Jump to content

Nav aktuāli


Aleksandrs_
 Share

Recommended Posts

Kazarms
Pirms 31 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

vai ir vērts parakstīt līgumu un apgūt wordpress

Pirms 32 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

vai turpināt strādāt par sētnieku, 

nafig?

 

Pirms 34 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

P.S. cik ātri jums izdevās atrast darbu pēc augstskolas beigšanas? vai darbs bija pēc specialitātes?

Prakse paralēli studijām, specialitātē. Sāku kā sisadmins, pēc tam lēnu garu pārbīdījos tā paša uzņēmuma ietvaros uz infrastruktūras inženiera pozīciju.  Universitāti pabeidzu pirms 5 gadiem laikam.

 

Pirms 38 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

kā arī, vai arī ir jēga iet strādāt par datortehniķi un pēc darba nodarboties ar programmēšanu?

šajā jomā pieredze ir? Ja nav, neredzu jēgu, ja gribi programmēt

 

Kopumā - Samazini ambīcijas, ej uz jebkādu vakanci, kas ir puslīdz vēlamajā virzienā, pārstumties pēc tam būs vieglāk nekā bez pieredzes uzreiz meklēt ideālo pozīciju. Tev vajag praktisku pieredzi.

un es ceru, ka šis nav smalks trollings. :)

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)

Tos SOLID principus tiešām kāds arī prasa? Man jau šķiet, ka pat rūdītie koderi tos neatšķir. Mācu skolā OOP, bet ja man paprasīs, kas ir open-closed. Nu nebūs...

1 stundu atpakaļ, Aleksandrs_ teica:

pašlaik otro mēnesi es strādāju kā sētnieks

jopt... te es konkrēti iepauzēju. Džeks rubī programmēšanu un ...

Kuda mir kaķitsa

 

Bet vispār pats pēc 1. līmeņa augstākās pusotru gadu par 400+ eiro strādāju. Nu ir tā skola jāiziet sākumā visiem. Darbs nebija specialitātē. Arī tagad pa lielam nav.

 

Ja esi komunikabls, izej 72 stundu kursus un strādā skolā - māci programmēšanu. Paņems pirmajā skolā, kur pieteiksies - garantēju! Bāze ir. Tos pašus 1200+ nopelnīsi. Varēsi veidot projektus, kas pašam patīk un uz to bāzes mācīt.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Aleksandrs_ teica:

rezultātā 4 mēnešu laikā nosūtīju vairāk nekā 50 CV un tikai divas reizes uzaicināja uz interviju

 

Vairāk izklausās ka jēdzīgu vēstuli neuzrakstiji.

CV šinī gadījumā kādam bez pieredzes un tiko no augstskolas ir diezgan bezjēdzīgs, jo ko tu tur rakstīsi? Kautkādu jau protams uztaisi, ķeksītim.

Bet nu uzraksti jēdzīgu pieteikuma vēstuli:

- Kas esi

- Ko māki

- Ko mācies un kas interesē

- Kapēc gribi strādāt un tieši tur

- Nu un ka pielikumā ir atrodams arī CV

 

Atver LinkedIn, skaties visus firmas, kas ņemās ar webu un sūti viņiem pieteikumus.

Ja beidzas firmas, tad skaties kas tur strādā, apskati viņu kontaktus un sūti tiem 😂

 

 

Ja atrodi kautko interesantu (firmu vai darba sludinājumu), tad atstāj to uz beigām, kānekā ja esi bijis tikai uz 2 intervijām, tad tev pieredze ar viņām ir visai maza.

Kad būsi aizgājis uz kādām 10 un plus/mīnus satrenējies, tad tik piesakies vietās, kur esi ieinteresēts (bet ne par sētnieku)

Link to comment
Share on other sites

Aleksandrs_

Paldies par atbildēm!

27 minutes ago, Kazarms said:

nafig?

 

 

Uzskatu, ka darba maiņas gadījumā, visi spēki un laiks tad aizies uz WordPress apgūšanu un, baidos, ka iestrēgšu tajā un būs ļoti smagi apgūt jaunās tehnoloģijas(un, mācoties jaunas lietas, vecās lietas tiks aizmirstas, un tad man atkal būs jāapgūst tas, kam es esmu pavadījis daudz laika pašlaik), nomainīt/atrast darbu interesantāk. Nebūs manevra iespējas, jo wordpress man pagaidām ne pārāk patīk, man bija daudz patīkamāk veikt projektus izmantojot laravel/react. 

 

27 minutes ago, Kazarms said:

pieredze ir?

Jā, kopējā pieredze ir aptuveni viens gads, pirms universitātes strādāju.
 

 

39 minutes ago, raivix95 said:

strādā skolā

Es nedomāju, ka kāds, kam vēl ir vajadzīga palīdzība un kam nav pieredzes, var mācīt. Turklāt stundu/prezentāciju veidošana prasīs daudz enerģijas/laika (ja ir vēlme darīt labi un tiešām kaut ko iemācīt, kā arī daudziem skolēniem/bērniem, kuri ir spiesti apmeklēt stundas/lekcijas/pulciņu, tas nav interesanti, un pozitīvā atgriezeniskā saite ir svarīga), un diez vai būs iespēja veltīt laiku kļūšanai par labu izstrādātāju.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandrs_
19 minutes ago, AndrisBB said:

Vairāk izklausās ka jēdzīgu vēstuli neuzrakstiji.

 

19 minutes ago, AndrisBB said:

- Kas esi

- Ko māki

- Ko mācies un kas interesē

- Kapēc gribi strādāt un tieši tur

- Nu un ka pielikumā ir atrodams arī CV

Tas viss arī bija, motivācijas vēstule un CV, kur aprakstu, ko pabeidzu, ar kādām tehnoloģijām strādāju utt. Vai es varu jums atsūtīt izvērtēšanai CV un motivācijas vēstuli?

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man vari nesūtīt.

 

Bet nu ja jau CV un vēstule OK, tad vienkārši nepatrāpijies pareizajā laikā, pāreizajā vietā. Ja ņem vērā visus ZSv, gada beigas pa vidam, tad 4 mēneši nav nekāds īpaši ilgais laiks.

Ja man būtu jāizvēlas starp sētnieka vai Wordpress darbu, tad es ņemtu Wordpress. Vismaz kautkas būs uz CV un reāla pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
(labots)
Pirms 48 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

Uzskatu, ka darba maiņas gadījumā, visi spēki un laiks tad aizies uz WordPress apgūšanu

Jebkam ir zināms learning curve. IT ir nozare kur tehnoloģijas plūst un mainās, jāmācās būs visu laiku.

Pirms 48 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

mācoties jaunas lietas, vecās lietas tiks aizmirstas, un tad man atkal būs jāapgūst tas, kam es esmu pavadījis daudz laika pašlaik

Atkārtošana zināšanu māte. Viena lieta ir mācīties no 0, otra atsvaidzināt. Man pašam ir lietas, ko vajag 1x gadā. Pirmo reizi vajadzēja 2-3 dienas lai apgūtu, tagad ik gadu - paskaties, pēc pusstundas esi up and running. Protams, atkarīgs no mēroga tas var būt mēnesis mācīties no 0 vs 2 dienas atkārtot utt.

 

Pirms 48 minūtēm , Aleksandrs_ teica:

Nebūs manevra iespējas, jo wordpress man pagaidām ne pārāk patīk

Būs. Nevajag obligāti tajā pašā uzņēmumā. Tas būs pirmais praktiskās pieredzes ieraksts specialitātē Tavā CV, kas jau nozīmē daudz.

 

 

Atceros, ka pirmo reizi mēģināju atrast darbu nozarē jau pirmajā kursā, tur, protams ar vārgām sekmēm netiku pat pie nevienas intervijas un aizgāju strādāt par kurjeru tipogrāfijā. Kad 2. kursā šim pievērsos nopietnāk un staigāju pa prakses/entry level intervijām. CV + vēstuli aizsūtīju vismaz 20 uzņēmumiem dažādās pozīcijās - testētājs, programmētājs, tas pats sisadmins, klātienē aizgāju laikam uz 5 intervijām. Ar kādu nesanāca salāgot studiju/darba grafiku, ar kādu nesanāca vienoties par jelkādu samaksu, jo meklēju apmaksātu praksi (minimālā alga zem 400EUR bruto tobrīd bija good enough latiņa), lai nedaudz atslogotu vecākus un spētu pats apmaksāt kojas un dzīvošanu, kādam vēl nepatika praktiskā uzdevuma izpilde. Tur, kur tagad strādāju (7 gadus šķiet), biju pieteicies uz testētāju un sisadminu caur RTU attīstības fondu ar 400 (?) EUR stipendiju. Ņēma it kā abās pozīcijās, varēju izvēlēties - pēc sarunas ar abām komandām aizgāju par sisadminu, jo vienkārši pa to stundu izveidojās labāks kontakts un vairāk interesēja pienākumi rakstīt automatizācijas, būvēt monitoringa sistēmas, skrūvēt serverus utt. nekā more or less manuāli testēt aizvēsturisku produktu. :D

Labots - Kazarms
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ta ir ka pirmo reizi datoru ieraugi aizejot macities uz augstskolu.. Kad aizgaju it stradat, vel nebiju vidusskolu pabeidzis. 1 pieteikums, intervija ar taja laika "krutako" vietejo kompaniju, un driz pectam saku tur ari stradat. Ari pec tam gan studiju laika, gan pec tam - pieteikums, intervija un uzreiz ari piedavaja darbu.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
pirms 2 stundām , Aleksandrs_ teica:

Es nedomāju, ka kāds, kam vēl ir vajadzīga palīdzība un kam nav pieredzes, var mācīt. Turklāt stundu/prezentāciju veidošana prasīs daudz enerģijas/laika (ja ir vēlme darīt labi un tiešām kaut ko iemācīt, kā arī daudziem skolēniem/bērniem, kuri ir spiesti apmeklēt stundas/lekcijas/pulciņu, tas nav interesanti, un pozitīvā atgriezeniskā saite ir svarīga), un diez vai būs iespēja veltīt laiku kļūšanai par labu izstrādātāju.

Es sākot mācīt programmēšanu, nezināju, kas ir funkcija. Līdz pusnaktīm sēdēju un zubrīju Python, Js, Git, teoriju. Tagad pēc 4 gadiem jau vairs iespringuma nav, webus mācu bez parauga priekšā. Uz php neiespringu, to tāpat videnē maz kas sapratīs, bet citi māca un viss okey. Materiālus kolēģi iedos. Es dodu visu, kas man ir, neko ķešā neturu. Pirmie 2-3 gadi skolā grūtāk, tad jau aiziet. Bet darbs vienmēr garantēts. Proti mysql, māci to. Nezini mysql, māci postgres. Galvenais iemācīt ierakstu no lauka un tabulu no relācijas atšķirt. That's it.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Kazarms
1 stundu atpakaļ, Anonīms Alkoholiķis teica:

Ta ir ka pirmo reizi datoru ieraugi aizejot macities uz augstskolu..

Ir forši, ja piedzimst par meistaru. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Aleksandrs_ changed the title to Nav aktuāli
Anonīms Alkoholiķis

Vai arī vaina ir tur ka vidējais augstkolas absolvents ir nedatēsts diletants, uzturēšanās atļaujas diedelētājs un/vai [B/W]olt kurjera amata kandidāts.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
pirms 6 stundām , Kazarms teica:

Atceros, ka pirmo reizi mēģināju atrast darbu nozarē jau pirmajā kursā, tur, protams ar vārgām sekmēm netiku pat pie nevienas intervijas un aizgāju strādāt par kurjeru tipogrāfijā.

Universitātes ar dažādas, man sanāca studēt tādā, kur studentiem nav atļauts strādāt (tjip ja esi pamanījies tikt uzņemts, tad viss laiks jāvelta studijām). Ja nav naudas par ko dzīvot, tad no universitātes var saņem atbalstu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
2.01.2024. , 17:43, raivix95 teica:

Tos SOLID principus tiešām kāds arī prasa?

Mēs intervijās prasām, arī OWASP :D

Ja nemaldos, no kādiem 20 kandidātiem labi ja viens spēja kaut ko par abiem pateikt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Bet latvijā, labākais uz ko var cerēt ir godzemes ķoniņienes stipendija kas tiek izmaksāta sprungulīšos..

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

Open Worldwide Application Security Project

 

SOLID:

Single responsibility

Open–closed

Liskov substitution

Interface segregation

Dependency inversion

Labots - HIGH-Zen
SOLID
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Ņemšu tikai tad, ja spēs pa burtiem nosaukt :D

 

Tas jau tikai viens no entajiem jautājumiem un kalpo tikai kā sākuma punkts sarunām par tēmām, kas zem tā OWASP slēpjas.

Bieži vien ir bijis, ka nespēj neko pateikt ne par SOLID, ne par OWASP, bet beigu beigās, atbildot uz citiem jautājumiem, sanāk, ka to visu tāpat labi pārzina.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

Par darbiem un nedarbiem, strādāšanu un nestrādāšanu, motivāciju utt. bija nesen LTV laba filma

Nu nezinu. Filmas ideja nav slikta, bet izpildījums gan varēja būs saturīgāks.

Filmas laiks nežēlīgi izstiepts ar neko neizsakošām vizuālām epizodēm. Stāstījuma fragmenti iztauti no kopējā konteksta tikai, lai izklausītos spilgtāk.
Mans reitings knaps 5 no 10.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 15 stundām , itanium teica:

Tas jau tikai viens no entajiem jautājumiem un kalpo tikai kā sākuma punkts sarunām par tēmām

Es kautkā slinks laikam palieku, bet visās intervijās izmantoju vienu un to pašu uzdevumu.

 

Uzraksti vienkāršu C++ programmu, kas nolasīs no faila kautkādu bildi iekš UYVY 4:2:2 un pārkodēs izmantojot kādu RLE encodingu.

Nu tad izveidot klases encoderam/decoderam utt.

 

Tas kautkād atver iespējas diskusijām par viskautko - sintaksi, klasšu dizainu, kapēc RLE is slikts un kas tas ir labs utt.

NU tā, lai kādas 1 - 2 stundas ir par ko runāt. 

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

Uzraksti vienkāršu C++ programmu

Diezko vienkārša jau nebūs. Ar Python varētu mēģināt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu mēs jau Pitonistus nemeklējam. Protams ja zin, tad tikai bonuss, bet primāri jau C++ skills svarīgākais.

 

Nav jau ar tur nekā īpaši sarežģitā.

 

1. Nolasi failu (kā nu patīk, visu, vai pa gabaliem utt), atkal ir ko diskutēt, jo faili lieli.

2. Ej cauri pikseli pa pikselim un skaties. Piemēram ja pikseļi ir

 

Tad pārkodē 

10, 10, 17, 23, 23, 23, 23, 110, 110, 110, 110, 110, 110, 110  ->  2 10, 1, 17, 4, 23, 7, 110

 

Tur atkal var diskutēt par visādām SIMD (single instruktion, multiple data) operācijām

 

3. apspriest klašu struktūtu. Kautkāda bāzes encodera/dekodera klasē, tad subklases utt.

 

 

Bet nu uzrakstīt kodu, kas 'darbojas' un nolasa failu, pārkodē un ieraksta atpakaļ citā failā nevajadzētu aizņemt ilgāk par 20 min?

Pēctam jau to kodu var padarīt smukāku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Izklausās, ka jūs tur ransomwāres programmējat.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Videokameras 😂

Visādas kamers īstenībā, visādi TV, studiju, pro kino ekipējumu.

Karču no visā produkta klāsta var mierīgi salikt pro TV, kino studiju, sākot no kamerām līdz skatītājam.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Jautājums ne gluži par tēmu, bet zinot, ka laikam esi tur tuvumā - kāpēc DaVinci Resolve normāli ProRes eksportē tikai uz ābola?  Var jau arī uz Win, tikai papildus jāintegrē Voukoder ? Tas, ka oficiāli no Linux atbalsta tikai CentOS (ar šamaņa dejām jau var arī uz citiem palaist) un arī ne ar visām opcijām kā uz ābola, arī savādi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tapēc ka pēc prioritātēm Windows ir pēdējā vietā: MacOS, Linux, Windows.

Kapēc CentOS (īstenībā jau Rocky Linux)? Nu tur īstenībā nav sakars pašu Davinči, bet citiem produktiem. Davinči viņu dabon mantojumā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Un vispār ProRes ar nav prioritāte, ir tak Blackmagic RAW.

Viss in-house:

pašu sensors -> pašu kamera -> pašu raw formats -> pašu softwāre lai apstrādātu.

 

@raiviic bet ja tu gribi nopietnu atbildi, tad tur mazāk sakars ar varēšanu vai nevarēšanu, bet licenzēm un izmaksām. (Ābolam nav diezko liela interese atļaut ProRes uz Windows)

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 49 minūtēm , raiviic teica:

Tas, ka oficiāli no Linux atbalsta tikai CentOS (ar šamaņa dejām jau var arī uz citiem palaist) un arī ne ar visām opcijām kā uz ābola, arī savādi.

Pa lielam jau visas 'krutākās' versijas/iespējas vēl pavisam nesen bij reāli pieejamas tikai uz Linux. Bet tie bij pārsvarā custom buildi, kur licenze bij tuvu 300k.

Tagad jau Resolve faktiski par velti, 200 bakši laikam. Vēl nesen tu būtu maksājis pāris štukas kā minimums un Windows versijas nemaz nebij.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu skaidrs, ja nav Blackmagic kameras, ir tikai Canon un Sony, tad jāiztiek ar pieejamajām iespējām. Tad jau Adobe laikam ar ābolu licenzes sakārtojuši, Premiere atbalsta ProRes bez problēmām.

 Nez kā Holivudā ar DaVinci - it kā Avatara renderēšanā esot bijis klāsteris no 140 Linux kastēm, un protams ne jau internetā atrodamais lētais softs.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nu jā, visiem Netflixiem un kinostudijām ir custom buildi, ne tikai softwārei, bet arī hārdwārei. Tur ir pavisam cita maksātspēja, 500k par custom Resolve versiju nav nekas īpašs.

Bet bezmaksas versijai neviens Ābolam nemaksās licenzi, lai pēctam to softwāti iedotu kādam par velti.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

@raiviic Pavisam aizmirsu pieminēt. Ja gribi darboties ar ProRes, tad skaties Maku ar M1/M2/M3, kuram ir ProRes hardwāres enkoders/dekoders, padarīs darbu daudz ātrāk.

Intelim/AMD ProRes encoders/decoders visdrīzāk nekad nebūs.

 

Kam tev ProRes? Lai editotu ātrāk? H 264/h265 ar GOP size 1 (kur visi kadri ir i-frame), nedod līdzīgus rezultātus?

Link to comment
Share on other sites

raivix95
3.01.2024. , 21:30, itanium teica:

Bieži vien ir bijis, ka nespēj neko pateikt ne par SOLID, ne par OWASP, bet beigu beigās, atbildot uz citiem jautājumiem, sanāk, ka to visu tāpat labi pārzina.

Tur jau tā sāls. Nav nozīmes kā to lietu sauc, bet svarīgi, lai zin, ko ar viņu pasākt un kā to izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Racer
(labots)
5.01.2024. , 12:50, AndrisBB teica:

Kam tev ProRes? Lai editotu ātrāk? H 264/h265 ar GOP size 1 (kur visi kadri ir i-frame), nedod līdzīgus rezultātus?

Īsti nē. H264/265 jāpielāgo kodeka settingi un tāpat būs nianses, kuras traucēs pie laba izejmateriāla montējot un pārkompresējot vairākas reizes. 

 

Es gan arī īsti nesaprotu vēlmi pēc ProRes, jo ir pieejamas daudz lossless alternatīvas, piemēram, Huffyuv, kas gan ir pavecs, vai Lagarith - perfekts un ātrs. UtVideo, MagicYUV utt.  

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Tak viņam jau izejmateriāls visdrīzāk iekš ProRes (vai kādā no Sony/Canon formātiem). Ganjau grib iekš Davinči krāsas piekoriģēt un tad eksportēt atpakaļ iekš ProRes, lai importētu kautkamā ko viņš lieto.

Nu vai vienkārši jautā.

Ko viņš darīs ar tādu Huffyuv, ja neviena jēdzīga softwāre tādu neatbalsta?

(Huffman algoritms visdrīzāk uzdzen šermuļus tiem kas UK studējuši, te diezgan populāri pirmkursniekus mocīt ar viņu, C++ labaratorijas darbos liekot implementēt encoderi/decoderi 😂 )

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un vispār Davinči tak man liekas uz Linux var ProRes exportēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...