Jump to content

Kā automatizēt programmu Smart life?


defs
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem! Ja neesmu pareizā sadaļā, lūdzu adminstrātoru pārvietot tēmu, kur pareizi. Paldies!

Man telefonā uzinstalēta programma Smart life, lai varētu vadīt gudrās rozetes. Ar februāri eju uz biržas elektrības cenu un tāpēc vēlētos šo programmu automatizēt. Šobrīd ir tā, ka šīs gudrās rozetes slēgāju ar roku telefonā, vai arī ir iespēja uzlikt taimeri. Un automatizācija būtu sekojoša: kad biržas cenā lejā, tad Smart life ieslēgtu boileri (par piemēru, bet var slēgāt jebko. Kaut vai eļļas radiatoru virtuvē). Protams, ka to iespējams darīt rokas režīmā, skatoties cenu telefonā, tad ar pirkstu pieskaroties of/off batonam. Bet ikdienas steigā dažkārt to var aizmirst izdarīt. Un katru dienu biržas cenas atšķiras. Smart life var darboties ar Google assistant, Amazon Alexa, Smart things, IFTTT. Nu tās man nav uzinstalētas, jo nav skaidrs, kura no tām var sekot biržas cenai. Vai varbūt ir kāda cita opcija? Esmu ar mieru pat ar maksas programmu, ja maksājums ir vienreizējs, iegādājoties programmu. Varbūt kādam jau ir pieredze šajā jautājumā? Paldies!

 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Te nesen viens taisīja mājas variantu ar Tavu vēlmi, respektīvi mikrokontrolieris, savs kods un tālāk relejs slēgā iekārtu. 

Gatavam risinājumam diezvai kas tāds sanāks, ja nu vienīgi kāds uztaisa telefona appu, kura sadzen kopā smart life ar biržas cenu (kas galīgi neizklausās vienkārši).

Pats lietoju pieminēto aplikāciju, bet nu tikai lai ieslēgtu/izslēgtu kādu iekārtu, un paskatītos bezvadu sensoriem grādus, esmu gājis iestatījumus, nekā diži advancēta tur protams nav. 

Link to comment
Share on other sites

e = d

Atceries, ka šiem algoritmiem ir galīgi pofig Tavas vēlmes. Ja gribi iet duša, bet biržas cena visu dienu bija sūdīga pēc Tava iestatīta algritma, tad var nākties pabeigt mazgāties aukstā ūdenī. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , e = d teica:

Atceries, ka šiem algoritmiem ir galīgi pofig Tavas vēlmes. Ja gribi iet duša, bet biržas cena visu dienu bija sūdīga pēc Tava iestatīta algritma, tad var nākties pabeigt mazgāties aukstā ūdenī. 

Vienmēr ir opcija ieslēgt ar roku to boileri. bet vismaz tajās dienās, kad cena danco, tad viņš varētu slēgties pats.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Manuprāt, šeit būtiskākais ieguvums ir tikai pati ''jebļa''?😀

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja jau tev tās 'gudrās rozetes' strādā ar Google Assistant, tad jau tev pietiek assistentam pateikt, kad izslēgt, kad ieslēgt un nav vajadzīgi nekādi mikrokoltrolieri, releji utt, tas viss jau tev ir rozetēs.

Ja jau dati ar cenām pieejami, tad aiz neko darīt un ir interese, tad pa dienu jau var uztaisīt kautko kas darbojas. Grūti nosaukt par kautkādu baigo jebļu.

 

Man gan cena fiksēta, tapēc tam nav jēgas, bet nu 'gudrajā' apkures kontrolierī salieku temperatūras un laikus, kā arī ja neviena mājās nav, tad neslēgt iekšā ne boilerus, ne apkures utt, kāda jēga? Varu būt mājās 6:00, varu būt arī 22:00, priekškam pa to laiku sildīt?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Google Home var rutīnas uzlikt, bet tas nozīmē dienu pirms salikt

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Grūtākais jau te ir ievākt datus par cenām. Pateikt boilerim, kad ieslēgties/izslēgties, tas elementāri.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Ja zin cenas dienu/nedēļu uz priekšu, tad kur sarežģits?

Kautkādā elementārā variantā: zini cikos tev vajadzēs silto ūdeni, apmēram cik ilgi sildīs, apmēram kāds zudums. Tad nu izrēķini, kurā laikā nākamajā dienā slidīt, lai iegūtu to pašu rezultātu ar vismazākajiem izdevumiem.

Grūtī iedomāties kādi mīnusi tam variantam, tikai ieguvumi.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kaads teica:

Cik plāno ietaupīt? 

Atkarībā no cenas biržā. Ir starpība, ja kaut kādu elektroierīci lieto, kad cena zemāka vai augstāka. Un mēs jau zinām, ka dažreiz cena biržā ir kaut vai 30 centi, bet dažreiz tuvu nullei pa 1kwh.

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja zin cenas dienu/nedēļu uz priekšu, tad kur sarežģits?

Kautkādā elementārā variantā: zini cikos tev vajadzēs silto ūdeni, apmēram cik ilgi sildīs, apmēram kāds zudums. Tad nu izrēķini, kurā laikā nākamajā dienā slidīt, lai iegūtu to pašu rezultātu ar vismazākajiem izdevumiem.

Grūtī iedomāties kādi mīnusi tam variantam, tikai ieguvumi.

 

Uz taimeri var likt, tad nav nekas sarežģīts. Tikai jāatceras to izdarīt. Ja to visu paveic programma, tad vispār par to nav jādomā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , defs teica:

Ja to visu paveic programma, tad vispār par to nav jādomā.

Nu tad loģisks secinājums no šā visa ir ka no sākuma vajag programmu kas izrēķina optimālus laikus.

T;al;ak jau pateikt boilerim/rozetei kad ieslēgties/izslēgties elementāri.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vēl nebūtu slikti no boilera iegūt pašreizējo temeratūru, lai var piekoriģēt algoritmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu tad loģisks secinājums no šā visa ir ka no sākuma vajag programmu kas izrēķina optimālus laikus.

T;al;ak jau pateikt boilerim/rozetei kad ieslēgties/izslēgties elementāri.

Tos datus var dienu iepriekš redzēt https://nordpool.didnt.work/

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

Vēl nebūtu slikti no boilera iegūt pašreizējo temeratūru, lai var piekoriģēt algoritmu.

Boileris tikai kā 1 piemērs. Ja tiek ar to skaidrībā, tad var darīt visu, kas ienāk prātā. Tā kā  speciāli uz boileri neieciklējamies. Svarīgi ir, kad mainās cena uz augšu vai leju no uzstādītās, tad nostrādā relejs. Ko tam katrs slēdz klāt-tas katra paša ziņā. Kaut vai cena lejā, neviens nav mājās,  ar elektrību sildīt telpas.

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Man ir vins jautājums tiem "biržas faniem"  - jums skaittājs arī mājās seko biržas cenām uzskaitot patērētās kWh jeb vienlaga beigās ir vidējais diennaktī ?

Link to comment
Share on other sites

ggg97
(labots)

Kā veidojas *** Dinamiskais cena?'
Lai aprēķinātu ikmēneša cenu, mēs ņemam vērā tava objekta katras stundas patēriņu un katras stundas elektrības cenu NordPool biržā. Papildus šai cenai, tiek pievienota *** apkalpošanas maksa. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , mafijs teica:

Man ir vins jautājums tiem "biržas faniem"  - jums skaittājs arī mājās seko biržas cenām uzskaitot patērētās kWh jeb vienlaga beigās ir vidējais diennaktī ?

Skaitītājs elektroniskais, ik pa stundai nodod rādījumus. Tos nākošajā dienā var redzēt pie sava tirgotāja. Kam Elektrum, kam kaut kas cits. Par visiem tirgotājiem nezinu, Enefit arī ir aplikācija, kas rāda iepriekšējās dienas patēriņu. Un viņi šajā ziņā nešmaucas. Bet to cenu, kas tajā brīdī bija-par to jāmaksā. Ja dārgajā stundā netērē neko-tad par to nav jāmaksā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Un cik ilgi tev tas boileris sildās no nulles (starta temperatūras) līdz iestatītajai temperatūrai un cik pa to laiku kwh patērē?

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

Kā veidojas *** Dinamiskais cena?'
Lai aprēķinātu ikmēneša cenu, mēs ņemam vērā tava objekta katras stundas patēriņu un katras stundas elektrības cenu NordPool biržā. Papildus šai cenai, tiek pievienota *** apkalpošanas maksa. Vidējā cena ir indikatīva, - vidējā cena iepriekšējos 12 mēnešos, taču tas negarantē nemainīgu cenu katru mēnesi. Cena biržā nemitīgi svārstās, tādēļ vidējā cena NordPool biržā pēdējos 12 mēnešos ik mēnesi tiek pārrēķināta.

Un biržas cena ir izdevīgāka, ja tai seko. Man šobrīd fiskētais tarifs 0,25 par 1kwh, bet citam cilvēkam birža. Un viņš seko cenai. Un viņam beigās par visu jāmaksā 0,15 par 1kwh. Ja cenai neseko, tad beigās , kad saņem rēķinu, būs pārsteigumu. Tā pirms pāris gadiem man bija birža, saņēmu rēķinu uz 150 eiro. Jo es nezināju, kur un kā sekot cenai. Tad pārgāju uz fiksēto. Un, ja to saimniecību var vadīt ar telefonu, tad birža ir draugs, nevis bandīts, kas aplaupa.

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Un cik ilgi tev tas boileris sildās no nulles (starta temperatūras) līdz iestatītajai temperatūrai un cik pa to laiku kwh patērē?

Nulle nekad jau nav. Bet, ja ūdens jāsilda no sākuma, tad pāris stundas apmēram. Tad 60 grādi būs. Nu boileris tikai 1 piemērs, tas nav jārēķina speciāli. Un 1,8kw, kad ieslēgts.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es arī nesaprotu, kāda būs programmas jēga, ja grib vadīt ko vairāk par boileri (kas bija kā piemērs).

Pagalmu apgaismosi, kad nevienam to nevajag, bet tikai tāpēc, ka cena zema? Panorāmu arī skatīsies, kad zema cena. Kādas ir tās rozetes, ko pašlaik manuāli slēdz iekšā?

Un ko darīsi, kad cena ir kosmosā visu dienu? Sildīsi ūdeni par 1,5 eur/kwh, vai atliksi visu līdz nākamai dienai?

Boilerim var uzlikt sildīties tikai naktī (kad statistiski ir vismazāka elektrības cena). Viss pārējais būs jebļa, kā jau iepriekš tika pieminēts

Link to comment
Share on other sites

kaads

@defs  cik liels tev elektrības patēriņš vid. mēnesī ?

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

Es arī nesaprotu, kāda būs programmas jēga, ja grib vadīt ko vairāk par boileri (kas bija kā piemērs).

mosh elektromobili lādē. mosh nelegāla alko, tabakas vai paŗtikas ražošana .

Siltumnīca ar pīpējamiem augiem :)

vai arī centu mīlis. ko var zināt, kas kuram galvā notiek 

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Labi, skaidrs, tad jau seko arī aprēķinot maksājumu par mēnesi.

Bet , kā jau te teica, man elektrību vajag tad kad vajag, nevis kad biržas spekulanti to samazina.

Netaisī ēst tajā laikā uz eletriskās plīts, nesildīsi ūdeni tējai / kafijai dzersi aukstu? Neslēgi gaismu istabā, ledusskapi rausi ārā no rozetes?

Vēl kaut kā veļasmašinu vai boileri tam var pielāgot plus mīnus, bet ne jau ikdienas vajadzības.

jautājums retorisks.

Link to comment
Share on other sites

kaads

domāju jĀbūt labam kādam elektrības patērētājam , lai jātos ar tiem centiem, piemēram SS  jau arī nemīl, kad tā elektrība raustās

Link to comment
Share on other sites

Jautājums jau pašā sākumā nebija vajag/ nevajag. Esmu izdomājis, ka vajag. Tāpēc, kam ir pieredze šajās lietās, kā automātiski sekot biržai? Vēl ir, kad pārdevējs atsūta sms, kad cena mainās. Un tad rokas režīmā slēgā to, ko vajag. Pagaidām tas ir variants. Tāpēc, ka ir patērētāji, ko var lietot citā laikā. Nu taimeris labs. Es jau sākumā biju iedomājies, ka visi kaut ko lieto. Labi, ne visi, bet daudzi. Un es esmu atpalicis, man tas nav. Jājautā gudrākiem cilvēkiem kā to visu salikt kopā? Ja nevienam to nevajag vairāk, tad nevajag. Nu neko.

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi pa smuko, tad homeasisstant, bet iesākt var ar to ifttt, tur var caur elektrum sajūgt ar biržas cenu, bet laikam bez maksas tikai 1 kaut kadu nosacījumu var izmantot.

 

 

Pirms 46 minūtēm , kaads teica:

SS  jau arī nemīl, kad tā elektrība raustās

Siltumsūkņiem parasti ir fīča jaudu regulēt, nav jāslēgā iekšā ārā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav jau pietiekoši informācijas, lai izsecinātu ko tev vajag darbināt.

Ja tikai boileri:

 

- Uzraksti kautkādu Pitona scriptu kas tev palaižas katru minūtti, stundu vai citu intervālu.

- Nolasa to https://nordpool.didnt.work/nordpool.csv

- Nolasa kautkādu konfig failu, kut tev salikti laiki, kad gribi lai ir silts ūdens, cik ilgi silda, cik patērē, cik paspēs atdzist, cik tagadējā temperatūra (ja nu vidū esi notecinājis visu silto ūdeni).

- Skripts vienkārši sarēķina visas iespējas, aka. kas notiek (cik izmaksās),  ja silda no 1:00 - 2:00, 2:00 - 3:00 utt.

- Ieraksta kautkādā citā failā.

 

Viss, tas jau ir kautkas. Vari manuāli lasīt failu (un iestatīt boileri) un vai koriģēt konfig skriptu (kad gribi silo ūdeni).

 

Pēctam jau vari izveidot kautkādu citu skriptu, kas nolasa to izejas failu un ieslēdz/izslēdz boileri.

Tāpat vari arī uztaisīt kautkādu applikāciju, kas smuki spēj mainīt parametrus config failā, rādīt elektrības cenas, izrēķinātos intervālus, kad ieslēgts/izslēgts.

Link to comment
Share on other sites

e = d
Pirms 22 minūtēm , defs teica:

 Es jau sākumā biju iedomājies, ka visi kaut ko lieto. Labi, ne visi, bet daudzi. Un es esmu atpalicis, 

Šito Tu biji diezgan pareizi iedomājies, bet par tām lietām ir jau specializētas tēmas forumā.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Uz Tuya vari neieciklēties - tā nav pietiekami gudra, lai spētu no ārpasaules dabūt kaut kādu izmantojamu info (elektrības cenas) un to pielietot automatizācijai.

Gan jau ar @saf minēto HA to var realizēt.

Link to comment
Share on other sites

pauls

Pievienojos HA ieteicējiem. Atliek izvēlēties veidu HA, tad uzstādīt HACS, caur kuru var tikt pie šī. Tad ņemam gatavu automatizāciju (piemērs) vai taisām paši.

Vienīgā aizķeršanās varētu būt ar konkrēto slēdžu integrāciju HA.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...