Jump to content

Raimonds1
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Vispār interesanti paskatoties ss.lv.

Bezgala daudz sagatavoto plaču 'mājas celtniecībai' 30km rādiusā ap Rīgu. Pārsvarā meža vidū kādas šosejas malā.

Tas kautkāds jaunais biznesa models?

Cenas arī visai interesantas, 50 - 100k par ne visai lieliem plačiem. Nopietni? Kurš pērk placi pa 60k meža vidū, kur līdz kautkādai civilizācijai patālu. Visur jābrauc ar auto, uz darbu, skolu, sporta zāli un pēc būtības vienkārši vakarā nevar aiziet līdz krogam.

Tanī pašā laikā kautkur pie pilsētām faktiski nekā nav.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tas kautkāds jaunais biznesa models?

Daudzi sāk celt būdu, un beigās vai nu process apriebjas, vai nu saprot, ka nevar finansiāli pavilkt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Liela daļa jau jauns placis blakus placim. Nopirkti pāris hektāri zemes un sadalīti mazākos plačos.

Bet nu reāli tādā pilnīgi nomalē, burtiski šosejas malā, kur nekā nav un visdrīzāk arī nekad nebūs. Kur plāno uzbūvēt 10 mājas.

Skaidrs ka tur kautkāda cerība uz sabiedrisko transportu ir nulle, ar velo pa to šoseju nekur tāpat neaizmīsies.

Interesanti ka cilvēki gatavi par to maksāt tādas summas. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Tad laikam sanāk tā ka sabūvē dārgas mājas, bet ceļš bedrains, apgaismojuma nav, ziemā neviens netīra utt.

Vienkārši tās 10 mājas par to nekas nesamaksās.

Kā Jurkins saka - vienkārši neefektīvi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Long story short.

Meklējām māju, uzradās pie Smārdes Ķemeru NP malā 5 gadus veca, labā stāvoklī par labu ciparu (120k laikam). Kā saki, 10 māju pudurītī šosejas malā nekurienē.

It kā kruta, mežs visapkārt, Tukums 15 km, dzelzsceļa stacija 3 km. Sākām rēķināt - sievai darbs Rīgā bez iespējas strādāt no mājām. Degvielā vien man sanāca jau 450 EUR uz to brīdi, 2.5h roundtrip katru dienu. Bērniem skola - Smārdē ir paliela pamatskola, nav tālu, bet jāiet pa šosejas malu, tātad ne velo ne kājas nav opcija - jāvadā.

Ceļš ap 500m grants - pašvaldība netīra, ja kaimiņi sametās, tad šķūris atbrauc. Citādāk, domā pats kā tikt ārā.

 

Jā, var tādā dzīvot, bet laikam ne mēs. Nopirkām pagaidām jaunā projekta dzīvokli Rīgā par dārgāku ciparu, bet komunālie lēti, es visur varu ar moto/velo, sievai darbs 10 min pastaiga, skola faktiski aiz žoga. Vēlāk turpināsim mājas meklējumus civilizācijā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

maize

Viensētnieka (pus)gēns 😆  Ir daļa, kas sabiedrisko neprot vai negrib lietot un ir neskaitāmas vietas, kur vēsturiski sabiedriskā transporta nav un neko - dzīvo. Gan bērni tiek uz dārziņu/skolu/pulciņiem (ir vietas kur pašvaldība organizē autobusus uz tuvāko izglītības iestādi) gan paši uz darbu vai reizē piestrādā par taksistu jaunajai paaudzei.

Šur tur ir "spoku" ciematiņi - ceļi ar elektrības skapjiem, vietām pat iesākas mājeles. Pierīgā lielākoties, gan pamazām šie spoki tiek apbūvēti un apdzīvoti.

Cik par tādu gabalu maksāt, jāskatās, jārēķina, elektrības pieslēgums, ceļi, utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 32 minūtēm , AndrisBB teica:

Kā Jurkins saka - vienkārši neefektīvi.

Jurkins vis tā neteiktu. 🤣 Šeit ļoti efektīvi. Apgrozījums ir? (Ja nebūtu, tad nebūtu piedāvājumu) Ir. Tātad efektīvi.🤣

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tīri no ilgtermiņa perspektīvas skatoties, manuprāt ne visai saprātīgs scenārijs.

Nu OK, nopirki to placi, uzbūvēji vēl māju pa 200k.

Pēc 5 - 10 gadi izdomā pārdot. Kas viņu pirks? Visai ierobežotas iespējas pārdot.

Nenu skaidrs ka pieprasījums/piedāvājums noliks visu savās vietās un tās 250k 'vērtās' mājas vērtība, pēc tirgus pieprasījuma būs 100k.

Bet pa 100k jau nepārdosi, jo pirmāmkārtām negribēsies zaudēt 'ieguldīto', otrāmkārtām visdrīzāk būs vēl atlikusi 20 gadu hipotēka. Tad nu iesprūdis uz mūžiem 10 māju pudurī, šosejas malā.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
Pirms 29 minūtēm , Kazarms teica:

Meklējām māju, uzradās pie Smārdes Ķemeru NP malā 5 gadus veca, labā stāvoklī par labu ciparu (120k laikam)

120k nosaukt par labu ciparu ... ? Okei, 5 gadus vecai mājai nav slikts cipars. Bet neticu, ka kāds te var naļikā nošķiņķot tādu ciparu. Kā jūs pielaužat sevi uz hipotekārajiem un vispār aizdevumiem? Es savos 29 esmu sev nosolījies ņemt kredītu tikai, ja tas ir dzīvības/nāves jautājums. 

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 58 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet nu reāli tādā pilnīgi nomalē,

tu sāc runāt kā Rungainis, Latvijā - viena pilsēta Rīga, pārējais pohuj ...., 

 

tavā minētajā vietā blakus ir šoseja, tas jau ir +, 

@AndrisBB, kā tu domā?, kā laukos cilvēki izdzīvo?, es vispār mežā dzīvoju, uzskatu, ka salīdzinoši labi dzīvoju, man mēneša beigās nepietrūkst eiriki alum .....

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 5 minūtēm , alusbundza teica:

Latvijā - viena pilsēta Rīga, pārējais pohuj

Vai tad nav skaidri redzams, ka uz to iet? 🤣 Savādāk nav efektīvi.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 6 minūtēm , raivix95 teica:

Kā jūs pielaužat sevi uz hipotekārajiem un vispār aizdevumiem? Es savos 29 esmu sev nosolījies ņemt kredītu tikai, ja tas ir dzīvības/nāves jautājums. 

Krāt zeķē vairāk kā pirmo iemaksu jau arī nav jēgas, inflācija to ciparu noēd un kamēr sakrāji, iekārotais īpašums/auto jau maksā 1.x reizes vairāk. Telefonus, televizorus un hobijlietas ņemt kredītā gan ir stulbi, maniprāt.

 

Matemātika vienkārša - īre bloķenē maksā 300-400 Eur par okish izskata trīsistabnieku. Vēl kā minimums tik pat aiziet komunālajos, tad vēl elektrība un kas tur vēl + bloķeņu kontingents, kaijas, komunikācijas uz izjukšanas robežas un pārējās izklaides.

 

Hipotēka jaunajā projektā - 700 eur ar visiem kosmosa procentiem, komunālie (ieskaitot elektrību un visu pārējo, izņemot internetu) bija 200 eur ziemas pašos aukstākajos mēnešos un arī tikai tāpēc, ka māja vēl nebija isti apdzīvota, mašīna zem loga aiz žoga garantētā vietā, bomžu nav, kaiju nav, komunikācijas kārtībā. Starpība beigās sanāk 100 eur. Esmu gatavs to piemaksāt par komfortu.

 

Identiska matemātika arī auto. Jauns auto līzē man uz km izmaksā to pašu, ko iepriekšējais vecais kešā pirktais. Jaunais tērē mazāk benzīna, nav regulāri jāremontē. Izmaksu pozīcijās pa gadu man ir 4 lietas - degviela, 1x apkope, līze un apdrošināšana. Vecais tur regulāri dzīvojās servisos, 100k noskrējis kad ņēmu vienkārši tobrīd maksāja teju tik pat cik jauns.

 

Un jā, 120k par jaunu māju ir visai labs cipars. Par tādu es esmu gatavs arī nopirkt vecāku un uzfrišināmu normālā vietā. Šobrīd Rīgā-Pierīgā bez 180k es neko sakarīgu neesmu redzējis.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Un ja dzīvojam tādā provincē kā Jēkabpils, kur jaunie projekti nav bijuši kopš 90-ajiem, tad baigi daudz opciju nav...

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 12 minūtēm , raivix95 teica:

Un ja dzīvojam tādā provincē kā Jēkabpils

kur jaunos projektus nemaz nebūtu, kas pērk.😉

 

Bet, ja būtu jāizvēlas - jaunais projekts vai privātmāja uz mikroskopiska zemes pleķīša (kā tajos "ciematos"), tad es labprātāk izvēlētos jauno projektu.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 16 minūtēm , raivix95 teica:

Un ja dzīvojam tādā provincē kā Jēkabpils,

Ta kaut vecais. Arī tādus apsvērām pirkt, bet jaunais summāri iznāca tikai nedaudz dārgāk ilgtermiņā.

 

Iemetu aci ss Jēkabpilī, tur var nopirkt gana solīdu 3 istabnieku <40k, kas ir rupji runàjot 350 eur mēnesī uz 10 gadiem. Viens ir arī uz īri par to pašu ciparu, pirktu bez īpašas domāšanas imho. Ja rokas neaug no pakaļas, zem 20k ir remontējami. Tos stabili var paņemt kešā un neuztraukties diži, ka krāšanas laikā nauda būtiski zaudēs vērtību.

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

privātmāja uz mikroskopiska zemes pleķīša (kā tajos "ciematos")

Man pēc sajūtām šķiet, ka 1500m2 -2500m2 ir optimāli. Mazāk pašauri, vairāk, pārāk daudz zāles ko pļaut, jaāudzē kartupeļi tad. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

kā tu domā?, kā laukos cilvēki izdzīvo?

Nu ja dzīvo laukos un nodarbojas ar to ko cilvēki dara laukos, tad nu kur problēma? Plus tur jau desmitgadēm ilgi atstrādāta infrastruktūra, paradumi utt.

Bet ja strādā ofisa darbu vidējo, kur pa lielam darbs tikai Rīgā, noteiktā profesijā, tad nekādu citu opciju jau nemaz nav.

Vai nu braukā, vai nu dzīvo tuvāk.

 

Bet te jau runa par no zila gaisa, mežā vidū 10 māju puduri, kur pirmstam nekas nav bijis. Īsumā nav nemaz zināšanu, par konkrētās vietas labumu/sliktumu. 

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Es savos 29 esmu sev nosolījies ņemt kredītu tikai, ja tas ir dzīvības/nāves jautājums. 

Viss jau atkarīgs no %. Ja hipotēkas likme 2%, tad muļķīgi (finansiāli) visu naudu 'nolikt uzreiz' (ja tāda ir). It īpaši ja ir labāki varinti ko ar to naudu izdarīt.

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Vai tad nav skaidri redzams, ka uz to iet? 🤣 Savādāk nav efektīvi.

Bet uz to tak arī iet. Cilvēku skaits samazinās, jāunāki pārvācas tuvāk pilsētai, kur ir darbs un kautkādas iespējas.

Ko darīt mazpilsētā, kur 3 potenciālās darbavietas, nav nekādu īpašo izklaides iespēju, da jebkā? Strādāt gaterī un dzert?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 34 minūtēm , Jurkins teica:

Bet, ja būtu jāizvēlas - jaunais projekts vai privātmāja uz mikroskopiska zemes pleķīša (kā tajos "ciematos"), tad es labprātāk izvēlētos jauno projektu.

Nav jau runa par pleķa izmēru, bet to ka nost no visa, kur pat vietējā veikala nav. Un kur bez auto pilnīgi nekā, it īpaši ziemā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 40 minūtēm , AndrisBB teica:

bet to ka nost no visa, kur pat vietējā veikala nav

Nu, ir cilvēki kam tā patīk. Katram savs.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja pie zemes pleķīsa nav klāt Operas, tad tas bez jēdzīgs zemes pleķītis, nav kur mākslu baudīt!

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Nav jau runa par pleķa izmēru, bet to ka nost no visa, kur pat vietējā veikala nav.

Par gaumēm nestrīdas. Bet šoreiz nav runa par pleķīša atrašanās vietu. Piemēram, manā J-pilī.

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/jekabpils-and-reg/jekabpils/fmfkg.html

Nu biku jau ir pārcenots 🤣, bet varētu (nevarētu 😉, pārāk liela) apsvērt, ja būtu tieši kā @Kazarms minēja 1500-2500.

A bet šitā... nakuj to māju? Māja vispār ir tikai vasarā vajadzīga. 🤣 Pārējos gadalaikos viena vienīga herņa.

 

Tie, kas dzīvo laukos, neattieciniet šo manu necieņas pilno rakstīto uz sevi. Uz jums tas neattiecas.😉

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Nav jau runa par pleķa izmēru, bet to ka nost no visa, kur pat vietējā veikala nav. Un kur bez auto pilnīgi nekā, it īpaši ziemā.

Paskatās Buffu youtubē. Pēc padsmit jūkejā nodzīvotiem gadiem iepirka māju Vidzemes laukos un strādā uz kocīša. Nesaukšu par veiksmes stāstu, bet nu tomēr... Džeks neraud, ka ir slikti, bet šeptējas un dara lietas.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

Nu biku jau ir pārcenots 🤣

Kāda tad būtu adekvāta cena tai mājai?

 

Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

A bet šitā... nakuj to māju? Māja vispār ir tikai vasarā vajadzīga. 🤣 Pārējos gadalaikos viena vienīga herņa.

Tik pat labi jau var teikt, nakuj dzīvokli J-pilī? Nav jau tā ka tur būtu vietas trūkums, ka jādzīvo dzīvokļos. Pat desiņas nevar uzcept vai velo nomazgāt, nemaz nerunājot par auto lādēšanu, vai jebkādām darbībām ko varētu veikt ārā.

Dzīvokļa vienīgais pluss, ka lēts. Bet kapēc lēts? Tapēc ka nevienam nav vajadzīgs.

Bet savādā, labāk jau tie 600m2 nekā necik, tik cik balkons (ja tāds ir).

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
Pirms 13 minūtēm , Jurkins teica:

Tie, kas dzīvo laukos

a kas ira Jēkapilse?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 1 minūtes , versatile teica:

a kas ira Jēkapilse?

sūnu ciems

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 11 minūtēm , versatile teica:

a kas ira Jēkapilse?

Neesmu aizdomājies par to. Bet ūdensgalva toč nav.😁

 

@AndrisBB, es jau teicu, ka par gaumēm nestrīdas. LV ir daudz jauku vietu, bet man patīk, kur esmu. Un man nepatīk desiņas cept zem 5 kaimiņu vērtējošiem/nosodošiem/... skatieniem (600m²) .

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Kāda tad būtu adekvāta cena tai mājai?

Nekāda 😁. 600m² izsaka pilnīgi visu.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kaimiņiem ir arī bonusi.

Kaķi pabarot, kamēr atvaļinājumā. Rudenī var sarunāt, ka dienu pirms atlidošanas atnāk un palaiž apkuri, lai nav 8 grādos jāatgriežas. Var trepes aizdot/aizņemties, utt utjpr.

Man kā reiz ir tas ~700 kvadrātmetru variants. Jā, gribētos reizēm vairāk, bet objektīvi - pietiek. Un tūjas pa perimetru - neko par kaimiņu pagalma orģijām nezinu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 14 minūtēm , Jurkins teica:

Nekāda 😁. 600m² izsaka pilnīgi visu.

Bet tāpat tak 600 reizes vairāk kvadrātmetri kā dzīvoklī.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet tāpat tak 600 reizes vairāk kvadrātmetri kā dzīvoklī.

A kam man tie nevajadzīgie m²?

Man pat 2500m² laikam tomēr pilsētā nebūtu pa gaumei. Tāpat ne normāli patrokšņot nevar 🤣, nekā.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 1 stundas , versatile teica:

Kaimiņiem ir arī bonusi.

Kaķi pabarot, kamēr atvaļinājumā. Rudenī var sarunāt, ka dienu pirms atlidošanas atnāk un palaiž apkuri, lai nav 8 grādos jāatgriežas. Var trepes aizdot/aizņemties, utt utjpr.

Man kā reiz ir tas ~700 kvadrātmetru variants. Jā, gribētos reizēm vairāk, bet objektīvi - pietiek. Un tūjas pa perimetru - neko par kaimiņu pagalma orģijām nezinu.

Ne vienmēr kaimiņi ir tādi, kuriem gribās ko uzticēt. Pirms īpašuma iegādes, protams, tiek apzināti arī blakus dzīvojošie, bet laika gaitā tie var mainīties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , versatile teica:

Kaimiņiem ir arī bonusi.

 

Savā mūžā esmu pārcēlies 5 reizes. Un tikai vienreiz bija tādi kaimiņi ar kuriem gribējās kādā piektdienas vakarā vīnu pabaudīt vai kādas kopējas aktivitātes izveikt. Var jau būt, ka vaina ir manī, bet pārējie...

 

Tāpēc, ja jums ir tādi kaimiņi, kuru būšanai ir bonusi, tad jums ir ļoti paveicies.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , msp teica:

Tāpēc, ja jums ir tādi kaimiņi, kuru būšanai ir bonusi, tad jums ir ļoti paveicies.

Tas jau vēl lielāka loterija, ja pērk placi tajos '10 māju puduros', kur vēl nekas nav uzbūvēts. Kas to lai zin kas tur ievāksies (un vai tuvākajā desmitgadē).

Ja jau kautkas sabūvēts, tad var kautkādus secinājumus vai izpēti veikt 😂

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

Tīri no ilgtermiņa perspektīvas skatoties, manuprāt ne visai saprātīgs scenārijs.

Nu OK, nopirki to placi, uzbūvēji vēl māju pa 200k.

Pēc 5 - 10 gadi izdomā pārdot. Kas viņu pirks? Visai ierobežotas iespējas pārdot.

Nenu skaidrs ka pieprasījums/piedāvājums noliks visu savās vietās un tās 250k 'vērtās' mājas vērtība, pēc tirgus pieprasījuma būs 100k.

Bet pa 100k jau nepārdosi, jo pirmāmkārtām negribēsies zaudēt 'ieguldīto', otrāmkārtām visdrīzāk būs vēl atlikusi 20 gadu hipotēka. Tad nu iesprūdis uz mūžiem 10 māju pudurī, šosejas malā.

Lēnām pārveršamies par Amēriku.

Rīga paliks pustukša un pa ~20 gadiem būs vairāk auto stāvietu kā Pilsēta

cropped-Draft.png

 

Un visi dzīvo suburbos kur nekā nav un tik ar auto ko var sasniegt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Laxe teica:

Lēnām pārveršamies par Amēriku.

Rīga paliks pustukša un pa ~20 gadiem būs vairāk auto stāvietu kā Pilsēta

Un visi dzīvo suburbos kur nekā nav un tik ar auto ko var sasniegt

Uz kādiem datiem vai novērojumiem tu balsti šo apgalvojumu? Es redzu Mežciemos un Dreiliņos utjpr piecstāvenes-deviņstāvenes būvējamies, nevis privātmājas Katlakalnos. Un es redzu Āgenskalnu un Avotus ģentrificējamies. Katlakalni cik treknajos sabūvējās, tik ir, nē?

Starp citu, arī Amerikā, izskatās, suburbanizācijas trends ir sevi sen izsmēlis. Pat Ņujorkā jau simtiem kilometru veloceliņi sabūvēti.

 

 

Pirms 34 minūtēm , AndrisBB teica:

ja pērk placi tajos '10 māju puduros', kur vēl nekas nav uzbūvēts

Šādi projekti Latvijā šobrīd vēl tiek attīstīti? Tā nav tikai un vienīgi trekno gadu pagātne?

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

labāk jau tie 600m2 nekā necik

Cik liels ir tipiskais UK rindu māju pagalms? Tur tak pat 200 nav, ne?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Viss jau atkarīgs no %. Ja hipotēkas likme 2%, tad muļķīgi (finansiāli) visu naudu 'nolikt uzreiz' (ja tāda ir).

Vai tad tāda likme mēdz būt? Tas ir ja kreditētājs kādi saistīts ar pārdevēju, tiek piedāvāta zema likme, bet tajā pašā laikā procentu starpība tiek pievienota pārdošanas cenai. Jā, bija pat negatīvs Euribor, bet tā likme ir mainīga, ilgtermiņā tā tāda nevar pastāvēt. Naudā kas zaudē savu vērtību neviens neaizdos.

 

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 20 minūtēm , raivix95 teica:

Latvietis pēc dabas ir egoistisks viensētnieks, kas negrib socializēties.

Piekrītu un patmīlis ar.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...