Jump to content

Sūnas skarifikators


Recommended Posts

Sveiciens visiem. Dārzā saradusies daudz sūnas. Doma ir iegādāties sūnu skarifikatoru,ar benzīna vai elektromotoru.Lai varētu to sūnu izplēst.

Padalieties lūdzu pieredzē,kuriem tāds agregāts ir,kā darbojas,kā viss notiek.

Ar cieņu!

Link to comment
Share on other sites

Reāli efekts parasti nav uz ilgu laiku. Man prasti pat pa gadu atjaunojas. Ir arī kaisīti tur sūnas iznīcinātāji un viss kas. 

Zaļā masa pēc procesa daudz, jādomā kur likt.

Paņem to verķi nomā labāk.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

oxygen
(labots)

Ja platība lielāka, vajag benzīna. Man ir kaut kāds elektriskais- proces ne pārāk ātrs. Par pašām sūnām- laikam atkarīgs no laika apstākļiem. To ziemu, kad Latvijā nebija sniega, bija saaugušas  biezā slāni. Šogad izskatās ka nav. Bet tāpat pārrušināšu. Tie naži ne tikai izkašā sūnu, bet sagraiza velēnu un uzlabo zālāja aerāciju. Pie reizes zālāja zālei sagriež saknes, bet tām , jo vairāk graizi jo vairāk ''vairojās''. Nu jā , sūnai laikam domāts tas rullis ar zariem, bet es lietoju to ar nažiem. Vienīgi nelietoju to savācēju. Piepildās pārāk ātri. Nobraucu ar to nažaino verķi bez tā maisa un pec tam savācu ar grābekli. Vispār, ja pareizi atminos, tā sūna mil augt ja zeme ir sablīvējusies/''neelpo'', nenotiek aerācija . Pēc tiem nažiem reāli ''sāk elpot'' .

 Kāpēc pirku nevis īrēju? Ja ''plauktā'' stāv savs, tad varu darīt darbu optimālā laikā. Optimālais- kad zeme ir apžuvusi, bet ne izkaltusi. Ja pārāk sausa, tad baisie putekļi, nepatīkami strādāt. Būtu milzīga platība, vajag lielu (benzīna) . Tad nu , laikam , īrētu.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ggg97

Sūna sarodoties, ja zālei kaut kas pietrūkstot. Kopš es no ne mājas priekšas, kur sūnas nav, nopļauto zāli atstāju, kur ir, man šķiet, ka sūnas palicis mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Man stāstīja, ka esot skāba augsne. Jākaļķo.

Pavasarī ir brīdis, kad nemaz nevajag verķi, pietiek ar grābekli. Protams, ja nav hektāri.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

oxygen
(labots)

Sūnas aug ja vēsa/ēnaina vieta. Zāle tad īsti neaug. Tas gads , kad sākot no oktobra līdz marta beigām temperatūra gandrīz visu laiku bija nelielos plusos, bija kā reize ''ražens''sūnai. Saauga pat platībās, kur lāpstas dziļumā sākas dolomīts. Nu tur nu nekādīgi pie vainas skābums. Zemi jau kaļko ar dolomīta miltiem.  Tas kas tas airators dikti palīdz, domāju ka ne tikai izplēš sūnu , bet palīdz augt normālai zālei. Tā nomāc to sūnu. Man dārzā bija vieta , kur agrāk auga tik sūna, kaut saulains. Kad nopirku airatoru, vairāk neaug. Toties stūrī zem kokiem, zāle ne pārāk, bet sūna tomēr ''izlien''. Klīst baumas ka kur augot sūna, palīdzot kālija mēslojums. Nezinu, neesmu eksperimentējis.

Nu ja gribat ''jāšanos'', tad varat ar to speciālo grābekli. Es arī sākumā nopirku un sapratu ka der pāris kvadrātmetriem, nevis lielākam laukumam. Neba par velti tam elektriskajam jauda 1, 5kW. I tad dažbrīd smagi. Bet kāda jauda cilvēkam? 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

DeEK

Man jauda ir baisa, tikai pārnesumi nav pareizie🤪

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 14 minūtēm , oxygen teica:

palīdzot kālija mēslojums.

Tāpēc jau iepriekš minēts, ka skāba augsne pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 34 minūtēm , oxygen teica:

kur lāpstas dziļumā sākas dolomīts

Kas Tev liek domāts, ka dolomīts izgaro uz augšu? 😁 Nevis "skābie lieti" tek no augšas uz dolomītu.

Vismaz manā burbulī visiem dārzos vispirms sāk augt sūnas un pēc tam ieperinās skudras (pašas ir skābas un patīk skāba vide).

Link to comment
Share on other sites

kaads
pirms 3 stundām , Jurkins teica:

un pēc tam ieperinās skudras (pašas ir skābas un patīk skāba vide).

kā gatavo tās, cep vai marinē ?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 8 minūtēm , kaads teica:

kā gatavo tās

Noliek sviestmaizi dārzā uz galda un pēc desmit minūtēm ir gatava lietošanai.🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

kaads

labāk zemē nolikt, ātrāk būs lietojama :)

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Eh, jaunatne! Tur jau, ja nolūzt pie ogu krūma, tad skudras pašas mutē salien.😀Bundža apstiprinās.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...