Jump to content

monitora kalibrēšana


Guest kriwix
 Share

Recommended Posts

Guest kriwix

jauns gan buus, tik veel nezinu kaads, tolji nec vai iiyama... ta maniis.

Link to comment
Share on other sites

A kas taa kalibreeshana ir peec buutiibas? Esmu dzirdeejis, ka ti kas njemas ar grafikaam nepeerk LCD monitorus jo tur nevarot kalibreet, bet nav man iisti skaidriibas kas tas ir un kam vajadziigs un kas ar to tomaats. Var jau buut ka es zinu kas tas ir tikai nezinu ka taa to sauc. Varbuut apstaastiisiet taa populaarzinaatniski:))

Link to comment
Share on other sites

Tīri populārzinātniski - monitora krāsu, spilgtuma, uc fišku piegrozīšana tā, lai ekrānai redzamais atbilstu 1:1 drukas krāsām. Tip lai uz papīra nerastos pārsteigumi, salīdzinot ar to, kas ekrānā.

 

Tāpēc jau LCD nav cieņā, ka nespēj jēdzīgi un ticami atainot krāsas, pie kam paskatoties uz bildi no malas, tonis mainās un viss ir kaķim zem astes!

Link to comment
Share on other sites

AHA taa jau man likaas. Skaidris, tad par kalibreeshanu esmu pareizi domaajis.Tagad jautaajums kaa to iisti dara un kaapeec jaaraknjaajas pa iekshaam? Kaa spilgtumu taa kontrastu var reguleet uz pasha monitora un kraasas var piekorigjeet tiiri softiski. Gailvenais ir jautaajums kaa atrast taas iistaas kraasas un kaa zinaat vai taas atbilst tam kas buus izprinteejot vai nee jeb tas ir eksperimenteejams pasaakums? Televizoram uzliek kraasu joslas un pieregulee bet monitoram manupraat ir citaadaak. Un veel lieta taada ka man ir HP monitors tachu tik vecs ka neesmu vinjam pat draiverus atradis nekur nemaz nerunaajot par sheemu.Pirku reiz lietotu bet 21' tachu no cenas 50LS nespeeju atteikties. Ta nu viss ir jauki bet nokalibreet vinju tomeer dereetu. Ir risinaajumi?

Link to comment
Share on other sites

P.S. Veel man shkjiet ka katrs printeris nedaudz citaadaak jauc taas kraasas taakaa vajadzeetu buut ka monitors jaapiedzen pie konkreetaa printera kraasu proporciju jaukuma jeb es kautko saaku murgot?

Link to comment
Share on other sites

P.S. Veel man shkjiet ka katrs printeris nedaudz citaadaak jauc taas kraasas taakaa vajadzeetu buut ka monitors jaapiedzen pie konkreetaa printera kraasu proporciju jaukuma jeb es kautko saaku murgot?

Tur uz skatuves parādās krāsu profili, kas iestrādāti katrā sevi cienošā grafiskajā softā un turpat arī regulējami / pārslēdzami. Tie tiek saštellēti, balstoties uz info, ko vari saņemt no attiecīgās tipogrāfijas, kas tālāk tavus veikumus drukās.

 

Salīdzinoši fail-safe, manā skatījumā, ir Adobe RGB + US web coated (SWOP) 2.

 

A ja tu mēģini piedzīt konkrētam printerim, tad uzmeklē kaut kur netā monitor calibration images, izdrukā un tad kruķī monitoru līdz raibs gar acīm. Vēl bija arī kaut kāds mazmazītiņš Gamma regulētājs, kas "sadarbojās" ar video kartes draiveriem, monitoram tur vajadzēja pārmest prosto uz sRGB un tālāk varēja kruķīt softiski.

Link to comment
Share on other sites

MHM nu skaidrs. Buus jaapacenshas ar to kalibreeshanu jo baigi kaitina ka tu taisi vienu un priecaajies cik viss ir skaists un tad kad izprintee tad iestaajas shoks un naakas visu paartaisiit it iipashi ja bildee ir daudz kraasu paareju.

 

Runaajot par reguleeshanu...esmu jaucis sen atpakalj monjus bet iznjemt lielgabalu reguleeshanu nekaadu citu nemaniiju. Varbuut slikti skatiijos un buus jaapaskataas veelreiz.Bet ir taads jautaajums.Man ir ievaakushies paaris monitori kuri itkaa ir straadaajoshi,bet ar nelielu gljuku.Dazhiem ir taa ka bilde peec kaada briizha nosliecas kaada tonja virzienaa.Nu viss kljuus taa kaa ar violeto vai zaljo filtru virsuu.Kad uzbliezh pa saaniem tad viss atkal normaali un tad atkal noraustaas un visas kraasa tragjiski.Vot vai shito arii var noreguleet? Es saakumaa domaaju ka kaads nekontakts. Atskruuveeju pakustinaaju visus vadus itkaa nekas nav atraavies bet nekas nemainiijaas.Un veel ir viens kuram ar kraasaam viss ir kaartiibaa, bet vinjsh taisa platekraanu,bet pa vertikaali.Nu doma taada ka tev ir ekraans pa visu moni un tad peekshnji labaa un kreisaa mala sarauja un sanaak deformeeta bilde un pa melnai striipai no labaas un kreisaas malas apmeeram 2cm platumaa.Atkal, kad uzbliezh pa saaniem tad viss nostaajas savaa vietaa.Tur kautkas ar izveersi ir chupaa kaapeec taa leekaaa man taa shkjiet bet vai to var reguleet un labot? Nenesot uz darbniicu protams. Vienkaarshi ja ir tie 15" monitori tad kaapeec gan vinjus nesataisiit un neuzlikt kaa otros?! Fotoshopaa buus eertaak straadaat un tamliidziigi. Man shkjiet ka juus vareetu zinaat. Un veel kur vareetu mekleet sheemas jo razhotaaju maajas lapaas diez vai buus. vinji tak taisa precel lietotaajiem:)) ne profiem.

Link to comment
Share on other sites

tapeec jau domaaju pac paremonteet ja var ne jau uz remontu nesiishu 15' moni. Monju modelji ir dazhaadi kam tas kraasu gljuks un diez vai no staaveeshanas taa peekshnji mikroplaisa radiisies. Savkaart tam kursh maina izmeeru pa X asi ja buutu nospraagusi mikrene tad vienkaarshi vinjsh kljuutu shauraaks un vareetu paaplatinaat vinju ar pogaam un miers bet vinjsh raustaas un ja tu vinju uztaisi normaalu ta tad kad vinjsh atlec atpakalj tad vinjsh sanaak lielaaks un tu neredzi visu ekraanu.Nu taa. Domaaju mosh tur ar kaukaa var piereguleet. Nu jaapaskataas kas ar tiem kontaktiem veelreiz. A kur taas sheemas vareetu mekleet? Varbuut ir kaada adrese kuraa viss apkopots.

Link to comment
Share on other sites

Apkopojumus var prasit Latgalites tirguu. Ir redzeti shemu sbornjiki. 5-20 Ls pa disku.

 

pa 20 Ls var dabūt strādājošu 17 " moni, tā ka labāk izmet esošos nafig un parakājies iekš ss.lv

Link to comment
Share on other sites

Guest kriwix
balstinja aiz kadra ...

 

visu kas saistiic ar monitoru, kraasaam etc izsaka vaards Pantone ...

www.pantone.com

 

softiskaa kalibreeshana tomeer ir un paliek - hmmmmz nu protams labaak kaa nekaa

 

bet realitaatee īisti viiri kalibree ar "piesuucekli"

http://www.pantone.com/products/products.a...1&idProduct=497

 

LCD ir un paliek luuzeriem - tikai un vieniigi CRT !

 

nu jpotvai.....179 $.... aciimredzot ja neko nesapratiishu no tiiklaa atrastaas infas ta buus jaapeerk shitaade te shtelee... a mosh riigaa i kaads kantoris/cilveeks kas to pa maksu dara...???

Link to comment
Share on other sites

balstinja aiz kadra ...

 

visu kas saistiic ar monitoru, kraasaam etc izsaka vaards Pantone ...

www.pantone.com

 

softiskaa kalibreeshana tomeer ir un paliek - hmmmmz nu protams labaak kaa nekaa

 

bet realitaatee īisti viiri kalibree ar "piesuucekli"

http://www.pantone.com/products/products.a...1&idProduct=497

 

LCD ir un paliek luuzeriem - tikai un vieniigi CRT !

 

nu jpotvai.....179 $.... aciimredzot ja neko nesapratiishu no tiiklaa atrastaas infas ta buus jaapeerk shitaade te shtelee... a mosh riigaa i kaads kantoris/cilveeks kas to pa maksu dara...???

 

ar kalibreeshanu nodarbojas BCCS (www.bccs.lv) maxaaja ap 40-60 Ls (iisti neatceros), nokalibrees konkreeti tipograafijas mashiinai, kur drukaasi. Bet peec shitaa bazara noprototu, ka te runa tikai par printeriem, tad nafig tev tas ir _vajadziigs_? bccs speci par to pamatiigi reeks

Link to comment
Share on other sites

Guest LOOK

Man nav daudz laika, bet mēģināšu īsumā izstāstīt pamattēzes.

 

Tātad lai kalibrētu monitoru ir jābūt kādam no iemesliem:

a) sagatavotie faili drukāšanai citur (tipogrāfija, lielformāta printeri, digit. foto druka) izskatās pārāk atšķirīgi no tā kas ir uz monitora.

B) viens un tas pats fails dizaina biroja ietvaros uz dažādiem monitoriem izskatās pārāk atšķirīgs.

c) ir vēlme redzamo uz monitora maksimāli līdzīgu iegūt uz papīra ar parastu biroja printeri.

 

Ja jums ir kāda no augstāk minētajām problēmām, tad ir pamats domāt par monitora kalibrēšanu. Lūdzu nejaukt ar tehnisko mon.kalibrēšanu kuru patiešām atjaucot veic darbnīcā. Runa ir par softisko mon.kalibrēšanu kuras laikā monitoru neaiztiek vispār (vienīgi pirms kalibrēšanas iestāda krāsu temperatūru, gaišumu un kontrastu). Tālāk viss notiek daļēji automātiski. Pie monitora tiek piestiprināts fotospektrometrs un palaista vadības programma. Spektrometrs nolasa to ko atspoguļo monitors, un caur spec.programmu izveido monitora krāsu profila failu (kurā tiek iekļautas jūsu monitora kļūdu korekcijas). Tālāk šo failu piekabina Windows krāsu vadībai. Gadījumā ja nav spektrometrs, tad var izlīdzēties ar monitora ražotāja gatavajiem krāsu profīliem, taču tādus pārsvarā var atrast tikai dārgā gala monitoriem un tie noteikti nebūs ideāli tieši JŪSU monitoram.

 

Pabrīdināšu uzreiz nevar nokalibrēt monitorus kuru cena ir līdz 200Ls.

Kalibrējamam monitoram ir jābūt iespējai mainīt krāsu temperatūru un gammu, pretējā gadījumā kalibrēšana nedos vēlamo rezultātu. LCD monitori virs 1500 Ls arī kalibrējas, lētākiem tas nav lemts. Lai nokalibrētu monitoru un sistēmu kopumā ir jābūt izpratnei un zināšanām par krāsu vadību konkrētajā OS, pretējā gadījumā visas pūles var izrādīties veltīgas.

 

Pagaidām īsumā viss. :idea: Pats esmu Trinitron piekritējs, taču tā ir gaumes lieta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest LOOK
A kaads te sakars ar Trinitron?

 

Nekāds, vienkārši man patīk šīs trubas un viss.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...