Jump to content

Labākās skolas un iestājeksāmeni.


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Protams ir saprotams mācīties par IT, Inženieri utt, pēc tiem gadiem arī alga būs x2-x3 kā pie kases, bet ja pēc tiem gadiem alga ir 1,2-2x lielāka nekā kasierim, tad kāda jēga un motivācija.

Link to comment
Share on other sites

Nu ne velti lielākā daļa skolotāju ir pirmspensijas vecumā jeb par tādiem izmācījās padomju laiku beigās. Kaut studijas pabeidz salīdzinoši daudzi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 25 minūtēm , Zin... teica:

Būsim godīgi, arī UK ir tā pati problēma - pirmos gadus +ieguldītais laiks maciibaas VS. lielāka alga noliktavā un nav jāuztraucas par vecākiem

Pieskaiti vēl mūžam neatmaksājamo (ar skolotāja algu) krītu, kas lielākajai daļai ir ap 40 - 60k un pa gadu vairāk pieaug, nekā nomaksājas 😂 

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Strādājot skolā, ir sajūta, ka dari ko sabiedrībai derīgu un ka tam ir arī pievienotā vērtība. Tā vietā es varētu strādāt arī par programmētāju - būtu produkts pēc produkta, daudzi no tiem produktiem nonāktu mēslainē ātri vien un darbs būtu, nauda nāktu, bet riņķa dancis bez gala pa lielam. Skolā ir savādāk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

Strādājot skolā, ir sajūta, ka dari ko sabiedrībai derīgu un ka tam ir arī pievienotā vērtība. Tā vietā es varētu strādāt arī par programmētāju - būtu produkts pēc produkta, daudzi no tiem produktiem nonāktu mēslainē ātri vien un darbs būtu, nauda nāktu, bet riņķa dancis bez gala pa lielam. Skolā ir savādāk.

raivix95: ja es pareizi sapratu tu esi skolā pastrādājis. Un  kā ?

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 1 stundas , zeds teica:

raivix95: ja es pareizi sapratu tu esi skolā pastrādājis. Un  kā ?

Esmu pastrādājis un joprojām strādāju. Bardaks jau ir visur. Bet privātajā sektorā bija nesalīdzināmi sliktāk. Ir jau liela atšķirība - profskola, vidusskola vai ģimnāzija. Ir strādāts visās, katrā savs bardaks. :D

Link to comment
Share on other sites

raivix95
1 stundu atpakaļ, Racer teica:

skolotāji - lūzeri, kuri nav varējuši/mācējuši sevi realizēt citā profesijā. 

Šīs ir muļķības. Ir skolotāju vidū daudzi izbijušie fiziķi, sportisti. Mūziku māca neskaitāmi sabiedrībā zināmi un iecienīti mūziķi.

 

Bet par eksāmeniem

https://www.la.lv/musu-nabaga-berni-dazi-skoleni-pateicoties-centralizeto-eksamenu-bardakam-tikai-pec-izlaiduma-uzzina-ka-tos-nav-nokartojusi-un-japaliek-uz-otro-gadu

 

Es teicu - bardaks

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Vispār, skolotājs ir aicinājums

Tad jau to var attiecīnāt uz jebkuru profesiju, ar ko skolotāji savādāki?

Dārznieks - aicinājums

Metinātājs - aicinājums

Sportists - aicinājums

Jurists - aicinājums

 

Kura profesija nav aicinājums, kur mērķtiecīgi jāizvēlās/jāmācās?

 

Tad sanāk ka tie kam profesija aicinājums ir kautkāda zemāka kasta un alga nav jāsaņem, jeb paši vainīgi ka tāds aizcinājums, lūzeri. 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Policistiem un tiem, kas militārajā dienestā, tas aicinājums ir daudz lielāks nekā skolotājiem

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , raivix95 teica:

"berns ir normali macijies un nevar nokartot"

lai nokartotu eksamenu vajag vismaz 10%.

tikai desmit nozelojamus procentus

kas ir desmit procenti tas ir 1 pareizi izpildits uzdevums no 10

tatad viniem ir 0, ar ko ir nodarbojushies 9 gadus?

 

 

Link to comment
Share on other sites

60% atbilst "3" pēc 5-ballu skalas. Tātad visi, kam mazāk par 60% ir nesekmīgi un tiem būtu jāpaliek uz otru gadu. Vai Jūs gribētu, lai ķirurgs, kurš atgriež Jūsu vēderu atpazīst 10% no orgāniem?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Vecāki ir iesnieguši apelācijas. Tad jau vēlreiz pārbaudīs "ar roku" un redzēs, cikiem tiešām 0, vai jaunā sistēma nolaidusi feileri.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 1 minūtes , Insekc teica:

60% atbilst "3" pēc 5-ballu skalas. Tātad visi, kam mazāk par 60% ir nesekmīgi un tiem būtu jāpaliek uz otru gadu. Vai Jūs gribētu, lai ķirurgs, kurš atgriež Jūsu vēderu atpazīst 10% no orgāniem?

Pēc 9. klases neviens par ķirurgu nekļūst. Bet viss tas ir tāpēc, ka trūkst eksāmenu vērtētāju. Neviens tur negrib degunu bāzt, tīri finansiāli nav vērts atvaļinājuma nedēļas ziedot. Kāds vēl pārsūdzēs rezultātu un dabūsi pa galvu...

Link to comment
Share on other sites

Labam ķirurgam, bez zināšanām, jābūt izcilai motorikai. Kaut ko var uztrenēt, bet, ja no mātes miesām nekas nav dots, ģeniāls ķirurgs nesanāks.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man vienai klases biedrenei arī bija aicinājums par skolotāju būt.

Izmācijās, pāris gadus pastrādāja, dabūja visādus draudus no neaudzinātiem sīčiem... tagad strādā bankā un ir priecīga, ka vairs nav tam jāiet cauri. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , raivix95 teica:

Šīs ir muļķības. Ir skolotāju vidū daudzi izbijušie fiziķi, sportisti. Mūziku māca neskaitāmi sabiedrībā zināmi un iecienīti mūziķi.

Es tak rakstīju par tipveida attieksmi, nevajag taisnoties! ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 27 minūtēm , itanium teica:

Man vienai klases biedrenei arī bija aicinājums par skolotāju būt.

Izmācijās, pāris gadus pastrādāja, dabūja visādus draudus no neaudzinātiem sīčiem... tagad strādā bankā un ir priecīga, ka vairs nav tam jāiet cauri. 

Zinu neskaitāmus šādus stāstus. Tas pats Zebras Timrots savulaik latviešu valodu 3 gadus mācīja skolā. Ātri padodās cilvēki. Ir jau bijuši brīži arī man, kad visu gribās mest malā, bet pāriet taču. Nav tik traki. Nevajag ņemt tik nopietni visu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Tad jau to var attiecīnāt uz jebkuru profesiju, ar ko skolotāji savādāki?

No tevis citu atbildi sagaidīt būtu Pārsteigums... :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

No kurienes tad tāds mīts par to aicinājumu ir radies?

Man draugos vairākas skolotājas/skolotāji, nezinu vai tur kāds īpašais 'aicinājums' vai mīlestība pret profesiju kā tādu, vienkārši darbs. Atstrādā savas stundas un prom, kā jau visur citur.

Vairāk izklausās pēc kautkāda attaisnojama, tjip maksāt negrib, tad nu skaidro ar aicinājumiem utt.

Visi gan UK, alga nav nekāda diženā, bet dzīvot var. Dažas pat kas no LV atbraukušas. Diezgan populāra izvēle starp citu (kad vēl EU studenti varēja dabūt padsmik k gadā stipendiju), labāk nekā kautkādās noliktavās vai veikalos strādā, labāk uz universitāti pastaigāt + kautkādu pāris stundu papilddarbu nedēļā, kamēr nav kvalifikācija iegūta, daudzas tā darīja. Viegla izvēle, plus beigās darbs garantēts.

 

Plus/mīnus spēcīgu arodbiedrību vajag. Atstātu pāris nedēļas skolas bez stundām un ātri vien gan algas atrastos, gan noteikumi būtu sakārtoti, gan vecāki pēkšni paliktu 'saprotošāki'. Kā londonas metro vadītāji, pāris dienas bez metro un iestājas haoss, tad pēkšņi viss nokārtojas.

Labots - AndrisBB
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , AndrisBB teica:

Atstrādā savas stundas un prom, kā jau visur citur.

Tu runā par skolotājiem? 🤣🤣🤣🤣 

Pirms 51 minūtēm , AndrisBB teica:

Man draugos vairākas skolotājas/skolotāji, nezinu vai tur kāds īpašais 'aicinājums' vai mīlestība pret profesiju kā tādu, vienkārši darbs

Man mamma pensijas vecumā, viņa joprojām ik pēc pāris mēnešiem atgriežas darbā, jo redz vietā nav kas nāk un viņai "žēl bērnu".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja ir jēdzīgs atbalsts kamēr mācās un +- saprātīga alga, tad tai sistēmai nav jāturas tikai uz tiem kam 'žēl bērnu' un jāvelk pensionārus ārā atpakaļ uz darbu.

Nav jau īpaši daudz tādu profesiju, kas relatīvi vienkārši pastreikojot pāris nedēļas/mēnešus, var izraisīt diezgan lielu neapmierinātību sabiedrībā, attiecīgi spiedienu uz valdību.

Ja tas pasākums ir organizēts, tad palikt bez darba risks pa lielam nulle.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Atstrādā savas stundas un prom, kā jau visur citur.

Tu maz zini, ko nozīmē gatavoties nākamās dienas stundām?! Ko nozīmē labot kotroldarbus, sacerējumus, mājas darbus utt.?!?!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Just now, Regisss teica:

Tu maz zini, ko nozīmē gatavoties nākamās dienas stundām?! Ko nozīmē labot kotroldarbus, sacerējumus, mājas darbus utt.?!?!

Jā zinu, atklausījies. Problēma jau ir tur ka tās stundas priekš gatavošanās, labošanas, kontroldarbiem nav iedalītas. Ja tam visam ir iedalīts laiks un pietiekoši cilvēku, tad kur tieši ir problēma?

Neviens no maniem draugiem, nesēž ārpus darba laika un nelabo kontroldarbus, vai negatavojas nākamās dienas stundām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Neviens no maniem draugiem, nesēž ārpus darba laika un nelabo kontroldarbus, vai negatavojas nākamās dienas stundām. 

Tad viņi nav skolotāji, bet hvz kas! Un hvz ko dara… 

Link to comment
Share on other sites

Par majasdarbiem var būt taisnība, jo šeit tādi līdz noteiktam laikam nav. Bet nu nākamajā stundām ir jāgatavojas. Vai kaut individuāli ar vecākiem jachakarejas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

Pirms 5 minūtēm , Regisss teica:

Tad viņi nav skolotāji, bet hvz kas! Un hvz ko dara… 

Vienkārši kontaktstundas ir mazāk, salīdzinot ar stundām kas ir atvēlētas visam pārējam ko pieminēji. Attiecīgi arī atliek laiks, to visu izdarī arī darba laikā.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Zin... teica:

"bērnu tiesības" un jaunie vecāki

Tieši tā. Jau ir izaugusi vismaz viena, varbūt pat divas paaudzes uz tām "tiesībām". Tie arī ir tie jaunie vecāki.

 

Risinājums (ko man vienmēr prasa🤣) ? Nezinu! Nav risinājuma. Vismaz demokrātiska 🤣. Un nauda nepalīdzēs. Čista ņemu popkornu un ahujevaju - matemātikas eksāmenā krietnam žūksnim zem 10%. 🤣🤣🤣

 

p.s. gan jau atskries tūlīt kāds gumaņitārijs  - "a man matemātika dzīvē nav vajadzīga".

Labots - Jurkins
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc apelācijām, tad jau redzēs. Bet, jo vairāk tādu, jo objektīvāki tam iemesli. Un objektīvie iemesli ir jārisina, savādāk auzas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Jurkins teica:

matemātikas eksāmenā krietnam žūksnim zem 10%

Tās visas pamatā ir ielaistas slimības sekas.🤨 Pāc manām domām, tur nekas daudz nav labojams. Maugli arī reti izdodās runāt iemācīt.

Ir prasmes, kuras jāattīsta savlaicīgi, jaunos gados. Atceros savu bērnību, kad jaunās mācību grāmatas nākamajam gadam saņēmam jau pavasarī.

Mēs ar bračku, intereses pēc vien, tās jau vasarā paši bijām cauri izskrējuši. Mazdēlam, vārda brālim, arī šodienas skolā maz ko darīt.😉Meitenēm gan tik viegli neiet.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Meitenēm gan tik viegli neiet.

Stipri individuāli.

Maniem skuķiem matenē gāja viegli. Un tas pie nosacījuma, ka es viņām neko nemācīju, jo viņas man neko neprasīja. Slokas pamatskolas skolotāja uz 6 klases mācību gada beigām tā arī pateica: meitenes - jums te nav ko aizsēdēties. Bet sievai jau sen bija plāns - pamatskola un videne Āģīti, kur viņas arī pa "goda dēļiem" dzīvojās, lai gan atdzina, ka līmenis pavisam cits.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

varbūt pat divas paaudzes uz tām "tiesībām"

 

Aina no vecāku sapulces Āgenskalna sākumskolā. Pirmā svešvaloda šajā skolā ir vācu valoda. Diskusijas starp 2.klases klases skolēnu vecākiem par otrās svešvalodas ieviešanas nosacījumiem un nepieciešamību. Ceļos kājās un saku, ka otro svešvalodu vajag obligāti. Kamēr vien mazie ir kā švammes, kas uzsūc visu, kas tiek mācīts (videnē iet daudz grūtāk jau). Saku, ka angļu valodu viņi internetos un televīzoros uzsūks tāpat, vajag krievu valodu (tas bija pirms kara un kovida vēl), jo esam kaimiņvalsts, faktiski bilingvāla utt.

 

Pret mani pacēlās tāda brēka, ka maz neliekās. Es nozogu bērniem bērnību. Es atņemu bērniem jebkādu brīvo laiku, jo viss vakars paiet mājasdarbos. Es esmu vainīgs pie pārmērīgi smagajām mugursomām. Un vispār - nav ko fašistu valodas mācīties.

 

Galu galā jau konsensuss par angļu valodu tika panākts, knapi semestra garumā vecāki spēja vienoties. Es joprojām apbrīnoju šo jauno vecāku tukšmuldēšanas spēju. Nervi netur tās paštaisnās mamzeles, izdzēsos no klases čata, uz sapulcēm turpmāk gāja sieva.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau esam faktiski bilingvāla, tad nah jāmāca skolā tā valoda? Tak uzsūks tāpat kā angļu? 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Tak uzsūks tāpat kā angļu

Uzsūkt tad varbūt uzsūks, bet kas kirilicu mācīsies?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , msp teica:

angļu valodu viņi internetos un televīzoros uzsūks tāpat

Latviešu valoda - ģimenēs, uz ielas, TV utt. Nav jēga mācīties arī to, tāpat uzsūks. :D

Nesaprotu, kā var ieteikt mācīties krievu valodu angļu valodas vietā...

 

  

Pirms 5 minūtēm , HIGH-Zen teica:

bet kas kirilicu mācīsies?

Ņemot vērā Krievijas pašreizējo virzienu, neviens? Vismaz ne par valsts naudu

Labots - itanium
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tak skaidrs, ka pareizi darīja, ja pasūtīja nah par krievu valodu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

p.s. gan jau atskries tūlīt kāds gumaņitārijs  - "a man matemātika dzīvē nav vajadzīga".

Nez, latviešu valodas gramatika ir diezgan «matemātiska».

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...