Jump to content

Raimonds1
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
(labots)
pirms 1 stundas , 138 teica:

Cik liels ir tipiskais UK rindu māju pagalms? Tur tak pat 200 nav, ne?

Rindu mājām jau būs tik, cik pati māja plata platumā.

Un tik tālu, lai nevarētu redzēt kaimiņienes pupu galus garumā. 

 

The 21-metre rule is, according to the Stirling prize-winning architect Annalie Riches, a bizarre hangover from 1902, originally intended to protect the modesty of Edwardian women. The urban designers Raymond Unwin and Barry Parker walked apart in a field until they could no longer see each other’s nipples through their shirts. The two men measured the distance between them to be 70ft (21 metres), and this became the distance that is still used today, 120 years later, to dictate how far apart many British homes should be built.

 

Bet nu vidusšķiras vai 'biezākos' rajonos, jau pagalmu izmēri var būt jebkādi (jeb cik var atļauties). "Strādnieku" rindu mājas, nu tās var uzskatīt par LV dzīvokļu ekvivalentiem (jo dzīvokļi jau te ir retums), tur nekādi lielie pagalmi nav. Varbūt tramplīnu var nolikt.

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, hehe teica:

Vai tad tāda likme mēdz būt?

 

Nezinu par LV, bet UK jau pāris gadus atpakaļ bij kautkur starp 0 un 2%, atkarībā no pirmās iemaksas, ienākumiem utt.

Te jau pie manis reti kuram ir mainīgā likme, parasti 2 vai 5 gadu fiksētā, tad termiņa beigās pārkreditējās pie tās bankas/[ma'jokļu sabiedrības] kura uz to brīdi piedāvā zemāko, jeb kāda uz to brīdi aktuālā. Iepriekšējā man laikam bij 2.5% uz pieciem gadiem, tagad 3.2% arī uz pieciem. Paspēju pirms likmes uzleca, tagad jau kautkur ap 5.5% skaitās OK.

 

1 stundu atpakaļ, hehe teica:

Naudā kas zaudē savu vērtību neviens neaizdos.

Aizdod jau to ko kāds noguldījis. Ja kāds noguldija uz 0.5%, tad jau var aizdot citam uz 1%. Bankai jau vienalga kāda tā likme, iekasē savu starpību jebkurā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Te jau pie manis reti kuram ir mainīgā likme, parasti 2 vai 5 gadu fiksētā, tad termiņa beigās pārkreditējās

ir mainīga likme kredītam uz 20 gadiem. Euribor arī ir fiksēta likme, uz dienu, mēnesi vai gadu.

Tie no 0% var kļūt par 20%. Un ko tad? Vai nu maksā vai zaudē visu. Mierīgi var būt 20%, ja atcerās latus, arī pie nemainīgas naudas vērtības 0.7Ls=1€.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Redz...! Da pofig kādi ir kredītprocenti. Situācija ir sekojoša. Ja 50...75...100 gadus atpakaļ ģimene varēja uzaudzēt 3...4...5 (varbūt pat vairāk) normālus bērnus par daudzmaz normāliem cilvēkiem (jūsu vecāki taču ir normāli cilvēki, ne?), pie tam bieži vien strādāja algotu darbu tikai tēvs, bet māte nodarbojās ar bērnu audzināšanu, tad tagad strādājot abiem vecākiem viena bērna izaudzēšana jau ir ohujenna dārga (un gala rezultātā sanāk nopīpējies narkomāns). Jā, jā zinu tolaik prasības bija krietni zemākas. Bet lūk tur jau ir tā problēma. Attīstība ir aizgājusi kaut kur pa pieskari.

Protams, ja tas nav defaultā ielikts dabas likums, kurš planētu pasargā no pārapdzīvotības laiku pa laikam resetojot.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

un gala rezultātā sanāk nopīpējies narkomāns

nu ja, visi? Manējie kaut kā turās, laikam vecāki nepareizi.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 2 minūtēm , jema teica:

nu ja, visi?

🤣 Es jau neteicu, ka visi 😉. Man prieks, ka tavējie tāpat kā manējie ir tajā normālajā mazākumā. 🤣

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Taču skolā viss ir labi redzams, man fāters teica, negribi mācīties, gruščiku darbs būs vienmēr, nu ko mēs redzam dzīvē, kur negribēja mācīties tie jau tad izvēlējās savu dzīves ceļu, tagad tas ir vēl briesmīgāk, ja krievu laikos asenizātors saņēma 450, inženieris labi ja 140, tad tagad, lai tas asenozātors saņemt to lielo piķi, viņam ir jānopērk savs MB, jāuztaisa sava firma, bet cilvēks ar augstāko, lēnām var kāpt pa kāpnēm augšā, ja nu tiešām ir mācījies un saņems atbilstošu atalgojumu, tā kā iespējas ir, ja ir velme ko darīt, un nevajag ar vecajiem laikiem salīdzināt. kapēc veči jūsmo pa tiem vecajiem laikiem, tādēļ ka pimpis stāvēja un pat kāda vecene deva, tagad ne viens, ne otrs, tādēļ, visu laiku gribās to vecos laikus pieminēt, gavno bija ne dzīve, tu eksistēji nevis dzīvoji!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

@jema, nesaprotu, kāpēc Tu šeit piemini asenizatorus.

Link to comment
Share on other sites

kā vienu no labāk apmaksātajiem darbiem, bez nekādas izglītības, tas salīdzinājumam, pret mācītiem cilvēkiem

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
(labots)

Narkomāni, ne narkomāni, bet lielākā daļa mani vienaudži, bērnus netaisa vispār. Draugi, būs pilnīgā dir$@@! Galvenais traucēklis - nav stabilitātes sajūta. Kovids, karš -> nekustamo īpašumu / komunālo /pārtikas cenas. Ja jaunajam pārim nav mantojumā dzīvesvieta un jādomā par tā iegādi/ īri, tad cik ir abiem kopā jāpelna mēnesī, lai justos droši, ka bērnam pietiks līdzekļi? Es saprotu, ka kad jau bērns uztaisīts tad kaut kā jau galus savilks un neviens badā nenomirs, bet plānoti bērni tā nerodās. :D 

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Da ko jūs piesējāties tiem "narkomāniem" 🤣🤣🤣 Jūsos tiešām nav veselā saprāta kaut kāda, kurš jums pasaka, ka es paņirgājos ar to teikumu iekavās. Es vienkārši hujeju 🤣🤣🤣.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
1 stundu atpakaļ, hehe teica:

ir mainīga likme kredītam uz 20 gadiem. Euribor arī ir fiksēta likme, uz dienu, mēnesi vai gadu.

Tie no 0% var kļūt par 20%. Un ko tad? Vai nu maksā vai zaudē visu. Mierīgi var būt 20%, ja atcerās latus, arī pie nemainīgas naudas vērtības 0.7Ls=1€.

Var arī būt 20%, bet parasti visi EIRIBORI utt ir rezultāts inflācijai - jo augstāka inflācija, jo lielāks EIRIBORS. 

Var jau maksāt kaut 50%, ja inflācija ir 70. Rezultātā itkā samaksā ciparu lielāku, bet ''vērtību' to pašu.

Lai kautko jēdzīgi sarēķinātu cik 'pārmaksā', tad jāskatās % virs inflācijas. 

Piemēram ja inflācija ir 7%, bet bankas likme 5%, tad realitātē sanāk maksāt mazāk kā nopirki.

 

Jeb paskatoties no cita skatu punkta, ja tu šodien maksā 20% no ienākumiem par hipotēku, nekas īpaši tavā darbā nav mainijies, tik cik alga turās līdzi inflācijai, tad kāda starpība cik ir hipotēkas % likme, ja tu tikuntā maksā 20% no ienākumiem, tik tas ka cipars lielāks.

 

Protams ja alga neturās līdzi inflācijai, nu tad neko.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT

@Jurkins es, būdams sapīpējies - jūtos aizvainots, ka tu mani par narkomānu nosauci! Būtu pateicīgs, ja tu beigtu par mani ņirgāties, savādāk tas man liek justies morāli izvarotam!!!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Labi... davai atklātā tekstā... jums šķiet normāli - pirmsdzemdību pabalsts, dzemdību pabalsts, ... bla, bla, bla... Da uz kurieni mēs esam attīstījušies, ja nevaram soli paspert bez pabalstiem. Tas ir normāli?

Link to comment
Share on other sites

Tas palīdz jaunām ģimenēm, tas tev nepatīk?

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Man nepatīk, ka jaunās ģimenes nevar normālos apstākļos nopelnīt sev un saviem bērniem visu ko vajag. Tas nozīmē, ka visa mūsu attīstība ir aizgājusi kaut kur galīgi garām.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Labi... davai atklātā tekstā... jums šķiet normāli - pirmsdzemdību pabalsts, dzemdību pabalsts, ... bla, bla, bla... Da uz kurieni mēs esam attīstījušies, ja nevaram soli paspert bez pabalstiem. Tas ir normāli?

Esošajā situācijā, es teiktu, lai dod pabalstus par jebko, kas saistīts ar bērniem. Vēlams gan apvienot ar nosacījumu, ka vecāki gūst oficiālus ienākumus, bet ja to nevar, lai tāpat dod! Es godīgi - nezinu, kā šodien iztiek jaunie vecāki, kur neviens no tiem nestrādā labi apmaksātās nozarēs.

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Tas nozīmē, ka visa mūsu attīstība ir aizgājusi kaut kur galīgi garām.

Tieši tā! ir aizgājusi garām. Un ne tikai Latvijā. Tāpēc, lai maksā!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, TOoMoOT teica:

lai dod pabalstus par jebko, kas saistīts ar bērniem.

Pa vēlu. Neatgriešanās punkts jau ir aiz muguras.

Link to comment
Share on other sites

Vau, nezinu kad tev bērni dzima, bet parasti aprecas jauni cilvēki, kam vēl nav īsti nedzīvot, ne labi apmaksātais darbs, jo tam visam vajag laiku, un ar attīstību viss ir kārtībā, dabiski ja pats piedzimi ar zelta knupi mutē tu to visu nesapratīsi! Mēs ar sievu divi studenti aprecējamies, 2 džinsu pāri bija un tas bija viss mūsu super īpašums. 

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Pa vēlu. Neatgriešanās punkts jau ir aiz muguras.

Tu esi skatītājs no malas un vari vieglu roku norakstīt palīdzību kā bezjēdzīgu, bet ir cilvēki, kuri nav skatītāji no malas..

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 10 minūtēm , TOoMoOT teica:

Tu esi skatītājs no malas un vari vieglu roku norakstīt palīdzību

Tu nopietni domā, ka ar pabalstiem var visu atrisināt? Nopietni?

 

Pateikšu priekšā. Tas ir plāksteris vēzim.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Just now, Jurkins teica:

Tu nopietni domā, ka ar pabalstiem var visu atrisināt? Nopietni?

Nē. Nevar. Atvainošanās arī neko nemaina. Un tomēr.. Labāk ir atvainoties.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, TOoMoOT teica:

Labāk ir atvainoties.

Tieši par ko?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Tu nopietni domā, ka ar pabalstiem var visu atrisināt? Nopietni?

A ko tu iesaki jaunai ģimenei, pat ja abiem augstākā izglītība, bez pieredzes maksāt ko, virs tā ko viņi spēj, uzreiz dzīvoklis, auto un dāča, kā Saudu Arābijā, pat tur tas ir tika pamat iedzīvotajiem uz kredīta! Tev raudāšanas pietiek, tik ko darīt pat tev ģeniālajam nav ideju. Pavēsti to savu dzīves skatījumu, bez tās žrulas ko tu pūt?

 

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Just now, Jurkins teica:

Tieši par ko?

Valsts atvainojas (jeb izmaksā pabalstu) jaunajiem vecākiem, par to, ka nav nodrošinājusi defaultā normālus apstākļus jauniem vecākiem. Piemēram, Rīgā lielākā daļa bērnu netiek dārziņā uzreiz pēc 1,5 gadiem. Tas nozīmē, ka ģimene paliek ar vienu pelnītāju uz ~gadu. Pat kad bērns ir dārziņā, viņš sākumā tur nedrīkst rādīties pusi no visa laika, jo katrs puņķis vai klepus nav pieļaujams! Nav vair kā agrāk. Atceros, kā mana audzinātāja dusmojās uz Tomiņu, ka viņš puņķus piedurknēs slauka nevis kā citi bērni - kabatas lakatiņā!

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 5 minūtēm , jema teica:

Pavēsti to savu dzīves skatījumu, bez tās žrulas ko tu pūt?

Ej Tu vecais burkšķi gudri izrunāties! 🤣 Skaidri un gaiši - mūsu "attīstība" ir izveidojusi sistēmu, kurā bērns ir dārga, ekskluzīva lieta un jauna ģimene nav spējīga izdzīvot. Punkts. Ko darīt? (Nezinu, un, ja pavisam godīgi, tad man pohuj!) Resetu, bļa uztaisīt. Visus finansistus, ekonomistu, juristus un partnerus "rungaiņus" un citus liekēžus utilizēt vēstures mēslainē un sākt no jauna.

Pirms 14 minūtēm , jema teica:

uzreiz dzīvoklis, auto un dāča

Un vēl, iespējams, vajag pieminēt, ka pašiem prasības ir nedaudz paaugstinātas, maigi sakot.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 16 minūtēm , TOoMoOT teica:

Valsts atvainojas (jeb izmaksā pabalstu)

Valsts, tas ir domāts apmēram kā dievs? Vai kā? Tipa kaut kas tāds galīgi no malas atnāk ar naudas maisu un visiem izmaksā pabalstus?

Lai kaut ko izmaksātu, vajag no kāda paņemt, ko izmaksāt. No kura paņemsi?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Visus finansistus, ekonomistu, juristus un partnerus "rungaiņus" un citus liekēžus utilizēt vēstures mēslainē un sākt no jauna.

Un zini, ir paradokss. Ar visiem ekonomistiem, juristiem un citiem efektīvajiem. Mūsdienās jaunajiem vecākiem ir vieglāk nekā bija padomju laikos vai 90jos. No mūsdienu skatu punkta- tā vienkārši bija pilnīga dir$a. Tad rodas loģisks jautājums, kāpēc tad taisa bērnus mazāk nekā padomju laikos. un visai loģiska, bet nepārdomāta atbilde ir - mūdienu jaunie vecāki ir vārgi sniegpārsliņas. Tā tomēr ir tikai daļēja taisnība. Sabiedrība ir mainījusies. Sabiedrībai līmenis ir audzis un tā izdara spiedienu uz tiem, kas nespēj nodrošināt bērnam tādus apstākļus kā vidēji tas ticis darīts pēdējos 20 gadus. Bet šodien jaunajam vecākam, kurš tikko ir pievienojies "spēlei", ir sliktāka starta pozīcija nekā tā bija pirms 10 gadiem

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Valsts, tas ir domāts apmēram kā dievs? Vai kā? Tipa kaut kas tāds galīgi no malas atnāk ar naudas maisu un visiem izmaksā pabalstus?

Bļ.... Jurkin... Nu tu tupīiii

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, TOoMoOT teica:

Sabiedrībai līmenis ir audzis un tā izdara spiedienu

Lūk, lūk! Tu jau sāc runāt daudzmaz loģiski. 👍

 

Un interesanti, kāpēc šodienas vecākam tā starta pozīcija ir sliktāka? Vai viņš pats ir tāds idiots. Vai tomēr "attīstība" ir aizgājusi ne tur?

Es lieku uz otro. Bet nē, neprasiet man, kā un kur jāiet.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Jurkins teica:

Visus finansistus, ekonomistu, juristus un partnerus "rungaiņus" un citus liekēžus utilizēt vēstures mēslainē un sākt no jauna.

Atkal Mein Kauf no tevis iet vaļā! 

Par bērniem runājot, nezinu kādā tu alā sēdi, es savam puikam puberitātes laikā atļāvu vest draugus pie manis mājās un dzert, lai tas nenotiktu nekontrolēti kuij viņu zin kur, tas bars viss ir aprecējies un jau audzina savus bērnus un ar prieku atceras manu māju, viņiem visiem ir pa 2 bērniem, kādiem 4, jau trīs ir, par ko tu kauc man nav skaidrības. Bet nu no tava teksts spriežot, ka privātmāja ir vajadzīga 5 mēneši un pēc tam ir apgrūtinājums, secinājums ir radies, slinks mudaks tu esi, kam visi maisa, kā sliktam dejotām olas! Ar savu kompleksaino dzīvi tu tik šeit vari izpļaut ārā ar tādu agresiju, dzīvē tu mīztu jo baidītos dabūt pa muti, dīvānu karavīrs īsāk sakot esi, dirst jau māki, bet ieteikt ko, tas nav tavs, tur smadzenes ir jā piepūla!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , TOoMoOT teica:

mūdienu jaunie vecāki ir vārgi sniegpārsliņas. Tā tomēr ir tikai daļēja taisnība.

Es personīgi esmu aukstā ūdenī (jo gāzes nebija un siltā ūdens arī) mazgājis autiņus saviem bērniem. Autiņus??? Kas tie tādi? Tagad pabalstu pamperiem vajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Tagad pabalstu pamperiem vajag.

A tu gribi lai visi dzīvo ka tajos nolādētajos krievu laikos?

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, jema teica:

A tu gribi lai visi dzīvo ka tajos nolādētajos krievu laikos?

Nē, pļa, gribu lai visiem pabalstu tupumam maksā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Protams ja alga neturās līdzi inflācijai, nu tad neko.

Alga atpaliks vienmēr.

 

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

 

Var jau maksāt kaut 50%, ja inflācija ir 70. Rezultātā itkā samaksā ciparu lielāku, bet ''vērtību' to pašu.

Pie 70% inflācijas hipotēkas vērtība nebūs +70%. Pirmās nepieciešamības precēm un tas kas nav vēl saražots, jā. Nekustamajam kas nav vēl uzbūvēts, bet ne jau esošam, jo tā vairs nav pieprasīta prece.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Nē, pļa, gribu lai visiem pabalstu tupumam maksā.

Tu saki bērni nedzimst, bet pats neatbalsti pabalstus, kā tiem jauniem vecākiem dzīvot?

 

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Es personīgi esmu aukstā ūdenī (jo gāzes nebija un siltā ūdens arī) mazgājis autiņus saviem bērniem.

nu tu tagad dirs! pat krievu lakos gāze balonu varēja sarunāt par piecīti, vecu gāze plīti dabūt, vispār problēmu nebija, ja tu blats esi ute, un ta sieva mazgāja tos autiņus augstā ūdenī, tad man ir tāds jautājums, tu vispār es VECIS????

 

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Nē, pļa, gribu lai visiem pabalstu tupumam maksā.

Zini... netrūkst pāri, kur abi strādā policijā vai abi strādā slimnīcā vai tam līdzīgi ekkonomiski neizdevīga pozīcijā. Negribētu, lai viņus kāds dzīvē tā nosodītu kā tu to dari šeit.

Un nesaprotu, kāpēc tu vienlaicīgi atzīsti, ka valsts/sabiedrības attīstība (es teiktu prioritātes) aizgājušas greizi, bet  esi pret to lai maksātu kkādus pabalstus par bērniem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, jema teica:

bet pats neatbalsti pabalstus, kā tiem jauniem vecākiem dzīvot?

@jema, tā pa īstam man vajadzētu būt diži pofig, pēc ... nezinu 5... 10... 20... varbūt nedaudz vairāk man iestāsies absolūtais nekas un mani tas vispār neinteresēs. Pasaule ir 2big2fall. Nē, nu protams, var gadīties, ka putins piepeši izs;edina desantu, bet tas ir forsmažors.

Jā, es esmu pret jebkādiem pabalstiem. Ja kādam ir jāmaksā pabalsti, tas nozīmē tikai to, ka sistēma ir izveidota greiza un nestrādā. Mums ir pabalsts pabalsta galā. Un mēs turpinam tupi maksāt dažnedažādus pabalstus un izliekamies, ka viss ir labi. Nu ok, pateikšu, ka man ir pohuj. Palika labāk?

Link to comment
Share on other sites

Racer
1 stundu atpakaļ, jema teica:

Mēs ar sievu divi studenti aprecējamies, 2 džinsu pāri bija un tas bija viss mūsu super īpašums

Lab, zinu, ka dabūšu pa galvu :D, Bet, pie PiekDienas - Ja runājam par Tavu ieguldījumu demogrāfijā - nu bet loģiski - tai laikā nebij interneta, paskatījies dažas filmas no Sat un tad bija brīvais laiks ko mājās ar mīļoto sievieti aizpildīt, lai nebūtu garlaicīgi... 😀😎

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, TOoMoOT teica:

Zini... netrūkst pāri, kur abi strādā policijā vai abi strādā slimnīcā vai tam līdzīgi ekkonomiski neizdevīga pozīcijā.

Da jopcik! Cik reizes vēl! Sistēma ir greiza, ja viņi abi strādā policijā vai slimnīcā un nevar bērnu uzaudzināt. Ar pabalstiem atrisināsim?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...