. taa ieriice maksaa kautkaadus 50ls kas noteikti buus leetaak kaa kautkaadas optikas utml, iipashi, ja ir iespeejams to vadu novilkt. un lietus, putni netraucees.. vieniigais miinuss laikam bij tas, ka aatrums liidz 30megabitiem samazinaas 100 vietaa..

 

un mana nezinaashana ir tajaa apstaaklii, ka neatceros shisi ieriices preciizu nosaukumu..

Link to comment
Share on other sites

nu ja 300m un gaisvads jaataisa, tad veel jaareekjina trose kas to vadu noturees .... 300m ir daudz un tad jaavelk ar FTP vadu .... u.t.t. viss kopaa sanaax beigaas reaali vismaz 3x daargaak nekaa parasts TP kabelis, taapeec te pat finansiaali izdeviigaak ir bezvadu taisiit

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Es balsoju par optiku, jo nekas nestraadaa tik labi, kaa pareizi uztaisiita optika. Cenas arii smiekliigas, 9 sant metraa par singlemode un 15 par multimode (aptuvenaas cenas, iespeejams, ka kljuudos). Konvertieri attieciigi 100 par singlemode un 50 par multimode. Vajadzees arii 2 optikas patchkabeljus (7Ls katrs) un metinaamo aparaatu, aparaata noma dienaa bija aptuveni 30Ls. Pasham likt konektorus neiesaku, krietni leetaak, bet attieciiga arii kvalitaate, peec tam buus jaaapietas kaa ar jeelu olu, labaak patchkabeljus uz puseem un katru savaa galaa piemetinaat.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Boldriks, 300m perekids nav nekas iipashs, protams, vajag vismaz 3 cilveekus, lai taadu paceltu, un katraa galaa vismaz 3 taurepus, toties viss buus labi, uz 300m vads nokaraasies par kaadiem 5 metriem, ja pareizi uztaisiisi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

leetaakais variants sanaaks VDSL, pietiek ar cat3 kabeli un diviem vdsl kabelmodemiem (master un slave) attaalums liidz 3 km, aatrums kk 30 mbps, izmaksas modemiem kk ls 70

Link to comment
Share on other sites

Jūs te paklausīties to vien dara kā optiskās maģestrāles velk :))

Ethernet vītā pāra standarts ja atmiņa neviļ ir 100 metri bez pastiprinošām ierīcēm(hub, switch utt)

Visnormālākā štele būtu uzlikt 2 virzienantenas manuprāt!!

Tejau derēs arī "Zaļo zirnīšu antenas"

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

es te jau 3 dienas p..os ar leetaa gala wireless, cik nu leeti tas ir nezinu bet komplektins izmaksaja uz ls 200 (protams nejau man bet firmai) coolaas antenas, mikrotikaa pasuutiiti kooksiaalie kabeli, + divi linksys wireless devaisi. viss straadaa nevainojami, attaalums 500m, pings 2, 3 milisekundes bez taimautiem, tikai redz vienam no tiem devaisiem baigi patiik nokaarties taa, ka pat no etherneta sapingot nevaru. citreiz 1x dienaa, citreiz 4x. nu van prieks 4x dienaa, skriet, liist kautkur augshaa un rebootot to dzelzi. palika peedeejaa iespeeja, tikko uzliku upsi, skatiisimies cik ilgi izvilks.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

firmwari apgreidoju no pasha saakuma, tiko arii pateicu elektrikiem lai iet pameera elektriibu, bet ja jamais nokaarsies ar visu upsi, tad gan nezinu. kautgan cik atceros lynksys----cisco aironet(parastaakajaa pc zem linux) straadaaja cikiniekaa. yee, tiko aizgaaja downaa, eju mainiit to devaisu, viens kludas pec tika nopirkts lieks

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

cisco aironet 350 seerijas bridzi un ap ir likti un straadaajusi pat ljoti normaali 22 km attaalumaa (point to point) ar 21 dbi paraboleneem antenaam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Ja tomeer ir doma vilkt viito kabeli, tad man ir ieteikums:

1) kabeli mekleet prieksh aara (nezinu, kaa sauc)

2) pa liekajiem diviem paariem (savienojot kopaa viena paara vadus lai buutu mazaaks straavas kritums) pievadiit straavu svichiem vai hubiem. Man taa ir un nav nekaada vaina.

Kaa dariit ir katra izveele un maka lielums.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikadze

Eu nu kur tad visi tīkla spečuki?

Karoče, ņemam KAVLITATĪVU STP (ekranētu vīto pāri), kurš ir paredzēts āras darbiem, ir arī pieejami jau ar visu trosi kopā. Par labām cenām tādu var dabūt Algs Rīga.

Pats esmu uz tādu attālumu licis šitādus kabeļus, toreiz attālums bija 270m pa gaisu ar 4 atbalsta punktiem. Wirless neizmantojām tāpēc, ka tas vēl bija diezgtan dārgi, pie tam vēl koki arī bija pa ceļam.

 

Bet ar 100% garantiju uz tādu attālumu var likt 6 kategorija ekranēto vīto pāri, laba lieta.

Link to comment
Share on other sites

Instigater
Eu nu kur tad visi tīkla spečuki?

Karoče, ņemam KAVLITATĪVU STP (ekranētu vīto pāri), kurš ir paredzēts āras darbiem, ir arī pieejami jau ar visu trosi kopā. Par labām cenām tādu var dabūt Algs Rīga.

Pats esmu uz tādu attālumu licis šitādus kabeļus, toreiz attālums bija 270m pa gaisu ar 4 atbalsta punktiem. Wirless neizmantojām tāpēc, ka tas vēl bija diezgtan dārgi, pie tam vēl koki arī bija pa ceļam.

 

Bet ar 100% garantiju uz tādu attālumu var likt 6 kategorija ekranēto vīto pāri, laba lieta.

Taadus spechukus kaa tu paziistam, ieprieksheejie tiikla iipashnieki bija taadi, tagad visu naakas paartaisiit, jo pat pie elektriibas raustiishanaas uz taadiem attaalumiem bliezj aaraa portus, karaas switchi un visaadi citaadi "labumi" rodaas. Starp maajaam vara kabelim nav naakotnes, jau gada liakaa atmaksaatos optika. Arii ar wireless biezji vien ir probleemas - karaas, aizstāstits eeters, by default smiekliigi zemi aatrumi, un tam visam iespeeja piesleegties jebkuram cilvim, kuram ir minimaalas zinaashanas par wireless un notebooks.

Link to comment
Share on other sites

Ir tādi interesanti verķīši kabeļmodēmi..... :roll:

~10Mbit(neatminos precīzi) līdz 500m pa divu dzīslu parasto kabeli... darbojas tip līdzīgi mDSL tehnoloģijām...

Vienu reizīti bij man tādi patrāpījušies testēšanai... bij ok... dārgiem ar nevaidzētu būt :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikadze
Taadus spechukus kaa tu paziistam, ieprieksheejie tiikla iipashnieki bija taadi, tagad visu naakas paartaisiit, jo pat pie elektriibas raustiishanaas uz taadiem attaalumiem bliezj aaraa portus, karaas switchi un visaadi citaadi "labumi" rodaas.

 

Dārgumiņ manu!!!

Nespried par citiem pēc savas acss.

Par sazamēšanu esi ko dzirdējis?

Es Tev neesmu te kaut kādas šaltai baltai!!!

 

Un vispār, tīkls tiek taisīts tāds, kādu spēj atļauties un kādu vēlas pasūtītājs...

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis
Ir tādi interesanti verķīši kabeļmodēmi.....  :roll:  

~10Mbit(neatminos precīzi) līdz 500m pa divu dzīslu parasto kabeli... darbojas tip līdzīgi mDSL tehnoloģijām...

Vienu reizīti bij man tādi patrāpījušies testēšanai... bij ok... dārgiem ar nevaidzētu būt  :roll:

vinji saucaas VDSL, ir meeginaati eusso un zyxel

 

bet ja gribi sex, tad iesaku parasto viito paari un switch, vai hub (labaakajaa gadiijumaa) katraa galaa.

Link to comment
Share on other sites

Instigater
Taadus spechukus kaa tu paziistam, ieprieksheejie tiikla iipashnieki bija taadi, tagad visu naakas paartaisiit, jo pat pie elektriibas raustiishanaas uz taadiem attaalumiem bliezj aaraa portus, karaas switchi un visaadi citaadi "labumi" rodaas.

 

Dārgumiņ manu!!!

Nespried par citiem pēc savas acss.

Par sazamēšanu esi ko dzirdējis?

Es Tev neesmu te kaut kādas šaltai baltai!!!

 

Un vispār, tīkls tiek taisīts tāds, kādu spēj atļauties un kādu vēlas pasūtītājs...

 

Jaa, zeme paliidz, bet ne vienmeer. Kameer pa gaisu ies vara kabelis, kursh nav atsaistiits fiziski no switch (teiksim ar optisko paareju, kaa tas ir daargos switch), tikmeer ir iespeeja, ka kaut ko izblieziis.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikadze
Jaa, zeme paliidz, bet ne vienmeer. Kameer pa gaisu ies vara kabelis, kursh nav atsaistiits fiziski no switch (teiksim ar optisko paareju, kaa tas ir daargos switch), tikmeer ir iespeeja, ka kaut ko izblieziis.

 

Njā... Nu ko lai saku...

Esi redzēji vītā pāra aizsargierīces (tādas mazītiņas, serkokastītes lielumā) pret pārspriegumu, tipa zibens. Paši tādas lodējam un palīdz, pat ļoti, ļoti.

Tu kaut ko nejauc par to optisko pāreju dārgajos swich? Padomā loģiski un sapratīsi, ka tas nav tā.

Varbūt es pats kaut ko jaucu, bet...

 

P.S.

Es te paskatījos Tavējos topikus, khmm, nu kā lai maigāk pasaka, neviens no viņiem tā īpaši nestaro ar Tavām zināšanām, visi tādu, nu drusku tupi vai :?:...

Tas nav nekas personīgs, vienīgi man viedoklis :? Kā arī es neapšaubu tavas zināšanas, bet tas kopējasi iespaids nu ir tāds kāds ir.

Link to comment
Share on other sites

Guest bljaaviens
pa liekajiem diviem paariem (...) pievadiit straavu svichiem vai hubiem. Man taa ir un nav nekaada vaina.
vai tev pa liekajiem iet ~ 220V un pie svitcha barokliitis, jeb uzreizi mazais spriegums?
Link to comment
Share on other sites

Guest arno

Var jau čakarēties ar visādiem modēmiem, radiolinkiem u.t.t.

Tomēr - kā rāda pieredze - 300m var mierīgi novilkt - jāņem tikai normāls CAT6 kabelis, abos galos swiči (normāli, kuriem var iestādīt porta ātrumu) links sliktākajā gadījumā uz 10mbit/fd jāpalaiž, kaut gan ir redzēti gadījumi, kad arī 100mbit pa CAT5 kabeli aiziet. Protams - tas viss neatbilst nekādiem standartiem, bet kā rāda prakse - viss iet rūkdams.

Ar optiku sanāks stipri vien padārgi - kaut vai padomā - ko tai optikai galā liksi - ja vēl kabeli var kaut kur pa lēto "nopizģīt", kādu labu draugu pierunāt - lai galus piemetina vai noslīpē, tad transīveri iznāks dārgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

tu domā menidžmentējami sviči sanāks lētāk kā vdsl modēmi? tad kāds tolks tādus likt, ja cauri dabūsi 10 mb fd? nu pamēģini kādā normālā firmā šitādu variantu uzraut, nu uzreiz tevi patriesks ar visiem taviem kabeļie, plus vēl kādu skrutku noteikti vajag iekšā pilnam komplektam. jā pats esmu n reizis čiņīt šitādus gļukus, kad vēl isp strādāju. jā strādā 250m abos galos vecie 3com 10 mbps hubi. bet 300m, nu var jau būt optimisti, bet mans būt domāt ka tas būs viens liels lags ne tīkls. bet ja patīk sex, tad uz priekšu. par tām ethernet aizsardzībāt.. nu ko tev viņas dos ja tev hubā links neiedegsies? ja iedegsies tad pings cauri neskries, labākajā gadījumā kāda arp pakete.

Link to comment
Share on other sites

Guest arno

nu es jau arī nekad šādus risinājumus nelieku firmā, kurā strādāju. -BET -ja uzdevums ir draugiem "pa lēto" uztaisīt mājas tīklu par viszemākajām cenām - tur visi lidzekļi labi.

Ir pie rokas 2 managojami swiči - nu tad taisam ar swičiem.

Ja ir pieejami 2 gab. HDSL modēmi + rūteri - nu tad taisām ar tiem.

Man mētājas 4 gab. 100Base-LX <-> 100Base-TX transīveri - nu var arī ar tiem ko sameistarot.

Pagaidām gan no vietas, kur strādāju, mani neviens netaisās padzīt, jo tur taisu visu pēc "standartiem", tomēr "mājas lietošanai" var sameistarot visu ko.

Vot tā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

atveros ka microlinks bija baigi prasīgs pret standartiem, ļoti daudz reizes sanācā pārtaisīt dažādu firmu meistaru sataisītos brīnumus.

vari pamēģināt arī pa veco labu kooksiālo kabelīti, bet manuprāt labākais variants būs VDSL. radiolinks pārāk nestabils un mazi ātrumi, optika pārāk dārga, bet no ethernet imho sanāks viens liels lags.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš
pa liekajiem diviem paariem (...) pievadiit straavu svichiem vai hubiem. Man taa ir un nav nekaada vaina.
vai tev pa liekajiem iet ~ 220V un pie svitcha barokliitis, jeb uzreizi mazais spriegums?

Protams, mazo spriegumu. Ar 220V viss sadegs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...