Jump to content

Labākās skolas un iestājeksāmeni.


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Interesanti. Kādā brīvā brīdī jāmēģina parēķināt. Lai saprastu, vai skolā vairs spētu... :)

No pirmās saites pašu pirmo uzdevumu izrēķināju. Galvā

2,3 - 2,3:0,46

Link to comment
Share on other sites

Ja galvā, es parasti šādi iztēlojos 2,3=(0,4*5+0,6*5). Tālākais jau elementāri.

Link to comment
Share on other sites

Šajā piemērā pamanīju, ka 2,3 un 0,46, ja sabīda komatus, otrais ir pirmā reizinājums ar 2, nu un tālāk daļu izrēķināt -> 2,3/0,46=(2,3×10)/4,6=10/2=5, tālāk 2,3-5=-2,7

Link to comment
Share on other sites

inteens

Es vienkārši izdalīju 230 ar 46. Jā,algebra, izskatās, jāatklaj no jauna..

Link to comment
Share on other sites

Es aproksimēju uz 5, pēc tam pārbaudīju, vai ir gana precīzi… Izrādījās, ka ir.

 

Reizēm mājās paskan tīri sadzīviski jautājumi no sērijas "cik sanāk, ja 200 izdala ar 12", tad nu nākas "pēc izjūtām" aproksimēt.

Link to comment
Share on other sites

Labi, ka diploms sen man jau kabatā... :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Reizēm mājās paskan tīri sadzīviski jautājumi no sērijas "cik sanāk, ja 200 izdala ar 12", tad nu nākas "pēc izjūtām" aproksimēt.

Man nepadodas galvā dalīt. Tad nu šitādu 200 dalīts ar 12 cenšos noīsināt, pakāpeniski. 100 dalīts ar 6, 50 dalīts ar 3, tālāk jau vienkārši, 16 atlikumā 2, un 2 ar 3 izdalot ir 0,6666..., atbilde 16,6666...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

inteens

Nu, ja tas nav goda jautājums, ātrāk paņemt telefonu/ kalkulatoru. Man arī galvā gari penteri nerēķinās, vajag vismaz papīru, un rakstāmo.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
(labots)

Šie te uzdevumi savu funkciju veic.

Kad būs jārēķina uzdevumi matemātikā, fizikā un ķīmijā, tad vismaz par matemātikas pamatiem viss būs skaidrs.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , base7 teica:

Kādreiz man matemātikas skolotāja teica: dēliņ, mācies rēķināt, katru reizi pie rokas nebūs kalkulators. 

Kā viņa kļūdījās...

Pie kasēm pārējie pircēji nelamājas kad izvelc savu kalkulatoru lai pādbaudītu? :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Raimonds1 teica:

Kad būs jārēķina uzdevumi metamātikā

Jā, METAMātikā ir tikuši daudzi uzdevumi kādreiz risināti...😄

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , Racer teica:

Pie kasēm pārējie pircēji nelamājas kad izvelc savu kalkulatoru lai pādbaudītu?

Kad maz cilvēki, tad es eju iepirkties. Vienīgi kasieres, kā mani ierauga, smagi nopūšas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , M_J teica:

Un tad vienā brīdī attopos - visam savs laiks. Skolas laiki, kad piedalījos olimpiādēs sen jau pagājuši. Tādus uzdevumus jārisina skolā.

Man līdzīgi. Savu laik biju labākais matemātiķis klasē un arī braucu uz olimpiādēm, bet tagad nevienu no tiem uzdevumiem nevaru atrisināt un pat nezinu kā to darīt.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , M_J teica:

Protams tās prāta spēlītes smadzeņu treniņam noder arī tagad

Arī kā interesanta izklaide.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, šiem uzdevumiem ir pavisam reāla funkcija.

---------------

Vispār jau skumji par pieejamo publiskās izglītības kvalitāti. Ko tad, ja kaut kādā skolā kādi 5 vai 10 matemātikas uzdevumu risinātāji būtu, bet skolotāja ta nav!

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Jā, METAMātikā ir tikuši daudzi uzdevumi kādreiz risināti...😄

Tā ir, ka paralēli lasa rakstus par meta analīzi .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Stasss teica:

Bremze esi?

Vispār esmu ģēnijs, tikai ar to nelielos. Apkārtējie var nesaprast :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M_J teica:

labāk ķerties pie darba un risināt nevis izdomātus, bet REĀLUS uzdevumus.  

Jā, un jo vairāk, zini un proti, un ir lielākas tehniskās iespējas, jo vairāk ''reāli atrisināmu uzdevumu skaits'' tuvojās 🙂

Kad tad, tikai tā vien pa tukšo, ''joņot pa apli''...

Protams, par hobijiem nestrīdos.🙂

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

To uzdevumu mērķis jau principā ir to "zini un proti" skaitu valstī palielināt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , M_J teica:

Protams tās prāta spēlītes smadzeņu treniņam noder arī tagad

 

labāk ķerties pie darba un risināt nevis izdomātus, bet REĀLUS uzdevumus.  

Man sanāk ikdienas darbs ar matemātiskiem aprēķiniem un brīžiem jāiespringst, bet atslodzei un vieglam smadzeņu treniņam laiku pa laikam piedalos visādās erudīcijas un prāta spēlēs. Sen sen bija Prāta banka, Cietie rieksti, tagad svētdienās ar ğimeni MD viktorīnā - iesaku, jautri. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ikdienā sanāk ņeties līdz riebumam ar video bufferiem, tad nu nākas kalkulēt, kā uzlikt 1080i, kurš ir kautkādā UYVY formāta pa virsu RAW 8K progressīvam video. Tad protams visas 10 000 permutācijas ar freimreitiem un izšķirtspējām, un formātiem. Viena lieta to visu izkalkulēt un izfunktierēt "uz papīra", pavisam cita uzrakstīt kodu vai kautkādu hārdwārisku algoritmu iekš FPGA.

Līdz riebumam :D brīvajā laikā neko tādu vairs rēķināt nav ne mazākā vēlme, labāk aiziet ar riteni pabraukāties.

 

Par krāsu korekcijām vai audio vispār nav vērts runāt, izkalkulēt smukus EQ, Gain 'stabiņus' ar animācijām, nu i nafig :D 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, tak nopietna tēma! Nupat ņēma un dienas vidū sabruka māja pilsētas centrā.

Vai ta valstij nevajag cilvēkus, ka rēķina un domā?

 

 

http://r1g.edu.lv/v/public/files/pieteikums_2018/Uzd_6_2017.pdf

ja šo saprot 6.klasē, tad pēc gadiem 15-20 taču māju nenobrucinās?

https://www.tvnet.lv/4589168/lancmanis-rigas-pils-kartejais-defekts-ir-divains

https://lv.wikipedia.org/wiki/Lielveikala_%22Maxima%22_sagr%C5%AB%C5%A1ana_R%C4%ABg%C4%81

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kā vispār var atcerēties un vēl risināt vidusskolas vai augstskolas am?

Es augstskolu pabeidzu kādus 20g atpakaļ - nu iedotu man integrāļus risināt - nesaprastu neko.

Tā arī te teica, ka uzdevumi ir jārisina attiecīgā klasē, vai kursā, nevis pēc 20 gadiem.

Cilvēka smadzenes nav tā būvētas, ka atcerās visu ko mācījies. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Raimonds1
(labots)

https://lr1.lsm.lv/lv/lr1/raidijumi/gimenes-studija/

tagad

 

EDIT. https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/izglitibas-sistemas-iespejas-atbalstit-pedagogus-musdienu-prasmj.a178358/

Kopš 2018. gada 12 Latvijas Universitātes eksperti pētījuma "Kā izglītības sistēma var atbalstīt skolotāji, lai skolēni varētu apgūt 21. gadsimta prasībām atbilstošu izglītību" ietvaros vēroja un analizēja 633 mācību stundas dažādos mācību priekšmetos 50 Latvijas skolās. Secinājums: ir milzu atšķirības starp to, kā skolotāji savas zināšanas nodot skolēniem, ir skolotāji eksperti un ir skolotāji, kas māca neprasmīgi. Profesionāla un prasmīga skolēnu mācīšana Latvijas skolās notiek 42% mācību stunda stundu. Kā izglītības sistēma var atbalstīt skolotājus, lai augtu viņu profesionalitāte?

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Raimonds1 teica:

Kā izglītības sistēma var atbalstīt skolotājus, lai augtu viņu profesionalitāte?

Tas ir sirdsdarbs, bet realitātē - kādēļ kādam gudram cilvēkam iet maukt pa 1200 EUR ar 20 mežoņiem, ja var drukāt exeli vismaz par to pašu naudu vai darit ko citu par lielāku naudu. Bet tā problēma laikam daudzās vietās pasaulē 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ja vēl to raidījumu paklausās, tad tā aina par izglītības nākotni valstī tāda diezgan neoptimistiska rādās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

kādēļ kādam gudram cilvēkam iet maukt pa 1200 EUR ar 20 mežoņiem

To mežoņu (vismaz Rīgā) parasti ir 30 un pie maukšanas ar mežoņiem tas darbs gluži nebeidzas - papildus vēl ir gatavošanās stundām, darbu labošana, komunikācija ar vecākiem utt. Par to, protams, arī kaut ko maksā, Rīgā pat var kaut ko nopelnīt (nekādus zelta kalnus, protams), bet nu jā - pa lielam sirdsdarbs.

Link to comment
Share on other sites

Man mamma strādā bernudaarzaa ilgāk nekā man gadi. Kaut ko esmu dzirdējis. Pietam viņa strādā ar īpašiem. 😄

Bet nu ir pat forumā cilvēki, kas pilnā nopietnībā uzskata, ka par skolotāju iet strādāt tie, kas nekur tālāk nevar tikt. 

 

Būsim godīgi, arī UK ir tā pati problēma - pirmos gadus +ieguldītais laiks maciibaas VS. lielāka alga noliktavā un nav jāuztraucas par vecākiem , majasdarbiem un nākamo mācību stundu.

Tur ir ābūt kādai īpašai vēlmei, lai izvēlētos ņemties.

Link to comment
Share on other sites

Bērnudārzu audzinātāji ir vēl sūdīgākā stāvoklī kā skolotāji. Man gan sieva, gan mamma ir skolotājas, abas bijušas bērnudārza audzinātājas un pārgājušas strādāt uz skolu, jo gan alga labāka, gan biki vecāki bērni jāmāca, kas vismaz paši spēj apģērbties.

 

Pirms 8 minūtēm , Zin... teica:

pirmos gadus +ieguldītais laiks maciibaas VS. lielāka alga noliktavā

Šī gan ir nelaime lielākajā daļā profesiju, kur vajag kaut ko iemācīties. Startā alga mazāka kā noliktavā vai fabrikā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...