Jump to content

pārvākšanos no mazpilsēta uz Rīgu


Sleepy
 Share

Recommended Posts

base7

Tieši tā, no 15.trolejbusa nav ko baidīties, turklāt viņš nemaz nekursē ne uz Purvciemu, ne Plavniekiem. Viņš būs noderīgs, ja dzīvo Ķengaragā virzienā.

Link to comment
Share on other sites

Sleepy

Joptvaju par ko šī tēma pārvērtās?

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Edzhua

Ja nolemts pārvākties uz Rīgu, dzīvo tur, kur nav tālu jāiet/jābrauc uz darbu, ņemot vērā arī biežāko izbraukšanas virzienu (kurā pusē Daugavai)

 

Lēmums interesants pats par sevi, bet nav saprotami apstākļi, līdz ar to neko nevar spriest.

Taču lielākā daļa raujas prom no Rīgas, daudzu aprakstīto iemeslu dēļ, bet nu kam māte, kam meita.... kam kņada, kam miers... kam 4 sienas, kam nosacīta brīvība... kam veikals tuvu, kam tālu... kam klubi, veikali tuvu, kam tālu... kam patīk piestrādāt mājas darbos, kam ne... 

 

Desmitiem, simtiem iemeslu par un pret, kāpēc dzīvot kaut kur, kurus var vērtēt tikai pret sevi un saviem putniem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Sleepy
Pirms 2 minūtēm , Edzhua teica:

Ja nolemts pārvākties uz Rīgu, dzīvo tur, kur nav tālu jāiet/jābrauc uz darbu, ņemot vērā arī biežāko izbraukšanas virzienu (kurā pusē Daugavai)

 

Lēmums interesants pats par sevi, bet nav saprotami apstākļi, līdz ar to neko nevar spriest.

Taču lielākā daļa raujas prom no Rīgas, daudzu aprakstīto iemeslu dēļ, bet nu kam māte, kam meita.... kam kņada, kam miers... kam 4 sienas, kam nosacīta brīvība... kam veikals tuvu, kam tālu... kam klubi, veikali tuvu, kam tālu... kam patīk piestrādāt mājas darbos, kam ne... 

 

Desmitiem, simtiem iemeslu par un pret, kāpēc dzīvot kaut kur, kurus var vērtēt tikai pret sevi un saviem putniem.

Dzīvoju strādāju ārzemēs 10gadi bija izlemts atgriezties uz Latviju tika nopirkts dzīvoklis mazpilsēta padzīvojot pārus gadus sapratām ka ar darba iespējām ir švaki. Daudzi teiks no sākuma bija jāatrod darbs un tad tikai dzīvoklis....nu tā sanāca kā sanāca...Sapratām ka laikam pareizāk būtu mēģināt Rīgā. Agrāk nekad neesam dzīvojuši tādas lielās pilsētās tāpēc arī izveidoju šo tēmu. 

Link to comment
Share on other sites

Edzhua
(labots)

Vismaz puse kolēģu no zināmākajiem top100 dzīvo Rīgas piepilsētās vai tālāk... Tukums, Jelgava, Carnikava, Salaspils, Ķekava, Ādaži, Ogre un kur tik vēl ne... 

Pats no 9 gadiem ar darbu Rīgā, 1 nodzīvoju Rīgā, ar to pietika, lai saprastu, ka tur dzīvot nevēlos skatot pēc sevis. Katru dienu mēroju ~60km vienā virzienā uz darbu, taču pateicīgi, ka tas man aizņem ~40minūtes ceļā dēļ darba vietas lokācijas. 

Iemesls strādāt Rīgā bija samērā līdzīgs, jo tomēr atalgojuma lielums un darba piedāvājums Rīgai pret jebkuru citu pilsētu vai ne pilsētu nav nekādi salīdzināms lielākajā daļā darba piedāvājumu. 

Viens kolēģis pāris gadus atpakaļ no Rīgas pārvācās uz Ezeri, jo iespējams attālināts darbs. Arī tīri gribēja kaut ko pamainīt. Kā minēju, viss pret sevi/savu ģimeni... Saliec par/pret un vērtē.

Labots - Edzhua
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 8 minūtēm , Sleepy teica:

Daudzi teiks no sākuma bija jāatrod darbs un tad tikai dzīvoklis

tagad daudzi darbi ir iespējami attālināti, kad strādā Rīgā, kamēr lielāko daļu attālināti. tādi varianti nav izskatīti?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 26 minūtēm , Sleepy teica:

Joptvaju par ko šī tēma pārvērtās?

Taisi jaunu tēmu un nomaini šai nosaukumu uz kautko 🏳️‍🌈

Kamēr vēl vari

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sleepy
Pirms 1 minūtes , uldise teica:

tagad daudzi darbi ir iespējami attālināti, kad strādā Rīgā, kamēr lielāko daļu attālināti. tādi varianti nav izskatīti?

Neesmam nekādi spečuki. vienkārši darba rūķi 

Link to comment
Share on other sites

Aigars
(labots)

Daudz kas ir atkarīgs no ģimenes stāvokļa, vai ir bērni skolas vai bērnudarza līmeņa. Vai ir pieprasīta profesija, no ekonomiskās situācijas dotajā brīdī.  Ar mašīnu vai bez. Vai ir kur apmesties uz laiku. Viena paziņa, kura gribēja atgriezties uz dzīvi dzimtenē, kādu laiku īrēja istabu tādās kā kopmītnēs laikam uz Matīsa un Čaka ielas stūra. Istaba ar tualeti un dušu ap 170 EUR. Virtuve kopējā. Es viņai parasti aizdevu rūteri, jo interneta vads bija. Kad brauca no Īrijas zobus labot, arī tur dzīvoja. Par pārējiem piedāvājumiem var skatīties ss lapā.

Vispirms jau var pārcelties uz Rīgu viens pats. Iedzīvoties, saprast kas ir kas. Pa brīvdienām var braukt pie ģimenes vai otrādi. 🙂

Labots - Aigars
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Sleepy
Pirms 3 minūtēm , martinno teica:

@Sleepy - cik tālu (km vai laika ziņā) no Rīgas šobrīd dzīvo?

130km 1.30h ar mašīnu 

Link to comment
Share on other sites

oxygen
pirms 13 stundām , uldise teica:

darbi ir iespējami attālināti

Šis mani smīdina. Nu ļoti bieži visādi speciālisti stāsta ka var strādāt attālināti...  Es gan domāju ka lielākai daļai specialitāte nav  ''klabināt datora klaviatūru'' vai arī nav gleznotāji, dzejnieki un tamlīdzīgi.  Kaut kam taķšu ir jāstrādā gan veikalos , gan celtniecībā gan...  Ieteikums, kas grib pārcelties uz Rīgu, saprast/atrast potenciālo darba vietu un tad izvēlēties kur īrēt dzīvokli. Lai nesanāk , ka darbs Mežciemā bet dzīvoklis Pārdaugavā. Ceļš uz/no darba būs vienas mocības pateicoties sastrēgumiem. Ja kas , arī skatoties uz skarbajiem sastrēgumiem no /uz Rīgu rītos un vakaros man rodas jautājums cik jauki ir dzīvot Pierīgā, bet darbs Rīgā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 11 minūtēm , oxygen teica:

Ja kas , arī skatoties uz skarbajiem sastrēgumiem no /uz Rīgu rītos un vakaros man rodas jautājums cik jauki ir dzīvot Pierīgā, bet darbs Rīgā?

Šajā ziņā veicas tiem, kam darba laiks nav strikts "no 8:00 līdz 17:00" - var braukt pirms vai pēc sastrēgumiem. Es, izteikts pūce būdams, šitā sāku celties ap pl.4, pl.5. Rezultātā nekādu sastrēgumu, ofisā bija miers un varēja normāli pastrādāt, tāpat arī mājās varēja atrast laiku kaut kādiem mājasdarbiem.

Šā iemesla dēļ savulaik nācās atteikties no "potenciālā sapņu darba" - tur bija stingri noteikts darba laiks, rezultātā mājās būtu iespēja tikai no rīta paēst brokastis un vakarā iztīrīt zobus un aiziet gulēt, nekādas privātās dzīves vai iespēju atpūsties no darba.

Link to comment
Share on other sites

Aigars

Ne vienmēr ir iespējams abiem dzīvesbiedriem atrast darbu vienā vietā. Tad ir jāizlemj, kuram būs tālāk uz darbu. Trakāk ir, kad dzīvo kaut kur Ogrē, bet darbs otrā Rīgas pusē. 

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 19 minūtēm , Sleepy teica:

130km 1.30h ar mašīnu

 

Nav maz, bet var apsvērt versiju, ka atrodi Rīgā darbu un kādu laiku (dažas nedēļas vai mēnesi) pabraukā un pa to laiku lēnām sameklē dzīves vietu Rīgā vai Rīgas tuvumā. Nu tā, bez baigās steigas - apskatīt vairākas versijas dāžādās vietās, dažādos budžetos, u.t.t. Par visu pārējo - hu*ņa... Galvenais, lai Tev būtu iespēja uzturēt izvēlēto dzīves veidu un savas vajadzības.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Sleepy
Just now, martinno teica:

 

Nav maz, bet var apsvērt versiju, ka atrodi Rīgā darbu un kādu laiku (dažas nedēļas vai mēnesi) pabraukā un pa to laiku lēnām sameklē dzīves vietu Rīgā vai Rīgas tuvumā. Nu tā, bez baigās steigas - apskatīt vairākas versijas dāžādās vietās, dažādos budžetos, u.t.t. Par visu pārējo - hu*ņa... Galvenais, lai Tev būtu iespēja uzturēt izvēlēto dzīves veidu un savas vajadzības.

Paldies par atbalstu 🤝

Link to comment
Share on other sites

ggg97
(labots)
Pirms 17 minūtēm , binary teica:

var braukt pirms vai pēc sastrēgumiem.

Es izbraucu ~7 no Jūrmalas un pirms astoņiem esmu darbā - Rīgā. Tāpatās mājās mūku jau plkst. 16, tādējādi cenšos  izvairoties no lielākiem sastrēgumiem. Man jābrauc cauri visai Rīgai uz VEF <> Teikas rajonu. Bet pirmssvētku dienās tāpatās nācija Rīgā sakrešojusi jau no plkst. ~14

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

oxygen
(labots)

Ja kas , vislabākais ir atrast darbu Pierīga, bet dzīvot Rīgā, tajā Daugavas pusē, kur ir tas darbs. Būs visi Rīgas labumi, bet sastrēguma stundās ''svilpodams'' brauksi pretējā virzienā. 

 Jā , un , kad izvēlies kur īrēt, noskaidro kā ir ar privātā auto noparkošanu naktīs.  Ir daži rajoni, kur pat dienā nevar atrast kur atstāt auto. Par nakti, vispār... Var sanākt tuvākā vieta 3-4 km attālumā.

 Starp citu neslikts variants ir atrast dzīvošanu kaut kur netālu no Rīgas, bet max tuvu dzelzceļa stacijai, bet darbu , arī kaut kur Rīgā , kur tuvu tā paša dzelzceļa līnijai. Man kādreiz  paziņa dzīvoja Ogrē, bet darbs bija kaut kur Rīgas centrā . Nekādu problēmu . Nu , tagad... ar tiem jaunajiem vilcieniem var gadīties visādi.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Rīgas tuvumu atmest galīgi nevajag. Šorīt kā reiz, kamēr cienītā līdz stacijai veda, runājām par šo - viņai no mājām līdz darbam ar auto 23 minūtes. Man no mājas līdz darbam aptuveni stunda - 20min ar vilcienu, pusstunda kājām. Galīgi neuztveru kā zaudētu laiku - izkusties tomēr kaut nedaudz. Un nav jau tā, ka no tā paša Mežciema uz centru varētu baigi ātrāk aizbraukt vai dzīvošana lētāka.

Tā ir viena lieta, kam jāpievērš uzmanība - ja darbs ir kaut kur +/- vildiena sniedzamībā, tā ir ļoti laba opcija. Visādas pieSiguldas, pieOgres, Salaspils.

Jaunībā esmu gana pa centru nodzīvojies, arī vietās, kur viesnīcu Latvija pa logu redz (kaut kādu laiku pat čiepu no šiem wifi), atpakaļ pašlaik nevelk.

 

Atnāks tūlīt un sāks te stāstīt, cik ar vilcieniem viss slikti - nezinu, man vecie smirdīzeļi tik pieejami, buržuju problēmas nav aktuālas :D un arī tas novērsīs.

 

Tā ka, jā, sāc ar darbu; pārejas periods būs varbūt skarbāks, bet gan jau izdosies.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 29 minūtēm , martinno teica:

Nu tā, bez baigās steigas - apskatīt vairākas versijas dāžādās vietās, dažādos budžetos, u.t.t

Nebūs jau tad laika vairs neko skatīties, jo viss tiks patērēts braucot uz/no, plus uznāks tāds besis ka neko negribēsies.

Tos 130km pa 1.5 stundu var teorētiski nobraukt, ja braukātu diendienā pīķa stundās, tad ganjau būtu tuvāk 2 - 3 stundām katrā virzienā.

Plus pa mēnesi nobrauktu kādus 400 eiro degvielā. Tad jau uzreiz kādu dzīvokli uz mēnesi 'nepareizajā' vietā pa to naudu, pa to laiku meklē. 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man ar sanāk līdz darbam braukāt 40min ja nav satiksmes, bet vidēji ap stundu, var mierīgi gadīties arī 2, vai šad tad ekstrēmos gadījumos 3 - 4. Un tas uz 50km 😂

Bet nu tagad vairs īpaši agrāk par 10:00, nebraucu. Nafig korķos sēdēt. Atpakaļ arī vēlāk, ap 18:00 parasti jau apnīk strādāt, tad var aiziet līdz sporta zālei, iebraukt veikalā, kautko apēst, tikmēr jau visi korķi izklīduši.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

130km

 

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

pa mēnesi nobrauktu kādus 400 eiro

260km dienā, 5200km mēnesī.

Degviela šobrīd ap 1.55 laikam - par 400 eur sanāk 258 litri - vidējam visa gada patēriņam tad jābūt zem 5 litriem. Apšaubāmi. 7 būtu ticami. Plus, pa Rīgu jau arī jābrauc un vēl jāsaskaņo loģistika - ja vienam vajag palikt ilgāk, otram ātrāk, utt. Čakars. Ja auto jauns un dīlera apkope Ik pa 20k, tad ierēķinām vismaz 50-70 eur vēl klāt mēnesī, jo apkope būs 3x gadā. Ziemas riepas nokalpos 2 sezonas max, es pat teiktu, ka mīkstā sastāva riepām nereāli ilgāk par sezonu izvilkt.

3h dienā pavadītas ceļā arī nav mazsvarīgi.

 

Es vienubrīd nopietni apsvēru braukāt no laukiem (stundas brauciens, 70km) uz Rīgu - bet man bija vairākus gadus skrupulozi vāktas auto izmaksas/nobraukumi un zināju precīzu 1km izmaksu. 900 eur mēnesī nolikt tikai transportā, nerēķinot vērtības kritumu (bija pavecs auto, bet bez mega remontiem) likās sālīti; īre Rīgā bija lētāka.

Link to comment
Share on other sites

base7
pirms 1 stundas , oxygen teica:

Ja kas , arī skatoties uz skarbajiem sastrēgumiem no /uz Rīgu rītos un vakaros man rodas jautājums cik jauki ir dzīvot Pierīgā, bet darbs Rīgā?

Piemēram, puse Iecavas (apm.45km no Rīgas) un lielākā daļa Ķekavas (apm.20km no Rīgas) katru dienu braukā uz darbu galvaspilsētā.

Link to comment
Share on other sites

Edzhua
(labots)

Interesanti aprēķini, bet nu ok... Uz maniem ~120 dienā ir ~400Eur par degvielu un 3x gadā elļas/filtru maiņa. A6 gan varbūt mazliet apetitlīgs, bet arī ne pārāk. ja panelis nedirš, tad ~7
Bet nu ja vēl rēķinātu cik remontos, tāpat uz 900 neizspiestu nekādīgi mēnesī... līdz 2k ar visiem nodokļiem, riepām un skati gadā + pilsētā jau nu nav tā, ka tā visa nauda paliek dzīvoklim/mājai un mašīnas vajadzība izgaist.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

versatile
24.01.2024. , 20:52, Edzhua teica:

~120 dienā ir ~400Eur par degvielu

Nu tas ir uz pusi mazāk kā 130 vienā virzienā, jeb 2x dienā, ne?

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Kur problēma noīrēt dzīvokli un notestēt to dzīvi Rīgā kaut vai pāris mēnešus? Kāpēc vajadzīga tā nejedzīgā braukāšana?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tikai intensīvi strādājot visus pēdējos gadus savā mājās darbnīcā un saskaņā ar sevi, es varu pa īstam saskaitīt pazaudētos gadus ceļā uz darbu. Tāpat tur sakārtojot un vakarā novācot darba vietu, patērējot laiku visādās neauglīgos pasākumos un visā citā huiņā, kas tevi atrauj no lietas, kura vienalga tikai tev pašam būs vien jāpaveic.

Var jau teikt, tā jau tikai amatnieka ikdiena, bet piemēram, manam vecākajam vadot nopietnu savu uzņēmumu, nekas nav savādāks.🙂Un vēl trīs skolnieki mājās arī...

Vienīgais, ka uzņēmuma pulsu var kontrolēt arī pie datora attālināti, kad atdod parādu ģimenei, kādā kurortā.😉

Un visi mani draugi, paziņas, savulaik savos uzņēmumos īstie vilcēji, kuri jau tagad tāpat pensijā, bez ikdienas darba iztikt nevar. Protams ir arī tādi, kuri nodzērās, tā arī neatrodot dzīves jēgu pēc tam, jo pārāk daudz sevi bija atdevuši citiem.

Lai gan es nekad nespētu dzīvot tādu ''dārzeņa dzīvi pensijā'', kādā dienvidvalsts piejūras pilsētā, atrautībā no dzimtenes un savējiem, ka šeit biedri spriedelē.😏

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

optimuss
Pirms 50 minūtēm , jacobs teica:

Lai gan es nekad nespētu dzīvot tādu ''dārzeņa dzīvi pensijā'', kādā dienvidvalsts piejūras pilsētā, atrautībā no dzimtenes un savējiem, ka šeit biedri spriedelē

Man šķiet, ka daudzi jau tagad labprātāk ziemas pārlaistu siltās zemēs strādājot, nav jau obligāti penzija jāgaida. Ja vēl dzīvo laukos un ir normāla ziema ar sniegu un tā, tad nav tik traki, bet Rīgas ziema nav nekāda dāvana. Lielākoties viss pelēks un slapjš. Man gan derētu arī otrs variants, sniegs un auksts. Pa vidam galīgi nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 5 stundām , optimuss teica:

Ja vēl dzīvo laukos un ir normāla ziema ar sniegu un tā, tad nav tik traki, bet Rīgas ziema nav nekāda dāvana. Lielākoties viss pelēks un slapjš.

Ar ko gan lauki no Rīgas šajā ziņā atšķiras? Ja uznāks "normāla ziema ar sniegu", tad arī Rīgā nebūs nekāds "viss pelēks un slapjš". Šī ziema arī laukos nav nekāda dāvana - ja normālā ziemā (pat vienalga, ar vai bez sniega) dubļi ir īslaicīgi un 1x sezonā, kaut kad ap martu/aprīli, tad šoziem jau nez kuro reizi vieni vienīgi dubļi. Šobrīd vispār zemesgabala viducis applūdis (nu tā, ka šķērsām visam zemes gabalam, no vienas robežas līdz otrai), neko tādu šeit pēdējos ~10 gados nebiju piedzīvojis. Kā vakar sieva izteicās, izskatās, ka mums tur kaut kāds avots uzradies - ūdens no zemes "burbuļo" kā no avota.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 59 minūtēm , binary teica:

Kā vakar sieva izteicās, izskatās, ka mums tur kaut kāds avots uzradies - ūdens no zemes "burbuļo" kā no avota.


Zeme vnk vairs nespēj uzņemt to ūdeni, cik tā šogad ir. Sniegs tik gāžas un kūst. Tajā pašā Rīgā daudz kur pagalmi un ceļi pludo tā, kā nekad. Tam ūdenim nav kur likties.

Ar ceļiem ar šogad laikam būs tik smagi, kā sen nav bijis. Vēl nav pavasaris, bet tie jau izkūst.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ggg97
1 stundu atpakaļ, binary teica:

izskatās, ka mums tur kaut kāds avots uzradies - ūdens no zemes "burbuļo" kā no avota.

Kurmja ala iedeva atpakaļgaitu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Aigars
pirms 7 stundām , optimuss teica:

Man šķiet, ka daudzi jau tagad labprātāk ziemas pārlaistu siltās zemēs strādājot

Daudzi gājputni izvēlas nelidot uz siltām zemēm, toties to pārņems cilvēki. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
pirms 7 stundām , optimuss teica:

ziemas pārlaistu siltās zemēs strādājot

Atslēgas vārds tur ir strādājot. Bet ja tikai tikai ''hujom gruši okolačivaja'' dienu no dienas un tā bezgalīgi?😏

Link to comment
Share on other sites

oxygen
(labots)

Par to ''labo dzīvi'' laukos- ja tā māja smilšainā apvidū, tad vēl neko no septembra līdz maijam. Ja mālainā... nu i nafig tos ''lauku labumus'' kad bez gumijas zābakiem ne pa labi ne pa kreisi   ja nav sala/sniega. Sals/sniegs- ja nav kaut kāda automātiskā apkure , tipa granulas, nekur neaizbrauksi uz nedēļu ''uz siltām zemēm'' .  Nu un ja māja nav kādā ciematā, tad pēc sniegputeņa jāmeklē kam buldozers, lai tiktu ārā ar vieglo. Lai gan dažiem pilsētniekiem  lauki asociējas ar to burvīgumu kas vasarā. Bet Latvijā tā vasara labi ja 4-5 mēneši. Zinu vairākus jaunos pārus , pilsētniekus kuri var strādāt no mājām, izdomāja pārvākties uz vientuļam lauku mājām, jo mājas īpašnieka vecīši nomiruši, saimnieks atļauj dzīvot māja par pliku velti, lai tik māja neaiziet postā.  Un... pēc divām trim sezonām jaunie saprot ko nozīmē dzīvē šādos laukos . Pārvācās ''tuvāk civilizācijai'' , kaut jaunajā dzīves vietā jāmaksā krietna īres maksa.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , oxygen teica:

Ja mālainā... nu i nafig tos ''lauku labumus'' kad bez gumijas zābakiem ne pa labi ne pa kreisi   ja nav sala/sniega.

Neviens jau neliedz uz cliņiem kādu granti vismaz sabērt. Tā ir mazākā problēma laukos. Tur pat vairāk jāskatās, kāds vispār ir ceļš līdz tam īpašumam. 

Un ģimenēm jau ir jāskatās, kur tur bērnudārzs, skola, kuri arī var pazust.

Lai gan, pie mums jau var labus laukus atrast pat 5km no palielām pilsētām. bet tur nebūs par velti un tml.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ir gan arī tādi jaunie, kasdzīvo uz vietas laukos, no nulles apgūst kaut kādu saimniekošanu, sāk kaut ko ražot, uztaisa viesu mājas un viss viņiem notiek.

24.01.2024. , 11:07, base7 teica:

Piemēram, puse Iecavas (apm.45km no Rīgas) un lielākā daļa Ķekavas (apm.20km no Rīgas) katru dienu braukā uz darbu galvaspilsētā.

Ar visu to braukšanu, daudziem ceļā pavadītais laiks ir salīdzināms ar braukšanas laiku no viena Rīgas rajona uz citu.

Link to comment
Share on other sites

Stasss

To braukāšanu laikam atzīstu tikai tad, ja ir kaut kāda māja pierīgā. Ja dzīvoklis, tad nu i nafig.

Savulaik, kad pats ierados Rīgā ap 2006+ gadu, paziņas un draugi tolaik izteikti bēga prom uz pierīgu, Kekavām, Vangažiem, Ropažiem Carnikavām, Ogre, Salaspils. Nepagāja ilgs laiks un savu izvēli sāka nožēlot. Tā braukāšana tomēr ar laiku ļoti piegriežas.

Tādā ziņā kāds Rīgas guļamrajons šķiet daudz pateicīgāka izvēle.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 9 stundām , jacobs teica:

Lai gan es nekad nespētu dzīvot tādu ''dārzeņa dzīvi pensijā'', kādā dienvidvalsts piejūras pilsētā

Kas tad liek dzīvot dārzeņā dzīvi? Vaitad piejūras pilsētā nevar darīt tieši to pašu, ko jebkur citur? tikai klimats patīkamāks.

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 57 minūtēm , oxygen teica:

Nu un ja māja nav kādā ciematā, tad pēc sniegputeņa jāmeklē kam buldozers, lai tiktu ārā ar vieglo.

Mums par laimi nav gluži ciemats, bet diemžēl nav arī "pilnīgi lauki" - daļa zemesgabalu pa hektāram, daļa mazāki, daži pa 3-5 hektāriem. Ir ~kilometru garš ceļš, kuru izmanto ~10 mājsaimniecības (zemes gabalu ir vairāk, bet ne visi ir apdzīvoti, dažiem kaimiņiem pieder vairāki).

Par sniegputeņiem varu teikt tā - ja ir pilnpiedziņa, tad var arī ar vieglo tikt ārā, bez buldozera. Nu nav gadījies, ka sniega dēļ nevarētu izbraukt - pieredze ar 2 sedaniem, minivenu, SUV. Nu tie dubļi/māli gan var arī pilnpiedziņas auto nogremdēt.

Tiem, kam puspiedziņa, gan gadās visādi. Parasti izbrauc, bet gadās arī iestigt uz pusstundu vai vairāk.

 

Pirms 24 minūtēm , ju teica:

Neviens jau neliedz uz cliņiem kādu granti vismaz sabērt. Tā ir mazākā problēma laukos. Tur pat vairāk jāskatās, kāds vispār ir ceļš līdz tam īpašumam.

Nu būs nevis vienkārši mālaini dubļi, bet dubļi ar granti. Ko tas uzlabo? :D Nēnu var jau, protams, norakt 10cm slāni, ieklāt ģeotekstilu, aizpildīt tos 10cm ar blietētu granti - tad jā, tad kādu laiku būs labums.

Mēs citus gadus esam dēļu atgriezumus likuši vietās, kur pavairāk sanāk staigāt.

Problēmas ar ceļu var atrisināt divos veidos - vai nu pārbūvējot ceļu, vai arī nopērkot atbilstošu auto.

 

Pirms 23 minūtēm , Raimonds1 teica:

Ar visu to braukšanu, daudziem ceļā pavadītais laiks ir salīdzināms ar braukšanas laiku no viena Rīgas rajona uz citu.

Braucot ar auto, laika ziņā tā apmēram ir. Cita lieta - dzīvojot Rīgā vai pie Rīgas robežas (manā gadījumā - Baložos), ir iespēja uz darbu braukt ar velo. Kad jābrauc nevis 10-15km, bet 30-50km, tad ar to velo braukt vairs negribas. Ar sabiedrisko arī ir kā ir - ja pie auto stūres sēžu 40min, tad tas pats ceļš ar autobusu būtu vismaz 2h, ja paveicas ar laikiem un nav vēl stundu-divas jāgaida pieturās.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...