Jump to content

Home Made Freon Cooling!


Rasmus
 Share

Recommended Posts

Visi te aizraujaas ar uudensdzeseshanas taisiishanu.. Palasiijies postus un izlasot boot zurnaala raxtu, sapratu, ka to tachu varu arii es! Bet taa jau var atdzeseet tikai istabas tempratuuraa, un ja vasaraa ir plus 30 graadi peec C, kas ir saliidzinoshi daudz, tad CPU tempratuura buus virs 30 graadi..

Tad saaku domaat, kaa lai dzesee to radiatoru..

---------------------

Biju maniijis, ka ir Freona dzeseeshana... bet maxaa... traki daudz..

---------------------

Bet, kaa jau visiem, arii man maajaas ir ledusskapis.. :) , kuraa tachu arii vasaraa ir ap 0 graadi peec C! Bet, parcik tur ir liels, skaljsh suuknis.., tas nav reaali.

Bet.. ir tachu cita veida ledusskapji - "Termosifoniskie", kur freonu karsee maza spiraaliite un tas ar aatrumu triecoties pa cauriliiteem sasalst! Un krievam bija taadi mazi ledusskapji, kaa - "Snjezhinka" un "Morozko"! :D

Aha.. mazi, klusi.. - tieshi tas ko vajag... atliktu tikai piemeistarot pie radiatora, lai tas ir atdzeseets...

 

Bet tad saku domaat... kaapeec gan to freonu nevareetu laist cauri CPU dzeses galvai? nekaadu probleemu... kamer freons auksts - vinsh staav savaa rezervuaaraa... atliek tikai taas cauruliites paarzaagjeet un piemest pie CPU dzeses galvas.. vieniigaa probleema - kondensaats..

kaa ar to ciiniities - divas ispeejas.. puust virsu ar cooleri gaisu.. bet parcik nevienam nepatiik cooleri, var arii termiski noizoleet.. taadus matreaalus var iegaadaaties..

Vieniigaa probleema buutu mana veida procesoriem.. luuk taa...

13902.jpg

bet nu... ka saakshu mesitarot.. - gan jau izdomaashu, sliktaakajaa gadiijumaa dzeseeshu tiaki radiatoru, pa kuru pluudiis tosols =]

 

Tad nu jautajums taads.. kaapeec juus neko taadu netaisat? varbuut esmu ko palaidis garaam? :roll:

Man laukos ir taads ledusskapis.. un doma bija, naakamreiz braucot uz laikuem no taa izraut to aparaatu, kas dzesee.. :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Kondensaats buutu taaa mazaakaa probleema! Kaa tu to sisteemu atkal uzpildiisi? Ar ko pildiisi? Zem kaada spiediena? Kur to visu paareejo iekaartas banduru liksi? IMHO nereaali, spriezjot peec taa, cik tev liela pieredze attieciigo iekaartu uzbuuvee, montaazjaa un uztureeshanaa.

Link to comment
Share on other sites

Kondensaats buutu taaa mazaakaa probleema! Kaa tu to sisteemu atkal uzpildiisi? Ar ko pildiisi? Zem kaada spiediena? Kur to visu paareejo iekaartas banduru liksi? IMHO nereaali, spriezjot peec taa, cik tev liela pieredze attieciigo iekaartu uzbuuvee, montaazjaa un uztureeshanaa.

 

kas tur ko uzpildiit? vaitad tevledsuskapi arlaiku beidzaas freons? vinsh tachu ietu uz rinji no CPU akal uz to rezervuaaru! un iekaarta ir mazinja !

Link to comment
Share on other sites

Visu cieņu par uzņēmību, bet labāk vispirms izlasi par ledusskapju (un vispār visu aukstumiekārtu) darbības pamatprincipiem un pēc tam runā.

 

Tici man, kondensāts tev neliksies problēma pēc tam, ja būsi pats uzbūvējis reāli strādājošu iekārtu.

Link to comment
Share on other sites

Lai nerastos kondensats, sasmere visu processoru ar termopastu (dielektrisku).

P.S. nez kapec, bet man pessimistiskie liekas ka tada sistema nedarbosies :roll:

EDIT: freons nav udens, pie normaliem apstakliem tas iztvaikojas.

Link to comment
Share on other sites

PēterisI

Nu par to kā to visu uzpildīt vinkārši vrētu apskatīties kā leduskatpī tas viss notiekās.

Link to comment
Share on other sites

Nu par to kā to visu uzpildīt vinkārši vrētu apskatīties kā leduskatpī tas viss notiekās.

 

Tu laikam domā, ka tas viss ir tik ļoti acīmredzami, kur kas notiek un par ko kura vara caurulīte ir atbildīga? :roll:

Link to comment
Share on other sites

PēterisI

2mrlobber: Nu bet tu domā ka nekur nevar atrast ledusskapja iekšu plānus un par to kura truba par ko atbild, nu man liekas ka var.

Link to comment
Share on other sites

Nu par to kā to visu uzpildīt vinkārši vrētu apskatīties kā leduskatpī tas viss notiekās.

 

Tu laikam domā, ka tas viss ir tik ļoti acīmredzami, kur kas notiek un par ko kura vara caurulīte ir atbildīga? :roll:

Runa iet par "Termosifonisko" !!

Darbiiba shaada :

13951.jpg

Un taas caurules viduu jaaieliek CPU bloks!

Link to comment
Share on other sites

Taisniiba ir - tas freons tur iekshaa ir ljoti specifiskos apstaakljos - spiediens, tilpums, u.t.t. Un paarvienot to visu buus magija.

 

Teiksim taa - ja jau to tik vienkaarshi vareetu, tici man, te buutu pietiekami daudz spico puishu, kas taa jau buutu izdariijushi! :p

 

Pievienots: OK, varbuut es esmu stulbs, bet... kaapeec tas freons ir jaakarsee? :shock: Vai tad uzdevums nav vinju dabuut aukstu? Cik es zinu, tas princips bija taads, ka vinjsh tik saspiests, tad caur lielo radiatoru ledusskapja aizmuguree atdzeseets, un tad strauji atspiests (dekompreseets). Strauji samazinoties spiedienam gaaze atdziest. Taa mees dabonam aukstu freonu, kuru taalaak dzenam pa ledusskapja iekshpusi. Un tas skaljais nav suuknis, bet gan kompresors, kas to freonu saspiezj. Vismaz taa es vienmeer biju domaajis... :p

Link to comment
Share on other sites

Varu piemest ideju par extremalu dzessanu.

Ja kadam interese ka ar gaisu var dabut lidz pat -80°C tad mekleiet info par Ranka-Hilsha truubu ;)

Link to comment
Share on other sites

Taisniiba ir - tas freons tur iekshaa ir ljoti specifiskos apstaakljos - spiediens, tilpums, u.t.t. Un paarvienot to visu buus magija.

 

Teiksim taa - ja jau to tik vienkaarshi vareetu, tici man, te buutu pietiekami daudz spico puishu, kas taa jau buutu izdariijushi! :p

nu nez... kas nersikee, tas nevinnee! :D Es riskeeshu ! :)

Link to comment
Share on other sites

OK, varbuut es esmu stulbs, bet... kaapeec tas freons ir jaakarsee? :shock: Vai tad uzdevums nav vinju dabuut aukstu? Cik es zinu, tas princips bija taads, ka vinjsh tik saspiests, tad caur lielo radiatoru ledusskapja aizmuguree atdzeseets, un tad strauji atspiests (dekompreseets). Strauji samazinoties spiedienam gaaze atdziest. Taa mees dabonam aukstu freonu, kuru taalaak dzenam pa ledusskapja iekshpusi. Un tas skaljais nav suuknis, bet gan kompresors, kas to freonu saspiezj. Vismaz taa es vienmeer biju domaajis... :p

 

(PS. Submitoju sho otro reizi, lai vareetu pamaniit)

Link to comment
Share on other sites

2mrlobber: Nu bet tu domā ka nekur nevar atrast ledusskapja iekšu plānus un par to kura truba par ko atbild, nu man liekas ka var.

 

Un ko tas tev dos, ja tu neorientējies zemnulles dzesēšanas sistēmu uzbūves pamatprincipos (piedod par nepelnīto uzbraucienu, ja tomēr orientējies)?

 

Standartā ledusskapji nav paredzēti ilgstošai "siltumslodzei", ko tam uzgrūstu tāds uzdzīts cpu. Ledusskapji ir konstruēti, lai nelaistu aukstumu ārā un siltumu iekšā nevis lai likvidētu pēc iespējas vairāk siltuma. Tas nosaka gan ledusskapju uzbūves īpatnības, gan izmantoto kompresoru jaudu un ilgmūžības rādītājus (ja neesi ievērojis, tie nestrādā 24/7, bet gan īsu brītiņu ik pēc stundas, piemēram), kamēr tādai "freona dzesei" ir jāstrādā nepārtraukti. Tas savukārt nosaka to, ka, ja gribi mājās uzbūvēt šāda tipa datora dzesēšanas iekārtu a la Vapochill, tev par izejmateriālu ir jāņem nevis ledusskapis, bet gan, piemēram, gaisa kondicionieris.

Link to comment
Share on other sites

OK, varbuut es esmu stulbs, bet... kaapeec tas freons ir  jaakarsee? :shock: Vai tad uzdevums nav vinju dabuut aukstu? Cik es zinu, tas princips bija taads, ka vinjsh tik saspiests, tad caur lielo radiatoru  ledusskapja aizmuguree atdzeseets, un tad strauji atspiests (dekompreseets). Strauji samazinoties spiedienam gaaze atdziest. Taa mees dabonam aukstu freonu, kuru taalaak dzenam pa ledusskapja iekshpusi. Un tas skaljais nav suuknis, bet gan kompresors, kas to freonu saspiezj. Vismaz taa es vienmeer biju domaajis... :p

 

(PS. Submitoju sho otro reizi, lai vareetu pamaniit)

Atkaartoshu veelreiz - runa iet par "TERMOSIFONISKO" leduskapi! :twisted:

Kur.. freonu karseejot tas iztvaiokojas.. un ar spiedienu tiek spiests cauruliitees, kuraas no taa spiediena atdziest ! Kkaa taa... bet ne jau parasto ledusskapi.. ar suukni.. ;]

Link to comment
Share on other sites

Reiz kaads kukainis man pateica viedus vaardus- kas neriskee tas nezaudee ;)

Link to comment
Share on other sites

Standartā ledusskapji nav paredzēti ilgstošai "siltumslodzei", ko tam uzgrūstu tāds uzdzīts cpu. Ledusskapji ir konstruēti, lai nelaistu aukstumu ārā un siltumu iekšā nevis lai likvidētu pēc iespējas vairāk siltuma. Tas nosaka gan ledusskapju uzbūves īpatnības, gan izmantoto kompresoru jaudu un ilgmūžības rādītājus (ja neesi ievērojis, tie nestrādā 24/7, bet gan īsu brītiņu ik pēc stundas, piemēram), kamēr tādai "freona dzesei" ir jāstrādā nepārtraukti. Tas savukārt nosaka to, ka, ja gribi mājās uzbūvēt šāda tipa datora dzesēšanas iekārtu a la Vapochill, tev par izejmateriālu ir jāņem nevis ledusskapis, bet gan, piemēram, gaisa kondicionieris.

UN veelreiz - nevis standarta, bet "Termosifonisko", kas straadaa pavisam savaadaak ;] ( vai tik ne taa, kaa kondicionieris :roll: )

Link to comment
Share on other sites

Esmu pesimists - ledusskapī nevar likt iekšā neko karstu (CPU), citādi tas neatgriezeniski sabojājas. Un man liekas ka ledusskapim nav "hernjas", kas freonu karsē, freons savāc siltumu no ledusskapja iekšienē esošajiem produktiem.

 

Labojiet, ja kļūdos.

Link to comment
Share on other sites

Esmu pesimists - ledusskapī nevar likt iekšā neko karstu (CPU), citādi tas neatgriezeniski sabojājas. Un man liekas ka ledusskapim nav "hernjas", kas freonu karsē, freons savāc siltumu no ledusskapja iekšienē esošajiem produktiem.

 

Labojiet, ja kļūdos.

Paarlasi veelreiz visu, man jau zb atkaartoties! ;]

Link to comment
Share on other sites

PēterisI

Un ko tas tev dos, ja tu neorientējies zemnulles dzesēšanas sistēmu uzbūves pamatprincipos (piedod par nepelnīto uzbraucienu, ja tomēr orientējies)?

 

Standartā ledusskapji nav paredzēti ilgstošai "siltumslodzei", ko tam uzgrūstu tāds uzdzīts cpu. Ledusskapji ir konstruēti, lai nelaistu aukstumu ārā un siltumu iekšā nevis lai likvidētu pēc iespējas vairāk siltuma. Tas nosaka gan ledusskapju uzbūves īpatnības, gan izmantoto kompresoru jaudu un ilgmūžības rādītājus (ja neesi ievērojis, tie nestrādā 24/7, bet gan īsu brītiņu ik pēc stundas, piemēram), kamēr tādai "freona dzesei" ir jāstrādā nepārtraukti. Tas savukārt nosaka to, ka, ja gribi mājās uzbūvēt šāda tipa datora dzesēšanas iekārtu a la Vapochill, tev par izejmateriālu ir jāņem nevis ledusskapis, bet gan, piemēram, gaisa kondicionieris.

Par tā mdzesēšanas principiem vispār neko nerubīju, tā dzeses sistēma patērēs diezgan daudz elektrības vismaz man tā liekas.

Link to comment
Share on other sites

Kuš! Nestrīdieties - pamatā ir divu veidu ledusskapji. Vieni - ar kompresoru - uz brīdi ieslēdzas motors, saspiež freonu, tad kādu laiku, kamēr spiediens krītas - ir klusums.

Otri - tie tiešām silda freonu, tādejādi iegūstot spiedienu. Klusi! :)

Link to comment
Share on other sites

Atkaartoshu veelreiz - runa iet par "TERMOSIFONISKO" leduskapi! :twisted:

Kur.. freonu karseejot tas iztvaiokojas.. un ar spiedienu tiek spiests cauruliitees, kuraas no taa spiediena atdziest ! Kkaa taa... bet ne jau parasto ledusskapi.. ar suukni.. ;]

Izklausās interesanti, bet tev ir priekštats, kādai jaudai tie mazie ledusskapji ir domāti, vai tie spēs pavilkt kaut vai 100W no CPU?

Link to comment
Share on other sites

Atkaartoshu veelreiz - runa iet par "TERMOSIFONISKO" leduskapi! :twisted:

Kur.. freonu karseejot tas iztvaiokojas.. un ar spiedienu tiek spiests cauruliitees, kuraas no taa spiediena atdziest ! Kkaa taa... bet ne jau parasto ledusskapi.. ar suukni.. ;]

Izklausās interesanti, bet tev ir priekštats, kādai jaudai tie mazie ledusskapji ir domāti, vai tie spēs pavilkt kaut vai 100W no CPU?

hmm.. nedomaaju sleegt pie pC baroklja - tas nemaz nebuutu reaali.. jo ledusskapis jau ir uz 220V to atcevishkji.. un doma pat to sildelementu uz reostaa taisiit.. lai var piegriest, ja pa traku... bet ta jau maniis... taa veel tikai teorija! ;)

Link to comment
Share on other sites

hmm.. nedomaaju sleegt pie pC baroklja - tas nemaz nebuutu reaali.. jo ledusskapis jau ir uz 220V to atcevishkji.. un doma pat to sildelementu uz reostaa taisiit.. lai var piegriest, ja pa traku... bet ta jau maniis... taa veel tikai teorija! ;)

Nē, es domāju to, kādu jaudu tas ir spējīgs nodzesēt, nevis kur to slēgt :) Arī ar peltjē elementiem viss izklausās tikpat skaisti un rožaini, kamēr dzesējamā jauda nepārsniedz ~50W, pēc tam jau sākās būtiskas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Nē, es domāju to, kādu jaudu tas ir spējīgs nodzesēt, nevis kur to slēgt :) Arī ar peltjē elementiem viss izklausās tikpat skaisti un rožaini, kamēr dzesējamā jauda nepārsniedz ~50W, pēc tam jau sākās būtiskas problēmas.

Tieshaam nezinu... bet taa ledsuskapja tilpums ir 20l :) ri arii lielaaks.. saucaas "Kristal" tam 60l ja ar 20litriigo nepietix, - njemshu to 60 litriigo un dzeseeshu ne tikai CPU, bet Mobo un VGA arii! :D

Link to comment
Share on other sites

lai veicaas ;)

 

p.S atsuuti bildes ar darba gaitu

Link to comment
Share on other sites

bet kaa to frenu iedziisi apakalj peec cpu galvas pievienoshanas - man netapa skaidrs. rasmus - tu tach saprati ka tas freons iztvaikos tikliidz tu to sisteemu atkorkjeesi ne? un veel jo vairaak sagandeesi ozona slaani veel par biku :evil: :cry:

Link to comment
Share on other sites

bet kaa to frenu iedziisi apakalj peec cpu galvas pievienoshanas - man netapa skaidrs. rasmus - tu tach saprati ka tas freons iztvaikos tikliidz tu to sisteemu atkorkjeesi ne? un veel jo vairaak sagandeesi ozona slaani veel par biku  :evil:  :cry:

nevajadzeetu iztvaiot... jo vinjsh buus rezervuaaraa... tb vinjsh buus auksts un skjidrs tur iexshaa... iztvaiko vinsh pie karstuma... pa manam.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

bet kaa to frenu iedziisi apakalj peec cpu galvas pievienoshanas - man netapa skaidrs. rasmus - tu tach saprati ka tas freons iztvaikos tikliidz tu to sisteemu atkorkjeesi ne? un veel jo vairaak sagandeesi ozona slaani veel par biku  :evil:  :cry:

nevajadzeetu iztvaiot... jo vinjsh buus rezervuaaraa... tb vinjsh buus auksts un skjidrs tur iexshaa... iztvaiko vinsh pie karstuma... pa manam.. :roll:

pie normaliem apstakliem freons iztvaikosies!

normalie apstaklie: atmosferas spiediens, istabas temperatura un tt.

Tava gadijuma freons atrodas slegta apjoma (vaakuma) zem spiediena, tapeec arii freons atrodas sskidra agregat stavokli.

Ka piemers: panjem sskiltavu un pameigini to gaze (kas atrodas iekssa) parliet glaaze ;)

Link to comment
Share on other sites

UN veelreiz - nevis standarta, bet "Termosifonisko", kas straadaa pavisam savaadaak ;] ( vai tik ne taa, kaa kondicionieris :roll: )

 

Nu un vēlreiz: viss manis iepriekš teiktais paliek spēkā... Pēc taviem izteikumiem spriežu, ka acīmredzot tev ir vēlme patiesībā uzbūvēt nevis t.s. direct die dzesēšanas iekārtu, bet gan t.s. waterchiller Un, ja tā, vēlreiz pārlasi, ko rakstīju iepriekš. Pēc tam pievērs uzmanību diskusijām šeit:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ead.php?t=18408

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ead.php?t=22968

 

Varbūt tad radīsies nojausma, ko var izdarīt un kā tas būtu panākams.

 

Vienu gan varu apgalvot 100%: tikko tu kaut ko pārzāģēsi, tad "freons" vis nesēdēs rāmi nekādā tur "rezervuārā", bet, tautas valodā runājot, "skries šņākdams laukā".

 

Labu veiksmi.

Link to comment
Share on other sites

Bet tu katrā ziņā pamēģini to visu sabīdīt, būtu tiešām interesanti palasīties un papriecēt acis uz bildēm, jo uz trakajiem balstās pasaule un kurš gan vēl cits kaķim asti cels ja ne pac. Lai tev veicas :)

Link to comment
Share on other sites

Kaut arii - mrlobber teiktais ved uz ideju. Var jau buut, ka tas ir tieshi tas, ko vinjsh domaaja, varbuut ne. Bet - kaa buutu, ja to ledusskapi nemaz TIK ljoti nejauktu laukaa? Freons paliktu kur vinjsh ir, un nekaadas trubas neaiztiktu. Bet caur CPU galvu suukneetu uudeni vai kaadu exotiskaaku skjidrumu, kursh taalaak buutu sapiits kopaa ar to ledusskapi. Nu, vienkaarshi - ledusskapja trubas kaadas ir (no metaala), bet uudens trubas no gumijas un aptiitas tam apkaart. Un tas viss veel ietiits kaadaa labaa siltumizoleejoshaa materiaalaa, lai netiktu dzeseeta pasaules telpa, bet gan viss labais aukstuminjsh tiktu skjidrumam. Kaa buutu? :p

Link to comment
Share on other sites

Kaut arii - mrlobber teiktais ved uz ideju. Var jau buut, ka tas ir tieshi tas, ko vinjsh domaaja, varbuut ne. Bet - kaa buutu, ja to ledusskapi nemaz TIK ljoti nejauktu laukaa? Freons paliktu kur vinjsh ir, un nekaadas trubas neaiztiktu. Bet caur CPU galvu suukneetu uudeni vai kaadu exotiskaaku skjidrumu, kursh taalaak buutu sapiits kopaa ar to ledusskapi. Nu, vienkaarshi - ledusskapja trubas kaadas ir (no metaala), bet uudens trubas no gumijas un aptiitas tam apkaart. Un tas viss veel ietiits kaadaa labaa siltumizoleejoshaa materiaalaa, lai netiktu dzeseeta pasaules telpa, bet gan viss labais aukstuminjsh tiktu skjidrumam. Kaa buutu? :p

 

Vilx, izlasi, ko rakstīju iepriekš:

 

Standartā ledusskapji nav paredzēti ilgstošai "siltumslodzei", ko tam uzgrūstu tāds uzdzīts cpu.

 

:D

 

Tātad vai nu nepieciešama pārbūve vai arī par izejmateriālu jāņem gaisa kondicionieris.

Link to comment
Share on other sites

Kaut arii - mrlobber teiktais ved uz ideju. Var jau buut, ka tas ir tieshi tas, ko vinjsh domaaja, varbuut ne. Bet - kaa buutu, ja to ledusskapi nemaz TIK ljoti nejauktu laukaa? Freons paliktu kur vinjsh ir, un nekaadas trubas neaiztiktu. Bet caur CPU galvu suukneetu uudeni vai kaadu exotiskaaku skjidrumu, kursh taalaak buutu sapiits kopaa ar to ledusskapi. Nu, vienkaarshi - ledusskapja trubas kaadas ir (no metaala), bet uudens trubas no gumijas un aptiitas tam apkaart. Un tas viss veel ietiits kaadaa labaa siltumizoleejoshaa materiaalaa, lai netiktu dzeseeta pasaules telpa, bet gan viss labais aukstuminjsh tiktu skjidrumam. Kaa buutu?

 

Cik zinu tad tas tieši tā parasti arī tiek darīts, nesen bradāju pa vienu saitu kur viens traks korejietis bija izjaucis pāris ledusskapjus un visus tos dzesēšanas pričendāļus sametis kastē, kur salaists dzesējamais šķidrums, kuru savukārt sūknē jau caur cpu waterblokiem. Jamais bija saķīmiķojis šķidrumus kas nesalst pat pie -30 grādiem un reāli arī dabūja subzero temperatūras procim un pēctam kautkādā tur aquamarkā dabūja 100 štukas marku, laikam pirmais kam tas sanācis... Nu aptuveni kautkā tā laikam bija

Link to comment
Share on other sites

es gan ieteiktu sākumā uztaisīt to ūber uzparikti un tad postoties forumā.

ideāls piemērs - Jetijs.

 

dodu 90%, ka pusgada laikā tu to neuztaisīsi.

taisam totalizatoru?! :D

Link to comment
Share on other sites

A kas ir ja to freona w/c cenšas saslēgt ledusskapī?

varbūt pie kādas paziņas kas strādā veikalā, aizej pie jamā ielien tajā gaļas kamerā, tur taču nav dabiski aptsākļi, un tur iekšā visu savieno un tad nes uz mājām?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...