Jump to content

Celeron 2,4 gandrīz pasīvi - rullē uz 61 grādu pie slodzes!


Varonis
 Share

Recommended Posts

111_g.jpg

 

pārējās bildes ar kopskatu šeit:

http://foto.inbox.lv/varonmens/ArcticCooling

 

 

lieta šāda:) - no Jetija nopirku to Arctic Cooling štruntu - cpu cūleri ar heatpīpēm un alumīnija ribām, kā izrādās, tas bij priekš AMD 64, tākā stiprināt dabūju selfmeidīgā veidā, ar 4gab atsperēm un vara vada dzīslu, paresnu, pēc HAĻAVAS metodes, kā izteicās Cooler - haļavai piemīt neizmērojams maģisks spēks, pateicoties kuram viss labi turas kopā, un kalpo godam, bieži vien pat labāk nekā nehaļavas un rūpieciskie risinājumi:)

 

mana naivā cerība bij iegūt - paeksperimentēt, vaj savā bezkeisa keisā (ti keiss bez sienām un griestiem un grīdas:) - vaj būs iespējams to nieka 2,4 Celeron atdzesēt PASĪVI, ti bez propellera, vienkārši ar milzīgu ribu. tiesagan ribā sanāca vilties - biju cerējis ka tā būs 2x lielāka:))

 

TESTS:

nospiedu ar peles labo pogu uz C: (veca win kļuda - rezultātā cpu slodze kļūst 100% noslogota:) - un vērojam speedfan logā, kā ceļas cpu temp.

līdz 45, 50C pacēlās vienā mierā, bet gaidītā temp stabilizēšanās nenotika.... pie 63C kad gandrīz pirkstus jau biju apsvilinājis taustot to ribu, temp turpināja augt, palika žēl to nabaga celeronu, un drusku izmainot bezkeisa keisa iekārtojumu - novietojot barokli horizontāli un pieveidojot skočas starpsieniņas (Haļava tec), izveidoju sistēmu kas maķenīt ar barokļa 12cm fanu@5v nosūc karsto gaisu no cpu ribas augšpuses, temp nostabilizējās pie 60C:)

 

vidēji strādājot ar grafikas blāķiem ikdienā temp ir pie 35-45 C, visumā normāls variants, lai jau drusku pasildās, tās mantiņas...

 

idlē temp nepārsniedz 30C.

 

ko no tā mācīties?:) - tev nebūs cpu pasīvi nodzesēt! --? nu ne gluži, vēl nēsmu padevies:) - bet ideja gan ir tāda, ka daudz spēkus varētu ietaupīt un līdzekļus, kā arī iegūt efektīgāku klusumu varētu ja uzreiz to visu keisu ar visiem krāmiem izolētu no vides, venkārši, iemūrējot aiz sienas, vaj ieliekot kluskastē.

šitā ķimerēšanās gar katru nieku - svga, NB, HDD, PCU, CPU, visi šie nieki ir modificēti līdz apnikumam, bet pat tad, kad tie dabūti pilnībā bezskaņas - atrodas visādi tizli trokšņi - piemēram - cpu sīc, mātene tikšķ un šņākuļo, monitors dūc... baroklis dīc....

 

tie krāmi velk pie zemes un aprij spēkus, neatliek vairs jaudas aiziet pie dabas vaj satikt draugus... vienreiz tam jāpieliek punkts:)!

Link to comment
Share on other sites

subjektivi es, Bez asaram uz to skatit nevaru ;)

Bet neņem ļauna, cilvēkie kurie cenšas uztaisit silent PC ir cieņas verti 8)

Link to comment
Share on other sites

mjā, man pašam aī asaraina sajūta, kautkā vienreiz ar zobenu sev kājā prasās iecirst, un aizlaisties uz tālajām zemēm...

Link to comment
Share on other sites

Neraudi Jamulej :)

 

Man te iešāvās doma, aptaisīt apkārt tam ribājam ļumīnija kārbu, tādu kur vismaz 3 litru burku var ieliet un tai savukārt apkārt aplīmēt vēlvairāk ribu, to visu iekārt kautkādos karekļos usjo, prmkārt, siltums tiks efektīvi aizvadīts no cpu, otrkārt lielais ūdens tilpums, palielinās tā teikt virsmas laukumu un ja būs ļoti daudz ribas ap to kastiņu, tad pie reizes varēsi apkurināt māju. Nu tas man tā ātrumā iešāvās. Varētu šo domu attīstīt...

Link to comment
Share on other sites

Neraudi Jamulej :)

 

Man te iešāvās doma, aptaisīt apkārt tam ribājam ļumīnija kārbu, tādu kur vismaz 3 litru burku var ieliet un tai savukārt apkārt aplīmēt vēlvairāk ribu, to visu iekārt kautkādos karekļos usjo, prmkārt, siltums tiks efektīvi aizvadīts no cpu, otrkārt lielais ūdens tilpums, palielinās tā teikt virsmas laukumu un ja būs ļoti daudz ribas ap to kastiņu, tad pie reizes varēsi apkurināt māju. Nu tas man tā ātrumā iešāvās. Varētu šo domu attīstīt...

 

paldies, šo jau es ar esmu apsmadzeņojis:) - senajos laikos, heatpīpis šim labi noder, bet vienalga, hlams liels un smags, keutgan, varjau, interesanti iegūt būtu lielu smagu ērmu, kas ir apm 50-60C silts (ar jaudīgu cpu:)

 

-- uzsēsties keisam virsū jāteniski un tad vispār sajūta kā uz moča - ja nepiesargājas - var kājas ikru piecepināt piešaujot pie cilindra galvas:)))

Link to comment
Share on other sites

Prikola pēc varēji pacepināt Celeronu uz 90C :D Es savukārt mēģināju ar mazu box melnu Titan redeli pasīvi dzesēt Celeron400@500... Rezultāts bija 75C bet trīs dienas gāja, un tad domāju paskatīties cik ir tC :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Varonis ir braši pastrādājis, bet turpmākiem kārbas klusināšanas centieniem es iesaku atbildēt uz jautājumu, kādēļ pasīvi dzesēt kādus 60W, ja pasīvi var dzesēt 5W?  

 

Atbilde šeit:http://www.transmeta.com/efficeon/specs.html

 

Ož pēc ūdens dzeses industrijas norieta :)

Link to comment
Share on other sites

Varonis ir braši pastrādājis, bet turpmākiem kārbas klusināšanas centieniem es iesaku atbildēt uz jautājumu, kādēļ pasīvi dzesēt kādus 60W, ja pasīvi var dzesēt 5W?  

 

Atbilde šeit:http://www.transmeta.com/efficeon/specs.html

 

kautkad būs jāķeras šiem eficeoniem klāt:)

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Tā ierēcu, galvenais ka teksta beigās tādu baigi dziļo domu ierakstījis par to dzelžu dzesēšanu :)

Varēji ar pierakstīt ka tavs eksperiments izgāzās, lai kāds mājās necenšas atkārtot un nenosvila savu Athlonu

Link to comment
Share on other sites

nujā, eksperimenta atkārtošana jau uz katra paša atbildības, jāpārdomā rūpīgi, pirms plēst no keisa aizmugures nost servisa garantijas uzlīmi:)

 

2 kepke - nu var jau teikt, ka izgāzās, kautgan - pirms tam uz cpu bij propelleris, tagad tas propelleris mētājās pažobelē, tātad keisā par vienu tādu rūcēju mazāk, klusumam jau tas kāreiz der:) - tikai apnīk... ...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...