Jump to content

Amatiera līmeņa fotoaparāta iegāde. Kādu pirkt 2023. gada nogalē?


martinno
 Share

Recommended Posts

Laba diena!

 

Pēc pāris gadu eksistences bez mūsdienīga fotoaparāta pa retam uznāk vēlme tomēr tādu iegādāt... Nav jau tā, ka mūsdienās telefons nevar izdarīt pamatlietas un tīri teorētiski nevarētu ar to iztikt, bet tomēr "albumā" gribētos likt kaut ko kvalitatīvāku :)

 

Tā kā steigas ar aparāta iegādi nav, es pat sāku domāt, ka jāapzina iespējamie kandidāti (kādi 2 vai 3 modeļi) un tad var mēģināt medīt kādas super cenas vai lietotu labā stāvoklī.

 

Tas, ko es šobrīd savā galvā esmu izdomājis:
Budžets: līdz 1000€
Nevaru gan nekādi pamatot, bet esmu iedomājies, ka gribu FF un šobrīd skatos uz Sony A7 II ar kaut kādu stock zoom objektīvu (vai arī budžetā sanāktu body + kāds prime).

 

Trijos vārdos, kam aparāts tiks lietots: ikdienas bildēšana pa labi un kreisi, bez jebkādas mākslas un profesionālisma :)

 

Kā jau iepriekš minēju - šobrīd domāju, ka gribu FF, bet nevienā brīdī nesaku, ka neizskatu adekvātu crop. Ideālā gadījumā ar maināmiem stikliem... ja nav maināmi, tad gaišu un zoom.
Kas vispār notiek ar, piemēram, Fuji, Olympus? Ir kaut kas jēdzīgs tādā cenu kategorijā? Canon, Nikon?

 

@versatile, @raiviic un citi foto mākslinieki - lūdzu, palīdziet ar idejām :)

 

Pateicos,

 

M.

 

Bilde tīri noformējumam:

Free Black and Silver Film Camera on Brown Wooden Surface Stock Photo

 

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , martinno teica:

Budžets: līdz 1000€

Ar šādu budžetu FF kamera pat ar "kaut kādu" objektīvu - kad sapņo, aizver acis. Ja palielinātu ciparu līdz 2000 - 2500, tad jau varētu domāt par Sony a7 III, vai a7 C.

 Bet vai tiešām vajag FF, ja domāts ikdienas bildēšanai ? APS-C un labs objektīvs, un pat A3 formāta bildei nebūs ne vainas. Nu FF priekšrocība, ka var vairāk kadrēt bez jūtamiem zudumiem, bet ja bildējot izvēlas pareizu kadru, tas nav būtiski.

 Pats ilgi lietoju gan Canon, gan Sony APS-C, tagad gan pārgāju uz a7 IV.

Varbūt padomā par šo, gan jau ir bodes, kur maksā mazāk. Var pirkt arī bez objektīva un paņemt šo - ļoti labs gan bildējot, gan sevišķi filmējot. Arī var meklēt kur lētāk, vai ko lietotu.

  Var arī sākumā paņemt "pankūku", vienīgi varbūt mazliet par platu ikdienas bildēšanai, tad vēlāk vēl kas jāpiepērk.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , martinno teica:

Nu izbeidz...

Nu jā, pat nepamanīju, bet tomēr ja kas, ieteiktu uzvēlēties a7 III - daudz vairāk iespēju, parocīgāks korpuss/pogu izvietojums, iespēju ziņā maz atšķiras (un dažās vietās pat labāka) no jaunākā, a7 IV, ko pats tagad lietoju.

Link to comment
Share on other sites

Protams, III būs labāks, bet budžetā es nu nekādi neiekļaujos - tur tiešām tad Tevis minētos 2k€ vajag :)
Tāpēc arī uz II skatos. Neba man vajag jaunāko un lepnāko.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raivix95 teica:

tad RX100.

Kam matrica vēl mazāka, kā APS-C, ne kārtīgi izkadrēt, ne liela izmēra bildi izkopēt. Protams, Feisbukā un skatīšanai uz telefona ir OK.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

No fotogrāfijām saprotu tikai to, ka, lai upmalā nofotografētu glīto kaimiņieni no droša attāluma (lai nedabūtu pa noslienāto purnu), vecajam Canon jāskrūvē klāt krievu spoguļobjektīvs MTO-500 no lielās koka kastes. Kas attiecas uz tēmu - māsasdēlam 1000 eiro rubuļu kategorijā uzdāvināju Canon EOS M200 ar EF-M 15-45mm un 55-200mm stikliem. Tie vēl nav 18+ stikli, jo puikam vēl nav pilni 18, bet sadzīviskas fotogrāfijas sanāk ļoti labas.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Mielestapa teica:

māsasdēlam 1000 eiro rubuļu kategorijā uzdāvināju Canon EOS M200 ar EF-M 15-45mm un 55-200mm stikliem. Tie vēl nav 18+ stikli, jo puikam vēl nav pilni 18, bet sadzīviskas fotogrāfijas sanāk ļoti labas.

Ko māsasdēls bildē ar 55-200?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Māsasdēls ar 55-200 pārsvarā fotografē ceļojumos gan dabu, gan kopumā apkārtni, arhitektūru, pat savu čomu un meiteņu portreti sanāk visnotaļ labi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Mielestapa teica:

pat savu čomu un meiteņu portreti sanāk visnotaļ labi.

Nu tehniski labiem portretiem (par māksliniecisko pusi nerunāsim) jau 85 mm (nu labi, APS-C kādi 65 mm) ir vispareizākais fokusa attālums.  15 - 45 var tikai objektu kropļot, kā arī dabūt fonā bokē būs grūti. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , raivix95 teica:

Ja es pirktu daily fočuku, tad RX100.

Ja ir bildēts ar lielo kameru, tad kvalitāte ir vilšanās. Bija 4. paaudze, paldies.

 

Pirms 33 minūtēm , raiviic teica:

85 mm (nu labi, APS-C kādi 65 mm) ir vispareizākais fokusa attālums

izkausimes, bet es stāvu un krītu par 135mm uz FF un, attiecīgi, 85-90 uz crop.

 

pirms 5 stundām , Mielestapa teica:

spoguļobjektīvs MTO-500

Smags, neass, asuma nav pēc definīcijas - esmu bildējis ar leģendāro tamron 500/8, kas ir viegliņš, perfekti plūdenu fokusu, bet tāpat, pie 12 megapiskeļiem uz crop vēl asums bija, bet pēc tam - vispār necik.

Video jau smuki.

 

@martinno - es Tavā vietā uzmestu aci kādam Fuji X-T20 komplektam. XC 15-45 un 16-50 ietu ar līkumu, bet 18-55 ir diezgan ciešams. Nupat viltroxam kaudze labu stiklu iznākusi, sigmai, tamronam gaišie pamatzūmi. Varbūt X-e4.

Vislielākā priekšrocība pār sony - ja bildi labi noeksponē, tad jpeg uzreiz jau ir max kvalitātē. Uz Sony jpeg nav lietojami, vismaz nebija - ne a7s ii, ne a6300, nevienam. Varēja redzēt atšķirības jpegā un rawā. Ar Fuji pratkiski neredz. Nobildē, iemet telefonā, lightroomā piegrozi krāsas un gatavs.

Sony ir kameras filmētājiem un gīkiem, manuprāt. Varbūt es gribētu ar kādu eksotisko RX1R padarboties, bet...

 

Par gaišu zoom optiku un nemaināmiem stikliem - ideja ir lieliska, bet izpildījumu labu neesmu redzējis. Kolīdz ir fiksēts zoom objektīvs, tā kamera lietošanā kļūst par ziepi, izņēmums var'tu būt senie sony 828 un kaut kādi oly dslri, kur zūms bija mehānisks un tiešs. Bet tie ir muzeja vērtības jau.

Link to comment
Share on other sites

Ā, par to linkoto A7 II un 28-70 - mani varbūt gānīs no panckām laukā, bet tas kombo ir ok un tas stikls arī ir ok. Jā, nav tik gaišs, bet asumā es neredzēju starpību ar 24-70/4 kas savulaik bija krietni dārgāks. Nebūs slikta kamera. Tik lietošanas pieredze sony mani besī ārā.

Es savulaik pārdevu a5100 ar 18-55 stiklu, pieliku naudu, un nopirku Fuji X-E1 ar 18/2 fiksēto. Nu jau pirms teju 10 gadiem.
Nebija atlokāma ekrāna, nebija, laikam, wifi, nebija zooma, nebija kaudzes vēl visa kā. Bet es tāpat biju starā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , versatile teica:

es stāvu un krītu par 135mm uz FF un, attiecīgi, 85-90 uz crop

Nu bokē fonam protams ir izteiktāks, bet tieši sejas proporcijas jau nemainās, ja nu vienīgi asuma dziļums arī sejai mazāks, ja acis iefokusē pareizi, ausis jau būs mazliet mīkstākas (kas nebūt nav slikti).

  Par MTO-500 piekrītu 100% - vēl kaut kur mētājas, kaut kad ar adapteru piemetu pie a7 IV - nu fokusē kā gribi, bilde mīksta. Kad pirku, pie Zenit un Praktica bilde šķita pieņemama, bet pie tagadējiem pilnīgi garām.

Pirms 22 minūtēm , versatile teica:

fiksēts zoom objektīvs

 Kas tas tāds - ir vai nu fiksītis vai zooms, vai es ko nesapratu?

 

Pirms 16 minūtēm , versatile teica:

lietošanas pieredze sony mani besī ārā

  Nu nez, mazliet sākumā tas menu liekas sarežģīts, bet kā pārgāju kaut kad no Canon 70D uz SONY a6000, tā vēlāk uz a6500 un tagad uz FF a7IV - nav problēmu. Jpg neatzīstu kā šķiru, lietoju tikai jau apstrādātu kadru glabāšanai,  kopš pirmā Canon 400D un nākošajiem (650D, 70D) - tikai RAW, tā kā šajā ziņā Sony man netraucē :biggrin:.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Kas tas tāds

Nu tipa Sony RX10. Nenoņemams stikls. Lietošanas pieredze kā ziepim, grozi, kā gribi.

Pirms 3 minūtēm , raiviic teica:

Jpg neatzīstu kā šķiru

Nu, jo uz canon, un vēl vairāk sony, no jpeg nav jēgas vispār, jā.

Fuji cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , raiviic teica:

Nu nez, mazliet sākumā tas menu liekas sarežģīts

Aha, pārpratuma pēc kaut ko iefilmē, tad iebāz karti datorā un pēc tam lamājies pusstundu, kamēr atrodi video failus.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, par visām nezinu, bet gan a6xxx, gan a7 IV ir atsevišķas mapes foto un video failiem. Tagad ar a7 IV vispār nav problēmu - divas kartes un settingos uzlieku uz kuras foto, uz kuras video. Man tas būtiski, jo daudz tiek filmēts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

par visām nezinu, bet gan a6xxx, gan a7 IV ir atsevišķas mapes foto un video failiem

nezinu, bet es atceros, ka, atkarībā no formāta, mainījās, kurā mapē glabā, un tas ceļš nebija baigi īss un intuitīvs.

Link to comment
Share on other sites

Liriskā atkāpe, bet Fuji 90/2 stikls ir vienkārši love. 100% crops no portreta (no vidukļa uz augšu bildē). f/2.5 šeit.

image.thumb.png.e31ba12d7f21908aa712eb0332e342af.png

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Agrā vakardienas rītā lasot visus šos domu graudus un spriedelējumus, nonācu pie slēdziena - jāpameklē A7II vai kaut kas no Fuji. Jau pirmajās minūtēs sapratu, ka mūsu valstī ar lietotas Fuji tehnikas iegādi būs gana sarežģīti, tad nu pievērsos A7II meklējumiem. Atradu Andelē lietotu komplektiņu par 700€, piedāvāju tirgonim 600€... Bija gatavs piekāpties cenai, ja no komplekta izņem statīvu. Tā kā man vajadzība pēc tā statība ir absolūta 0, tad vienojāmies par šādu cenu un komplektāciju.

 

Gala rezultātā iegādāts:

Sony A7II (19k noskrējis) ar kit 28-70mm zoom stiklu + SanDisk Extreme 64GB karte + 2 aftermarket baterijas + ND un CPL filtri + ārējā mazā zibspuldze.

 

Zibspuldzi un filtrus likšu tirdziņā un par iegūtajiem līdzekļiem iepirkšu bateriju lādētāju ar papildus baterijām.

 

Sākšu lietot un tad jau tālāk manīs kas un kā.

 

Īsumā kaut kā tā...

 

PXL_20230917_045836074.thumb.jpg.8b273985fa3093a8587b81a9554c3157.jpg

Labots - martinno
  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Par baterijām - man šīs firmas lādētājs un baterijas (nāca komplektā), tikai priekš a7 IV ir cits komplekts, jo citādas baterijas, bet viss OK, fotografējot pasākumos kādus 800 kadrus izvelk, oriģinālās varbūt 850. Filmējot nezinu, jo tad lieku daudz niknāku ārējo barošanu, lai pusotru-divas stundas koncertu/izrādi nonstopā nofilmētu. Tad gan arī par dzesēšanu jāpadomā, jo smuki karst:biggrin:.

  Par filtriem - nu CPL smuki palīdz pret atspīdumiem un arī smukākiem mākoņiem (tas gan atkarīgs no Saules virziena), bet ND - nu spilgtā saulē, sevišķi sniegotā ziemā nereti var noderēt - es padomātu vai pārdot.

  To zibspuldzi gan var pārdot un paņemt ko jaudīgāku, (man ir tieši šī) noderēs gan lielākā telpā, gan gaismojot pret griestiem vai ar kliedējošajiem filtriem.

 

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Man šajā , nu jau 80-tajā dzīves gadu desmitā (foto jau pāri 60) iestājies zināms (bet pamatots)  pofigisms. Paldies Dieviņam, sen sapratu, ka neesmu nekāds mākslinieks (vien tiesu-krim-bildētājs) un mana fotodegradācija notika gana strauji šai izpratnei...- sākumā centīgi vergoju pa kāzām, lai tiktu pie vidusmēra Canon APS-C kompleta, bet tad pēkšņi kautkur  karstajos spranču dienvidos, vazājoties pisvīdušā kreklā pa kalniem, uzdevu sev primitīvu jautājienu- a priekš kam man tas vajadzīgs- dēļ vecuma haltūrās vairs neiešu bet pro-ambīcijās kautko mazāku, bet pieklājīgu derētu. Tad sekoja lēzena "ļejupslīde" - no Canon EOS uz Sony NEX-7 un beigās- vispār kritiens grēkā- Palietoju Pana LX-100 un biju tiri priecigs . Tagad esmu "degradējis" galīgi līdz kliņķim- jostas kabatā Sony RX-100/3 ar Ceisu Kārļa pieklājīgu stiklņu 24-100/2,8  (ar 1 ' sensoru) , bet plecā maktens, bet gana pieņemams Panasonic FZ-1000 "ķompaktaparāts" ar iebūvēu 25-400/2,8-4 Leica. Kā jau rakstīju- man nav profiņa ambīicu (cerību), bet tehniiski pieklājīgām ceļojuma bildēm ar to pietiek pietiek. Ceļojumā nesmādēju ar telefonu- Samsung Note. Viss notiek. Katrā ziņā, nav kreņķi, ka pasākumā iegāzti tūkstoši, bet atdeves- gandrīz nekādas.  🤣    

Labots - Long John
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pa lielam jau pēdējos gados nekāda lielā inovācija kameru ziņā nenotiek, precizāk sensoru ziņā. Pikseļi šad tad paliek vairāk, bet visi citi parametri sliktāk (piemēram Dynamic Range utt). Visa inovācija apstrādē un pēcapstrādē. Pašos sensoros pa pielam kautko inovē tik uz telefoniem.

Vakar kāreiz publiski izlaidām pirmo mūsu Full Frame izstrādājumu ar 'jauno' L-mount. Primāri gan entry līmeņa pro video filmēšanai, ne tik ļoti foto. Bet var arī fotogrāfēt diezgan OK.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nācu iepostot šo, bet re, viss gatavs.

Apsveicu!

85mm būs lielisks, ja budžets ļauj, varbūt vērts apsvērt.

Screenshot_20230917_151653_Facebook.thumb.jpg.2d0f573e7dc2bc973c960c347e7c0fed.jpg

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Platu negribās gan, bet 2*-7*mm būs gana ok. Cik atradu, tad Tamrons, Sigma un pat Samyang (jā, ar AF) tādus ražo. Būs jāpavaktē tirgus...

Link to comment
Share on other sites

Ja tam a7 ii, ko nopirki, ir matricas stabilizācija, tad uz gaišāku 2x-7x var neiespringt. Īpaši amatierim, kur smagāks ne vienmēr ir labāks.

Link to comment
Share on other sites

+1 par Fuji vs Sony

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , versatile teica:

ir matricas stabilizācija

 

Ja Tu ar šo domāji in-body bildes stabilizāciju, tad jā - ir.

Link to comment
Share on other sites

Tad pabildē ar šito un saproti, kas nepatīk, ja vispār nepatīk :D

2.8 ir forši, ja bildē reportāžu tad pat must have. Bet ģimenes vajadzībām... Pat foršāk ir vieglāks/mazāks stikls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Tad pabildē ar šito un saproti, kas nepatīk, ja vispār nepatīk

 

Tā arī darīšu :) Ir drīzumā plānots neliels ceļojums - ceru, ka atradīsies laiks paknipsēt un tad jau sapratīs kaut ko vairāk.

Un tikai tagad sapratu, ka varu taču paņemt nomā pastestēt kādu no f2.8, lai saprastu pienesumu :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , versatile teica:

2.8 ir forši, ja bildē reportāžu tad pat must have.

Par kāda fokusa attāluma 2.8 šeit ir runa?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
martinno

Biju izskrējis ārpus LV un paņēmu līdzi aparātu.

Īsumā - lietojams kit objektīvs, ja negribās rezultātā neko savādāku kā bildi parasto. Tālajā galā pat var sanākt diezgan pieņemams portrets ar pieņemamu bokeh.

 

Bildes bez apstrādes.

 

DSC01917.thumb.JPG.456a1e5c7300767d80e6149b010870b8.JPG

 

DSC01977.thumb.JPG.f9d37ae650525f9d9b84951b2e340616.JPG

 

DSC01999.thumb.JPG.a96a84dc5f470efba3200750d06150d5.JPG

 

DSC02078.thumb.JPG.b521e94fcb0f40633e959c153e8ba05a.JPG

 

DSC02124.thumb.JPG.9077302665a2764155e8bf4a3fb1e827.JPG

 

DSC02127.thumb.JPG.9b989910218c97c997f1899c32fbb601.JPG

 

DSC02109.thumb.JPG.54b0a7e33d4c7eb0a611971e3e97ac04.JPG

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Krishna teica:

Jaatzīst, ka ar asumu galīgi švaki

ka, iespējams, jānoslauka tauku kārta no monitora.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

jānoslauka tauku kārta

Precīzi! Jo tajās bildēs ar asumu viss ir kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...