Jump to content

Krāsojam CD-ROMu


Guest dirsoshs bezvaardis
 Share

Recommended Posts

Guest dirsoshs bezvaardis

Tā kā aprīlis ir spodrības mēnesis, arī es nolēmu labiekārtot vidi, kurā uzturos – aizvākt drazu no desktopa, defragmentēt cietini un nokrāsot melnus CD un FDD draivus :D Melnā kreisā melni draivi tomēr izskatās labāk, nekā balti.

 

13188.jpg

Upuri – Lite-On CD-RW, kas teicami man kalpo jau 2.5 gadus, un kaut kāds Sony mīkstdzinis :D

 

No sākuma jāizjauc!

 

Lai kādam topošajam IT speciālistam, kas to nav darījis, neienāktu prātā jaukt ārā ar liela plakanā skrūvgrieža un plaķeņu palīdzību, vai krāsot neizjauktus draivus (kaut kur dzirdēju arī tādu domu :o), par izjaukšanu pastāstīšu sīkāk.

 

Nekā grūta tur nav. Visiem CD draiviem konstrukcija ir diezgan līdzīga.

No sākuma jāatver atvilktne un jānokabina vāciņš. CD draiviem parasti uz priekšējā paneļa ir mazs caurumiņš, kurā iespiežot tievu metāla stienīti, var atvērt atvilktni. Var arī vienkārši pirms kompja šatdaunošanas atstāt atvilktni atvērtu (to, protams, es aizmirsu izdarīt, izbesījos meklējot to faking stienīti :D).

Pēc tam draiva sānos, augšā un apakšā iespiežot klemmes, noņemas priekšējais panelis. Parasti vieglāk viņu ir noņemt, ja noskrūvē apakšējo vāku.

Arī diskešu draiviem priekšējais panelis parasti ir piekabināts ar klemmēm. Ja tām nevar tikt klāt, jānoņem augšējais vāks. Te nu gan jāuzmanās, ka neizjūk disketes iegruzīšanas mehānisms, kuru salikt atpakaļ nav viegli!

Nu pēc tam uzmanīgi jāizņem durtiņas, kas parasti ir piestiprinātas pie FDD priekšējā paneļa, pie reizes arī cenšoties nepazaudēt atsperi :)

Par izjaukšanu tas apmēram viss.

 

Visas detaļas es nomazgāju ziepjūdenī un pēc tam ar spirtu.

Arī uzrakstu no CD draiva diezgan viegli izdevās noberzt ar spirtu. Atstāt tādus nevajadzētu, jo viņi nedaudz izspiežas zem krāsas (ir pārbaudīts).

 

13190.jpg 13192.jpg

CD atvilktnes vāku no aizmugures akurāti aplīmēju ar līmlenti, lai viņu varētu viegli uzlikt atpakaļ un nenokrāsotos blīve.

Diskešu draiva vākam no abām pusēm aizlīmēju caurumus, kuros karājas durtiņas, arī pašām durtiņām aplīmēju asis.

CD pogai galā pielīmēju figņu no izolentes, lai vieglāk pārvietot un arī uzlikt atpakaļ.

 

13194.jpg 13196.jpg

Lai CD atvilktnes vāks krāsošanas laikā neapgāztos, kā tas gadījās iepriekšējo reizi, kārtīgi nostiprināju viņu. Paveicās, ka vākam aizmugurē pa vidu bija plastmasas puļķis ar caurumu vidū - nu tieši kā radīts, lai tajā varētu ieskrūvēt nelielu skrūvi. Rezultātā sanāca šāda te rēcīga, bet stabila konstrukcija :D

 

13198.jpg

Arī FDD vāku uzmaucu uz kaut kādas figņas.

 

CD skaļuma regulatora ripu nokrāsoju ar marķera serdi (vienkārši marķeris man ar baigi smalku galu :D). Skaļuma regulatoru es parasti neizmantoju, tāpēc krāsojuma izturība nebija īpaši svarīga, galvenais, lai labi izskatās.

 

13200.jpg

Emalia Uniwersalna. Kaut kāda krāsa no tuvākā veikala. Smaržo labi. Rakstīts, ka der visam (tātad – nekam :D)

 

Nekāds krāsošanas speciālists neesmu. Iepriekš esmu krāsojis vienu DVD draivu. Sanāca ne visai smuki, jo pārdozēju krāsu.

 

Saliku visu uz avīzes un uzpūtu pirmo kārtu, turot krāsas balonu 20~30 cm attālumā. Galvenais pūst vienmērīgi un neturēt balonu pārāk tuvu.

 

Pēc tam pārcēlu visu uz tīras avīzes, bet nokrāsotās ietinu rimi maisā, lai nevonī bezjēgā.

 

Pēc ~3 stundām pūtu otru kārtu, īpaši necenšoties biezā slānī nopūst visu, bet tikai tās vietas, kur iepriekš krāsa nebija pietiekoši daudz uzklājusies.

 

13202.jpg

Atkal nahrenizēju netīrās avīzes un paliku visu zem radiatora ar domu, ka siltumā krāsa ātrāk un labā nožūs, jo istabā, kurā es krāsoju, pie atvērtām balkona durvīm bija stipri pavēss. (Par to, ka siltais gaiss ceļas uz augšu, nevis uz leju, es iedomājos tikai vēlāk 8) )

 

Pēc dažām stundām, kad krāsa vairs nebija lipīga, uzliku visu augšā uz radiatora, lai žūst. Nezinu, vai ir labi žāvēt lielā karstumā, bet šajā gadījumā radiators bija tikai viegli silts.

 

13204.jpg

Pēc ~10 stundām.

 

13206.jpg

Un no otras puses.

 

13208.jpg 13210.jpg

Gatavs!

Link to comment
Share on other sites

Guest sKC

laps :) laps manuaalis vismaz vairs neprasiis kaa nokraasot cdromus ( cerams :) ) labi esi pacenties

Link to comment
Share on other sites

Mālacīts, izskatās tīri profesionāli. Apsveicu. :D

A podzinas tagad labi spiežās? nav ielipušas krāsā?

A tu arī lakoji?

Link to comment
Share on other sites

Kam tas viss marasms ar modingu vajadzīgs? Kam tās visas vizuālās izvirtības? Man to laikam nekad nesaprast :D Es saprotu, OC - jā, bet šitāis viss? Nu.. vienīgais arguments - gaumes dažādas;)

 

Es akal nesaprotu OC, kā kautkas jauns iznāk tā par lielu naudu tiek nopirkts lai tik dabūtu pāris mHz klāt, lai ganm pēc pāris mēnešiem jau tas štrunts maksā divreiz mažāk. Un kautkas jauns parādās ļoti bieži, tur manuprāt tiek izgrūzta bezdievīga nauda, bet nu katram sava gaume, lai jau ļaudis amzierējas kā katram patīk.

Link to comment
Share on other sites

Kam tas viss marasms ar modingu vajadzīgs? Kam tās visas vizuālās izvirtības? Man to laikam nekad nesaprast :D Es saprotu, OC - jā, bet šitāis viss? Nu.. vienīgais arguments - gaumes dažādas;)

Tas tas pats OC ir, tik no aarpuses 8)

OC :arrow: praatam

PC Modding :arrow: aciim

Link to comment
Share on other sites

OOO! NOkraasojis cdromu - nu malacis! Kaa tu to vareeji?! :D:D Varbuut man ar par katru lietu ko daru salikt bildes ko?

Link to comment
Share on other sites

OOO! NOkraasojis cdromu - nu malacis! Kaa tu to vareeji?!  :D  :D  Varbuut man ar par katru lietu ko daru salikt bildes ko?
Ieliec ieliec lai var pasmiet tauta :D

 

Autoram:

Ir ok... laps darbinjsh kas padariits :)

Link to comment
Share on other sites

NU iedo man kauko ar ko nofochet!   :)

bet tu jau teici ka vari jau ielikt bildes..par to ka nav safocheets neteici..taakaa tagad nemelo ka esi kautko taisiijis..autoram lielai 5 ar + par darbu un topicu..tieshaam labi

Link to comment
Share on other sites

jobenie spameri. turiet savas zhaunas ciet ja jums nekas cits nav sakaams kaa tikai apstāstit kaada pasaakuma lietderiibu...

normaals pasakums. man doma taapat nokraasot savu veco 21 collu moni, jo shis bezgala slikti izskataas - taads dzelteniigi bruungans :? bet bilde laba... taapeec man piem interesee kaa plasmasu kraasot.

ok - nav nekas sarzhgjiits, bet auzaas iebraukt ar negribaas :?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gravita

Par krāsošanu: ja ņem krievu nitreni, tad krāsa IEĒDAS plastmasā. Vairs gan nav glancēta, bet sīkām pumpiņām, toties nekad nenoskrāpēsies.

Link to comment
Share on other sites

Guest dirsoshs bezvaardis

Paldies par labajām atsauksmēm :)

 

Jetijs:

Pogas labi spiežas. Es taču viņas izņēmu ārā un krāsoju atsevišķi.

Nelakoju gan. Domā vajag?

Link to comment
Share on other sites

Izskataas labi. Cerams, ka kraasa ir noturiiga. Es vairaakas reizes esmu kraasojis mobiilo, tacu ar laiku (iisu) kraasa noiet. Protams telefoni tiek neesaati pa kabataam, domaajam, ka floppy un cd-rom nee :)

Link to comment
Share on other sites

Guest amdown
Mālacīts, izskatās tīri profesionāli. Apsveicu. :D  

A podzinas tagad labi spiežās? nav ielipušas krāsā?

A tu arī lakoji?

 

Es arii savus CD romus nokraasoju. Podzinjas spiezas normaali. Taapeec ja kaadam vajag melnus CD romus var droshi kraasot ar jebkuru melno baloninju :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...