Jump to content

Labākie NVIDIA® nForce4 Ultra dēļi


Guest Stranger
 Share

Recommended Posts

Kuru zīmolu un modeli tauta ieteiks priekš amd s939 3000+ (iesākumam)?

Galvenais, lai stabila, labi performē un arī paklokot var! SLI nebūt nav obligāts. Un arī cenai īpaša nozīme nav. Galvenais, lai Latvijā var dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

DFI... butiibaa labaakais pirkums price/perf. ir DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D... Tad es domaaju vareetu njemt kaadu Abit Fatal1ty... daudz visaadu fiichu, BET daargs...

naakoshaa buutu manupraat MSI un tad GigaByte...

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

Jep, es arī vācu tagad sistēmu uz s939. Un tā ir kā man ir būtiski, lai sistēma ir klusa, bet uz DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D ir ventilators uz chipseta, tad man ir jautajums šo dēļu īpašniekiem - ar kādiem apgriezieniem šis ventilatoriņs griežas, cik skaļš viņš ir (pieņemot, ka uz CPU stāvēs Zalman-7700Cu un videokarte būs ar pasīvo dzesi) un vai to ventilatoru var viegli noņemt nost un uzstutēt kādu no Zalman chipset cooling risinājumiem (pasīvā dzese - radiators tieši priekš čipseta).

Link to comment
Share on other sites

DFI čipseta ventilatora griešanās ātrumu var regulēt no BIOS, parasti tas ir dzirdams tikai mirkli pēc ieslēgšanas, pēc tam apklust. Kaut ko citu tā vietā ir grūti uzlikt, jo tas sanāk tieši zem PCI-E videokartes, bet pieļauju domu, ka tā vietā varētu iztikt arī ar nelielu pasīvo radiatoru, Zalman gan nāksies krietni apzāģēt. Man gadījās tā, ka videokarte bija piespiedusi ventilatoru tā, ka tas vispār negriezās, bet ar visu to čipseta temperatūra bija zem 60C, kad es to pēc kāda laika tikai pamanīju.

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

josi: respektiivi tu saki, ka čipseta ventilatoram iekš BIOS var uzstādīt konkrētu griešanās ātrumu? Piemēram 1000rpm? Cik viņam ir defaultais speeds? Vai ātrums pieaug palielinoties temperatūrai?

Link to comment
Share on other sites

Tur var norādīt čipseta maksimālo un minimālo temperatūra, ja tā būs pa vidu starp šīm vērtībām, tad ātrums tiks regulēts automātiski. Ja pareizi atceros, tad coolera apgriezieni man vidēji turējās uz ~2500rpm. Tieši tādā pašā veidā var automātiski regulēt apgriezienus arī CPU un vēl vienam papildus ventilatoram.

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

Nu bet ja es piemēram norādu minimālo temperatūru čipsetam 10 grādi un maksimālo 11 grādi :D , tad parādās kaut kāda vēl opcija manuāli uzlikt lai apgriezieni būtu piemēram 1000rpm ja temperatūra nav tajās robežās? 2500rpm by default man liekas biki pa daudz (trokšņu līmeņa ziņā).

Link to comment
Share on other sites

Nu bet ja es piemēram norādu minimālo temperatūru čipsetam 10 grādi un maksimālo 11 grādi :D , tad parādās kaut kāda vēl opcija manuāli uzlikt lai apgriezieni būtu piemēram 1000rpm ja temperatūra nav tajās robežās? 2500rpm by default man liekas biki pa daudz (trokšņu līmeņa ziņā).

 

Tur ir robežas no 25 līdz 55C. Un neuztraucies, ja tev uz CPU stāv kaut nedaudz kas līdzīgs Titan vai arī barokļa ventilators automātiski neregulējas, tad čipseta ventilators ne tuvu nebūs tavas sistēmas skaļākā vieta...

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

Uz CPU stāvēs Zalman 7700Cu. Videokartei ventilatora nebūs. Baroklis ir kluss (HEC). Iekš case būs 2 kvalitatīvi AKASA 12cm ventilatori, kuri tiks pieslēgti caur AKASA apgriezinu maināmo verķi un visticamāk turēti uz minimālajiem apgriezieniem.

Link to comment
Share on other sites

ultra-d ir 2 pci-e ne? vai otru es varu izmantot vidjikam? a savaadaak kaa ta uudeni uz shaa dabuut? vai kaa shim uzlikt lielaaku gaisa dzesi?

 

labaak uz cpu likt 7000cu. tas ka 7700 lielaaks nenoziimee labaaks. starpiiba ir 2-3 graadi maximums.

Link to comment
Share on other sites

Uz CPU stāvēs Zalman 7700Cu. Videokartei ventilatora nebūs. Baroklis ir kluss (HEC). Iekš case būs 2 kvalitatīvi AKASA 12cm ventilatori, kuri tiks pieslēgti caur AKASA apgriezinu maināmo verķi un visticamāk turēti uz minimālajiem apgriezieniem.

 

Nu ja jau tevi tas tā uztrauc, pieliec arī čipseta ventilatoru pie apgriezienu kontroles.

Link to comment
Share on other sites

2500rpm by default man liekas biki pa daudz (trokšņu līmeņa ziņā).

Konkrētus rpm norādīt nevar, bet priekš ~40mm ventilatora 2500rpm nav nekas, nekādus lielos trokšņus tas neradīs, tavs "klusais" HEC noteikti būs skaļāks.

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso
labaak uz cpu likt 7000cu. tas ka 7700 lielaaks nenoziimee labaaks. starpiiba ir 2-3 graadi maximums.

 

Tā kā sākumā biju domājis ņemt P4 Prescott, tad esmu jau iepircis 7700Cu. Protams ir variants viņu pārdot (un nopirkt 7000).

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

Bāc, tikko pamanīju, ka tam DFI dēlim ir 1 būtisks trūkums :(

Izlasīju 1 forumā sekojošo:

 

Very nice looking board. Just make sure that you realize that this board doesn't have a serial or parallel port.

 

Man ir nepieciešami gan paralēlais, gan arī COM ports.

Papildus PCI paplašinājuma kartes pirkt šim mērķim - sorry.. negribu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

skatoties DFI Lanparty SLi-D specifikāciju radās jautājums.

Kā mātesplate izturas pret 20- pin barošanas bloka adapteri. Vispārībā, cik man zināms, 24-pin barošanas "štekeris" ir tikai rekomendējams, bet DFI savā supportā tā diezgan silti iesaka lietot 24-pin barošanas bloku.

Vai ar to ir kādas problēmas?

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
skatoties DFI Lanparty SLi-D specifikāciju radās jautājums.

Kā mātesplate izturas pret 20- pin barošanas bloka adapteri. Vispārībā' date=' cik man zināms, 24-pin barošanas "štekeris" ir tikai rekomendējams, bet DFI savā supportā tā diezgan silti iesaka lietot 24-pin barošanas bloku.

Vai ar to ir kādas problēmas?[/quote']

 

Ar KVALITATĪVU 20pin PSU pilnībā pietiek. 24pin ir nepieciešams pie augstiem overclockiem.

Link to comment
Share on other sites

Paldies!

tad tik jādomā, kā šito MB dabūt sev :)

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

Ar KVALITATĪVU 20pin PSU pilnībā pietiek. 24pin ir nepieciešams pie augstiem overclockiem.

 

nu, nu...

Palasi oficiālo DFI forumu (DFI-street.com)

Tur kategoriski neiesaka izmantot 20pin-PSU. Ir bijuši gadījumi, kad "pateicoties" 20-pin PSU izmantošanai nomirst RAM.

 

Oficiālie ieteikumi - DFI Lanparty Ultra-D platei - kvalitatīvs 24pin native PSU ar jaudu ne mazāku par 480W. Jādomā, ka SLI-D platei arī tas pats.

 

Es katrā ziņa neriskētu lietot 20pin psu uz tās DFI plates..

Link to comment
Share on other sites

Nu, sākās....

tad ko? jaunu barošanas bloku pirkt bļin? Adapteris pats par sevi atkrīt (ar to lielāka iespēja nodedzināt māteni un RAM, nekā bez)

Kat pirku savu Antec 480 Truepower, domāju, ka kādam laikam pietiks

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

Ar KVALITATĪVU 20pin PSU pilnībā pietiek. 24pin ir nepieciešams pie augstiem overclockiem.

Es katrā ziņa neriskētu lietot 20pin psu uz tās DFI plates..

nu ko tu striidies ar mrlobber? itka vinsh nekaa nezinaatu... vaaks... :lol:

liela dalja saakuma sedeja ar 20Pin psu uz shiem deeljiem, un dazi veel seez...piemeram

Deff_ins - 2. vieta Bootmark (20Pin)

mrlobber - 4. vieta (20Pin + 4Pin mod)

someonesick - 5. vieta, to sasniedzu seezot uz 20Pin baroklja (tagadejais 24Pin neko iisti neuzlaboja)

Kashelz - 7 vieta, arii sezot uz 20Pin baroklja...

manuprat shii matesplate ir taads kaa paarejas variants uz 24 Pin... lai cilveeki saprastu ka naakamaas MB buus ar 24Pin un vinjaam tie papildus Pini buus vitaali, shai MB ts taa nava... taapat kaa taas papildus molex 4Pin un floppy baroshanas piesleegvietas... nju max Oc es vareju sasniegt arii bez vinju pieslegshanas (nju tas ir saprotams ka viens no vinjiem baro videokarti un taa bootmarku neietekmee)

bet nu kopumaa tu ar to 20Pin naaviigo vajadziibu esi biku pa daudz aizraavies :)

Link to comment
Share on other sites

Nu, DFI-Street forumā arī ir tā nekas uzrakstīts, tipa, ja lieto 20-pin barošanas bloku -idiots

Anandtech forumos gan saka -"pofig veņiki" 8) , ja labs baroklis, ir OK

Ja šitie frukti - overklokeri (vietējie), nav vēl nodedzinājuši, tad cerams es arī nenodedzināšu.

 

Par citu tēmu. Ultra-D vēl modojās par SLI vai jau viss, bodīte slēgta?

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac

Ko jūs te varat cepties par tiem 20/24 Pin. Aktuāli tas paliek tad, kad ieliek rijīgu videokarti bez aŗējā 12V konektora t.i. kad videokarte visu barošanu saņem tikai caur PCI-x slotu. Savā dziļākajā būtībā tajos liekajos 4 pin aktuāla ir tikai 12V līnija, 5V mazaktuāli, 3.3V - neaktuāli.

Link to comment
Share on other sites

DFI now REQUIRES native 24-pin ATX molex & 480W for all the DFI N4 mobos.

Ai, nu ko var ņemties - skaidrs, ka DFI izvirza šādu nosacījumu tikai tāpēc, lai nebūtu jāatkaujās no lāmju bariņa, kas uz tā dēļa mēģina darbināt 2 6800Ultra kartes SLI režīmā ar 300W barošanas bloku un pēc tam bļauj, ka neiet.

Starp native 24pin ATX un 20pin ATX barošanas bloku iekšēji nekādu atsķirību nav, tikai papildus barošanas līnijas pielodētas. To pašu, starp citu, var teikt arī par gandrīz visiem tā sauktajiem "dual-rail" PSU, kas patiesībā pēc iekšējā dizaina ir single rail, tas ir, iekšēji izmanto vienu 12V avotu, kurš izejā ar 2 pretestību palīdzību tiek sadalīts uz 2 daļām ar individuālu aizsardzību uz pārslodzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso
Aktuāli tas paliek tad' date=' kad ieliek rijīgu videokarti bez aŗējā 12V konektora t.i. kad videokarte visu barošanu saņem tikai caur PCI-x slotu. [/quote']

 

hehe, man tieši tāda videokarte ir :D 6600GT.

Kaut gan kaut kāds konektors tur ir tomēr virsū, bet man domāt, ka tas ir priekš ventilatora.

 

videokarte20_04_2005_foto2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aktuāli tas paliek tad' date=' kad ieliek rijīgu videokarti bez aŗējā 12V konektora t.i. kad videokarte visu barošanu saņem tikai caur PCI-x slotu. [/quote']

 

hehe, man tieši tāda videokarte ir :D 6600GT.

Kaut gan kaut kāds konektors tur ir tomēr virsū, bet man domāt, ka tas ir priekš ventilatora.

 

Ja, nemaldos pie PCI-E slotiem ir speciāls štekeris barošanas pieslēgšanai.

Uz videokartēm teorētiski arī vajadzētu būt štekerim.

P.S. fifīga sega :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Stranger

Ja galīgi neiet - nu tak iespraud korpusā otru barokli speciāli rijīgajai VGA kartei un miers! :lol:

 

Ai' date=' nu ko var ņemties - skaidrs, ka DFI izvirza šādu nosacījumu tikai tāpēc, lai nebūtu jāatkaujās no lāmju bariņa, kas uz tā dēļa mēģina darbināt 2 6800Ultra kartes SLI režīmā ar 300W barošanas bloku un pēc tam bļauj, ka neiet.[/quote']
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...